Jump to content

[Επίσημο] Samsung SGH-i320


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μάλλον δεν θα παίζει λόγω οθόνη που είναι 320χ240

και όχι 240χ320 :(

ναι γιατί νομίζεις οτι έπαιξε στην portrait του 8310? δεν είχε βέβαια αυτό το χάλι, εγκαταστήθηκε κανονικά. αλλά από κει και πέρα δεν μπόρεσα να σετάρω τίποτα. κόλλησε και δυο φορές το τηλέφωνο και φυσικά έφαγε σουτ χωρίς δεύτερη σκέψη....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το πήρα και εγώ μετα από σχεδων 6 μήνες έχω συσκεύη με πληκτρα:lol:

Σχετικά με τις μπαταρίες απο την τρίτη φορτήση τα πραγμάτα είναι καλύτερα.

Ξέρετε ποιος είναι ο φορτηστης αυτοκίνητου, δεν ξέρω εάν τεριάζει απο D600.

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μετα απο 2+ χρονια με ενα s100 και αψογη συμβιωση μαζι τοθ ειπα να αλλαξω σε κατι με κουμπια!ετσι πηρα προχθες το s620.σαν design και ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα καλο βγαζει και καλες φωτος, ηθελα να παρω το samsung 320 αλλα πηγα στο htc λογω wifi και δεν ξερω αν θα το μετανιωσω.μετα το s100 που ειχα κανει και κατι ψιλο registro hackies το σ620 μου φαινετε χελωνα.συνεχεια βλεπω

spinning ball, οκ σχεδον συνεχεια.επισης τα μενου των smartphone ειναι λιγο περιεργα και θελουν συνηθεια οταν εχεις μαθει με στυλο.πιστευω οτι αυτο ειναι θεμα λιγων ημερων.τωρα θελω λιγο τα φωτα σας οσοι ξερετε.

υπαρχει τροπος να κανω customize την today screen οπως θελω?η καποια λειτουργικα themes?

με ενδιαφερει να περναω αμεσα καταχωρησεις στο ημερολογιο και να τις βλεπω στην today screen.επισης στο ppc οταν εδινες ενα ραντεβου ειχε και επιλογη να συμβαινει καθε μερα η να φτιαχνεις οπως θες εσυ την περιοδικοτητα του.αυτο γινεται καπως?ισως με αλλη εφαρμογη?

 

καποιο προγραμμα που μπαινει στην today και κανει close ολες τις εφαρμογες με ενα κλικ?

πως μπορω να γραφω notes?

κανενα util για λιιγο overclock?

τις εργασιες μπορω να τις βλεπω στην today?

κανενα καλο μερος για "ψωνια" εφαρμογων(αυτο με πμ)?

μπορω να κανω edit word αρχεια?

ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ πως μπορω να δωσω δικια μου ΙΡ και subnet gw ktl?

και τελος τα περι ACE.πως γινετε να γραφω Ελληνικα με και χωρις Τ9?

παταω τα πληκτρα που λεει στο μανουαλ και δεν γινετε τπτ παντα λατινικα και χωρις Τ9.

αυτα θα κρινουν αν θα τους το παω πισω αυριο.επισης μπορω να βγαλω το προγραμμα τις ace και να εχω ελληνικα σμσ με τ9 μονο?Δεν με ενδιαφερουν Ελληνικα μενου.

ΑΥΤΑ ευχαριστω για τον χρονο σας.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παλληκαρια δεν ενδιαφερεται κανενας για το εργαλειο;

Μετα απο δυο εβδομαδες χρηση ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Φορτωσα και αρκετα προγραμματα,δοκιμασα και μερικα,και το εργαλειο παει σφαιρα.

Η οθονη δεν παιζεται με τιποτα.Η μπαταρια αρχιζει και στρωνει και ολα ειναι μια χαρα,..να ειχε και wifi,θα ηταν κορυφη.

