Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ:) ΤΟ εκανα. Το οτι το φως ειναι αναμενο οταν φορτιζει κλειστο το κινητο ειναι bug ή ετσι κανει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ:) ΤΟ εκανα. Το οτι το φως ειναι αναμενο οταν φορτιζει κλειστο το κινητο ειναι bug ή ετσι κανει?

και εμένα έτσι φορτίζει πάντως

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί αλλά έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1) Υπάρχει clock screen saver ώστε να φαίνεται μόνο το ρολόι στην κατάσταση αναμονής ή υπάρχει μόνο μαυρη οθόνη;

2) Στην κατάσταση screen saver εμφανίζει φακελάκι για μήνυμα και το βελάκι για αναπάντητες όπως και στο Κ600/Κ750;

 

Ευχαριστώ φίλοι μου.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

εδώ κάνεις τεράστιο λάθος!

στις περισσοτερες μεγάλες εταιρίες της Ευρώπης απαγορεύεται στους υπαλλήλους τους να έχουν κινητό με κάμερα!!και ο επαγγελματίας που θα το πάρει δεν θα τον ενδιαφέρει καθόλου!!θα αγοράσει συνειδητοποιημένα ένα κινητό που θα έχει τα email,το office,εναν pdf viewer,explorer(opera)...και μερικά ακόμη στοιχεία για να κάνει εύκολα,γρήγορα και με στυλ την ΔΟΥΛΕΙΑ του!

και δεν περιμένουν να πουλήσει όσο το p990i!το M600i έχει το δικό του target group.

προυπόθεση είναι βέβαια η χαμηλή τιμή(κάτω από 500€)

 

το μόνο αρνητικό όπως ξαναείπα είναι η έλλειψη wifi;)

 

Συμφωνώ απόλυτα.Εκτός από μεγάλες εταιρίες που απαγορεύεται το κινητό με κάμερα λόγο της βιομηχανικής βιομηχανίας, σε πολλά υπουργεία στο εξωτερικό ισχύει το ίδιο.Ξέρω ότι σε χώρες της Ευρώπης το τηλέφωνω κάνει καλές πωλήσεις.Η ΕRICSSON το έβγαλε γιά τους συγκεκριμένους χρήστες.

Ηταν καλά μελετημένη κίνηση.Στο μέλλον βγάλει παρόμιο μοντέλο με κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί αλλά έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1) Υπάρχει clock screen saver ώστε να φαίνεται μόνο το ρολόι στην κατάσταση αναμονής ή υπάρχει μόνο μαυρη οθόνη;

2) Στην κατάσταση screen saver εμφανίζει φακελάκι για μήνυμα και το βελάκι για αναπάντητες όπως και στο Κ600/Κ750;

 

Ευχαριστώ φίλοι μου.

1)όχι αλλά δεν το έχω ψάξει κ πολύ

2)όχι

 

το μήνυμα το θεωρεί τελείως δευτερεύοντως σημασία!

όταν εκτελείς μια εργασία απλώς χτυπάει χωρίς να σου βγάλει μήνυμα οθόνης και όταν είναι σε κατάσταση προφύλαξης οθόνης(με κλειδωμένα πλήκτρα) πάλι σκέτο ήχο χωρίς να εμφανίσει τίποτα στην οθόνη!

Καθαρά επαγγελματικό προσανατολισμό δλδ,διαβάζοντας το μήνυμα απλώς όταν έχεις χρόνο!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να πάρω το Μ600 και θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους τους αν αξίζει τον κόπο?

Έχει ομοιότητες με το Ρ-900?(το τελευταίο smart phone τις S.E που είχα). Από οθόνη τη λέει φαίνονται καθαρά η φοτο?

Και από ένταση στα Μρ3 την λέει? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι πρέπει να αγοράσω για να κάνω το Μ 600 GPS? Που θα βρω χάρτες και πια συσκευή πρέπει να αγοράσω? Δεν ξέρω σχεδόν τίποτα για αυτό το θέμα όποτε όποιος ξέρει ας με βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στο My-Symbian αυτό:

http://my-symbian.com/forum/viewtopic.php?t=28643

 

New firmware out for the M600:

 

Phone: R9A002

Bluetooth: R3A01

Organiser: R4C01

CDA: R4C01

 

Και οι βελτιώσεις σύμφωνα με κάποιον που το πέρασε είναι:

 

1. Registration sms. When you start the phone it asks you to send a reg sms.

2. Quick function “new task” is now working

3. Browser is now opening a bit quicker and running quicker

4. Webmail on browser is working without any trouble

5. Phone seems much quicker.

6. Clock in button close mode.

7. I cant put my finger on it, but the themes look just a little bit different.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΠειδη διαβασαν πολλα παραπανω για την προφυλαξη οθονης και τα μηνυματα που εμφανιζονται το θεωρω ως ελλατωμα αφου μπορεις με σβηστη οθονη υπο το φως του ηλιου να δεις καποια πραγματα μειωνοντας ετσι και την καταναλωση της μπαταριας..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πέρασα το νέο firmware και είναι σαφώς πιο γρήγορο, με κάποιες βελτιώσεις στο μενού, αλλά κυρίως χωρίς το bug του not found όταν ήθελες να ψάξεις για δικό σου ήχο (ειδοποίησης κλπ) και χωρίς το bug της φωνητικής κλήσης, όπου έχανε την αναγνώριση κλήσης αν έβαζες φωνητικές. Για βελτίωση της αυτονομίας δε γνωρίζω ακόμη.

