Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω ρε παιδιά.... Η μπαταρία του Μ600 σας πόσο κρατάει? Βασικά εγώ το πήρα από γνωστό (σε καινούργια κατάσταση) αλλά η μπαταρία του μου φαίνεται να τα έχει φτύσει λίγο.

 

Βασικά το φορτίζω όλο το βράδυ και το πρωί το παίρνω στην δουλειά.... Δεν κάνω καμία τρελή χρήση και γενικά δεν μιλάω στο κινητό....

 

20 λεπτά ομιλία

6-7 SMS

και καμία ώρα συνολικά ψαχούλεμα στο μενού.

Καμιά φορά και λίγο Sudoku που είναι και ελαφριά εφαρμογή

 

Μην τα πολυλογώ μέχρι τις 18:00-19:00 το απόγευμα είναι σχεδόν στο μηδέν η μπαταρία..

 

Είναι λογικό.???? Έχω περάσει από πάρα πολλά Symbian κινητά ... αλλά αυτό μου φαίνεται λίγο υπερβολικό... μην ξεχνάμε ότι η sonyericsson δηλώνει 250 ώρες αναμονής...

 

Ευχαριστώ

 

Αν βγαλεις το 3G θα αυξηθει η διαρκεια της αναμονης του κινητου. Πηγαινε Εργαλεια->Πινακας Ελεγχου->Συνδεσεις->Κινητα Δικτυα->Περισσοτερα->Δικτυα GSM/3G και διαλεξε μονο GSM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι ότι παίρνω τα pop3 e-mail μου στο κινητό και λογικά το GPRS το χρειάζομαι.

 

Άσχετα από αυτό.... με το GPRS ενεργοποιημένο είναι λογική η διάρκεια της μπαταρίας μου. (Επίσης για να μην ξεχνιόμαστε είμαι με R2A002)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Τι video format παίζει το κινητό μας? Μπορούμε να του περάσουμε codec ή εφαρμογή για να παίζει divx? Του πέρασα 4 βιντιάκια και δεν μου έπαιξε κανένα. Ήταν avi,mpeg,mpg.

 

Μπορεί να έχει ξαναλεχθεί αλλά επειδη έχω διαβάσει όλο το subject δύο φορές παλιότερα δεν έχω όρεξη και για 3η!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Α! Και επειδή κάποιος νωρίτερα ρώτησε για την μπαταρία, εμένα με απενεργοποιημένπ το 3G μου κρατάει περίπου 5-6 μέρες. Με 8-9 ώρες χρήση και 30' τηλεφωνήματα , 20 μηνύματα στο διάστημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ψιλό υπερβολικά ακούω τα νούμερα που έθεσες για την αντοχή της μπαταρίας σου... Αν και όντως η SonyEricsson δίνει 250 ώρες αναμονής
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η χρήση που λέω είναι σε αυτό το διάστημα συνολικά, όχι κάθε μέρα. Ίσως να μου κρατάει 5 μέρες. Αλλά παλιά που είχα το motorola mpx 220 που είχε και αυτό καλή για μένα μπαταρία, με τόση χρήση σε 3 μέρες το φόρτιζα.... Και δεν είχε τόσο μεγάλη οθόνη. Απλά την φωτηνότητα την έχω στο 50% και μου φαίνεται άνετη.

 

Σχετικά με τα video ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι να κρατάει τόσο η μπαταρια με 8-9 ώρες μόνο την μέρα;)

 

Τι video format παίζει το κινητό μας? Μπορούμε να του περάσουμε codec ή εφαρμογή για να παίζει divx? Του πέρασα 4 βιντιάκια και δεν μου έπαιξε κανένα. Ήταν avi,mpeg,mpg.

 

.3gp .mp4

μονο!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Στα P900,P910 και στα Series60 υπάρχει πρόγραμμα που παίζει *.avi αρχεία ακόμα και με codec Divx/Xvid. Απλά κάνε λίγο υπομονή μέχρι να βγει και για UIQ 3.0. Αν θυμάμαι καλά λεγότανε SmartMovie.

 

http://my-symbian.com/uiq/software/applications.php?faq=4&fldAuto=705

 

Αν έχεις αυτό το πρόγραμμα και έχεις και μεγάλη μνήμη μπορείς να βάλεις και ολόκληρη ταινία σε DIVX

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Έχει βάλει κανείς animated εικόνα σαν φόντο;;;

Δοκιμάζω να βάλω κάποια από τις προεγκατεστιμένες αλλά γιόκ

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Έχει βάλει κανείς animated εικόνα σαν φόντο;;;

Δοκιμάζω να βάλω κάποια από τις προεγκατεστιμένες αλλά γιόκ

Τα UIQ κινητά δεν έπερναν ποτέ animated wallpapers... Αυτά που έχει είναι για Screensavers.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά.... Η μπαταρία του Μ600 σας πόσο κρατάει? Βασικά εγώ το πήρα από γνωστό (σε καινούργια κατάσταση) αλλά η μπαταρία του μου φαίνεται να τα έχει φτύσει λίγο.

 

Βασικά το φορτίζω όλο το βράδυ και το πρωί το παίρνω στην δουλειά.... Δεν κάνω καμία τρελή χρήση και γενικά δεν μιλάω στο κινητό....

