Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους,

 

quick question: ξέρει κανείς αν υπάρχει πουθενά ένας music player της προκοπής που να μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε στο 6131 -διότι ο προεγκατεστημένος είναι για κλάματα! Αν θέλουν να πλασάρουν ένα music phone, το λιγότερο που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να επιτρέψουν τη δημιουργία playlists!!

 

Ευχαριστώ.

 

playlists μπορείς να φτιάξεις στο PC μέσω PCSuite.. :)

και δε νομίζω το 6131 να είναι music phone.. το οτι παίζει mp3 δε το κάνει music phone.. (π.χ. όπως τα 5200/5300/5700 και κάποια της σειράς Ν)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

playlists μπορείς να φτιάξεις στο PC μέσω PCSuite.. :)

και δε νομίζω το 6131 να είναι music phone.. το οτι παίζει mp3 δε το κάνει music phone.. (π.χ. όπως τα 5200/5300/5700 και κάποια της σειράς Ν)

 

Ακόμη και αν κάνεις Playlist με το PC Suite δεν μπορείς να τις επιλέξεις από το τηλέφωνο. Απλώς κάνει ταξινόμηση σε φακέλους για να μπορείς να τα βρίσκεις πιο εύκολα. Καθαρή playlist δεν υποστηρίζεται!

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μιλώντας για music player δεν αναφέρομαι σε μία αμειγώς μουσική συσκευή. Αλλά σε κάποια έντυπη διαφήμιση του κινητού η ΝOKIA παρουσίαζε το 6131 ως κινητό με μουσικές ιδιότητες. Marketing trick λοιπόν!! Πάντως έχω το player για τα motorola, οπότε θα το δοκιμάσω και θα σας πώ.

 

Άλλο θέμα: για να κάνω update το version του κινητού πρέπει να κατεβάσω το updater αρχείο που έχει η ΝΟΚΙΑ στο site της???

 

Κάπου είχε αναφερθεί στα προηγούμενα post, αλλά για να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή presenter, πρέπει να εγκαταστήσω κάτι στον υπολογιστή μου??? Στα Sony δεν χρειαζότανε κάτι τέτοιο!!! Μαγκιά της NOKIA είναι πάλι αυτό??

Link to comment
Share on other sites

για να κάνω update το version του κινητού πρέπει να κατεβάσω το updater αρχείο που έχει η ΝΟΚΙΑ στο site της???

 

Πρέπει να κατεβάσεις το Nokia Software Updater από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξα γνώμη για το 6131 οσον αφορα την μουσικη.

Εχει πολύ καλη ποιοτητα και ενταση στην αναπαραγωγή μουσικης τοσο απο το ηχειο όσο και απο τα ακουστικα.

Πιστευω δεν εχει τίποτα να ζηλέψει απο τα walkman της s.e,εκτος απο την αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

se parakalw mporeis na to katonomaseis na treksw na paw???
Σε οποιοδήποτε νοκια σοπ να πας θα στο τοποθετήσουν κι όλας....;)
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σε όλους,

εδώ και μέρες προσπαθώ να βρω τρόπο να βγάλω τον ήχο όταν ανοίγω ή κλείνω το πορτάκι. δοκίμασα την επιλογή της αποκοπής των "άλλων ήχων" αλλά σταματάει και ήχους που θέλω...

ξέρει κανείς τίποτα;

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, κάτι παρόμοιο προσπάθησα κι εγώ με την μπαταρία ενός 3210 (BL-5C). Επείδή είναι μισό χιλιοστό πιο παχιά από την BL-4C του 6131 δεν μπαίνει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο. Οπότε, μη το προσπαθήσεις, δηλαδή γιατί παίζει να σπάσουν τα ελάσματα.

 

H BL-5C μπαινει στο 6131 και δουλεύει αλλα οπτικα το πισω μερος του τηλεφωνου δεν ειναι οτι καλυτερο οπτικά.Το δοκιμασα πρόσφατα.Πρεπει να κοπουν λιγο η γωνίες (ελαστικό) της BL-5C στο σημείο που μπαινει στο κατω μερος του τηλεφωνου που ειναι οι επαφές.Μετα η μπαταρία καθεται μεσα και δουλεύει και σαφώς δινει υψηλότερη αυτονομία καθότι ειναι περίπου 200mAh παραπανω αλλα το καπάκι στο κατω μερος δεν εφαρμόζει καλα.Ναι μεν κλείνει και κρατιέται με τα ελασματα (το εκανα πανω απο 15 φορές) ,σιγουρα αυτα ψιλοταλαιπωρούνται,αλλα ενταξει οπτικα δεν ειναι οτι καλυτερο καθότι το κατω μερος απο το καπακι εξεχει μισο χιλιοστό.Η αυτονομία ομως οπως ειπα βελτιωνεται.

Link to comment
Share on other sites

:( - της γυναικας μου τον τελευταιο καιρο παρουσιαζει το εξης προβλημα: με το που το ανοιγει ειτε με τον αντιχειρα ειτε απο το κουμπακι η οθονη ειναι μαυρη σαν να ειναι σβηστο ,αν το κλεισει και το ξανανοιξει η οθονη αναβει κανονικα - δεν το κανει παντα απλα αν το αφησει για αρκετη ωρα αχρησιμοποιητο πχ το βραδυ στο κομοδινο ,ειναι θεμα καποιας κακης επαφης στον μηχανισμο λετε ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:( - της γυναικας μου τον τελευταιο καιρο παρουσιαζει το εξης προβλημα: με το που το ανοιγει ειτε με τον αντιχειρα ειτε απο το κουμπακι η οθονη ειναι μαυρη σαν να ειναι σβηστο ,αν το κλεισει και το ξανανοιξει η οθονη αναβει κανονικα - δεν το κανει παντα απλα αν το αφησει για αρκετη ωρα αχρησιμοποιητο πχ το βραδυ στο κομοδινο ,ειναι θεμα καποιας κακης επαφης στον μηχανισμο λετε ?

