Jump to content

[Επίσημο] Samsung SGH-i320


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει πάρει ένας φίλος μου και έχει φάει φρίκη με τα ελληνικά μηνύματα...οι χαρακτήρες φαίνονται σαν ερωτηματικά όπως του παραπάνω φίλου ενώ αν ενεργοποιήσει τα unicode φτάνει μέχρι τους 70 χαρακτήρες.

Όλοι το έχουν το πρόβλημα αυτό;;;; Κανένας τρόπος να ξεπεραστεί;

 

Επίσης μπορείς να βάλεις διαφορετικό ήχο κλήσης στις επαφές;

 

Το office πρέπει να το πληρώσουμε;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

@TheGuru: gia ta sms des to link toy Johner.

Nai boreis.

Oxi, katevazeis to office twn wm6:D

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μηπως μπορει καποιος να μου πει, τι μπορω να κανω με το samsung i320.Καταφερα να επιλεξω τον χαρτη με την βοηθεια του ActiveSync Remote Display και να δωδω κλειδια ενεργοποιησης , αλλα οταν παω να το τρεξω ξεκιναει φωρτωνει την αρχικη εικονα και την πρασινη μπαρα αλλα μετα με πεταει εξω.Τι γινεται εχω ακουσει οτι τρεχει το destinator 6 αλλα ηταν δυσκολο λογω κλειδωματος (και επειδη δεν ειναι touch screen) να το τρεξεις.Υπαρχει λυση ? .... καθε τοσο επικοινωνω με την NGI αλλα παμε απο μηνα σε μηνα σε μερες κλπ.Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει καποιος να μου πει, τι μπορω να κανω με το samsung i320.Καταφερα να επιλεξω τον χαρτη με την βοηθεια του ActiveSync Remote Display και να δωδω κλειδια ενεργοποιησης , αλλα οταν παω να το τρεξω ξεκιναει φωρτωνει την αρχικη εικονα και την πρασινη μπαρα αλλα μετα με πεταει εξω.Τι γινεται εχω ακουσει οτι τρεχει το destinator 6 αλλα ηταν δυσκολο λογω κλειδωματος (και επειδη δεν ειναι touch screen) να το τρεξεις.Υπαρχει λυση ? .... καθε τοσο επικοινωνω με την NGI αλλα παμε απο μηνα σε μηνα σε μερες κλπ.Ευχαριστω προκαταβολικα.

Υπάρχει λύση και μπορείς να την βρεις διαβάζοντας αυτό το thread. Με λίγα λόγια ώστε να σου δώσω μια ιδέα, σου λέω ότι επειδή η συσκευή δεν έχει touch screen θα πρέπει να εγκαταστήσεις και να αντιστοιχίσεις σε κάποιο hardware key το βοηθητικό προγραμματάκι Fakecursor το οποίο σου δίνει την δυνατότητα εικονικού κέρσορα με τον οποίο κάνεις κλικ πάνω στις επιλογές του προγράμματος.

 

Αυτή είναι μια (ανορθόδοξη) λύση για να έχεις GPS στην συσκευή σου, της οποίας όμως την χρήση αφού την συνηθίσεις δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα στον χειρισμό. Όλα αυτά μέχρι να βγει έκδοση Destinator SP... Ήδη κυκλοφορεί κάτι στο net το οποίο όμως μέχρι στιγμής δεν μου δουλεύει :O

 

Σου προτείνω να ακολουθήσεις τον ανορθόδοξο τρόπο (τον έχω δοκιμάσει και στο i320 και δουλεύει) και να παρακολουθείς τα αντίστοιχα thread στο myphone ώστε αν καταφέρουμε να δουλέψουμε την SP version να ενημερωθείς...

 

Ελπίζω να βοήθησα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

γεια σας.. ειμαι newbie στο κοσμο των smartphones και ξεκινησα απο το Precious..

δυστυχως το αρχικο cd δεν επαιζε και δεν εχω κανει καλο Installation ουτε μπορεσα να δω το manual..

