Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χτες κοιτούσα τα forum του εξωτερικού και ακόμη δεν έχουμε κάποια αναβάθμιση:(

 

2 λογάκια τώρα μετά από την χρήση ενός μήνα περίπου

  • Η μπαταρία κρατάει 3.5-4 μέρες με την ίδια χρήση που το p900 κρατούσε 2-2.5 μέρες (και με μόνιμο ανοιχτά το bt!!!)
  • Το πρωί που ανοίγω το κινητό συνήθως έχω 19mb ελεύθερης μνήμης
  • ο opera "τρώει" 5-6mb αλλά μπορεί να λειτουργήσει ταυτόχρονα με το mp3 player (μου έμεναν κ 6mb ελεύθερα ακόμη:))
  • Όταν ανοίγω τις κλίσεις από την συντόμευση που έχω στην επιφάνεια εργασίας κλείνουν κατευθείαν αν δεν αλλάξω tab:worry::(
  • όταν θέλω να βάλω έναν ήχο κλήσης από τον πίνακα ελέγχου δεν μπορεί να μου εμφανίσει τους φακέλους από το Μ2
  • το quadrapop απίστευτο παιχνιδάκι!!!! έχω μέγιστο σκορ 78335:D
  • στα βίντεο όταν ανοίγω την καρτέλα απο Μ2 μου βγάζει "δεν βρέθηκε" και πρέπει να πάω από το filemanager για να δω τα βιντεάκια που έχω εκεί:(
  • η τεράστια οθονούλα του φτάνει μέχρι τέρμα πάνω με αποτέλεσμα όταν μιλάς να ακουμπάει ένα (μικρό) μέρος από το μάγουλό σου κ να σου αφήνει δουλίτσα για καθάρισμα.Μια λύση είναι να έχετε handsfree ή να ακουμπάτε μόνο το επάνω μέρος του κινητού στο αυτί και να αφήνετε λίγο περιθώριο με το πρόσωπό σας

τα θετικά τα έχουμε πει πολλές φορές κ βαριόμουνα να τα ξαναγράψω:p

τα προβληματάκια με τη διαχείριση μνήμης κ τους φακέλους που δεν βρίσκει δεν τα έχω ακούσει από κανέναν άλλον (μήπως κάποιος από εδώ...;;) άρα υποθέτω ότι αν ξαναπεράσω το firmware θα στρώσει

τα ιδια προβληματα εχω και εγω φιλε μου, με το μηνυμα ''δεν βρεθηκε" και πολλα αλλα που θα χρειαστω 2 σελιδες για να τα αναφερω οπως πχ, μην κανετε το λαθος και βαλετε φωνητικες εντολες στης επαφες γιατι ξαφνικα παυει να δουλευει η αναγνωριση κλησης :!: και για να το επαναφερεις το τηλεφωνο στην αρχικη κατασταση,δεν αρκει να διαγραψεις της φωνητικες κλησεις, αλλα θα πρεπει να κανεις αναβαθμηση λογισμικου απο την αρχη.:p τι να πω και για της φωτογραφιες στης επαφες..... ειναι παραμορφωμενες ,να πω και για τους πρωσωπικους ηχους στης επαφες? μια δουλευουν μια δεν δουλευουν. και πολλα αλλα οπως ανεφερα και πιο πριν. παντως ελπιζω το ρ990 να μην εχει και αυτα τα προβληματα γιατι την πατησαμε. ελπιζω μονο να διορθωθουν ολα αυτα τα προβληματα με μελλοντικες αναβαθμησεις. και για το ακουστικο που ειναι πολυ κοντα στην οθονη εχεις δικιο, αλλα αυτο το προβλημα το ελυσα χρησιμοποιοντας μονο το ακουστικο μου bluetooth hbh-662. (παραδοξως δουλευει αριστα) εκτος που στην αναγνωριση κλησης μετα απο το ονομα μου βγαζει το συμβολο (+) χωρις να ξερω γιατι? αλλα το μονο που εχω να πω ειναι οτι το εχω απο την 1η ιουνιου και γενικα σαν τηλεφωνο ειναι πολυ καλο,αλλα ολα αυτα τα bugs στην αρχη μου εδιναν στα νευρα,τωρα τα εχω συνηθισει και δεν με ενοχλει και τοσο.... υπομονη!
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα ιδια προβληματα εχω και εγω φιλε μου, με το μηνυμα ''δεν βρεθηκε" και πολλα αλλα που θα χρειαστω 2 σελιδες για να τα αναφερω οπως πχ, μην κανετε το λαθος και βαλετε φωνητικες εντολες στης επαφες γιατι ξαφνικα παυει να δουλευει η αναγνωριση κλησης :!: και για να το επαναφερεις το τηλεφωνο στην αρχικη κατασταση,δεν αρκει να διαγραψεις της φωνητικες κλησεις, αλλα θα πρεπει να κανεις αναβαθμηση λογισμικου απο την αρχη.:p τι να πω και για της φωτογραφιες στης επαφες..... ειναι παραμορφωμενες ,να πω και για τους πρωσωπικους ηχους στης επαφες? μια δουλευουν μια δεν δουλευουν. και πολλα αλλα οπως ανεφερα και πιο πριν. παντως ελπιζω το ρ990 να μην εχει και αυτα τα προβληματα γιατι την πατησαμε. ελπιζω μονο να διορθωθουν ολα αυτα τα προβληματα με μελλοντικες αναβαθμησεις. και για το ακουστικο που ειναι πολυ κοντα στην οθονη εχεις δικιο, αλλα αυτο το προβλημα το ελυσα χρησιμοποιοντας μονο το ακουστικο μου bluetooth hbh-662. (παραδοξως δουλευει αριστα) εκτος που στην αναγνωριση κλησης μετα απο το ονομα μου βγαζει το συμβολο (+) χωρις να ξερω γιατι? αλλα το μονο που εχω να πω ειναι οτι το εχω απο την 1η ιουνιου και γενικα σαν τηλεφωνο ειναι πολυ καλο,αλλα ολα αυτα τα bugs στην αρχη μου εδιναν στα νευρα,τωρα τα εχω συνηθισει και δεν με ενοχλει και τοσο.... υπομονη!

