Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι θελω να το παρω,ειναι ενταξει?πηρα το ν73 βγηκε ελαττωματικο,πηρα το 5500 ξεκολησε το πληκτρολογιο...αυτο ειναι οκ???

 

emena pantos den mou ehi pathei tipota (me ptoseis, kai genika <<skliri>> hrisi). tora opos sou apantise kai o filos stefidis ola ta kin ehoun ta psilokolomata tous (ego pantos me to 6131 den eho antimetopisei tipota).

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά είδα ότι το 6131 δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει τον opera mini με TIM Plus Non-Stop (απ' ότι συμπέρανα λόγω έλλειψης proxy στο προτιμόμενο access point που χρησιμοποιεί - αλήθεια έχει βρεθεί κάποια λύση για αυτό?).

 

Χρησιμοποιώ λοιπόν το gwap.b-online.gr με το browser της Nokia και παρατηρώ ότι μπορεί να ανοίγει και σελίδες web εκτός από wap. Είναι φυσιολογικό αυτό? (δεν έχω βάλει προφίλ internet δηλαδή gint.b-online.gr)

Υπάρχει περίπτωση να με χρεώνει κάτι επιπλέον?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με αυτό το θέμα ?

 

Ευχαριστώ.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μινει αφονος απο αυτη τη συσκευη. Ειναι πραγματικα 7ψυχη. Επεσε της μητερας μου μεσα σε νερα και λασπες ενω εβρεχε και προσπαθουσε 20 λεπτα να το πιασει. Το στεγνωσα και δουλεευει αψογα. Σαν καινουργιο ειναι!!

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μινει αφονος απο αυτη τη συσκευη. Ειναι πραγματικα 7ψυχη. Επεσε της μητερας μου μεσα σε νερα και λασπες ενω εβρεχε και προσπαθουσε 20 λεπτα να το πιασει. Το στεγνωσα και δουλεευει αψογα. Σαν καινουργιο ειναι!!

 

Νομίζω πως είναι καθαρά θέμα τύχης και τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

προσφατα αγορασα το 6131 και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις, οι οποιες μαλλον εχουν απαντηθει παραπανω, αλλα διαβασα μεχρι την 34 σελιδα του τοπικ και δεν αντεχα αλλο

αν αντι με το κουμπι το ανοιγω τραβοντας με το χερι υπαρχει καποιο προβλημα?

γινεται οταν κατεβαζω το πορτακι να σταματανε οι εφαρμογες και τα μενου που ειναι ανοιχτα?

ποιο ειναι το sar της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το sar της συσκευης?

 

Καλησπερα

Σε αυτο μπορω να σου απαντησω: 0.85 W/kg

http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι καθαρά θέμα τύχης και τίποτε άλλο.

Ενοειτε αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι με εξεπληξε ευχαριστα το 6131

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

αν αντι με το κουμπι το ανοιγω τραβοντας με το χερι υπαρχει καποιο προβλημα?

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω αποθηκεύσει μουσική στη memory card, έχω γράψει τους τίτλους των τραγουδιών αλλά όταν πηγαίνω να κάνω αναπαραγωγή της μουσικής από τα πολυμέσα μου εμφανίζει για τίτλους τετραγωνάκια. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Έχω αποθηκεύσει μουσική στη memory card, έχω γράψει τους τίτλους των τραγουδιών αλλά όταν πηγαίνω να κάνω αναπαραγωγή της μουσικής από τα πολυμέσα μου εμφανίζει για τίτλους τετραγωνάκια. Τι μπορώ να κάνω;

 

Οι χαρακτήρες στους τίτλους είναι ελληνικοί;

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολες τις σελιδες και μου κανει εντυπωση που κανεις δεν προβληματιστηκε με τη χρηση του mp3 player του κινητου αυτου!

 

Το κινητο μου το εχω ενα χρονο περιπου και δε μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα, ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη και απο την οθονη και την καμερα και απο ολα... αλλα μου τη δινει λιγο οταν ακουω mp3.

 

Στη λιστα με τα τραγουδια, αυτα δεν εμφανιζονται με το ονομα που τα αποθηκευσα, αλλα με το πως ειναι καταχωρημενα πχ οταν τα βαζω στο pc να παιξουν στο winamp (ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω..ειμαι και λιγο ασχετη απο ορους..)

 

Με αποτελεσμα στη λιστα του κινητου, να ειναι καταχωρημενα αλλ'αντ'αλλων!

Εχω 168 τραγουδια περασμενα.. πως μπορω ευκολα να συμμαζεψω την καταχωρηση, να υπαρχει μια ταξη? Με το pc suite δεν εβγαλα ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολες τις σελιδες και μου κανει εντυπωση που κανεις δεν προβληματιστηκε με τη χρηση του mp3 player του κινητου αυτου!

 

Το κινητο μου το εχω ενα χρονο περιπου και δε μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα, ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη και απο την οθονη και την καμερα και απο ολα... αλλα μου τη δινει λιγο οταν ακουω mp3.

 

Στη λιστα με τα τραγουδια, αυτα δεν εμφανιζονται με το ονομα που τα αποθηκευσα, αλλα με το πως ειναι καταχωρημενα πχ οταν τα βαζω στο pc να παιξουν στο winamp (ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω..ειμαι και λιγο ασχετη απο ορους..)

 

Με αποτελεσμα στη λιστα του κινητου, να ειναι καταχωρημενα αλλ'αντ'αλλων!

Εχω 168 τραγουδια περασμενα.. πως μπορω ευκολα να συμμαζεψω την καταχωρηση, να υπαρχει μια ταξη? Με το pc suite δεν εβγαλα ακρη..

