Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε ένα πρόβλημα που έχω;

 

 

To πρόβλημα λύθηκε... ήταν θέμα του Zone Alarm:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιώ και εγώ το ΒΤ Level One (21€) χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εάν δεν συνδέεται με την σουίτα της Nokia, θα πρέπει πρώτα να γίνει Remove του τηλεφώνου από την εφαρμογή που εμπεριέχεται στα Windows και στη συνέχεια να γίνει δοκιμή σύνδεσης με την σουίτα. Κατόπιν μπορεί να γίνει και σύνδεση με την εφαρμογή των Windows.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Bluetooth Level One και όλα πάνε μια χαρά!

κι εγώ το ιδιο εχω απλά μην γράψετε τους drivers απο το cd αλλά αφήστε να το δούν τα XP sp2 αυτόματα.Αλλιώς δεν θα το βλέπει το pc suite!

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια ποσο σας κραταει? Εμενα με κανονικη χρηση (χωρις παιχνιδια) θελει καθε μερα φορτηση. Ετσι ειναι σε ολους ή να παω για αλλαγη μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το belkin usb bluetooth 2.0 +EDR για σύνδεση με το κινητό αλλά ενω το αναγνωριζει κανονικά στα XP (SP2) δεν μπόρεσα με τίποτα να το κάνω να δουλέψει με το nokia pc suite 6.8

 

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για μια βοήθεια γιατι έφαγα κόλημα. Πως σβήνουμε έναν λογαριασμό e-mail; Βλέπω επεξεργασία κτλ. στις επιλογές αλλά πουθενά διαγραφή.
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια ποσο σας κραταει? Εμενα με κανονικη χρηση (χωρις παιχνιδια) θελει καθε μερα φορτηση. Ετσι ειναι σε ολους ή να παω για αλλαγη μπαταριας?

 

Κι εμένα, με κανονική χρήση (ομιλία περίπου 20 λεπτά τη μέρα) και το bluetooth συνεχώς ενεργό, θέλει κάθε μέρα φόρτιση!!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για μια βοήθεια γιατι έφαγα κόλημα. Πως σβήνουμε έναν λογαριασμό e-mail; Βλέπω επεξεργασία κτλ. στις επιλογές αλλά πουθενά διαγραφή.

 

Πηγαίνεις στην επαφή, μπαίνεις μέσα στα στοιχεία, επιλέγεις το στοιχείο που θέλεις, πατάς "επιλογές", πατάς διαγραφή, και επιλέγεις "διαγραφή στοιχείων" ή "διαγραφή επαφής".

 

Για σένα προφανώς το πρώτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις στην επαφή, μπαίνεις μέσα στα στοιχεία, επιλέγεις το στοιχείο που θέλεις, πατάς "επιλογές", πατάς διαγραφή, και επιλέγεις "διαγραφή στοιχείων" ή "διαγραφή επαφής".

 

Για σένα προφανώς το πρώτο ;)

 

Μάλλον εννοεί ότι έχει δημιουργήσει δικό του λογαριασμό email και όχι σε κάποια επαφή του. Κι εγώ προσπαθώ να το βρω και δεν μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί ότι έχει δημιουργήσει δικό του λογαριασμό email και όχι σε κάποια επαφή του. Κι εγώ προσπαθώ να το βρω και δεν μπορώ.

 

Εύρηκα :)

 

Όταν έχουμε έναν μόνο λογαριασμό e-mail δεν μπορούμε να τον διαγράψουμε. Αν έχουμε 2 και περισσότερους μπορούμε να διαγράψουμε όσους και όποιους θέλουμε, αλλά πρέπει πάντα να υπάρχει ένας λογαριασμός.

 

(Βλακώδες, αλλά :X )

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς αυτό ενοούσα Teacher.

 

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση harrisxan, είναι όντως βλακώδες.

 

Να κάνω δυο ερωτησούλες, για email και internet σε εφαρμογές java όπως το Opera mini χρειάζεται ενεργοποίηση της υπηρεσίας Wireless Internet Easy για Cosmote, έτσι; Επίσης, το wap.mycosmos.gr ακόμα μου εμφανίζεται φτωχό πολύ, νόμιζα ότι η Cosmote το είχε αναβαθμίσει (αλλά μάλλον γιαυτό υπάρχει το imode).

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες,

 

Πολύ ενδιαφέρον το κινητάκι αυτό και το σκέφτομαι, ποια η άποψή σας;Εγώ από ότι έχω ελέγξει έχω δει ως μειονέκτημα ότι δεν έχει φλας και η κάμερα 1,2 που στην ουσία δεν με πολυπειράζουν.Κάτι άλλο από όσους το έχετε χρησιμοποιήσει;

 

Α, και η κάρτα μνήμης είναι η microSD σωστά;Είναι αυτή η μικροσκοπική, όσο το νύχι μας;Έχετε ελέγξει συμβατότητα μαρκών και χωρητικότητας, μην πάρω κάποια που δεν κάνει και δεν μου την αλλάζουν...