Του εβαλα το route66 και επαθα πλακα.Με το Nokia LD3W συγχρονιζεται στο φτερο.Το Ε61 καθυστερουσε στο φιξαρισμα ενω αυτο με το που ενεργοποιω το route66 σε λιγοτερο απο 10 δευτερολεπτα βρισκει δορυφορους:blink: :wacko: .Και τις δυο φορες που το εκανα σε διαφορετικη χρονικη στιγμη,συγχρονιστηκε στον ιδιο χρονο.Η φωνητικη καθοδηγηση ειναι χαρμα επαθα πλακα,η κινηση του στιγματος ακαριαια,ενω στο Ε61 ειχε μικροκολληματα.Λες και το route66 ειναι φτιαγμενο για αυτο το μηχανημα.

Εδω υπαρχει μια παρουσιαση του με εφαρμογες GPS: route66,tomtom,..http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=61489

 

Και μια παρακληση προς τους mods.

Επειδη smartphones windows mobile κατασκευαζουν διαφορες εταιριες με διαφορες ονομασιες,μηπως θα ηταν καλυτερο να συγκεντρωθουν ολες οι συσκευες smartphones for windows mobile σε ενα επισημασμενο thread,ωστε οι ενδιαφερομενοι για τις εν λογω συσκευες να τις βρισκουν ολες μαζι συγκεντρωμενες εκει με οτι τις αφορουν;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Θέλω κάποιος που αγόρασε το i320 από το πλαίσιο να μου πει αν η υποστήριξη του ελληνικού πληκτρολογίου (δεν με ενδιαφέρουν τα μενού) γίνεται με πρόγραμμα πάνω στο λειτουργικό ή αν το έχουν ενσωματώσει. Είχα πάρει από το ebay το i320 πριν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και παρόλο που είναι τέλειο μου τη δίνει λίγο που πρέπει να γράφω greeklish στα μηνύματα. Ρωτάω γιατί αν είναι πρόγραμμα που το εγκαθιστάς και είσαι εντάξει είναι απλό, αλλιώς θα πρέπει να ρωτήσω στην αντιπροσωπεία να ξαναπεράσουν το λειτουργικό κάτι που εμένα μου φαίνεται χλωμό ότι θα δεχτούν. Καμιά άλλη ιδέα;;
Ρε παιδιά, όχι άλλα post που ξεκινάνε με "ρε παιδιά..." :chair:
Link to comment
Share on other sites

Γεια! Θέλω κάποιος που αγόρασε το i320 από το πλαίσιο να μου πει αν η υποστήριξη του ελληνικού πληκτρολογίου (δεν με ενδιαφέρουν τα μενού) γίνεται με πρόγραμμα πάνω στο λειτουργικό ή αν το έχουν ενσωματώσει. Είχα πάρει από το ebay το i320 πριν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και παρόλο που είναι τέλειο μου τη δίνει λίγο που πρέπει να γράφω greeklish στα μηνύματα. Ρωτάω γιατί αν είναι πρόγραμμα που το εγκαθιστάς και είσαι εντάξει είναι απλό, αλλιώς θα πρέπει να ρωτήσω στην αντιπροσωπεία να ξαναπεράσουν το λειτουργικό κάτι που εμένα μου φαίνεται χλωμό ότι θα δεχτούν. Καμιά άλλη ιδέα;;

Το πληκτρολόγιο του είναι ενσωματωμένο και όχι με κάποιο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο windows mobile Smartphone της Samsung που εφθασε και στην Eλλαδα.

http://msmobiles.com/news.php/5425.html

http://www.theunwired.net/?itemid=3398&catid=60

http://passionemobile.wordpress.com/files/2006/07/screenshot267.jpg

http://www.kaledo.net/DemoBoutique/images/Image/8808979953707.jpg

http://www.autoroot.com/photos/albums/sgh-i320/PICT5661.sized.jpg

http://www.autoroot.com/photos/albums/sgh-i320/PICT5606.sized.jpg

http://www.procontent.ru/media/articles/samsung/samsung-i320-3.jpg

Τεχνικα χαρακτηριστικα:

Dimensions : 111 x 59 x 11.5 mm

Weight : 95 g

LCD Spec (Type / resolution / color)

- Internal : TFT LCD / 240 x 320 pixels / 65,536 colours

 

 

