Jump to content

[Επίσημο] Samsung SGH-i320


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω σαρωσει το ιντερνετ,τι ρωσικα,τι εγγλεζικα τι warez,ειναι οποιος προλαβε τον κυριο ειδε η δουλεια.Δεν μενει τιποτα ανοιχτο.Εαν πεσεις στην στιγμη που κατεβαζει μπορει να δεις φως,μετα απο λιγο λες και βγαινουν μονιμα απο την μπριζα.Υπαρχει το λινκ αλλα δεν λειτουργει.Εχω βρει ενα σωρο λινκ και δεν δουλευει τιποτα.Και ενα αλλο,εχω κατεβασει καποιες εφαρμογες μα οταν παω να ανοιξω το συμπιεσμενο αρχειο δεν υπαρχει τιποτα μεσα,:blink: :mad: μας κανουν και πλακα τα λαμ.για.Μηπως γνωριζει κανενας τι κολπο ειναι αυτο;Να εχει χωρητικοτητα το αρχειο αλλα να μη υπαρχει τιποτα μεσα;Μαλλον κατι μου διαφευγει.

Υπαρχουν αρκετα προγραμματα,αλλα θελει χρονο και υπομονη.Αυτο το XSfinance qvga,landscape και το Ptab 3.05 landscape να μην υπαρχoυν πουθενα,ουτε και σε ανενεργο λινκ;Το documents to go βρηκα αλλα δεν προλαβα.Δεν δουλευει το λινκ.

Το εργαλειο δερνει αλυπητα.Οθοναρα ατελειωτη.Εδω και δυο εβδομαδες πολεμαω με την homescreen.Εχω σαλεψει με την xml.Πως μπορω να εχω την αρχικη οθονη ελαφρωμενη απο πληροφοριες και να πατω το βελακι και να πηγαινω σε επομενη οθονη με τις πληροφοριες.Υπαρχει εντολη που μπορει να το κανει αυτο σε xml;Δηλαδη κατι σαν το πτυσομενο πινακακι της samsung.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η συσκευή πραγματικά είναι εκπληκτική. Αυτό που με εντυπωσιάζει είναι η ποιότητα κατασκευής, η φωτινότητα και ποιότητα της οθόνης και ο super επεξεργαστής και μνήμη που το κάνουν να "πετάει" πραγματικά. Είναι σίγουρα το πιο γρήγορο κινητό που έχω δει.

 

Όσον αφορά software μπορείτε να βρείτε εδώ μια καλή συλλογή που καλύπτει πιστεύω όλες τις ανάγκες...

Link to comment
Share on other sites

Καλο το πακετο αλλα να δουλευαν και τα λινκ:cry: Κανα μηνα πολεμαω για το συγκεκριμενο πακετο αλλα δεν.....
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους φιλους του myphone:) .

 

Παιδια,τελικα το κινητο εχει μπαταρια 1000mah ή 800κατι?

 

Ειναι τοσο αθλια οσο ακουγεται:( ?

 

Εχω διαβασει σε διαφορα σαιτς πως αρκετοι δε βγαζουνε μερα με αυτην:cry: ...

 

Δε θελω να κουβαλαω δευτερη μπαταρια μαζι μου,ενω δεν το ξεσκιζω πολυ το κινητο.Κανω ελαχιστες κλησεις,μερικα sms,οχι ιντερνετ,μερικες εφαρμογες σαν οργκαναιζερ κυριως...

 

Θα κραταει κανα διημερο:worry: ?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους φιλους του myphone:) .

 

Παιδια,τελικα το κινητο εχει μπαταρια 1000mah ή 800κατι?

 

Ειναι τοσο αθλια οσο ακουγεται:( ?

 

Εχω διαβασει σε διαφορα σαιτς πως αρκετοι δε βγαζουνε μερα με αυτην:cry: ...

 

Δε θελω να κουβαλαω δευτερη μπαταρια μαζι μου,ενω δεν το ξεσκιζω πολυ το κινητο.Κανω ελαχιστες κλησεις,μερικα sms,οχι ιντερνετ,μερικες εφαρμογες σαν οργκαναιζερ κυριως...

 

Θα κραταει κανα διημερο:worry: ?

Εγώ που κάνω ελάχιστες κλήσης την ημέρα και χωρίς sms και παίζω κανένα Tetris, μου κρατάει μια μέρα. Αν δεν παίζεις παιχνίδια θα βγάζεις άνετα 2 μέρες.

