Jump to content

[Επίσημο] Samsung SGH-i320


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ Άκη, καλορίζικο και από μένα!

Α! Και κάτι τελευταίο, από ταχύτητα πως πάει;

Αλλά με τον 400άρι πως να πάει; Βιντεάκια,

προγράμματα και εφαρμογές έχεις περάσει;

:)

Ευχαριστώ,

Μάνος

 

Ευχαριστώ :).

 

Θα έλεγα ότι είναι σφαίρα… πριν είχα το Ν80 (για κυρίως κινητό).

Και κάθε φορά που το άνοιγα έπαιρνε αρκετή ώρα (σχετικά).

Ενώ τώρα με το i320 ανοίγει με την μία. Και γενικότερα η ταχύτητα στα μενού είναι εμφανής.

 

Προγράμματα και Εφαρμογές δεν έχω περάσει ακόμα.

 

Αυτό που ψάχνω να βρω είναι κανένα Remote Control

για να δω τη λέει η υπέρυθρη του…:p

 

Μόλις τώρα δοκίμασα ένα video clip και με απογοήτευσε πάρα πολύ :( :(.

Το αρχείο ήταν (wmv) στα 45mb. Δεν το είχα κάνει προσαρμογή για 320x240,

και θέλω να πιστεύω ότι φταίει αυτό για την απαράδεχτη καθυστέρηση που είχε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

δυστυχως οι φωνητικες εντολες μου ειναι οντως απαραιτητες,ελπιζω να εχει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως οι φωνητικες εντολες μου ειναι οντως απαραιτητες,ελπιζω να εχει.

 

Αν δεν έχει μπορείς να εγκαταστήσεις το Voice Command,όπως έγραψε και ο akis_k. Με αυτόν τον τρόπο η συσκευή θα αναγνωρίζει τις φωνητικές εντολές.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει μπορείς να εγκαταστήσεις το Voice Command,όπως έγραψε και ο akis_k. Με αυτόν τον τρόπο η συσκευή θα αναγνωρίζει τις φωνητικές εντολές.

 

καλυτερα να το ειχε μεσα,εγω αυτο προτιμω:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :).

 

Θα έλεγα ότι είναι σφαίρα… πριν είχα το Ν80 (για κυρίως κινητό).

Και κάθε φορά που το άνοιγα έπαιρνε αρκετή ώρα (σχετικά).

Ενώ τώρα με το i320 ανοίγει με την μία. Και γενικότερα η ταχύτητα στα μενού είναι εμφανής.

 

Προγράμματα και Εφαρμογές δεν έχω περάσει ακόμα.

 

Αυτό που ψάχνω να βρω είναι κανένα Remote Control

για να δω τη λέει η υπέρυθρη του…:p

 

Μόλις τώρα δοκίμασα ένα video clip και με απογοήτευσε πάρα πολύ :( :(.

Το αρχείο ήταν (wmv) στα 45mb. Δεν το είχα κάνει προσαρμογή για 320x240,

και θέλω να πιστεύω ότι φταίει αυτό για την απαράδεχτη καθυστέρηση που είχε.

 

Remote για smartphones από όσο ξέρω δεν έχει βγει...

Με τον WMP το έπαιξες;

Πρέπει να το κάνεις encording στα 320χ240 δεν μπορεί να παίξει

ένα smartphone καλά ένα vga video.

Και κάτι άλλο, το ξυπνητήρι δουλεύει με κλειστό το κινητό;

Το τελευταίο μου smartphone είχε 2003SE και δεν δούλευε δεν

ξέρω τι παίζει με τα WM5.

 

Keep us updated!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αλλά με τον 400άρι πως να πάει; Βιντεάκια,

προγράμματα και εφαρμογές έχεις περάσει;

:)

Ευχαριστώ,

Μάνος

 

Ο 400αρης απλα σκοτωνει. Ειναι το ταχυτερο WM5 κινητο που εχω δουλεψει.

Σε συγκριτικο τεστ με Νοκια Ε61 και HTC 620, που εκανα προ καιρου, απλα εκανε πλακα στα δυο τελευταια σε θεματα ταχυτητας. Ειδικα σε 1-2 βιντεακια που του ειχα περασει (απο το αγγλικο Topgear) επαθα πλακα. Δεν εχανε κανενα frame.

Η οθονη του ειναι αψογη σε θεματα απεικονισης (τελειο λευκο), αλλα για τα γουστα μου καπως "κλειστοφοβικη" (βεβαια τα 320x240 σε αυτο το μεγεθος οθονης φαινονται πολυ καλα), ενω ειναι πολυ ελαφρυ (για τους περισσοτερους θετικο, για μενα αρνητικο).

