Jump to content

Καλύτερες ταινίες θρίλερ/τρόμου


Nyo_One
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι 10 καλυτεροι σκοτωμοι σε θριλερ-τρομου ταινιες.

Απιστευτες splatter-ιες, οι εχοντες ευαισθητα στομαχια ας μην το δουν. Προειδοποιησα.:)

 

http://www.maximonline.com/slideshows/videos/horror.aspx?film=1

 

Το 4 ειναι οτι πιο σαδιστικο εχω δει.

Τις μισες και παραπανω ταινιες δεν τις εχω δει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι 10 καλυτεροι σκοτωμοι σε θριλερ-τρομου ταινιες.

Απιστευτες splatter-ιες, οι εχοντες ευαισθητα στομαχια ας μην το δουν. Προειδοποιησα.:)

 

http://www.maximonline.com/slideshows/videos/horror.aspx?film=1

 

Το 4 ειναι οτι πιο σαδιστικο εχω δει.

Τις μισες και παραπανω ταινιες δεν τις εχω δει.

 

Μας έφτιαξες Σοφία! :respect:

 

Πάω να τα δω με ενδιαφέρον, αγωνία και :drool:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ολα ψευτικα δειχνουν αλλα η φαντασια μετραει.:p

Το 9 μαζοχισμος στο επακρο.

Το 8 κλασσικος θανατος απο ζομπι.:happy:

Το 7 δεν αξιζε τετοια θεση, σιγα τον θανατο.:p

Το 1 επικος θανατος, διαβασε και το σχολιο.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω δεί τις μισές από τις παραπάνω τανίες...να ανησυχώ;; http://smilies.sofrayt.com/%5E/aiw/unsure.gifhttp://smilies.sofrayt.com/%5E/aiw/tongue.gif

Προσωπικά δεν είμαι κ πολύ του splatter(πλέον).

Πρόσφατα είδα το "High Tense" (http://www.imdb.com/title/tt0338095/) και μάλλον πρέπει να ήταν καλό...να μου πήγε!!:X :cry: :D

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είδα το "High Tense" (http://www.imdb.com/title/tt0338095/) και μάλλον πρέπει να ήταν καλό...να μου πήγε!!

 

Το είδα και δεν εντυπωσιάστηκα. Είχε μερικές καλές σκηνές, αλλά το καλύτερο ήταν το twist στο τέλος. I didn't see that one coming...

 

Λοιπόν, τα βάζω σε νέο μήνυμα για να χωράνε τα smilies...

 

10. Πολύ ψεύτικο ρε παιδί μου... Αλλιώς το θυμόμουν...

9. Λίγα πράγματα. Φαίνεται κι αυτό κάπως ψεύτικο...

8. Τώρα κάτι κάνουμε... :up:

7. Τίποτα ιδιαίτερο...

6. Λέει! Θυμίζει παλιές καλές εποχές Doom (στο πιο ρεαλιστικό), έπαιρνες το πριόνι σου κι αλώνιζες! :up:

5. :respect:

4. :scared: :up:

3. :respect:

 

2. :up: :respect: :up: WE HAVE A WINNER!

 

1. Το θυμάμαι αυτό. Καλό, αλλά όχι για κορυφή. Το δεύτερο για μένα είναι :respect:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και δεν εντυπωσιάστηκα. Είχε μερικές καλές σκηνές, αλλά το καλύτερο ήταν το twist στο τέλος. I didn't see that one coming...

 

Ακριβώς το τέλος ήταν που με άφησε...:X

Αφού άρχισα κ να φοβάμαι την αδελφή μου που κοιμόταν στο διπλανό δωμάτιο...ποτέ δεν ξέρεις τί θα σου συμβεί μέσα στο ίδιο σου το σπίτι.:p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα εγω για winner αμφιταλαντευομαι μεταξυ 4 και 1.

To 2 καλο αλλα το "τρυπανι" μου φαινεται συνηθες.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το τέλος ήταν που με άφησε...:X

Αφού άρχισα κ να φοβάμαι την αδελφή μου που κοιμόταν στο διπλανό δωμάτιο...ποτέ δεν ξέρεις τί θα σου συμβεί μέσα στο ίδιο σου το σπίτι.:p :lol:

 

:respect: είναι αλήθεια. Δεν νομίζω να έχω δει καλύτερο τέλος ταινίας τα τελευταία χρόνια...