 

Αυτό που σε ενοχλεί, είναι... το σωστό!! Εσύ έμαθες λάθος :) Τα τραγούδια σε όλα τα mp3 players ταξινομούνται με βάση τα ID3 TAGS και όχι με βάση τα ονόματα αρχείων. Μπορείς αν θέλεις, πριν τα περάσεις στο τηλέφωνο, να τα ανοίξεις με ένα mp3 player στο PC (π.χ. Winamp) και να κάνεις EDIT τα ID3 TAGS τους έτσι ωστέ να εμφανίζονται όπως τα θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι..εν τελει το καταλαβα.. αργησα αλλα το καταλαβα :rolleyes: Thanks!

 

Να πω και κατι αλλο?

Ανοιγω το pc suite στο μεταφορα μουσικης..

για να μεταφερω τα αρχεια που θελω στο κινητο, παταω το εικονιδιο πανω δεξια που λεει "σαρωση υπολογιστη για αρχεια μουσικης" και πρεπει να διαλεξω folder.. δηλαδη αυτο που κανω ειναι απο πριν να εχω ανοιξει ενα folder και να εχω ριξει ολα τα mp3 που θελω να βαλω στο κινητο και ετσι να μπει αυτο το folder στο παραθυρο του pc suite και μετα να μεταφερθει στο κινητο.

 

Υπαρχει αλλος πιο ευχρηστος τροπος?? :worry:

 

Και τελος, δεν μπορω με καποιον τροπο να διαχειριζομαι τα τραγουδια που ηδη εχω περασει στο κινητο? Δηλαδη να τα βαλω σε folder, να τους κανω μετονομασια και τετοια.. να κανω αυτες τις διεργασιες δηλαδη μεσω του pc και να ανανεωνονται στο κινητο.

 

Πολλα ζηταω??

 

Εσεις πως ακουτε μουσικη? Βαζετε το τυχαια επιλογη και ο,τι βαλει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι..εν τελει το καταλαβα.. αργησα αλλα το καταλαβα :rolleyes: Thanks!

 

Να πω και κατι αλλο?

Ανοιγω το pc suite στο μεταφορα μουσικης..

για να μεταφερω τα αρχεια που θελω στο κινητο, παταω το εικονιδιο πανω δεξια που λεει "σαρωση υπολογιστη για αρχεια μουσικης" και πρεπει να διαλεξω folder.. δηλαδη αυτο που κανω ειναι απο πριν να εχω ανοιξει ενα folder και να εχω ριξει ολα τα mp3 που θελω να βαλω στο κινητο και ετσι να μπει αυτο το folder στο παραθυρο του pc suite και μετα να μεταφερθει στο κινητο.

 

Υπαρχει αλλος πιο ευχρηστος τροπος?? :worry:

 

Και τελος, δεν μπορω με καποιον τροπο να διαχειριζομαι τα τραγουδια που ηδη εχω περασει στο κινητο? Δηλαδη να τα βαλω σε folder, να τους κανω μετονομασια και τετοια.. να κανω αυτες τις διεργασιες δηλαδη μεσω του pc και να ανανεωνονται στο κινητο.

 

Πολλα ζηταω??

 

Εσεις πως ακουτε μουσικη? Βαζετε το τυχαια επιλογη και ο,τι βαλει?

 

1. Ο πιο εύχρηστος τρόπος κατά τη γνώμη μου είναι να τα κάνεις copy-paste από το Nokia Phone Browser (Φαίνεται στο My Computer μόλις γίνει η σύνδεση) κατευθείαν στην κάρτα μνήμης.

 

2. Αυτό που θέλεις να κάνεις γίνεται με τη βοήθεια κάποιου explorer αλλά δε γνωρίζω αν υπάρχει σε Java. Σε Symbian υπάρχουν πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον Winamp. Όπως έχω την playlist και ακούω κομμάτια, όποια μου αρέσουν, δεξί κλικ convert to ( έχω βάλει αυτόματα σε 64kbps AAC+ Mp4 bitstream = AAC enhanced ) και όταν τελειώσει copy to folder... απλά!
Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον Winamp. Όπως έχω την playlist και ακούω κομμάτια, όποια μου αρέσουν, δεξί κλικ convert to ( έχω βάλει αυτόματα σε 64kbps AAC+ Mp4 bitstream = AAC enhanced ) και όταν τελειώσει copy to folder... απλά!

 

Αυτό το Convert to, που ακριβώς υπάρχει στο Winamp;;;; :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ston Winamp 5.32 pou exw.. stin playlist deksi klik---> send To--->Format Converter

 

Δεν το ήξερα οτι υπάρχει τέτοια δυνατότητα αλλά... πρέπει να έχεις το Winamp pro!!

 

EDIT: Διορθώνω οτι για κάποιες επιλογές χρειάζεται Winamp pro. Η επιλογή που αναφέρεις δουλεύει και με κλασσικό Winamp.

Link to comment
Share on other sites

Ποση ειναι η μνημη για τα sms??

Σε ενα σιτε διαβασα οτι χωραει μονο 50...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ποση ειναι η μνημη για τα sms??

Σε ενα σιτε διαβασα οτι χωραει μονο 50...

 

Όσα θέλεις χωράει. Μέχρι να πάρεις καινούριο κινητό!! :p :p

Link to comment
Share on other sites

paidia epsaxna mia karta gia to kinhto mou kai vrhka kai pareighla afth

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.555051

 

einai ok h tha argei poly ktl?h timh kalh einai?

 

Είναι πολύ καλή και μάλιστα σε πολύ καλή τιμή :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια την πηρα σημερα...μια χαρα ολα οκ...τις εβαλα καμια 100 τραγουδια και δεν κολλαει καθολου το κινητο...οποιος ψαχνει για καρτα την προτεινω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...