Επισης το πληκτρολογιο του ειναι σαφως κατωτερο των Ε61 και 620.

Κατ'εμε το μεγεθος του και ειδικοτερα το παχος του, καθως και η ακαριαια αποκριση στις εντολες του χρηστη (πολυ σημαντικο για ενα επαγγελματικο τηλεφωνο) ειναι τα κυρια selling points του κινητου αυτου.

Link to comment
Share on other sites

Thanks Vaggelis,

Πολύ καλό mini-review,

Τώρα πρόσφατα απέκτησα το Νόκια 7390 αλλά με έχουν

χαλάσει 2-3 πράγματα σοβαρά για μένα bugs της συσκευής

και το βλέπω για i320.

 

Θα δούμε,

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Σου προτεινω, οπως και σε οσους σκεφτονται να το αγορασουν, να το δουν σε ενα καταστημα, παραλληλα με τα Ε61 και HTC 620. Και τα τρια τα θεωρω πολυ καλα τηλεφωνα, οποτε τα επιμερους χαρακτηριστικα που ξεχωριζουν για την καθε συσκευη οριζουν και ποιο ειναι πιο καταλληλο για ποιον :)
Link to comment
Share on other sites

την τριτη μαλλον θα το χει εδω το πλαισιο.θελω να το δω κι ελπιζω να μου αρεσει και να το παρω,πολυ καλα λογια παντως βλεπω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

:) Δύο φωτογραφίες από την κάμερα (1,3 mpx) μία Εξωτερική και μία Εσωτερική.

 

========================

http://jpg.gr/thumbs10/thb_20188.jpeg....http://jpg.gr/thumbs10/thb_99070.jpeg

========================

Link to comment
Share on other sites

:) Δύο φωτογραφίες από την κάμερα (1,3 mpx) μία Εξωτερική και μία Εσωτερική.

 

========================

http://jpg.gr/thumbs10/thb_20188.jpeg....http://jpg.gr/thumbs10/thb_99070.jpeg

========================

 

πολυ καλες φωτογραφιες,εχει καμερα που θα ζηλευαν αλλες καμερες με περισσοτερα mp.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλες φωτογραφιες,εχει καμερα που θα ζηλευαν αλλες καμερες με περισσοτερα mp.:)

 

Είναι όντως πολύ ζωντανές.

Αν και γίνονται θολές σε κάποια σημεία,για μία κάμερα 1,3Mpixel είναι εξαιρετικές.

Link to comment
Share on other sites

re guys exv ena qtec s100 to opoio me exei bolepsei poly 2 xronia tvra, stathero grhgoro lete na to parv to samsung h den tha me vfelisei se tpt?tha moy leipsei ton touch screen kai h megalyterh othoni?video den blepv sto ppc oute internet mpainv,perissotero til kai pim to kanv use.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

ωραία τα mini reviews-previews παιδιά, να τα χαίρεστε!!

@akis_k

για να δεις αν έχει φωνητικές εντολές για κλήσεις επαφών και άνοιγμα εφαρμογών, και να μας ενημερώσεις κάνε το εξής: άνοιξε τις επαφές, μπες σε κάποια επαφή και επέλεξε το νούμερο που θέλεις. εκέι πάτα μενού(δεξι softkey) και λογικά θα δεις την επιλογή για φωνητική κλήση. το ίδιο και με τις εφαρμογές. μπες από την έναρξη, διάλεξε κάποια εφαρμογή και πάτα μενού.

 

και ένα off topic.το route66 πάιζει στην landscape ανάλυση του κινητού σου? το έχεις αγοράσει? εγώ δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει στο 8310. μου λέει ότι λείπει κάποιο αρχείο και δεν ασχολήθηκα περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

ωραία τα mini reviews-previews παιδιά, να τα χαίρεστε!!

@akis_k

για να δεις αν έχει φωνητικές εντολές για κλήσεις επαφών και άνοιγμα εφαρμογών, και να μας ενημερώσεις κάνε το εξής: άνοιξε τις επαφές, μπες σε κάποια επαφή και επέλεξε το νούμερο που θέλεις. εκέι πάτα μενού(δεξι softkey) και λογικά θα δεις την επιλογή για φωνητική κλήση. το ίδιο και με τις εφαρμογές. μπες από την έναρξη, διάλεξε κάποια εφαρμογή και πάτα μενού.

 

και ένα off topic.το route66 πάιζει στην landscape ανάλυση του κινητού σου? το έχεις αγοράσει? εγώ δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει στο 8310. μου λέει ότι λείπει κάποιο αρχείο και δεν ασχολήθηκα περισσότερο...

Το έκανα και δεν έχει φωνητικές εντολές.

