Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά το κινητό για επαγγελματική χρήση είναι απίστευτο. Και ως multimedia ειναι καλό, αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι δεν έχει πολλές εφαρμογές ακόμα.

 

P.s To site που ετοιμάζω εδώ και καιρό προχωράει σε ικανοποιητικούς ρυθμούς. Δεν μπορώ να καθορίσω το χρόνο ακόμα αφού εξελίσσεται σε κάτι μεγαλύτερο απ'ότι είχε αρχίσει. Συνεργαζόμαστε αρκετά άτομα γι΄αυτό και δεν θα αφορά μόνο το m600 αλλά και άλλά κινητά. Θα ενημερωθείτε όταν ανεβεί με pms...

καλά και πως θα μας ενημερώσεις όλους με pms? πακέτο μου ακούγεται.

Α! Από εχθές είμαι και εγώ ένας πανευτυχής κατοχος του Μ600!!!!

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...Θα ενημερωθείτε όταν ανεβεί με pms...

 

Όντως, τα pms ακούγονται λίγο παράδοξα :confused: ...αλλά καλοδεχούμενη η δουλειά σας ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχετε δίκιο αλλά είχαμε πολλά προβλήματα στο παρελθόν σε παρόμοια προσπάθεια...

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

αυτό ή αυτό;;

το ένα είναι απλό,ελαφρύ με πολύ καλή μπαταρια και φτηνό

ενώ το άλλο έχει DSP k AHF

 

 

επίσης ξέρετε αν έχει βγει στην αγορά φορτιστής αυτοκινήτου;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

αυτό ή αυτό;;

το ένα είναι απλό,ελαφρύ με πολύ καλή μπαταρια και φτηνό

ενώ το άλλο έχει DSP k AHF

 

 

επίσης ξέρετε αν έχει βγει στην αγορά φορτιστής αυτοκινήτου;;

 

φορτιστής αυτοκινήτου είναι ο κλασικός για SE απλά ζήτα το μικρό βίσμα η δείξτους το τηλέφωνο...θα καταλάβουν

 

απο το καλοκαίρι έχω πάρει http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=670&product=851086

και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

αντέχει περίπου 4 ώρες συνέχεια μουσική

 

τώρα αν εσύ θέλεις καθαρά Hands free (για το αυτοκίνητο :p ) σκέψου αν το επόμενο κινητό σου θα υποστηρίζει τις συγκεκριμένες παραπάνω λειτουργίες...μην πάει και χαμένο και κλαίς τζάμπα τα λευτά σου

 

προσωπικά το hands free το θεωρώ μελοντική επένδυση..να το πάρω για το SE κινητό μου τώρα και στο επόμενο ΝΟΚΙΑ,Samsung κτλ να υπολειτουργεί είναι μεγάλη βλακεία...αν σκέφτεσαι να αλλάξεις μάρκα κινητού καλύτερα πάρε το φτηνό

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς για το αμαξι το θελω:!::D

βασικά δεν ακούω ποτε μουσική στο κινητό κ δεν θέλω καλωδιάκια απο δω κ απο κει;)

μάλλον για το gv435 θα πάω αλλά θα το σκεφτω λιγο ακομη...

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Geia sas kai apo emena paides! Ap´oti vlepw den poly aresei to m600 se arketous. ... Emena mou aresei arketa, to thewrw kalo tilefwno.

 

Tha ithela na rwthsw kati ... Pira prosfata apo to ekswteriko ena m600 kai exei mesa to menu tis vodafone pou den goustarw katholou kai thelw na to vgalw. Paw na kanw update apo to site thn SE kai mou leei oti exei to ¨telefteo logismiko ¨kai oti den exei update. Kserei kaneis pws mporw na valw to firmware ths SE ? prepei na to paw sth SE? mou exei spasei ta nevra!!! please help.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητό εδώ και 3 ημέρες και μπορώ να πω οτι είμαι ικανοποιημένος απο την επιλογή μου.

Μικρό...κομψο...στιβαρό...σρκετά γρήγορο με ωραία οθόνη και καλή μπαταρία.

