Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τριξιματα δεν εχει καθολου.

οσο για τις συντομευσεις δεν νομιζω να γινεται.

 

λοιπον εβγαλα την ζελατινα αλλα και παλι οι φωτογραφιες δεν φαινονται τοσο καθαρες.. ειδικα οταν τραβαει προσωπα φαινονται λιγο πρασινο. το 3230 τραβουσε πολυ καλυτερες φωτογραφιες μπορω να πω..

Εννοεις οταν την βλεπεις στο κινητο η καπου αλλου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, ακριβώς το ίδο πρόβλημα έχει και το δικό μου. Σε οποιαδήποτε ανάλυση και αν δοκίμασα, το αποτέλεσμα ήταν μια πράσινη απόχρωση. Έτσι και τις περάσεις σε Η/Υ, θα απογοητευτείς εντελώς. Πού τα είδαν οι υπόλοιποι τα ζωντανά χρώματα και την "καλή κάμερα"; Πρόκειται για απαράδεκτη κάμερα και επίσης για απαράδεκτη μπαταρία, που διαρκεί 1,5 μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει... σε γενικές γραμμές δεν είναι και ό,τι καλύτερο η κάμερα... όπως και να έχει πάντως, για μία καμερίτσα 1,3ΜΡ που αντί για φακό έχει ένα πλαστικό κάλυμμα, ε μια χαρά την κόβω!

 

Για παράδειγμα αυτή είναι όπως βγήκε από κινητό...

 

http://img206.imageshack.us/img206/513/nokia613101ox1.th.jpg

 

Eίναι εμφανής η αδυναμία της κάμερας να αποτυπώσει σωστά τα χρώματα, αλλά και η πολύ φτωχή ανάλυσή της...

 

Με μερικά κλικ στο photoshop όμως τα πράγματα γίνονται πολύ καλύτερα :)

 

http://img146.imageshack.us/img146/5299/nokia613101fixedbf8.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπα, θα ελεγα οτι η φωτογραφια εγινε χειροτερη.. τεσπα. εκτος απο την καμερα το κινητο ειναι πολυ καλο..
Link to comment
Share on other sites

μπα, θα ελεγα οτι η φωτογραφια εγινε χειροτερη..

 

Περίεργο... κι εγώ που νόμιζα ότι έκανα κάτι καλό αφαιρώντας την magenta χρειά που είχε η αρχική φωτογραφία επαναφέροντας την χρωματική ισορροπία (ισορροπία λευκού δλδ)... Κοίτα να δεις :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.

Το είχα βάλει κι εγώ στο μάτι το κινητάκι και είπα για πρώτη φορά να πάρω nokia αλλάζοντας το k750i,όχι γιατί δεν είμαι ικανοποιημένος,αλλά έτσι για να έχω κι εγώ ένα clamshell, αλλά με όσα διάβασα εδώ μέσα...Βλέπετε έχω συνηθίσει στη καταπληκτική του φωτογραφία και στην υπερβολικά μεγάλη διάρκεια της μπαταρίας του και απ'ότι βλέπω αυτά είναι τα πολύ αδύνατα σημεία του 6131 συν το ότι δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμηση on-line.Oπότε μάλλον βάζω πανιά για κάτι άλλο.Κρίμα γιατί έχει πολύ καλή οθόνη και αντικειμενικά είναι πολύ όμορφο..:( Πάντως γι αυτή τη κατηγορία τιμής είναι πολύ καλό

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

ξέρετε αν το κινητό έχει δόνηση; δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στη σελίδα της νοκια!!!

 

Καλημέρα :)

 

Φυσικά και έχει ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος (γιατί με αλλαγή θέματος δεν βλέπω να γίνεται..) να αλλάξουν τα εικονίδια του βασικού menu?? Ως πρωην κάτοχος κινητού SE είμαι λίγο απογοητευμένος από το σχεδιασμό..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος (γιατί με αλλαγή θέματος δεν βλέπω να γίνεται..) να αλλάξουν τα εικονίδια του βασικού menu?? Ως πρωην κάτοχος κινητού SE είμαι λίγο απογοητευμένος από το σχεδιασμό..