 

Το Route66 παίζει άψογα :happy:.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το φορουμ.Πηγα στο πλαισιο και το ειδα....Δεν το ειχαν στη μπριζα,αλλα το επιασα και....τι να πω ρε παιδακι μου ηταν κοσμημα.Μου το τυληξαν και εφυγα.

Η samsung πρεπει να ειναι κορυφεα αν οχι πρωτη σε ποιοτητα κατασκευης και ιδιως στις οθονες.Προσωπικη αποψη,απο οσα samsung εχω πιασει δεν μου αφησαν περιθωρια αρνητικου σχολιου.Απ'οτι ειχα διαβασει σε καποιο σαιτ εχουν αναπτυξει δικες τους πατεντες στην υλοποιηση των οθονων κινητων τηλ.πολυ προχωρημενες.Η οθονη του συγκεκριμενου ειναι σε σχεση με τα αλλα της κατηγοριας ταπεινα μια κλαση πανω.Πριν το παρω εκατσα λιγο και ασχοληθηκα με τα υπολοιπα του σταντ.Πηγαινα για καποιο PPC με τηλεφωνο,και σε καποια φαση κολησα στο X820,830...επαθα πλακα,δεν πιστευα οτι εχουν φτασει σε αυτο το επιπεδο.

Και τωρα στην ουσια.

Εχει πολυ καλη οθονη ,κορυφεα για μενα,αν ηταν 71χιλιοστα διαγωνιος θα ηταν τελεια και ας ηταν πιο πλατυ.Τωρα ειναι γυρο στα 56,5χιλιοστα.

Πολυ λεπτο χωρις εξογκωματα,πολυ καλο δεσιμο του σκαφους συμπαγες με πολυ σφιχτο (το σφιχτοτερο που εχω συναντησει σε φορητη συσκευη) κουμπωμα καπακιου μπαταριας!!! κατα την γνωμη μου πολυ καλη κατασκευη κορυφεα θα ελεγα,στερεο ηχεια με πολυ καλο ηχο αλλα για τον παππου χαμηλης εντασης,ενδεχομενως να φταιει και η κωδικωποιηση των ΜΡ3,γιατι η ανοιχτη ακροαση ηταν εξαιρετικη,ακουστικο αρκετα καλο(η συγκριση γινεται με νοκια Ε61 που το εχω 7 μηνες),πληκτρολογιο μικρο αλλα δουλευεται,το συνηθιζεις,φωτο για την κατηγορια της παρα πολυ καλη,wmv με τον ενσωματωμενο player μπορω να πω τελειο.Καποιος πιο πανω λεει οτι καθυστερουσε,οτι εφταιγε το φορμα του βιντεο,εγω εκανα στην τυχη κατι κλιπακια copy paste απο το PC ,και κελαηδησε στο φτερο κλεφτικα και full screen.Εβαλα και το pocketTV για τα mpeg παρα πολυ καλο σε ποιοτητα και λειτουργια συγκριτικα με το TCPMP.

Το μονο αρνητικο που εντοπιζω για την δικη μου χρηση ειναι η ελλειψη wifi,και σε μικροτερο βαθμο η μικρη αυτονομια που δεν περνα την ημερα,αλλα εχεις και δευτερη μπαταρια που την εχεις φορτισμενη εξωτερικα.

Ομως τα ξεχναω ολα αυτα μολις το πιασω στα χερια μου,εχουν κανει πολυ καλη δουλεια οι που...δες και με χρεωσαν παλι.

Βιντεο δεν εχω τραβηξει,αλλα πιθανολογω για αναλογα με την φωτο αποτελεσματα.Ταχυτητα? αναλογη των 400mhz,απεικονιση? χαρμα οφθαλμων,παπαπα,ειχα ενδοιασμους λογω λιγων χρωματων,αλλα θυμιζει 32bit χρωμα.Και το φιναλε ειναι ορατη η οθονη στις 180 μοιρες χωρις ξεθωριασμα στο χρωμα απο ολες τις πλευρες !!! το Ε61 πχ.κοιτωντας απο 180 μοιρες την οθονη του,απο την αριστερη και την πανω πλευρα εχει αλλη αποδοση στα χρωματα,σε σχεση με την δεξια και την κατω που ξεθωριαζουν.

Αλλο τωρα,στο manual αναφερει και το voice assist και δειχνει και screenshot με εκτενει αναφορα στην εφαρμογη σα να περιλαμβανεται στο τηλεφωνο,καθως και στη συσκευασια αναφερει την υπαρξη 2 CD ενω εγω βρηκα ενα,αλλα και στον Πειραια που το ανοιξαν μπροστα μου 1 ειχε???Ενδεχομενως να υπαρχει σε αλλη rom το voice assist.