Είναι προφανές πως πρέπει να το πας σε νοκια σοπ για έλεγχο....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

:!: Παρακαλώ για μιά άμεση απάντηση....

 

Όταν λαμβάνεται SMS ανάβει η εξωτερική οθόνη ή όχι; :worry:

 

Σε μένα ακούγεται μόνο ήχος...Έχω το τελευταίο F/W 6.1....:(

 

Edit : Όταν το πληκτρολόγιο είναι κλειδωμένο ο φωτισμός της εξωτερικής οθόνης κατά την διάρκεια του μηνύματος δεν λειτουργεί...Αυτό δεν συμβαίνει σε κανένα άλλο τηλεφωνο νόκια ή μη, είναι σαφώς bug και πρέπει να αναφερθεί στην Νοκια για διόρθωση....Αν θέλετε επιβεβαιώστε το....:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα το 6131 και θα ηθελα να αγορασω bluetooth. ειμαι αναμεσα σε αυτα, αλλα εχω μπερδευτει λιγο... :wacko:

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616082

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616332

 

εριξα μια γρηγορη ματια στο forum αλλα δεν κατεληξα καπου :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου πείτε ποια η διαφορά σ'αυτές τις κάρτες και ποια να διαλέξω; Ευχαριστώ

 

1) http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.555051

2) http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.569790

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι αυριο να αγορασω το 6131 αλλα η αληθεια ειναι οτι προβληματιστηκα με οσα διαβασα...

1)τελικα αξιζει η αγορα του???

2)οταν το παρω με το καλο πανω θα εχει την τελευταια εκδοση λογισμικου ή οχι?

3)αν οχι να το παω με την αγορα για αναβαθμιση ή μονο αν παρουσιασει προβλημα??και αν ναι ποια ειναι αυτη?

4)με την μπαταρια του και μεση χρηση θα καταφερνω τουλαχιστον να βγαζω 2 μερες ή οχι(δεν θα κανω χρηση bluetooth kai ραδιο)

5)η κεραια του ειναι καλη??

6)6131 ή 6125??

αν μπορουσατε να μου απαντησατε θα με βοηθουσατε στην τελικη μου επιλογη...

συγνωμη αν κουρασα με τις πολλες ερωτησεις μου..

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι αυριο να αγορασω το 6131 αλλα η αληθεια ειναι οτι προβληματιστηκα με οσα διαβασα...

1)τελικα αξιζει η αγορα του???

2)οταν το παρω με το καλο πανω θα εχει την τελευταια εκδοση λογισμικου ή οχι?

3)αν οχι να το παω με την αγορα για αναβαθμιση ή μονο αν παρουσιασει προβλημα??και αν ναι ποια ειναι αυτη?

4)με την μπαταρια του και μεση χρηση θα καταφερνω τουλαχιστον να βγαζω 2 μερες ή οχι(δεν θα κανω χρηση bluetooth kai ραδιο)

5)η κεραια του ειναι καλη??

6)6131 ή 6125??

αν μπορουσατε να μου απαντησατε θα με βοηθουσατε στην τελικη μου επιλογη...

συγνωμη αν κουρασα με τις πολλες ερωτησεις μου..

ευχαριστω!!!!

 

1. Αυτό θα το αποφασίσεις εσύ.

2. Δεν είναι απαραίτητο.

3. Θα σου έλεγα να το πας αμέσως για να μην έχεις μετά backup - restore και τέτοια πράγματα.

4. Για 2 μέρες με μέτρια χρήση μιλούν οι περισσότεροι χρήστες του.

5. ????

6. Το 6131 υπερέχει σε θέμα οθόνης και μόνο. Προσωπικά μου φαίνεται πιο αξιόπιστο και γεροδεμένο το 6125 (και με μεγαλύτερη αυτονομία).

 

:) :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!!τελικα εχτες προχωρησα στην αγορα του 6131 και εκανα μια επισκεψη στη νοκια για καποιες αποριες μου... τελειωνοντας απο εκει και καθως πηγαινα να φυγω μου φοναζει ο τεχνικος και μου λεει "η καρτα sim" σου ειναι παλια(πανω απο τριετια) και του λεω ναι!με συμβουλεψε λοιπον να βγαλω μια καινουργια καθως μου ειπε οι τοτε καρτες δουλευαν διαφορετικα(διαφορετικα ρευματα και διαφορα αλλα) με αποτελεσμα να μου λεει οτι κατα 50% αν δεν την αλλαξω θα μου βγαλει προβλημα η συσκευη... υποστηριξε οτι θα δω και στην αυτονομια διαφορα... αληθεια ή ψεματα δεν το γνωριζω παντως εγω για καλο και για κακο πηγα στη cosmote και εδωσα 14 euro για μια καινουργια καρτουλα!!

 

παντως το κινητακι ειναι πολυ καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...