κι ομως, με πολλα θεματα αλλαζουν τα εικονιδια. επισης αλλαζουν και τα animations και οι ηχοι που κανει καθως ανοιγει/κλεινει το κινητο!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. εχω μια απορια (δεν ειμαι κατοχος 6131) εχοντας το ραδιο να παιζει μπορουμε να παμε στην ηχογραφηση και να ηχογραφισουμε απο το ραδιο εστω με ανοιχτη ακροαση?:worry:

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πει πια βάση στήριξης αυτοκινήτου, κάνει για το κινητό αυτό; Στη Nokia δεν βρίσκω κανένα συμβατό :(

 

Μιλάς για απλή βάση, ή για σύστημα ανοιχτής ακρόασης (car kit) ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ένας μελλοντικός ιδιοκτήτης ενός 6131 και έχω μια απορία. Ότι μήνυμα λαμβάνεται αποθηκεύεται απαραίτητα στη μνήμη του κινητού αρχικά ή μπορούμε να επιλέξουμε και τη κάρτα μνήμης. Δήλαδη μέχρι περίπου 6ΜΒ και όχι μεγαλύτερο. Αν δε γίνεται υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να έχουμε αυτή τη λειτουργία
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να συνδέσω το 6131 με το pc μέσω bluetooth usb dongle με τίποτα. Είτε με τον bluetooth driver των windows είτε με τους τελευταίους widcomm αλλά ούτε και με τους παλιούς του κατασκευαστή (zeevo).

Με άλλα κινητά συνδέεται, με το pc βγάζει αποτυχία όταν γίνεται pairing και συγκεκριμένα μετά την ανταλλαγή των κωδικών.

Έχει επιχειρίσει κανείς άλλος τέτοια σύνδεση με το pc?

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία του πόσο διαρκεί χωρίς καθόλου χρήση bluetooth; υπάρχουν τρόποι αύξησης της αυτονομία (όπως μείωση της φωτεινότητας της οθόνης κ.ά.;)
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο που πρεπει να διορθωθει αμεσα ειναι οτι πρεπει να προστεθει η δυνατοτητα αυτοματου κλειδωματος μετα απο Χ λεπτα, διοτι πολλες φορες πατιεται το κουμπι της φωτογραφιας στο πλαι.

 

Ο μονος τροπος να μην γινει αυτο ειναι να κλειδωσεις πληκτρολογιο πριν κλεισεις το καπακι (μεχρι τωρα)

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρία του πόσο διαρκεί χωρίς καθόλου χρήση bluetooth; υπάρχουν τρόποι αύξησης της αυτονομία (όπως μείωση της φωτεινότητας της οθόνης κ.ά.;)

 

Πάνω από δύο μέρες :)

 

 

Παντως αυτο που πρεπει να διορθωθει αμεσα ειναι οτι πρεπει να προστεθει η δυνατοτητα αυτοματου κλειδωματος μετα απο Χ λεπτα, διοτι πολλες φορες πατιεται το κουμπι της φωτογραφιας στο πλαι.

 

Ο μονος τροπος να μην γινει αυτο ειναι να κλειδωσεις πληκτρολογιο πριν κλεισεις το καπακι (μεχρι τωρα)

 

Νομίζω ότι δεν το κάνει όντως στην έκδοση 3.50. Μετά την αναβάθμιση στην 3.70 κλειδώνει μόνο του ;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση μια εφαρμογής και όταν πήγα να την ανοίξω από το κινητό αυτό ανοίγει αναβοσβήνει για λίγο και μετά κλείνει...

 

Σαν τι μπορεί να έπαθε; Τι μπορώ να κάνω;

Michanikos.gr - Forum Μηχανικών | www.freshtees.gr
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε διαβαζω διαβαζω συνεχως οτι το 6131 δεν εχει αυτονομια ουτε 3 ημερες. Αληθευει? Ρωταω γιατι εχω 6680 μην παθουμε καμια ζημια...
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε διαβαζω διαβαζω συνεχως οτι το 6131 δεν εχει αυτονομια ουτε 3 ημερες. Αληθευει? Ρωταω γιατι εχω 6680 μην παθουμε καμια ζημια...

 

Ναι αληθεύει... το πολύ να φτάσει τις 2 μέρες. Φυσικά αυτό με χρήση bluetooth και αρκετή ομιλία μέσα στη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...