Αλλη μαμακια αυτη του bluetooth που κατα την μεταφορα των επαφων απο το Ε61 επρεπε σε καθε επαφη να επιβεβαιωνω την ληψη της,και φοβαμαι πως το ιδιο θα κανει αν στειλω ολες τις φωτο που εχω στο Ε61.Κατι μου λεει πως ειναι δουλεια του software και οχι του hardware.

Υπαρχει τροπος να λαμβανονται μεσω bluetooth μαζικα αρχεια??

Προηγουμενη εμπειρια απο wm smartphone,PPC ειχα απο spv,xda,s100,qtek8010.Το μονο που κρατησα για 5 μηνες ηταν το 8010 αρκετα λειτουργικο και χωρις κολληματα,αλλα το ιδιο δυσχρηστο στην μεταφορα αρχειων με bluetooth.

Τα ακουστικα δεν τα εχω δοκιμασει ακομα αλλα διαβασα απο reviews οτι ειναι πολυ καλα.Υπαρχει και ενσωματωμενη η εφαρμογη WOW XT που φτιαχνει τον ηχο 3D,κατι σαν εκουαλαιζερ και βαλε.

Εχει πολλες ρυθμισεις για την οθονη αναμονης,διαρκεια φωτισμου,ρυθμιση εντασης φωτισμου,δυο θεματα της samsung αρκετα λειτουργικα με συντομευσεις εφαρμογων,καθως και επιλογη για θεματα ηχων,το οποιο δεν εχω ακομα ανακαλυψει τι κανει.

Ακομα υπαρχει ενσωματωμενη εφαρμογη D-Day η οποια σου εμφανιζει τις ημερες που απομενουν για την ημερομηνια του συμβαντος που εχεις ορισει.

Αλλη μια ωραια εφαρμογη ειναι ο "Διαχειριστης εφαρμογων" με ομαδοποιημενες ολες τις εφαρμογες οπως στα palm.

Το πλαινο πληκτρο παραμετροποιηται με δυο τροπους.Με απλο πατημα καταχωρεις οποια εφαρμογη θελεις και με παρατεταμενο πατημα καταχωρεις μια αλλη,οπως λεμε με'να σμπαρο δυο τριγονια.

Μου λειπουν καποιες εφαρμογες για να εχω πιο αντικειμενικη αποψη της χρηστικοτητας του,οπως XSfinance QVGA 2.23 η 2.24,eWallet qvga η αντοιστιχο για λογαριασμους κωδικους,Office με editor,η τουλαχιστον spreadsheet με editor της προκοπης,ενα utility για να βλεπω την μνημη του,ενα εγγραφεα τηλεφωνικων κλησεων,ενα αγγλοελληνικο λεξικο slovoed.

Αν καποιος συνανθρωπος μπορει να με βοηθησει να ανοιξουν :ninja: ....τα ματια μου θα του ημουν υποχρεος,γιατι ειμαι τρεις μερες στη γυρα και στεγνωσε το σαλιο μου στο ψαξιμο.Πολυ φυλλοξερα εχει πεσει στα "περιχωρα".

 

 

Αυτα τα λιγα για την ωρα,και εχει ο Θεος.Να ειστε ολοι καλα

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τηλεκοντρόλ ΚΑΙ για τα smartphones,

βάλτε το στο Samsung και πείτε μας!

 

http://vitotechnology.com/en/products/remote_smartphone.html

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τηλεκοντρόλ ΚΑΙ για τα smartphones,

βάλτε το στο Samsung και πείτε μας!

 

http://vitotechnology.com/en/products/remote_smartphone.html

Σε εμένα δεν μου παίζει :( :cry:.

 

Σε εσένα hitech :worry:???

Link to comment
Share on other sites

Μουφα ο VITO remote controler,μου εμφανισε κωδικα,μηπως δεν ειναι συμβατο με το "πολυτιμο"; η εγω δεν σκαμπαζω;Εκανα και μια επανεκκινηση καλου κακου,αλλα τιποτα.

 

Επι τη ευκαιρια υπαρχει τιποτα σε XS finance,eWallet,PTab spreadsheet,PDF viewer,Slovoed αγγλοελληνικο,smartphoneNotes,Worldmate 2006,κανας καλος file explorer,κατι να βλεπω την μνημη,καρτα και εσωτερικη;

Δεν ειναι ο καταλληλος τοπος αλλα αν υπαρχει κατι θα ημουν υποχρεος.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι παίζει :(

Τι κώδικα σου εμφάνισε;

:(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι παίζει :(

Τι κώδικα σου εμφάνισε;

:(

Σε εμένα εμφάνιζε αυτό...

 

http://jpg.gr/images10/img_43838.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μάλλον δεν θα παίζει λόγω οθόνη που είναι 320χ240

και όχι 240χ320 :(

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...