βασικες ερωτησεις...

πως εγκαθιστω προγραμματα?

μπορω μεσω του wind plus να χρησιμοποιω ιντερνετ explorer και MSN ή μονο opera?

 

υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω στις ρυθμισεις του wind plus για να μην βρεθω χρεωμενος?

 

ευχαριστω...

 

Υ.Γ και θα επανελθω συντομα μολις λυσω αυτες τις αποριες με το πως μπορω να του βαλω Gps

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα προσφατα και εγω αλλα χωρις προεγκατεστημενα ελληνικα ( απο Αγγλια )

Δυστυχως δεν εχω βρει 3d Party εφαρμογη ( πχ Interkey ) που να υποστηριζει το συγκεκριμενο πληκτρολογιο για ελληνικα

Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει ??

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα προσφατα και εγω αλλα χωρις προεγκατεστημενα ελληνικα ( απο Αγγλια )

Δυστυχως δεν εχω βρει 3d Party εφαρμογη ( πχ Interkey ) που να υποστηριζει το συγκεκριμενο πληκτρολογιο για ελληνικα

Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει ??

εγώ φίλε μου στη θέση σου θα έκανα μια προσπάθεια με το γνωστό από τα ppc ΑΕΚ map. στο site λέει ότι υποστηρίζει και smartphones αλλά δεν έχω δει στο net καποιον που να το έχει δοκιμάσει. επίσης δεν θα βρεις έτοιμο ελληνικό layout και θα πρέπει να ασχοληθείς να φτιάξεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι πεταει.. εχει ξεπερασει κατα πολυ τις προσδοκιες μου... λετε να μπορεσουμε να το δουμε ποτε και με wm 6??

εχετε ακουσει να ετοιμαζεται τιποτα?

ευχαριστω

μ1035

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχω άλλο, καλό το κινητό αλλά θα το σπάσω. εκτός αν μου πει κανείς ΠΩΣ να συνδεθώ σε mig33 opera mini κλπ μέσω wind plus...

με το w800i το ερείπιο μπορούσα...!!!

ΜΕ ΤΟ SMARTPHONE OXI...!!!

να χέσω τα windows mobile αν δεν προσφέρουν ούτε την βασική παραμετροποίηση (όπως να δώσεις ένα http proxy για την java)

 

αν κανείς ξέρει κάτι θα ήμουν υποχρεως...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! την mini opera θα την κατεβασεις πρωτα στο pc σου, επειτα μεσο active sync θα την μεταφερεις στο κινητο.. εγω ετσι την εγκατεστησα παντως, δεν ξερω εαν υπαρχει καποιος αλλος τροπος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο που να αρχισω .. δεν εχω καταλαβει τι ακριβως συνεβει, θα σας περιγραψω το ΠΩΣ συνεβει μημπως μπορεσει καποιος απο σας να με φωτισει να καταλαβω κι εγω.... λοιπον ..

πριν 15 μερες περιπου αγορασα τo samsung i320 ,το οποιο μου αρεσει παρα πολυ, και ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τις επιδοσεις του. Λοιπον ξεκινησα να του εγκαθιστω προγραμματακια ,κυριως software..

οταν μου εβγαλε 2 με 3 φορες οτι θα πρεπει να απεγκαταστησω μερικα , διοτι το γεμισα φανταζομαι με ενα σωρο ¨σκουπιδακια¨.. δεν το πηρα στα σοβαρα και συνεχιζα να παιζω, με διαφορα οτι στην συνεχεια τα εγκαθιστουσα μονο στην επιπλεον storage card 1GB χωριτικοτητα.. (επισεις να λαβετε υποψη σας οτι ειμαι ασχετη γενικως στα τεχνικα ζητηματα) :confused:... λοιπον κατεβαζα προγραματα και απο ενα κινεζικο site, λοιπον καθως ειχα συνδεδεμενο το κινητο με το pc, to kaspersky του pc μου , εντοπισε ιο, τον εκανα block φυσικα και συνεχισα...,