WAP : WAP 2.0

Messaging : MMS, SMS, Email, Instant Messaging (Pocket MSN)

Java : MIDP 2.0

Polyphonic Ringtone : 40 polyphonic / MP3

Battery :

- Type : Li-ion

 

 

 

slim standard extended

 

capacity 1,000 mAh

 

talk time Up to 3.3 hrs

 

standby time Up to 140 hrs

 

Charging time Up to 2 hrs

 

 

 

 

 

Platform

- Tri Band (GSM 900 + 1800 + 1900 MHz)

- GPRS Class 10 (2 Upload, 4 Download)

- EDGE

- Windows Mobile™ 5.0

 

Camera

- 1.3 Megapixel (1280x1024)

- Digital zoom (x2)

- Contrast adjustment

- Multi-shot function

- auto focus

- LED Flash

- Photo Effects/Frames

- Single-/Multi-/Mosaicshot

- Timer

 

Entertainment & Personalization

- 40 polyphonic, MP3 ringtones

- Music Player (MP3, AAC, AAC+,WMA/OGG)

- Dual speaker

- Digital power amplifier (SRS WOW)

- Embedded JAVA™ games

 

Video

- Video Player/Recorder (MPEG4, H.263)

- Windows Media Player

- Video messaging

- Video light

 

Business & Office

- Full QWERTY keyboard

- Multi document viewer (Word, Excel, PowerPoint, Adobe PDF etc.)

- One-click attachment viewer

- File manager

- Picsel viewer™

- Offline mode (Flight mode)

- Mobile Printing (PicBridge™)

- Voice mail

- Voice memo

 

Messaging

- SMS, MMS

- Email client (POP3, SMTP, IMAP4,SSL, TLS)

- MS Push Email

- Instant Messaging (Pocket MSN)

- vCard, vCalendar

 

Connectivity

- Internet browser

- Bluetooth™ wireless technology

- WAP 2.0

- USB (version 1.1)

- ActiveSync

- SyncML

- IrDA

 

Personal Information Management

- Phonebook

- Calendar

- Scheduler

- To do list

- Clock/Worldtime

- Alarm

- Currency converter

- Calculator

- Memo book

- Stop watch

- Countdown timer

 

Call functions

- Voice command, Voice dialing, Voice recognition

- Speakerphone

- Caller ID (Text/Photo)

- Dialed/missed/received calls

- Call time/costs

- Dedicated key dialing

 

Memory

- 120 MB user memory

- MicroSD™ (External Memory)

- 200 SMS

- 1,000 phone book entries

 

Παρακληση προς τους mods,αν ειναι δυνατον να δημιουργηθει ενα επισημασμενο thread "windows mobile Smartphone" που να περιλαμβανει ολες τις συσκευες της εν λογω πλατφορμας για καλυτερη ενημερωση ολων μας.

 

Υ.Γ. Παρακολουθω την συγκεκριμενη συσκευη στο thread της Samsung και ειναι κουραστικο να πηγαινω απο το ενα thread στο αλλο για τις οποιες αλλες πληροφοριες αφορουν τα wm smartphones.Θελω να πιστευω πως το ιδιο προβλημα θα αντιμετωπιζουν και αλλα μελη που ενδιαφερονται για αυτες τις συσκευες. Ετσι τολμω να ανοιξω εκ νεου Θεμα για την συγκεκριμενη συσκευη εδω πιστευοντας πως θα εκτιμηθει θετικα η κινηση μου,αν οχι προβειτε στην αναλογη ενεργεια.

Ευχαριστω για τον χρονο σας Σταθης

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Το να δημιουργηθεί ένα forum για Windows Mobile Smartphone

είναι ευχή όλων, δυστυχώς όμως ακόμα δεν έχει γίνει ακόμα

πραγματικότητα ελπίζω πως σύντομα θα γίνει...

 

Τώρα όσο αφορά, την δημιουργία νέου θέματος για το ί320

πιστεύω πως ναι μεν εσένα δεν σε εξυπηρετεί όπως και άλλα

μέλη του forum (εμένα απλά δεν με πειράζει) αλλά από τη στιγμή

που δεν υπάρχει forum αφιερωμένο στα windows smartphones

καλό θα είναι να παραμείνει στο forum της κατασκευάστριας εταιρίας.