 

Γενικά θα έλεγα ότι το κινητό μου αρέσει πολύ. Είναι ο ορισμός του business phone. Επίσης, σε αντίθεση με τις Series 60 της Symbian, το UIQ είναι απείρως γρηγορότερο και δεν κολλάει. Βίβα SE για την επιλογή σου (UIQ)!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

ναι, τα πολλα προβληματα εχουν φυγει. ακομα και η αναλυση της οθονης βελτιωθηκε. αλλα τωρα το agile messenger δεν παει καλα. ανοιγει και συδεεται αλλα οταν παω να στειλω ενα μηνυμα κολλαει και κλέινει.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι φαίνετε από τις απαντήσεις σας, μάλλον θα κάνω την αναβάθμιση.

 

Το θέμα είναι ότι δεν έχω windows μηχάνημα, και δεν έχω δοκιμάσει το backup/restore (θα κάνω την αναβάθμιση κτλ σε φίλο).

 

Ερώτηση: Πόσο εύκολο/γρήγορο είναι το backup και πόσο καλό το restore; Χάνεις τπτ από apps/data;

 

Εχει δοκιμάσει κανεις τον video player με το νεο firmware; Κάποιο λένε ότι έχει διορθωθεί το bug με το skipping όταν παίζει video files.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω update και μου έβγαλε ότι η έκδοση για αναβάθμιση είναι η Generic World 1 (νομίζω το ίδιο έγραφε και την πρώτη φορά που το αναβάθμισα...) Το ίδο έβγαλε και σε σένα Pharmex?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τη Generic World 1 πέρασα.

Restore δεν έκανα. Προτίμησα να περάσω τα backups των επαφών και του ημερολογίου που είχα στην κάρτα μνήμης και να ξαναπεράσω τα έξτρα προγράμματα από την αρχή. Έπρεπε όμως να κάνω restore, γιατί ξαναπέρασα τις ρυθμίσεις internet και e-mail. Γκκκκρ!

Α, και κάτι ακόμη δεν πήγε καλά. Τα προγράμματα από τρίτους (java κλπ) εμφανίστηκαν μετά το update στο μενού (ως διαθέσιμα και εγκατεστημένα), αλλά δεν άνοιγαν. Το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να τα απεγκαταστήσω, καθώς δε φαίνονται στα εγκατεστημένα (παρά μόνο στο μενού) και όταν πάω να εγκαταστήσω τα ίδια γίνεται ένα μπάχαλο. Άλλο φαίνεται ως εγκατεστημένο στο μενού (τίτλος προγράμματος) και άλλο ανοίγει όταν το επιλέξεις. Τα έβαλα λοιπόν (τα παλιά) σε έναν φάκελλο που δεν χρησιμοποιώ και κράτησα στο μενού μόνο τα καλά (χωρίς πρόβλημα).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

[lalakia mode]τα ρεκορ από τα παιχνίδια χάνονται με backup-restore??

έχω φτάσει την καριέρα μου στο γκολφ σε πολύ καλό επίπεδο και δεν θέλω να ξεκινήσω πάλι από την αρχή:p:D:X:O[/lalakia mode]

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα και εγώ αναβάθμιση στο νέο firmware.Το τηλέφωνο είναι πολύ πιο γρήγορο στην πλοήγηση.Επίσης το βίντεο δεν κολάει πλέον καθόλου.Θα κοιτάξω και πόσους χαρακτήρες στέλνει στα sms και θα επανέλθω με νεότερα.

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ενας να δωσει ενα link γιατι δεν το βρισκω?:>

 

Κατέβασε το πρόγραμμα αναβάθμισης του κινητού από το επίσημο site της SE και θα αναλάβει αυτό να σου κατεβάσει το νέο firmware και να στο εγκαταστήσει.

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το πρόγραμμα αναβάθμισης του κινητού από το επίσημο site της SE και θα αναλάβει αυτό να σου κατεβάσει το νέο firmware και να στο εγκαταστήσει.

 

ΩΧ!:S Παιδια συγχωρηστε με.. Ειμαι απο ταξιδι. Και παλι συγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

συνιστω ανεπιφυλακτα να κανετε αναβαθμιση

διορθωνει παρα πολλα bugs και γενικα το τηλ. λειτουργει πολυ καλυτερα

+1

μόλις την πέρασα κ εγώ! η ταχύτητα είναι κάτι παραπάνω από αισθητή και έχει λυθεί το πρόβλημα με το μύνημα "Δεν βρέθηκε":yahoo:

 

το restore επαναφέρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ κυριολεκτικά (εκτός από τις συντομεύσεις στα εικονίδια)

 

το μόνο πλέον που απομένει είναι το qwerty να γράφει ελληνικά:(

 

 

Α,και στα βιντεάκια που περιέγραψα πριν κάμποσες σελίδες πλέον δεν κολλάει καθόλου!!!:D...απλώς πρέπει να περιμένεις στα μεγάλα αρχεία 8-10sec για να ανοιξουν(όπως πριν) αλλά μετά πάνε σφαίρα:cool:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ένα επιπλέον χαρακτηριστικό το οποίο διορθώθηκε με την αναβάθμισεη είναι η συμπεριφορά του τηλ. με Vodafone 2gether καρτες. δουλεύει πλέον χωρίς κανένα πρόβλημα ενώ πριν όταν άλλαζες νούμερο έκανε κάτι περίεργα...

 

Γενικά είναι πιο γρήγορο και σε ορισμένες επιλογές ρυθμίσεως (πχ για Internet ρυθμίσεις ) έχει και κάποιες επιπλέον επιλογές που δεν είχε πριν.

Link to comment
Share on other sites

Να με συγχωρνάτε παίδες αλλά έχω καιρό να μπω!!!

το πρόβλημα με τα διπλά sms λύθηκε?

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...