επειτα το κινητο ξεκινησε να κολαει .. το εκανα restart και απο τοτε δεν μπορese να ξαναμπει στην καρτα sim..εκανα αρκετες προσπαθειες, εβγαλα και την storage card , κι ακομη και με διαφορετικες sim δεν μπαινει με τιποτα σε κανενα δικτυο οταν

πληκτρολογω τον κωδικο προσβασης της οποιαδηποτε sim που δοκιμασα..(ανοιγει κανονικοτατα σαν να μην εχει κατι)

ΤΙ ΕΚΑΝΑ ?? ΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ? το υπερφορτωσα προγραμματα και κολησε? πηρε καποιο ιο απο το pc μου??? πως θα το αντιμετωπισω?

δυστυχως μενω σε επαρχια για να το στελνω στην αντιπροσωπεια της samsung και ειναι μπελας. μημπως υπαρχει τροπος να κανω μονη μου καποιο format και να επανελθει?

 

 

Συγνωμη εαν σας κουρασα.. θα το εκτιμουσα πολυ εαν μπορει καποιος να βοηθησει...

 

( το κινητο το πηρα απο ελλαδα και εχει και ελληνικους χαρακτηρες)

Link to comment
Share on other sites

ο ποιος ευκολος τροπος (με διαφορα) ειναι να ξεχασεις το μινι opera και να χρησιμοποιησεις τον internet explorer.. αλλωστε smartphone με win mobile εχεις...

αφου παιδευτηκα και εγω πολυ κατεληξα οτι ο πιο ευκολος τροπος ειναι ο manual.. βαλε τις ρυθμισεις μονος σου..

θα τις βρεις στο παρακατω post toy psybill (τον οποιο ευχαριστω ξανα γιατι με ξελασπωσε)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2007098#post2007098

 

το εχω κανει στο i320 το δικο μου και στο i320 της κοπελας μου και δουλευει και στα δυο τελεια.. μονο που σβησε αρχικα το gint ... (το προφιλ για ιντερνετ) γιατι θα σε χρεωνει κανονικα κανοντας Internet over gprs και οχι wap over gprs (αυτο που δηλαδη προσφερει η Wind). γνωμη μου ειναι να σβησεις και το αρχικο wap προφιλ αφου θα φτιαξεις manually αλλο και για να μην υπαρχει μπερδεμα...

 

αν δεν μπει κατευθειαν, τοτε ανοιξε πρωτα μια σελιδα απο τον wap browser της samsung (ισα ισα να ενεργοποιησεις το wap) και μετα γυρνα στον ιντερνετ explorer και ανοιξε οσες σελιδες θες.. ισως να χρειαστει να το επαναλαβεις αυτο το βημα αν λαβεις καποια κληση ή αν χασεις τελειως το σημα σου αλλα γινεται μια συνηθεια που δεν ενοχλει καθολου

 

αν επιμενεις να χρησιμοποιησεις opera, τοτε ξεχνα τον mini opera γιατι ειναι java εφαρμογη και θελει java emulator για να τρεξει σωστα.. κατεβασε το opera mobile 8.65 απο το pxdxa.com... στο ιδιο site θα βρεις και java emulator για να τρεχεις τα παλια σου προγραμματα για το 800 SE σου και παρα πολλα αλλα προγραμματα για smartphone.. ΟΛΑ c**aked και με κριτικες απο κατω για να μην κατεβασεις κατι που πιθανως να μην δουλευει σωστα

 

τωρα οσον αφορα το migg, δεν εχω καταφερει ακομα να δουλεψει..

προσπαθω να περασω το windows live messenger mobile που ειναι για αυτο το σκοπο και το agile messenger ή το quick IM+.

θα σε ενημερωσω αν πετυχω κατι...