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι καινούρια εδώ και βρίσκω καταπληκτικό το πόσο χρήσιμες είναι αυτές οι "συζητήσεις"!

Στο ψητό τώρα..Σε ένα μήνα θα έχω επιδότηση VODAFONE και από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα πιστεύω ότι το ΝΟΚΙΑ 6131 θα ήταν ιδανική επιλογή,έχω ωστόσο κάποιες ερωτήσεις για τους κατόχους του κινητού..

1)Η μνήμη του κινητού είναι μοιρασμένη?Δηλαδή πρέπει υποχρεωτικά να χρησιμοποιώ ένα συγκεκριμένο μέρος της μνήμης π.χ. για βίντεο ή είναι ελεύθερη?Το ίδιο ισχύει κι αν βάλω πρόσθετη μνήμη?

2)Από συνδεσιμότητα μέσω υπερύθρων ή Bluetooth με άλλα κινητά είστε ικανοποιημένοι?

3)Πόσα μηνύματα χωράει στο περίπου πριν αρχίσει να μου ζητάει να σβήνω?

4)Τελικά το καπάκι είναι αξιόπιστο? Χαζή ερώτηση,αλλά ακούγεται το "κλικ" που ακουγεται στα Sharp με καπάκι? Απλά έχω την αίσθηση ότι έτσι ειναι λιγότερο επικίνδυνο το άνοιξε-κλείσε!

5)Και μια τελευταία ερώτηση που ίσως να μην έχει θέση εδώ,αν γνωρίζει κάποιος... Με πάγιο 43€ στη VODAFONE και λογαριασμούς γύρω στα 60-80€ στο περίπου είναι εύκολο να υπολογίσουμε την επιδότηση μου?

Συγγνώμη αν κούρασα με τις ερωτήσεις μου!Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι καινούρια εδώ και βρίσκω καταπληκτικό το πόσο χρήσιμες είναι αυτές οι "συζητήσεις"!

Στο ψητό τώρα..Σε ένα μήνα θα έχω επιδότηση VODAFONE και από όσα έχω διαβάσει μέχρι τώρα πιστεύω ότι το ΝΟΚΙΑ 6131 θα ήταν ιδανική επιλογή,έχω ωστόσο κάποιες ερωτήσεις για τους κατόχους του κινητού..

1)Η μνήμη του κινητού είναι μοιρασμένη?Δηλαδή πρέπει υποχρεωτικά να χρησιμοποιώ ένα συγκεκριμένο μέρος της μνήμης π.χ. για βίντεο ή είναι ελεύθερη?Το ίδιο ισχύει κι αν βάλω πρόσθετη μνήμη?

2)Από συνδεσιμότητα μέσω υπερύθρων ή Bluetooth με άλλα κινητά είστε ικανοποιημένοι?

3)Πόσα μηνύματα χωράει στο περίπου πριν αρχίσει να μου ζητάει να σβήνω?

4)Τελικά το καπάκι είναι αξιόπιστο? Χαζή ερώτηση,αλλά ακούγεται το "κλικ" που ακουγεται στα Sharp με καπάκι? Απλά έχω την αίσθηση ότι έτσι ειναι λιγότερο επικίνδυνο το άνοιξε-κλείσε!

5)Και μια τελευταία ερώτηση που ίσως να μην έχει θέση εδώ,αν γνωρίζει κάποιος... Με πάγιο 43€ στη VODAFONE και λογαριασμούς γύρω στα 60-80€ στο περίπου είναι εύκολο να υπολογίσουμε την επιδότηση μου?

Συγγνώμη αν κούρασα με τις ερωτήσεις μου!Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις!

 

Καλώς ήρθες και καλές συζητήσεις :)

 

1. Για τη βασική μνήμη του κινητού από τα specs

 

Λειτουργίες μνήμης

 

Συνδυασμένη μνήμη με 32 MB flash και 16 MB RAM - περίπου 11 MB δεδομένων χρήστη (μνήμη χρήστη 11 MB: 10 MB για συλλογή και εφαρμογές, 1 MB για επαφές, σημειώσεις και καταχωρήσεις ημερολογίου)

Κάρτα μνήμης microSD με δυνατότητα γρήγορης εναλλαγής που υποστηρίζει κάρτες μνήμης microSD μέχρι 2GB (διαθέσιμες ως παρελκόμενα)**

 

Εννοείται ότι εάν βάλεις κάρτα μνήμης είναι ελεύθερη για βίντεο, φωτό, mp3 και ό,τι θέλεις.

 

2. Απόλυτα.

 

3. Έχω περίπου 200+ και ακόμα δεν ζητάει.