 

Με αυτή τη λογική θα έπρεπε να μεταφέρουμε και τα θέματα που

αφορούν το Mpx 200 και 220 από το Motorola forum σε αυτό

το οποίο είναι ακόμα πιο ακατάλληλο μιας και ακόμα ονομάζετε Qtek

και όχι HTC.

 

Παράκληση προς προσωπικό διαχείρισης, δείξτε λίγο ενδιαφέρον για

τις Windows Mobiles συσκευές, μπορεί να μην έχουν τα hits

του Nokia forum αλλά αξίζουν της προσοχής σας..

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Vista Smartphone Interface 1.25 :D

 

http://img48.imageshack.us/img48/4952/vistazy9.jpg

 

See on this program. It displays all information in one conveniently screen.

It simulates rich Windows VistaTM interface in a small screen of mobile device, includes Sidebar.

 

This program was designed for Microsoft Smartphone devices with landscape screens, basically.

There is no reason at all, to not use it in other mobile devices with Windows Mobile system.

Specially, because it doesn't use touch-sensitivity screen for daily operating, but hardware keys only.

 

 

The background:

You can select the background image from a few pre-installed pictures, or you can use your own image as you wish. Read the instruction below.

You change the background image if you press Action key while no other function for this button is available at this moment.

 

The background changes own size and position slightly. And additionally, it can be coloured by one of seven basic colors in the sequence running. Or you can select the static one color you like, incl. completed black. See below screenshots where you can notice these features.

 

http://www.jgui.net/black/smartvista/screen1.jpg

 

The sidebar:

On the right side, there are items of so called sidebar.

 

You can keep a whole sidebar on the top of screen always, or you can keep only the clock on the top.

 

Above the clock there are a network signal level bar and battery condition status.

 

On the top of sidebar, there is the animated weather icon and current felt temperature.

 

Certainly, to get weather information, you have to connect your smartphone to the Internet and download the database. You can do it manually, or this program can do it for you automatically every day, while you sleep.

 

http://www.jgui.net/black/smartvista/screen9x.jpg...http://www.jgui.net/black/smartvista/Image10.jpg

 

The Start Screen

Tries to show you all Today's important matters and subjects.

 

Depend from the case, if some item exists or not,

you read on the left side, below current date, as follow:

 

• Sun times.

• Today's special name of day or allday event.

• Upcoming appointment from your Calendar

• Alert about missed phone calls

• Alert about received text messages

• The latest weather status

• The latest news from selected service

• Current device status (if it works in your device)

 

 

The Vista Smartphone Interface 1.25. Free for Smartphone [2.9MB]...

 

http://www.sbsh.net/forums/uploads/post-18703-1165103046.png

Link to comment
Share on other sites

Και αλλος ενας ενδιαφερων τοπος για το πολυτιμο:)

http://www.kooldezine.com/Q.htm

Δοκιμασα 5-6 θεματα και παιζουν 100%,αλλα θα ηθελα περισσοτερες πληροφοριες επι της οθονης η μαλλον διαφορετικες.Η homescreen της samsung2 ειναι καλη αλλα δεν μου αρεσει η μεγαλη μπαρα που παραμενει στην οθονη,θα μπορουσε να εξαφανιζεται ολη,καθως και να μην ηταν σε γκρι αποχρωση αλλα να εμφανιζε τις πληροφοριες πανω στο backround.

Μαλλον χρειαζεται τροποποιηση το xml αρχειο.Που μπορω να βρω βασικες οδηγιες για να προσπαθησω να κανω editing την homescreen στα σημεια που θελω?

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

εδώ μπορείς να βρεις ένα πολύ καλό tutorial από ένα χρήστη του modaco για τα βασικά plugins της homescreen.

