Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηi,

1.Το κινητό έχει Music player ή όχι;Στο site της Nokia λέει πως δεν έχει...

2.Ποια είναι η μέγιστη ανάλυση εικόνας;1280x960 pixels ή 1280x1024 pixels;

 

 

1. Δεν εχει Music Player

2. Η αναλυση ειναι 960x1280

Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω ένα πρόβλημα και θέλω βοήθεια. Έχω το 6131 και το nokia HS-56w BT.

Ενώ συνδέεται κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα ξαφνικά μπορεί να αποσυνδεθεί μονό του. Μπορεί να το κάνει σε 2 λεπτά μπορεί και σε μια ώρα.

Υπάρχει καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

1.Το κινητό έχει Music Player.

2. Η ανάλυση της εσωτερικής οθόνης είναι 240Χ320 pixels.

Η μέγιστη ανάλυση του αισθητήρα της κάμερας είναι 1280Χ960 pixels.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Υπάρχει κάποιος theme creator για το 6131?

 

Καλημερα .Υπαρχει το Nokia Series 40 Theme Studio 2.1

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/20dcdb55-6c15-4e88-ae72-45223155cdfa/Nokia_S40_TS_2_1.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .Υπαρχει το Nokia Series 40 Theme Studio 2.1

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/20dcdb55-6c15-4e88-ae72-45223155cdfa/Nokia_S40_TS_2_1.html

Σ' ευχαριστώ φίλε nervous
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμα θεματακια μπορεις να βρεις ανετα και στο φορουμ του http://www.aivanet.com .
Ευχαριστώ 21century.Ωραία είναι τα έτοιμα,αλλά έχει και τη πλάκα του να φτειάξεις και κανά δικό σου..;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Σημερα θα δω το κινητο απο ενα φιλο μου και οταν το ειδα προσφατα σε αλυσιδα μου αρεσε η οθονη του. Μακαρι η Νοκια να βαλει σε ολα τα κινητα οθονες 16 εκ. χρωματων,
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το πρόβλημα με τον ήχο Ponstan?Και μπορεί να μου πει κάποιος τι είναι αυτό το Visual Radio?
Καλησπέρα ladivina.Είχες δίκιο τελικά.Αν ρυθμίσεις την ένταση του ήχου ένα σκαλί πιο κάτω δεν παρουσιάζει αυτή την αύξηση της έντασης μετά από 3 με 4 δευτερόλεπτα.Το κάνει μόνο όταν είναι ρυθμισμένο στη μέγιστη ένταση;) Όσον αφορά αυτό το visual radio ούτε κι εγώ ξέρω τι ακριβώς είναι..:confused:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Ανοικτη ακροαση εχει το κινητο? Θελω να μου πειτε επισης αν πιστευεται οτι αξιζει τον κοπο να εγκατασταθουν εφαρμογες οπως κανω στο 6681. Λεω να το παρω ως 2ο κινητο.

Σίγουρα αξίζει.Όμως εφαρμογές δεν τρέχει,καθώς δεν είναι smartphone οπως το 6681.Οπότε ξέχνα κάθε εφαρμογη symbian.Μονο κάτι απλά java utilities κυκλοφορούν;)

Link to comment
Share on other sites

to kinhto einai teleio paidia. Hmoun poly efxaristimenos oso kairo to eixa dhladh 2 ebdomades. Prosekste otan kleinei h gramh sas xoris logo allakste to sthn mia ebdomada giati meta apo ligo 8a stamathsei entelos, to idio ekane kai se emena mexri pou stamathse entelos kai tora einai sthn filandia gia episkebh
Link to comment
Share on other sites

to kinhto einai teleio paidia. Hmoun poly efxaristimenos oso kairo to eixa dhladh 2 ebdomades. Prosekste otan kleinei h gramh sas xoris logo allakste to sthn mia ebdomada giati meta apo ligo 8a stamathsei entelos, to idio ekane kai se emena mexri pou stamathse entelos kai tora einai sthn filandia gia episkebh

Παρά το παραπάνω πρόβλημα που θέλω να πιστεύω είναι τυχαίο γεγονός και λυπάμαι που σου τυχε, υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα; έχω σκοπό να το πάρω αύριο από microland 251ευρώ. Για παράδειγμα υπάρχει πρόβλημα στην οθόνη που δεν έχει προστατευτικό;θα κρατήσει δύο χρόνια που το θέλω με μέση χρήση; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χμ...νομιζω οτι αυτο ειναι το μεγαλυτερο μειονεκτημα της συσκευης και το θεωρω μεγα λαθος απο την πλευρα της Νοκια για τοση ομροφη οθονη...
Link to comment
Share on other sites