 

4. Το καπάκι εφαρμόζει τέλεια και δεν έχει ούτε τριξίματα ούτε παιξίματα.

 

5. Δεν γνωρίζω, αλλά υποθέτω περίπου στα 150 με 180 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος απο εσας -που εχετε το NOKIA 6131- μπορει να μου πει αν εχει ως επιλογη να βλεπεις με μεγαλα fonts τις επαφες οταν τις ψαχνεις (οπως ειχε παλια το 6170)? :O
[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος απο εσας -που εχετε το NOKIA 6131- μπορει να μου πει αν εχει ως επιλογη να βλεπεις με μεγαλα fonts τις επαφες οταν τις ψαχνεις (οπως ειχε παλια το 6170)? :O

 

Υπάρχει επιλογή για μεγαλύτερη γραμματοσειρά στις επαφές, τα μηνύματα και τον internet browser.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή για μεγαλύτερη γραμματοσειρά στις επαφές, τα μηνύματα και τον internet browser.

 

Δηλαδη η γραμματοσειρα ειναι τοσο μεγαλη ωστε να μπορει να κανει display ενα-ενα ονομα μονο σε ολο το μηκος της οθονης οταν ψαχνεις τις επαφες για να καλεσεις καποιον ? :)

(ρωταω γιατι το θελω για τον πατερα μου που δεν βλεπει καλα)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγοντας μεγάλη γραμματοσειρά και προβολή ονόματος και προεπιλεγμένου αριθμού εμφανίζει 3 ονόματα / τηλέφωνα στην οθόνη. Το δοκίμασα με τους γονείς μου και βλέπουν μια χαρά τα ονόματα (η οθόνη έχει καταπληκτική ευκρίνεια και μετράει και αυτό ;) )
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγοντας μεγάλη γραμματοσειρά και προβολή ονόματος και προεπιλεγμένου αριθμού εμφανίζει 3 ονόματα / τηλέφωνα στην οθόνη. Το δοκίμασα με τους γονείς μου και βλέπουν μια χαρά τα ονόματα (η οθόνη έχει καταπληκτική ευκρίνεια και μετράει και αυτό ;) )

 

Φιλε harrisxan, σ'ευχαριστω αλλα εχω μια ακομη ερωτηση. Δεν υπαρχει επιλογη να εμφανιζει ενα-ενα ονομα με μεγαλα γραμματα?

Το μεγαλυτερο ειναι 3 ονοματα / τηλεφωνα ανα "σελιδα"?

 

Sorry που σας πρηζω...:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε harrisxan, σ'ευχαριστω αλλα εχω μια ακομη ερωτηση. Δεν υπαρχει επιλογη να εμφανιζει ενα-ενα ονομα με μεγαλα γραμματα?

Το μεγαλυτερο ειναι 3 ονοματα / τηλεφωνα ανα "σελιδα"?

 

Sorry που σας πρηζω...:O

 

Τοσα ατομα εχετε το 6131, κανεις δεν μπορει να μου απαντησει? Περασαν σχεδον 24 ωρες... :(

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

re file... asxolithikan mia fora me tin erotisi sou... kai sou apantisan... 3 onomata ana othoni...!!!

de sou eftane i apantisi... kai ksanarotas... les kai tha katsoume emeis na sxediasoume ta menu tis nokia mexri na pareis tin apantisi pou thes!

 

3 ONOMATA ANA OTHONI!!!

 

tora kai 128ores na perasoun... i apantisi tha paraminei

 

3 ONOMATA ANA OTHONI!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα και 'γω το βολικό αυτό κινητάκι και έχω κάποιες απορίες γύρω από τις κάρτες μνήμης.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ασυμβατότητα με συγκεκριμένες μάρκες; Έχω βάλει στο μάτι την ακόλουθη, TWINMOS MICRO SECURE DIGITAL CARD 512MB, και φοβάμαι μηπως υπάρξει κάποιο πρόβλημα. Στο παρελθόν στα S60 υπήρχαν κάποια κολλήματα με κάρτες ορισμένων εταιρειών. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

:alien: Στη γη για διακοπές...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις απέκτησα και 'γω το βολικό αυτό κινητάκι και έχω κάποιες απορίες γύρω από τις κάρτες μνήμης.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ασυμβατότητα με συγκεκριμένες μάρκες; Έχω βάλει στο μάτι την ακόλουθη, TWINMOS MICRO SECURE DIGITAL CARD 512MB, και φοβάμαι μηπως υπάρξει κάποιο πρόβλημα. Στο παρελθόν στα S60 υπήρχαν κάποια κολλήματα με κάρτες ορισμένων εταιρειών. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Δεν γνωριζω για την συγκεκριμενη καρτα, αλλα σ' ενημερωνω οτι δουλευει αψογα με SanDisk. :cool:

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...