 

Όσον αφορά την μπαταρία είχα διαβάσει κάπου ότι έχει την 1000αρα, αλλά άμα κρίνω από το πόσο πολύ κρατάει μάλον 800αρα είναι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελει κατι ιδιαιτερο για να γραψει sms με 160 χαρακτηρες? ...δεν μπορω να το βρω...και μηπως γνωριζετε πως να κανω τις ρυθμισεις για tim plus???
:up:
Link to comment
Share on other sites

Σάββα, οι ρυθμίσεις υπάρχουν μεσα στο τηλέφωνο για όλα τα δίκτυα. Μήπως θέλουν επιλογη για ενεργοποίηση?

Για τα sms δεν ξερω. Σπανίως χρησιμοποιω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελει κατι ιδιαιτερο για να γραψει sms με 160 χαρακτηρες? ...δεν μπορω να το βρω...και μηπως γνωριζετε πως να κανω τις ρυθμισεις για tim plus???

 

Στα wm5 με portrait screen δουλεύει. Τώρα σε αυτό πρέπει να το δοκιμάσεις εσύ.:p

http://www.myphone.gr/software/file-285.html

Link to comment
Share on other sites

h samsung pragmati efere to proto tis smartphone stin ellada, i idia i samsung omos to xerei? psaxno sto elliniko site tis kai einai san na min yparxei.oti plirofories vrika itan i apo edo mesa h genika apo to diktyo.oraia ypostirixi exei h smamsung sta proionta tis.
Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

Σάββα, οι ρυθμίσεις υπάρχουν μεσα στο τηλέφωνο για όλα τα δίκτυα. Μήπως θέλουν επιλογη για ενεργοποίηση?

Για τα sms δεν ξερω. Σπανίως χρησιμοποιω.

Κωστα οι ρυθμισεις που εχει μεσα δεν δουλευουν...ισως θελει και κατι ακομα.

 

 

johner αυτο το προγραμματακι δεν δουλευει και αριστα σε wm2005...

:up:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

επειδη ειμαι μεταξυ αυτου και του htc s620 με προτιμηση στο samsung. το μονο που με χαλαει ειναι η ελλειψη wifi... να το προτιμησω τελικα?

 

αυτη τη στιγμη εχω το imate jamin (qtek s200) και οσες φορες λειτουργησα το wifi δεν εμεινα ευχαρηστημενος. σε wifi hotspot απο τις 10 φορες την 1 καταφερε να συνδεθει, ενω και στο σπιτι που εχω ασυρματο δικτυο δεν μου χρησιμευει και ιδιαιτερα...

 

τελικα ειναι τοσο απαραιτητο το wifi σε ενα smartphone?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις και από μένα μιας και ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο.

1. Είδα σε προηγούμενα posts ότι τα windows είναι στα ελληνικά. Υπάρχει επιλογή για να γυρίσουν τα μενού στα αγγλικά? (αλλά το πληκτρολόγιο να παραμείνει στα ελληνικα)

2. Η αλλαγή του πληκτρολογίου από ελληνικά σε αγγλικά γίνεται εύκολα π.χ με κάποιο συνδιασμό πλήκτρων ή πρέπει να πας μέσα από μενού?

3. Μαζί με την δεύτερη μπαταρία δίνουν και την θήκη, που είδα σε κάποιο review, για να μπορείς να την φορτίζεις εξωτερικά? Ρωτάω γιατί στο review έλεγε ότι η θήκη περιέχεται στο πακέτο ενώ σε ένα manual που κατέβασα την είχε ως extra.

4. Με τα firmware updates τι γίνεται? Με ανησύχησε λίγο ότι στο samsung.gr δεν το έχει καν στα διαθέσιμα μοντέλα. Έχει βγάλει η ελληνική αντιπροσωπεία updates ή απλά το έφερε και δεν ξανασχολήθηκε? Τα updates θα γίνοντια και από το σπίτι φαντάζομαι έτσι?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους απαντήσουν

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα τελικά, πανέμορφο κινητό και πολύ μικρο. Η μπαταρία δεν κρατάει καθόλου αλλά αρχή είναι ακόμα ελπίζω να στρώσει.

2 ερωτησούλες ακόμα για όποιον ξέρει:

1. οταν γράφω ελληνικά στο πληκτρολόγιο χωρίς Τ9 πως βάζω τόνους?