 

Αχαχαχα εγω για winner αμφιταλαντευομαι μεταξυ 4 και 1.

To 2 καλο αλλα το "τρυπανι" μου φαινεται συνηθες.:p

 

Ναι, αλλά είναι ο συνδυασμός όλων των στοιχείων! Και το 4 λέει, αλλά το ένα όχι... Εδώ τη γενικότερη ιδέα την είχε και στους«Πειρατές της Καραϊβικής»

εκεί που ο ναύτης κόβει κατά λάθος το δάχτυλο του

... Δεν του αξίζει ούτε πεντάδα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά είναι ο συνδυασμός όλων των στοιχείων! Και το 4 λέει, αλλά το ένα όχι... Εδώ τη γενικότερη ιδέα την είχε και στους«Πειρατές της Καραϊβικής»

εκεί που ο ναύτης κόβει κατά λάθος το δάχτυλο του

... Δεν του αξίζει ούτε πεντάδα...

Δεν εχεις κι αδικο.:worry: Αν και μου προσβαλλεις τους Πειρατες αλλα στο συγχωρω γιατι εισαι εσυ.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό καινούριο θρίλερ? Μεταφυσικό preferably, αλλά έστω και σπλατεριά :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ποιο καλο ψυχολογικο θριλερ προτεινετε να δω???παλιο η καινουργιο!γιατι τελευταια δεν ξερω τι παιζει!!μετα το the ring δεν εχω δει καλυτερο...μου εχουν προτεινει και το ''αιμα στους λοφους''(αν&δεν ακουγεται για ψυχολογικο)!!βασικα ψαχνω μια ταινια τρομου τοσο καλη που να μου φτασει το σκ..το στην καλτσα(σορρυ&για την εκφραση)!!
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

ποιο καλο ψυχολογικο θριλερ προτεινετε να δω???παλιο η καινουργιο!γιατι τελευταια δεν ξερω τι παιζει!!μετα το the ring δεν εχω δει καλυτερο...μου εχουν προτεινει και το ''αιμα στους λοφους''(αν&δεν ακουγεται για ψυχολογικο)!!βασικα ψαχνω μια ταινια τρομου τοσο καλη που να μου φτασει το σκ..το στην καλτσα(σορρυ&για την εκφραση)!!

 

το αιμα στους λοφους δεν ειναι ψυχολογικο αλλα ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!

ΔΕΣ ΤΟ!!!!:) :)

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο που μας εδωσες ήταν καλύτερο...μην παρεξηγηθείς...
Link to comment
Share on other sites

Οι 10 καλυτεροι σκοτωμοι σε θριλερ-τρομου ταινιες.

Απιστευτες splatter-ιες, οι εχοντες ευαισθητα στομαχια ας μην το δουν. Προειδοποιησα.:)

 

http://www.maximonline.com/slideshows/videos/horror.aspx?film=1

 

Το 4 ειναι οτι πιο σαδιστικο εχω δει.

Τις μισες και παραπανω ταινιες δεν τις εχω δει.

 

Οι περισσότερες απο αυτες τις σκηνες ειναι απο ταινίες σταθμούς στο χώρο του horror cimnema. Σαν λατρης των θρίλερ εχω δει σχεδον όλες αυτες τις ταινίες, εκτος απο το JASON X και το ΗΕLLRAISER. Τι να πρωτοπει κανείς? Για την Απειλή (ΤΗΕ ΤΗΙΝG) του Κάρπεντερ? Απιστευτο έργο, μαζί με το Αλιεν οι καλυτερες sci-fi thriller movies ever. Για το ΒRAINDEAD (DEAD ALIVE) του Πήτερ Τζάκσον? Βλέποντας αυτη την εξωφρενικά παρανοική ταινια καταλαβαίνεις γιατι μόνο ο Τζάκσον θα μπορούσε να αναλάβει επιτυχως τον Αρχοντα.Ο άνθρωπος ειναι τελειως μεγαλομανής και τελειομανής. Υπάρχουν και πολλές άλλες σκηνες ανθολογίας στο σινεμά τρόμου. Εγω στανταρ θα έβαζα μεσα στη δεκαδα, την κατα τη γνώμη μου καλυτερη σκηνη θανάτου στην ιστορία του σινεμα, που ειναι η πρώτη σκηνή φόνου στη SUSPIRIA του Ντάριο Αρτζέντο. Ειναι απιστευτη, μεγαλειωδης σκηνη. Ο Αρτζέντο ειναι μαστορας.