Δεν έχει camera αλλα δεν με ενοχλεί καθόλου αυτο, αφού η Olympus μου μια χαρά είναι....έχω περάσει αρκετες φωτογραφίες μέσα και χαίρομαι να τις βλεπω στην οθόνη του! Τραγουδάκια και ήχους επισης με τη βοήθεια της USB το γέμισα....τι άλλο θέλω!?!....την έχω καταβρεί επίσης γιατί είναι η πρώτη φορά που έχω τηλέφωνο που μπορεί να κάνει και 5 πραγματάκια παραπάνω από ένα απλό κινητό....έχω πάθει πενακίαση(ωραίο πράγμα η οθόνη αφής!) και δεν βαριέμαι καθόλου να φτιάχνω φακέλους, να μετακινώ αρχεία να κάνω copy/cut & paste κτλ κτλ.

Ναι δυσκολεύομαι λίγο να γράψω μύνημα αλλά πιστεύω πως θα συνηθίσω...το πληκτρολόγιο είναι κάπως περίεργο, αλλά μ'αρέσει!

Πραγματικά δεν μου έχει αφήσει άσχημες εντυπώσεις μεχρι τώρα...σε πολλά site διαβάζω οτι σου παίρνει λίγο χρόνο να το συμπαθήσεις.....ε τι να κάνουμε?!...εγώ το έχω συμπαθήσει απο την αρχη!.....ίσως κάποιος να πει οτι δεν είμαι απατητικος χρήστης.....αυτο που έχω εγώ να πω είναι πως αν θέλετε ένα ομορφο μικρό και στιβαρό κινητό που να κάνει το κάτι παραπάνω με μία συμπαθητική τιμή το Μ600i είναι πολύ καλό.

Για να πούμε και κανα αρνητικό...σήμερα το πρωι δεν ξύπνησα....δεν είχα προσέξει στις οδηγίες πως το ξυπνητηρι για να σε ξυπνήσει πρέπει να μην κοιμάται....με άλλα λόγια πρέπει να αφήνεις ανοιχτό το κινητό το βράδυ (πράγμα που ποτέ δεν έκανα ως τώρα) αφού δεν ανοίγει μόνο του την ώρα που έχεις βάλει το ξυπνητήρι...τώρα γιατί το έκανε το παλιό SE που είχα πριν και δεν το κάνει αυτο...δεν ξέρω!

Επίσης για κάποιο λόγο το VAIO που έχω μια το βλέπει μια δεν το βλέπει το κινητό....δεν έχω εντοπίσει ακόμα ποιο είναι το πρόβλημα, αλλα εχθές προσπαθούσα όλη μέρα να τα συνδέσω μέσω USB και σήμερα τα κατάφερα με την πρώτη...όπως επίσης τα είχα καταφέρει με την πρώτη όταν το πρωτοδοκίμασα προχθές!

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα προσβασης στο ιντερνετ επειδη δεν με ενδιαφεφερει, οπότε και αυτο το κομματι του κινητου με αφήνει αδιάφορο.

 

Αυτό που σίγουρα θα χρειαστώ είναι μια μεγαλύτερης χωρητικότητας κάρτα μνήμης και καμια extra εφαρμογούλα πότε πότε έτσι για να μην το βαρεθώ!

 

Νωρίς είναι ακόμα...μόλις 3 μέρες έχουν περάσει, αλλά θα το πώ....Μ'ΑΡΕΣΕΙ! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αμα το βάλεις σε λειτουργία on the fly δεν τρώει μπαταρία , οπότε μπορείς να το χρησιμοποιείς ως ξυπνητήρι , όσο για το laptop , πέτα το , και πάρε Sony Vaio :p
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο δευτέρα θα είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού...Αν έχετε links ή εφαρμογές ή ότι άλλο θεωρείται εσείς χρήσιμο στείλτε μου αν δεν σας κάνει κόπο ένα email εδώ.

Ευχαριστώ παιδιά, την δευτέρα θα σας γράψω και εγώ σχόλια και εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Na sas rwtisw re paidia.... mporeis sto kinhto na valeis kathara pop3 email...??? p.x mporw na valw to mail pou exw sthn OTENET?

ναι (έλεος με τους 5 χαρακτήρες!!!!:mad:)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εχω ενα Μ600 και εχθες το εβαλα να φορτίσει για 5 ωρες, όταν το εβγαλα από την πριζα ειχε μια γραμμή η μπαταρία, τι λετε να φταιει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εχω ενα Μ600 και εχθες το εβαλα να φορτίσει για 5 ωρες, όταν το εβγαλα από την πριζα ειχε μια γραμμή η μπαταρία, τι λετε να φταιει?