2. πως μπορώ να επιλέξω ένα κομμάτι κειμένου και να το κάνω copy? Και αντίστοιχα πως κάνω paste?

Ευχαριστώ

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα τελικά, πανέμορφο κινητό και πολύ μικρο. Η μπαταρία δεν κρατάει καθόλου αλλά αρχή είναι ακόμα ελπίζω να στρώσει.

2 ερωτησούλες ακόμα για όποιον ξέρει:

1. οταν γράφω ελληνικά στο πληκτρολόγιο χωρίς Τ9 πως βάζω τόνους?

2. πως μπορώ να επιλέξω ένα κομμάτι κειμένου και να το κάνω copy? Και αντίστοιχα πως κάνω paste?

Ευχαριστώ

Μεγεια φιλε μου το κινητο σου και καλομιλητο:D

Η μπαταρια υποθετω θα στρωσει;)

Περιμενουμε με την πρωτη ευκαιρια εντυπωσεις και σχολια για μας τους υποψηφιους αγοραστες:)

Τωρα για τις ερωτησεις σου δεν ξερω τις απαντησεις ?(καθοτι δεν το εχω ακομα) αλλα λογικα ισχυουν τα shorcuts οπως των windows...

δλδ για το copy ctrl+c και για το paste ctrl+v:O

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια φιλε μου το κινητο σου και καλομιλητο:D

Η μπαταρια υποθετω θα στρωσει;)

Περιμενουμε με την πρωτη ευκαιρια εντυπωσεις και σχολια για μας τους υποψηφιους αγοραστες:)

Τωρα για τις ερωτησεις σου δεν ξερω τις απαντησεις ?(καθοτι δεν το εχω ακομα) αλλα λογικα ισχυουν τα shorcuts οπως των windows...

δλδ για το copy ctrl+c και για το paste ctrl+v:O

Ακόμα δεν μπορώ να σου πω πολλά γιατί και εγώ τωρα το μαθαίνω (προέρχομαι από symbian) και τα windows μου φαίνονται λίγο παράξενα. Πάντως είναι εκπληκτικά μικρό, ειδικά σε σχέση με το Ε61 που είχα, το πληκτρολόγιο ενώ περίμενα ότι θα είναι ψιλοάβολο λόγω μεγέθους, το συνιθίζεις εύκολα (του Ε61 ήταν καλύτερο). Το Τ9 αν και μέχρι τώρα το θεωρούσα ψιλοάχρηστο σε κινητό με πλήρες πληκτρολόγιο, βολεύει πολύ γιατί σου προτείνει λέξεις πριν τις τελειώσεις και έτσι επιταχύνεται πολύ η πληκτρολόγηση. Η κάμερα φαίνεται αρκετά καλή, για 1,3 Mp, αλλά εγώ δεν έχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις από κάμερα κινητού, μου φαίνεται πάντως ότι τραβάει αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Οσον αφορά το ctrl+c και ctrl+v απλά δεν υπάρχει το ctrl οπότε ίσως να παίζει κάποιος άλλος συνδιασμός πλήκτρων.

Τους τόνους μόνο να βρώ και θα είμαι ικανοποιημένος (τους θέλω για την αναζήτηση στις επαφές όπου δεν ισχύει το Τ9 και δεν βρίσκει ονόματα που έχουν τόνο στα πρώτα γράμματα (οι εναλλακτικές που σου εμφανίζει είναι πάρα πολές και πρέπει να σκρολάρεις πολύ)

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν μπορώ να σου πω πολλά γιατί και εγώ τωρα το μαθαίνω (προέρχομαι από symbian) και τα windows μου φαίνονται λίγο παράξενα. Πάντως είναι εκπληκτικά μικρό, ειδικά σε σχέση με το Ε61 που είχα, το πληκτρολόγιο ενώ περίμενα ότι θα είναι ψιλοάβολο λόγω μεγέθους, το συνιθίζεις εύκολα (του Ε61 ήταν καλύτερο). Το Τ9 αν και μέχρι τώρα το θεωρούσα ψιλοάχρηστο σε κινητό με πλήρες πληκτρολόγιο, βολεύει πολύ γιατί σου προτείνει λέξεις πριν τις τελειώσεις και έτσι επιταχύνεται πολύ η πληκτρολόγηση. Η κάμερα φαίνεται αρκετά καλή, για 1,3 Mp, αλλά εγώ δεν έχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις από κάμερα κινητού, μου φαίνεται πάντως ότι τραβάει αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Οσον αφορά το ctrl+c και ctrl+v απλά δεν υπάρχει το ctrl οπότε ίσως να παίζει κάποιος άλλος συνδιασμός πλήκτρων.