Παρά το παραπάνω πρόβλημα που θέλω να πιστεύω είναι τυχαίο γεγονός και λυπάμαι που σου τυχε, υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα; έχω σκοπό να το πάρω αύριο από microland 251ευρώ. Για παράδειγμα υπάρχει πρόβλημα στην οθόνη που δεν έχει προστατευτικό;θα κρατήσει δύο χρόνια που το θέλω με μέση χρήση; ευχαριστώ

 

Μειονεκτήματα σημαντικά:

 

1) Όταν βγάζεις την κάρτα μνήμης έστω και σβηστό να είναι χάνει όλες τις ρυθμίσεις του

 

2) Η κάρτα μνήμης που παίρνει κάνει 2 φορές πάνω απο τις μινι επειδή είναι νέας τεχνολογίας. Αυτό ανεβάζει άμεσα το κόστος

 

3) Τα Mp3 τα παίζει με την σειρά που τα διαβάζει και δεν έχει επιλογή ποια θες να παίξει

 

4) Το γυαλιστερό γύρω απο τα κουμπιά θαμπωνει απο τα κλεισίματα στο καπάκι

 

5) Οι φωτογραφίες του σε κλειστό χώρο και φυσικά σε βραδυ είναι μακράν οι χειρότερες απο όλα τα κινητά που έχουν περάσει απο τα χέρια μου. Βγάζει το καφέ του επίπλου πράσινο!!!!! Απίστευτο. Δεν μιλάμε για ύπαρξη η μη φλάς. Άσχετο αυτό

 

6) 2 χρόνια με 6600 και 2 με 7650 δεν έχω πάει ποτέ στην νοκια. Πήγα όμως τώρα και έιδα κόσμο να ζητάει διευθυντές να κατεβουν γιατί είχαν παέι το κινητο 4 και 5 φορες για επισκευή και ξαναχάλαγε πάλι. Όταν η se στο αλλαζει με το πρώτο παρατράγουδο.

 

7) Αναμονή στο τηλεφωνικό κέντρο 2-3 ώρες για να βγάλεις γραμμή. Και μετά μπορεί επειδή της την έδωσε τις τηλεφωνήτριας που της ειπες περίμενα 2 ωρες να στο κατεβασει και να πέσει η γραμμη. Ποιος ξαναπαίρνει αλλες 2 ώρες? ΚΑνείς!!!

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα μηνύματα τι παίζει; Η κοπέλα μου έχει το 6131 και τα μηνύματα χρεώνονται διπλά-τριπλα.. Η κωδικοποίηση των χαρακτήρων προφανώς είναι unicode και όχι Αλφάβητο GSM με αποτέλεσμα να είναι 70χαρακτήρες ανα μήνυμα. Αυτό φαίνεται και απο όταν τα λαμβάνω, τα μηνύματα είναι με πεζά και όχι κεφαλαία.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν την έχω προσέξει; Ή περιμένουμε αναβάθμιση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με τα μηνύματα τι παίζει; Η κοπέλα μου έχει το 6131 και τα μηνύματα χρεώνονται διπλά-τριπλα.. Η κωδικοποίηση των χαρακτήρων προφανώς είναι unicode και όχι Αλφάβητο GSM με αποτέλεσμα να είναι 70χαρακτήρες ανα μήνυμα. Αυτό φαίνεται και απο όταν τα λαμβάνω, τα μηνύματα είναι με πεζά και όχι κεφαλαία.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν την έχω προσέξει; Ή περιμένουμε αναβάθμιση;

 

 

Στις ρυθμισεις των μηνυματων ,θα βαλεις κωδικοποιηση :περιορισμενη

 

 

Και εσυ μας ελλειψες φιλε hostolis :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τους 70 χαρακτηρες ειναι παλια ιστορια, καποτε το ειχε η ΣΕ τωρα το εχει η Νοκια με το series40..

 

Μα δεν έχει πρόβλημα το 6131. Μια ρύθμιση χρειαζόταν που την είπτε ο φίλος παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι η τιμη του σε λαυσιδα εχει 298 ευρω και σκεφτομαι να το παρω, ομως λεω να περιμενω για να αναβαθμιστει εστω το λογισμικο του για να μην εχει ατελειες. Τι αλλο να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι η τιμη του σε λαυσιδα εχει 298 ευρω και σκεφτομαι να το παρω, ομως λεω να περιμενω για να αναβαθμιστει εστω το λογισμικο του για να μην εχει ατελειες. Τι αλλο να κανω?

 

298 ευρώ (χωρίς κάρτα) είναι πολλά. Ήδη πωλείται γύρω στα 250.

Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητη ή ότι χρειάζεται η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...