 

στο ενδιαμεσο δοκιμασε την τυχη σου ανοιγοντας μεσω web το

http://www.ebuddy.com που ειναι μια web πλατφορμα που ενσωματωνει τον MSN Messenger αλλα που εγω δεν καταφερα ακομα να δουλεψω..

 

καλη τυχη

m1035

don't just stay inspired - inspire others!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για οποιον ενδιαφερεται για hard reset στο SHG i320 ειναι πολυ απλο. Απλα οταν το ανοιγεις πατας το space και αυτοματα σου ζηταει εναν κωδικο. Ο κωδικος ειναι 1234. και αυτοματα επανερχεται στην αρχικη του κατασταση!! Αυτα!

 

ευχαριστω!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ο ποιος ευκολος τροπος (με διαφορα) ειναι να ξεχασεις το μινι opera και να χρησιμοποιησεις τον internet explorer.. αλλωστε smartphone με win mobile εχεις...

αφου παιδευτηκα και εγω πολυ κατεληξα οτι ο πιο ευκολος τροπος ειναι ο manual.. βαλε τις ρυθμισεις μονος σου..

θα τις βρεις στο παρακατω post toy psybill (τον οποιο ευχαριστω ξανα γιατι με ξελασπωσε)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2007098#post2007098

 

το εχω κανει στο i320 το δικο μου και στο i320 της κοπελας μου και δουλευει και στα δυο τελεια.. μονο που σβησε αρχικα το gint ... (το προφιλ για ιντερνετ) γιατι θα σε χρεωνει κανονικα κανοντας Internet over gprs και οχι wap over gprs (αυτο που δηλαδη προσφερει η Wind). γνωμη μου ειναι να σβησεις και το αρχικο wap προφιλ αφου θα φτιαξεις manually αλλο και για να μην υπαρχει μπερδεμα...

 

αν δεν μπει κατευθειαν, τοτε ανοιξε πρωτα μια σελιδα απο τον wap browser της samsung (ισα ισα να ενεργοποιησεις το wap) και μετα γυρνα στον ιντερνετ explorer και ανοιξε οσες σελιδες θες.. ισως να χρειαστει να το επαναλαβεις αυτο το βημα αν λαβεις καποια κληση ή αν χασεις τελειως το σημα σου αλλα γινεται μια συνηθεια που δεν ενοχλει καθολου

 

αν επιμενεις να χρησιμοποιησεις opera, τοτε ξεχνα τον mini opera γιατι ειναι java εφαρμογη και θελει java emulator για να τρεξει σωστα.. κατεβασε το opera mobile 8.65 απο το pxdxa.com... στο ιδιο site θα βρεις και java emulator για να τρεχεις τα παλια σου προγραμματα για το 800 SE σου και παρα πολλα αλλα προγραμματα για smartphone.. ΟΛΑ c**aked και με κριτικες απο κατω για να μην κατεβασεις κατι που πιθανως να μην δουλευει σωστα

 

τωρα οσον αφορα το migg, δεν εχω καταφερει ακομα να δουλεψει..

προσπαθω να περασω το windows live messenger mobile που ειναι για αυτο το σκοπο και το agile messenger ή το quick IM+.

θα σε ενημερωσω αν πετυχω κατι...

 

στο ενδιαμεσο δοκιμασε την τυχη σου ανοιγοντας μεσω web το

http://www.ebuddy.com που ειναι μια web πλατφορμα που ενσωματωνει τον MSN Messenger αλλα που εγω δεν καταφερα ακομα να δουλεψω..

 

καλη τυχη

m1035

 

Μέσω ebuddy μπαίνω αλλά είναι τραγικό, θέλω κατή να τρέχει στο κινητό μου... με τον internet explorer όλα οκ απλά θέλω κάποιον τρόπω να περάσω στις java εφαρμογές το http ptoxy τις wind για να συνδεθούν... Agile IM+ πέρασα εγώ αλλά θέλουν GPRS για να δουλέψουν, μέσω wap όχι... Σε έκανα add στο yahoo αν μπεις θα τα πούμε :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

SOS

Κυριοι εχετε ενημερωθει για την πτωση τιμης?