τις επαφές τις κάνεις στγχρονισμό;;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

τις επαφές τις κάνεις στγχρονισμό;;;

ναι, αλλα με προβληματα και εκει. μου βγαζει σε ορισμες

επαφες διπλες καταχωρησεις. εχω και προβληματα στο backup kai restore. κανει backup αλλα restore δεν εχω καταφερει να κανω ακομα....:lol:

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα με προβληματα και εκει. μου βγαζει σε ορισμες

επαφες διπλες καταχωρησεις. εχω και προβληματα στο backup kai restore. κανει backup αλλα restore δεν εχω καταφερει να κανω ακομα....:lol:

 

μην ψαχνεις να αγαπησεις κατι τελειο... αγαπησε κατι που δεν ειναι τελειο(M600),και καντο τελειο με την αγαπη σου....:)

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

μην ψαχνεις να αγαπησεις κατι τελειο... αγαπησε κατι που δεν ειναι τελειο(M600),και καντο τελειο με την αγαπη σου....:)

αυτο κανω παντα φιλε μου, και να το κανετε και εσεις!

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα με προβληματα και εκει. μου βγαζει σε ορισμες

επαφες διπλες καταχωρησεις. εχω και προβληματα στο backup kai restore. κανει backup αλλα restore δεν εχω καταφερει να κανω ακομα....:lol:

το πρόβλημα με τις φώτο στις επαφές μου το έκανε και μένα στον συχρονισμό, όπως και άλλες βλακείες.

Έτσι κρατάω μόνο ένα backup στο Μ2 και το κάνω restore όταν χρειάζεται

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με τις φώτο στις επαφές μου το έκανε και μένα στον συχρονισμό, όπως και άλλες βλακείες.

Έτσι κρατάω μόνο ένα backup στο Μ2 και το κάνω restore όταν χρειάζεται

αυτο κανω και εγω,αλλα και παλι η φωτογραφιες δεν ειναι πολυ καθαρες σαν την σειρα ρ900,910.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

παντως απο την δευτερα περιμενω το ρ990 και τουλαχιστον θα ξερω τι με περιμενει.....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω και εγω,αλλα και παλι η φωτογραφιες δεν ειναι πολυ καθαρες σαν την σειρα ρ900,910.

 

Δεν είναι καθαρές γιατί το τηλέφωνο υποστηρίζει μεγάλες αναλύσεις. Για παράδειγμα, αν του βάλεις μια φωτογραφία σε ανάλυση 240Χ320 θα στη δείξει καλά. Εγώ του έβαζα photos από παλιά κινητά (80Χ110, 128Χ160 κλπ) και τις μεγένθυνε μόνο του με αποτέλεσμα οικτρό!

 

Για πείτε μου όμως πώς βάζω ήχους ειδοποίησης στο ημερολόγιο, χωρίς να μου βγαίνει εκείνο το ωραίο "not found" όταν επιλέγω "find sound";:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθαρές γιατί το τηλέφωνο υποστηρίζει μεγάλες αναλύσεις. Για παράδειγμα, αν του βάλεις μια φωτογραφία σε ανάλυση 240Χ320 θα στη δείξει καλά. Εγώ του έβαζα photos από παλιά κινητά (80Χ110, 128Χ160 κλπ) και τις μεγένθυνε μόνο του με αποτέλεσμα οικτρό!