 

Ρεύμα έιχατε σπιτι ; :blink:

 

Τσέκαρε το φορτιστή σου και πήγαινέ το για service

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Ρεύμα έιχατε σπιτι ; :blink:

 

Τσέκαρε το φορτιστή σου και πήγαινέ το για service

Σ' ευχαριστώ, το πηγα και το αφησα, μαζι με τον φορτιστή.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα του έκανα το δεύτερο δωράκι μετά την θηκούλα:D:happy:

αυτό εδώ:love:

Αύριο θα το δοκιμάσω στο περιβάλλον του αυτοκινήτου κ θα κάνω ένα μικρό review

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Με το usb καλώδιο συνδέεσαι μια χαρά!Εμείς μιλάμε για σύνδεση με pc μέσω bluetooth για να έχουμε Internet στο Μ600 μέσω του pc.

 

Internet μέσω bluetooth? Για διαφώτισέ μας λίγο πλζ...

Σορρυ τώρα είδατα προηγούμενα ποστς.... νούμπης:) Τελικά τα θέματα διαβάζονται από πίσω προς τα μπρος ή ανάποδα;

Link to comment
Share on other sites

Internet μέσω bluetooth? Για διαφώτισέ μας λίγο πλζ...

 

Βασική προυπόθεση είναι οι drivers του bluetooth usb να υποστηρίζουν PAN (Personal Area Networking). Εγώ έχω ένα της Crypto και χρησιμοποιεί το stack Bluesoleil.

 

Αφού ενεργοποιήσεις λοιπόν την υπηρεσία αυτή στο PC, ενεργοποιείς το ΒΤ στο τηλ. και κάνεις pair τις δύο συσκευές.

Μετά, πηγαίνεις Μενου-Εργαλεία-Συνδέσεις-Λογαριασμοί Ιντερνετ και Δημιουργείς ένα καινούργιο ΒΤ Ιντερνετ ΡΑΝ λογαριασμό με οτι όνομα θές. Πατάς περισσότερα και επιλέγεις Ρόλοι-Client-Σημείο πρόσβασης. Αποθηκευεις τις ρυθμίσεις του λογαριασμου και..

Πηγαίνεις στις ομάδες και προσθέτεις το λογαρισμό που δημιούργησες στην ομάδα Internet. Με αυτό τον τρόπο το τηλ. κάθε φορά που ανοίγεις το Web και θέλει να συνδεθεί 8α χρησιμοποιεί το λογαρισμό ΒΤ ΡΑΝ.

 

Το τελευταίο πράγμα που πρέπει να γίνει είναι να ενεργοποιηθεί το Ιντερνετ connection sharing στην κάρτα δικτύου από την οποία έχεις ιντερνετ στο PC. Στις Συνδέσεις δικτύου λοιπόν κάνεις δεξί click - ιδιότητες - advanced και κάνεις tick το πρώτο κουτάκι του Internet Connection sharing.

 

Αυτά πρέπει να κάνουν τη δουλειά. Ελπίζω να βοήθησα.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά.... Η μπαταρία του Μ600 σας πόσο κρατάει? Βασικά εγώ το πήρα από γνωστό (σε καινούργια κατάσταση) αλλά η μπαταρία του μου φαίνεται να τα έχει φτύσει λίγο.

 

Βασικά το φορτίζω όλο το βράδυ και το πρωί το παίρνω στην δουλειά.... Δεν κάνω καμία τρελή χρήση και γενικά δεν μιλάω στο κινητό....

 

20 λεπτά ομιλία

6-7 SMS

και καμία ώρα συνολικά ψαχούλεμα στο μενού.

Καμιά φορά και λίγο Sudoku που είναι και ελαφριά εφαρμογή

 

Μην τα πολυλογώ μέχρι τις 18:00-19:00 το απόγευμα είναι σχεδόν στο μηδέν η μπαταρία..

 

Είναι λογικό.???? Έχω περάσει από πάρα πολλά Symbian κινητά ... αλλά αυτό μου φαίνεται λίγο υπερβολικό... μην ξεχνάμε ότι η sonyericsson δηλώνει 250 ώρες αναμονής...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

FONT="Tahoma"]Αντιστοίχως, μαύρο, ανέγγιχτο στο κουτί του,

 

αφόρτιστο, αγορά με επιδότηση (με απόδειξη αγοράς), τιμή 280 ευρώ.

 

Χέρι με χέρι παράδοση με όσα τσεκαρίσματα επιθυμείτε(Αθήνα)...[/font]

 

:mobile:nikosoik@otenet.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...