επίσης το καινούριο homescreen designer(v.2) υποστηρίζει landscape οπότε μπορεί να σε βοηθήσει και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!Πολυ ουσιωδες το tutorial,αλλα στην προσπαθεια μου μετα απο ενα απλο editing σε 2 χρωματα να το βαλω στο home,δεν το δεχεται ουτε στο φακελο home ουτε στην καρτα,!! περιεργο,ενω μπορω να το αποσπασω απο το τηλεφωνο,δεν μπορω να το επιστρεψω σε αυτο:blink: :cry: .Αλλαξα και την version,προσπαθησα και σαν txt,αλλαξα και ονομα,τι διαλο.

To homescreen designer θα το δοκιμασω,αν το trial ειναι πληρως χρηστικο,και βλεπουμε.

Να'σαι καλα.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!Πολυ ουσιωδες το tutorial,αλλα στην προσπαθεια μου μετα απο ενα απλο editing σε 2 χρωματα να το βαλω στο home,δεν το δεχεται ουτε στο φακελο home ουτε στην καρτα,!! περιεργο,ενω μπορω να το αποσπασω απο το τηλεφωνο,δεν μπορω να το επιστρεψω σε αυτο:blink: :cry: .Αλλαξα και την version,προσπαθησα και σαν txt,αλλαξα και ονομα,τι διαλο.

To homescreen designer θα το δοκιμασω,αν το trial ειναι πληρως χρηστικο,και βλεπουμε.

Να'σαι καλα.

πολύ περίεργο αυτό που λες. πολλές φορές στο παρελθόν χρειάστηκε να τραβήξω το xml από το κινητό μου για μικροαλλαγές και το επέστρεφα στο app datta/home κανονικά! μηπώς προσπαθείς να επιστρέψεις το xml που ήδη χρησιμοποιείται και για αυτό δεν σε αφήνει να το αντικαταστήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντικαθιστω το υπαρχων,το επεξεργαζομαι αλλαζοντας καποια στοιχεια,και το επιστρεφω με αλλο ονομα,ομως.....δεν μασαει.Δηλαδη με διαφορετικο ονομα και το καταλαβαινει;
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντικαθιστω το υπαρχων,το επεξεργαζομαι αλλαζοντας καποια στοιχεια,και το επιστρεφω με αλλο ονομα,ομως.....δεν μασαει.Δηλαδη με διαφορετικο ονομα και το καταλαβαινει;

πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τι φταίει, ίσως κάποια επιλογή στο convert του activesync, αλλά και πάλι δύσκολο το βλέπω.

για μένα πάντως το μαρτύριο της homescreen τελείωσε από τη στιγμή που ο θεός Juni ξεκίνησε να φτίαχνει homescreens για smartphones.(ήταν ήδη γνωστός για τα αριστουργήματα που έκανε για ppc). ίσως τώρα τελειώσουν και τα δικά σου γιατί έβγαλε την πρώτη του σε landscape και λογικά θα ακολουθήσουν και άλλες.

δες τι έχει φτιάξει μέχρι τώρα και θα καταλάβεις...

http://www.juniskins.com/

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε καπου ότι δεν εχει φωνητικές εντολές. Μήπως εχει φωνητική εγγραφή?

Και κάτι ακόμα. Επειδει δεν εχω πολλές γνωσεις επι του θεματος, μπορώ να βάλω vista στο Samsung? Οι σημειωσεις, επαφες, και οι εργασίες συγχρονίζονται κανονκά?

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε καπου ότι δεν εχει φωνητικές εντολές. Μήπως εχει φωνητική εγγραφή?

Έχει "Φωνητικές Σημειώσεις" (δεν ξέρω όμως αν εννοείς αυτό). :O

 

 

Και κάτι ακόμα. Επειδει δεν εχω πολλές γνωσεις επι του θεματος, μπορώ να βάλω vista στο Samsung?

Τώρα το ψάχνω για να περάσω ένα θέμα (το iPhone) και έχω πελαγώσει κάπως :dizzy:.

 

 

Οι σημειωσεις, επαφες, και οι εργασίες συγχρονίζονται κανονκά?

Εγώ δεν εχω κανένα πρόβλημα :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και λίγο καιρό το i320. Υπάρχει καμια λίστα με βασικές εφαρμογές και που θα τις βρω; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...