 

20 λεπτά ομιλία

6-7 SMS

και καμία ώρα συνολικά ψαχούλεμα στο μενού.

Καμιά φορά και λίγο Sudoku που είναι και ελαφριά εφαρμογή

 

Μην τα πολυλογώ μέχρι τις 18:00-19:00 το απόγευμα είναι σχεδόν στο μηδέν η μπαταρία..

 

Είναι λογικό.???? Έχω περάσει από πάρα πολλά Symbian κινητά ... αλλά αυτό μου φαίνεται λίγο υπερβολικό... μην ξεχνάμε ότι η sonyericsson δηλώνει 250 ώρες αναμονής...

 

Ευχαριστώ

Κάτι παίζει φίλε μου με την μπαταρία σου...έχω το 3G ανοιχτό το Bluetooth ανοιχτο και σε a2dp profile για 4-5 ώρες(το A2DP) την ημέρα και η μπαταρία μου διαρκεί 1.5 με 2 ημέρες...

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Wi-Fi:

Εχουν ήδη κυκλοφορήσει SD format καρτούλες, οι οποίες δεν είναι μνήμες, αλλά hardware, το οποίο προσθέτει στο οποιοδήποτε κινητό την δυνατότητα Wi-Fi. Εύχομαι εντός ολίγου να κυκλοφορήσει και η SE παρόμοιο hardware-άκι.:D

 

Σχετικά με emulators τώρα:

Εχει ακούσει κανείς τίποτα για SEGA ή GBA emulators UIQ3.0; Για τα (κατά πολύ) δημοφιλέστερα S60 V3 έχει βρωμίσει ο τόπος. Μέχρι και για Spectrum έχουν βγάλει...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον ειδηση αυτη. Δηλαδη θα μπορει ο χρηστης να επεκτεινει την δραση του κινητου με το ασυρματο δικτυο αλλα νομιζω οτι χρειαζεται και το σχετικο λογισμικο το οποιο πρεπει να εγκατασταθει στο κινητουλι...
Link to comment
Share on other sites

Πανεύκολη η εγκατάσταση (Εγκατάσταση στο PC και μετά synchronise και restart το κινητό). Έχω δει Samsung να δουλεύει Wi-Fi:!: :O
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν το wifi ξεχάστε το...:p:(

 

Στα γούστα τώρα:D:baby::

Σήμερα το κινητακι μου αποφάσισε να μην μου δείχνει όνομα όταν έχω εισερχόμενη κλήση,αλλά κ όταν παίρνω εγώ τηλ.(δείχνει μόνο το νούμερο)

φωνητικές εντολές,τηλ. καταλογος κ γρηγορες κλήσεις ΟΛΑ μια χαρά:wacko:

 

εκανα restart k επαναφορά back up των επαφών απο το Μ2 αλλά τίποτα:!:

Μάλλον θα πάω για κανα format:what:

 

edit:

πριν απο λίγο μου έσβησε κ τις 9 γρήγορες κλήσεις:lol:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορειτε να βοηθησετε λιγακι γιατι ειναι η πρωτη ericsson συσκευη μου

 

Πως βλεπουμε την εκδοση λογισμικου στο συγκεκριμενο κινητο κ καθε ποτε ανανεωνεται απο την σελιδα της ericsson?:happy:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορειτε να βοηθησετε λιγακι γιατι ειναι η πρωτη ericsson συσκευη μου

 

Πως βλεπουμε την εκδοση λογισμικου στο συγκεκριμενο κινητο κ καθε ποτε ανανεωνεται απο την σελιδα της ericsson?:happy:

περισσότερα->κατασταση

 

τελευταία είναι αυτή στην υπογραφή μου

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Τα ψιλοπροβληματακια λυνονται παιδια αλλα νομιζω οτι πεειδη συζητηθηκε το θεμα του ασυρματου δικτυου καλο θα ειναι να αναζητησουμε λιγες πληροφοριες για τα αξεσουαρ του.
Link to comment
Share on other sites

to kinito exi to eksis provlima :

 

eimai sto dyktio tis Cosmote gia na energopoihsw ta MMs kai na parw tis rythmiseis steln minima MMS sto 1651,mou erxete minima me tis rythmiseis kai tis apothikeyw.

Kleinw-anoigw to kinhto.

 

Paw na steilw MMS kai den stelnei!

Oi alloi mporoun na moy steiloyn MMS kai erxete kanonika alla otan paw na to anoiksw mou grafei

 

"mms se ekremotita.to mhnhma ayto exei programmatistei gia lhvh stis 15.45.mporeite episis na to lavete twra h na aporipsete tin lipsi tou minimatos"

 

otan pataw " lipsi twra" aplaa den kanei tpt! ektos na mou vgazei ena minima akoma oloidio me to parapanw mono pou i wra exei metaferthei AKOMA ARGOTERA! px 15.53,16.15

 

Ti paizei me to kinito?:wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν το Μ600 βγαίνει σε λευκό? :)

ναι,αλλα ακόμη δεν έχει έρθει Ελλάδα (κ δεν ξέρουμε γενικώς αν θα έρθει)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλα ακόμη δεν έχει έρθει Ελλάδα (κ δεν ξέρουμε γενικώς αν θα έρθει)

 

 

μια αλυσίδα καταστημάτων το έδινε και σε λευκό,

σε περιορισμένο αριθμό

 

:( :(

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...