 

Για πείτε μου όμως πώς βάζω ήχους ειδοποίησης στο ημερολόγιο, χωρίς να μου βγαίνει εκείνο το ωραίο "not found" όταν επιλέγω "find sound";:mad:

λογιά το not found στο βγάζει στην καρτέλα του Μ2

διάλεξε τον ήχο που θες και βάλτον στην μνήμη του τηλεφώνου και μετά πάνε κάνε την δουλειά σου;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

λογιά το not found στο βγάζει στην καρτέλα του Μ2

διάλεξε τον ήχο που θες και βάλτον στην μνήμη του τηλεφώνου και μετά πάνε κάνε την δουλειά σου;)

 

Αμ δε...

Στο τηλέφωνο τα έχω όλα τα ringtones (στο Music/Sounds, ενώ δοκίμασα να βάλω και χύμα στο music). Αν επιλέξω κάποιο από αυτά μου δίνει τρεις επιλογές (να το βάλω ως ήχο κλήσης, ως ήχο επαφής ή ως ήχο ξυπνητηρίου). Δυστυχώς δε μου δίνει άλλες δυνατότητες (ήχο μυνήματος, ήχο e-mail, ηχό υπενθύμισης κλπ), οπότε αναγκαστικά πάω από το control panel και τις ρυθμίσεις των ήχων. Εκεί λοιπόν όταν θέλω να ψάξω για ήχο ανά κατηγορία μου λέει ότι δεν βρίσκει τίποτα!:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Αμ δε...

Στο τηλέφωνο τα έχω όλα τα ringtones (στο Music/Sounds, ενώ δοκίμασα να βάλω και χύμα στο music). Αν επιλέξω κάποιο από αυτά μου δίνει τρεις επιλογές (να το βάλω ως ήχο κλήσης, ως ήχο επαφής ή ως ήχο ξυπνητηρίου). Δυστυχώς δε μου δίνει άλλες δυνατότητες (ήχο μυνήματος, ήχο e-mail, ηχό υπενθύμισης κλπ), οπότε αναγκαστικά πάω από το control panel και τις ρυθμίσεις των ήχων. Εκεί λοιπόν όταν θέλω να ψάξω για ήχο ανά κατηγορία μου λέει ότι δεν βρίσκει τίποτα!:mad:

σε καμιά από τις 2 καρτέλες;;(phone-M2):confused:

 

αν είναι έτσι δοκίμασε να κάνεις ένα update (έχεις δεν έχεις το τελευταίο firmware)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις φωνητικές κλήσεις το έχει αντιμετωπίσει και άλλος κάτοχος; Ρωτάω, γιατί με έχει φοβήσει ο φίλος με την εξαφάνιση της αναγνώρισης κλήσης. Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού (αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πώς ενεργοποιείται η ανοιχτή ακρόαση κατά τη διάρκεια μιας κλήσης;

:confused:

Δεν το βρήκες ή δεν έψαξες;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Me kleisto portaki tin ora tis klisis patas "More" to meseo koumbi, kai apo to menu ekei dialegeis "Speaker On",

 

me anoixto to portaki patas to menu enarkseis, terma kato aristera, dialegeis "Volume" apo to menu pou sou anoigei pas sto "Transfer" kai dialegeis "Speaker"

Link to comment
Share on other sites

Me kleisto portaki tin ora tis klisis patas "More" to meseo koumbi, kai apo to menu ekei dialegeis "Speaker On",

 

me anoixto to portaki patas to menu enarkseis, terma kato aristera, dialegeis "Volume" apo to menu pou sou anoigei pas sto "Transfer" kai dialegeis "Speaker"

:lol:

 

το πορτάκι πως βγαίνει στο Μ600:secret::p:D

 

για την ανοιχτή ακρόαση πατάς την μεσαία επιλογή ("περισσότερα") και διαλέγεις το πρώτο που είναι η ανοιχτή ακρόαση...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, χθες πηρα το κινητο και σημερα κανω την πρωτη του αναβαθμιση. Ποση ωρα χρειαζεται? Ειναι εδω και κανα τεταρτο στο ληψη λογισμικου.. Το SX1 θα ειχε κανει δυο φορες update τωρα. :S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, χθες πηρα το κινητο και σημερα κανω την πρωτη του αναβαθμιση. Ποση ωρα χρειαζεται? Ειναι εδω και κανα τεταρτο στο ληψη λογισμικου.. Το SX1 θα ειχε κανει δυο φορες update τωρα. :S

τι σύνδεση έχεις;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

384. Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι κανει? Πρωτη φορα κανω σε SE κινητο Update.

πρώτα θα κατέβει το λογισμικό και μετά θα γίνει η αναβάθμιση.

Μην αγχώνεσαι...ακολούθα τις οδηγίες στην οθόνη και όλα θα παν μια χαρά

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...