Τους τόνους μόνο να βρώ και θα είμαι ικανοποιημένος (τους θέλω για την αναζήτηση στις επαφές όπου δεν ισχύει το Τ9 και δεν βρίσκει ονόματα που έχουν τόνο στα πρώτα γράμματα (οι εναλλακτικές που σου εμφανίζει είναι πάρα πολές και πρέπει να σκρολάρεις πολύ)

 

Στη φωτογραφια πιο κατω δειχνει οτι εχει ctrl γιαυτο το προτεινα:O

http://www.theunwired.net/media/news/samsung_SGH-i320_DSCN3798.JPG

ειναι αριστερα του 0 δυο κουμπια μαζι με την ενδειξη ευρω....:O

Και αν επιτρεπεται ποσο παει καινουργιο??

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχεις δικιο και συγνωμη φιλε μου δεν φαινεται να εχει ctrl...

καλυτερα να σου απαντησει καποιος που το εχει λοιπον το κινητο

Link to comment
Share on other sites

2. πως μπορώ να επιλέξω ένα κομμάτι κειμένου και να το κάνω copy? Και αντίστοιχα πως κάνω paste?

Ευχαριστώ

 

Κατ'αρχήν καλορίζικο!:D

Για copy paste βάλε το πρόγραμμα vito copypaste.

Freeware είναι.

Link to comment
Share on other sites

Και αν επιτρεπεται ποσο παει καινουργιο??

Εγω το πηρα 400ε απο πλαίσιο επειδη ηθελα ατοκες δοσεις.

Αν δεν θες δοσεις μπορεις να το παρεις 383 απο e-shop.gr ή από το eshop του πλασίου

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

1. οταν γράφω ελληνικά στο πληκτρολόγιο χωρίς Τ9 πως βάζω τόνους?

Καλορίζικο :).

Ή τόνοι μπαίνουν μόνο με t9 (ή δεν το έχω βρει ακόμα).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πως γράφετε μηνύματα 160 χαρακτήρων με τα smartphones?

 

Δοκιμάζοντας στο Πλαίσιο το Samsung i320, αλλά και το παρόμοιο HTC, δεν κατάφερα να το βρω. Με το που πατούσα ελληνικό χαρακτήρα, ο μετρητής από 160 έδειχνε 70.

 

Με λίγο ψάξιμο στις ρυθμίσεις, δεν βρήκα κάτι που απενεργοποιεί το unicode.

 

Βοήθεια κανείς?

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ψάξιμο στις ρυθμίσεις, δεν βρήκα κάτι που απενεργοποιεί το unicode.

 

Βοήθεια κανείς?

Για να απενεργοποιήσεις το unicode πήγαινε…

Έναρξη => Μηνύματα => SMS/MMS => menu => Επιλογές => Επιλογές λογαριασμού => SMS/MMS => ξετσέκαρε το «Χρήση unicode όταν απαιτείται»

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιήσεις το unicode πήγαινε…

Έναρξη => Μηνύματα => SMS/MMS => menu => Επιλογές => Επιλογές λογαριασμού => SMS/MMS => ξετσέκαρε το «Χρήση unicode όταν απαιτείται»

 

:)

Το ειχα δοκιμάσει και εγώ αυτό αλλά τότε τα μηνύματα που στελνω δεν διαβαζονται (οι χαρακτήρες φαινονται σαν ερωτηματικα). Σε σενα μπορουν οι άλλοι και τα διαβαζουν κανονικα?

Faith is the great cop-out, the great excuse to evade the need to think and evaluate evidence. Faith is belief in spite of, even perhaps because of, the lack of evidence.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το ειχα δοκιμάσει και εγώ αυτό αλλά τότε τα μηνύματα που στελνω δεν διαβαζονται (οι χαρακτήρες φαινονται σαν ερωτηματικα). Σε σενα μπορουν οι άλλοι και τα διαβαζουν κανονικα?

Δεν είχα αντιμετωπίσει ποτέ κάποιο παρόμοιο πρόβλημα.. να μην διαβάζονται τα μηνύματα που στέλνω!!

(Κουφό μου φαίνετε αυτό που λες :blink:… δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει :()

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...