Εχει φθασει το Πλαισιο να το δινει 185€

Πως την σχολιαζετε την τιμη αυτη?

Αξιζει?

Δεν ασχολουμαι με smartphones...αλλα μονο με PDA

(HTC TYTN & 3300)

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, πιθανον το οτι ειναι περσινο μοντελακι , και τρεχει WM5.. kαι οχι τα WM6. Επισεις δεν εχει WiFi.

Προς το παρον λειτουργει αψογα, το εχω ενα μηνα και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη, ειναι ταχυτατο, δεχεται αρκετες εφαρμογες και τροποποιησεις , σερφαρεις κανονικα στο νετ, λειτουργικοτατο, βγαζει απιστευτες foto, το ιδιο ισχυει για τα video , ανετο ακομη και για ταινιουλα σε ταξιδι...

το πληκτρολογιο στην αρχη σε προβληματιζει λογο μικρου μεγεθους αλλα το συνηθιζεις γρηγορα .. οσο για την τιμη δεν το συζηταω , αξιζει .. πιστευω οτι θα επρεπε και οι υπολοιπες εταιριες να χαμηλωσουν κεφαλι και να ακολουθησουν το παραδειγμα της samsung ... :)

Link to comment
Share on other sites

το τρελλο ειναι οτι η wind το εχει στην λιστα των κινητων της για αναβαθμισεις συσκευων και το εχει 330 με ΦΠΑ....

Το τι γελιο επεσε οταν τους ειπα οτι το Πλαισιο το εχει 185€ δεν λεγεται.... Εχουν Protection Price και ειναι αναγκασμενοι να μου το δωσουν στην ιδια τιμη....ε ρε γλεντια...θυμηθειτε μου οτι τελικα θα μου πουν οτι δεν εχει stock

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

paidia mia voitheia,epeidi eimai etoimos na to parw pisw!

 

prospathw na kalesw arithmous kai den kalountai,mou deixnei "call ended"...mporoun na me kalesoun kai ta mnmta doulevoun mia xara...

 

ti mporei na ftaiei????

 

help!eimai se apognwsi!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Blending right things with innovation – the Samsung SGH-i320 is a Windows Mobile Smartphone with a big intuitive screen and a small keyboard. With bigger dimensions, the Samsung i320 is here as a compatible Pocket PC. Endowed with its own software to offer e-mail, browsing, and diary management. Do more with Microsoft Word, Excel, PowerPoint, WAP browser, the Picsel viewer and PDF documents – it has it all. Have little fun with its 1.3 megapixel camera. With 120MB shared memory and a memory card slot – store as much as you can. Samsung i320 is here as your dynamic assistant.

 

http://www.directphoneshop.co.uk/images/mobile_phones/samsungi320_m.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:O

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, για το πως μπορώ να κάνω το κινητό να παίζει ήχους κλήσεις κλπ απο την στην storage card?

:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επειδη το εχω μερικους μηνες, απλα θελω να πω οτι με εχει βολεψει πολυ, και οτι μπορω με το πληκτρολογιο να γραφω ανετα και γρηγορα.

Για να διαρκει η μπαταρια περισσοτερο απενεργοποιηστε τις υπερυθρες γιατι οπως και στους φορητους υπολογιστες οι υπερυθρες δουλευουν συνεχεια ακομα και αν δε χρησιμοποιουνται με αποτελεσμα να καταναλωνουν πολυ μπαταρια. Εμενα η μπαταρια, με νορμαλ χρηση, ας πουμε 5 τηλεφωνα την ημερα και μερικα μυνηματα το φορτιζω καθε 3 ημερες.

 

Ειμαι με συμβολαιο Cosmote και θελω να ενεργοποιησω τα MMS, στελνω μηνυμα mms στο 1333 και μου ηρθε απαντηση οτι η συσκευη δεν υποστηριζεται, ξερεις κανεις τιποτα σχετικα με αυτο?

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...