Και για να απαντησω και στο ερωτημα του τόπικ, το καλυτερο θριλερ ever κατα τη γνωμη μου ειναι Η 7η ΠΥΛΗ ΤΗΣ ΚΟΛΑΣΕΩΣ του Λούκιο Φούλτσι. Ακολουθουν ΣΟΥΣΠΙΡΙΑ, CARRIE, DEAD BURRIED, RINGU, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ 13, ΒΑΘΥ ΚΟΚΚΙΝΟ, Ο ΕΞΟΡΚΙΣΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σημερα ειδα το the exorcist 2 the heretic.Ειχα διαβασει τα χειροτερα αλλα εγω εχω την εντυπωση οτι δεν ηταν και τοοοοοσο χαλια:worry: :worry:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σημερα ειδα το the exorcist 2 the heretic.Ειχα διαβασει τα χειροτερα αλλα εγω εχω την εντυπωση οτι δεν ηταν και τοοοοοσο χαλια:worry: :worry:

Εεεε...κάνεις λάθος :p Ήταν πιο χάλια απ'ότι λέγεται πως είναι... :p

 

Πλάκα κάνω. Γούστα είναι αυτά ρε συ. Απλά σίγουρα δεν ήταν ούτε κατά το 1/10 όσο καλό είναι το πρώτο. Άλλωστε είναι συνηθισμένο φαινόμενο τα sequels (και ιδιαίτερα το Νο2 κάθε σειράς) να είναι χάλια ή χειρότερα από το 1ο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες,

αφηστε τα ολα στην ακρη....μην χανετε χρονο...

ενα ειναι το θριλερ εδω στην αμερικη το οποιο δεν ξερω εαν θα προβληθει ευρωπη...στην ασια απαγορευτηκε..

..ειναι underground movie...κ...λεγεται...'' DARKNESS''....

λενε οτι οταν ολοκληρωθηκε η ταινια, στο τελος κανανε ολοι μαζι μια σατανιστικη τελετουργια για να απεγκλωβισουν το πνευμα που κρυβεται μεσα στην ταινια...και το ιδιο βραδυ ειδαν ολοι οι συντελεστες της ταινιας το ιδιο ονειρο(!)...σημαδι που το εξελαβαν σαν την απελευθερωση του πνευματος...

παιδια,η ετικετα πισω απο την ταινια γραφει οτι ειναι ακαταλληλη για καθε ειδους θρησκευομενο με ελαφρια πιστη καθως και οτι συνισταται σε αβαπτιστους...εγω που την ειδα εβλεπα για ενα μηνα το ιδιο ονειρο με κομμενες σκηνες απο την ταινια...

οποιος θελει να αλλαξει την ζωη του ας την δει... τον προκαλω...:!: :ninja: :cry: :X

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες,

αφηστε τα ολα στην ακρη....μην χανετε χρονο...

ενα ειναι το θριλερ εδω στην αμερικη το οποιο δεν ξερω εαν θα προβληθει ευρωπη...στην ασια απαγορευτηκε..

..ειναι underground movie...κ...λεγεται...'' DARKNESS''....

λενε οτι οταν ολοκληρωθηκε η ταινια, στο τελος κανανε ολοι μαζι μια σατανιστικη τελετουργια για να απεγκλωβισουν το πνευμα που κρυβεται μεσα στην ταινια...και το ιδιο βραδυ ειδαν ολοι οι συντελεστες της ταινιας το ιδιο ονειρο(!)...σημαδι που το εξελαβαν σαν την απελευθερωση του πνευματος...

παιδια,η ετικετα πισω απο την ταινια γραφει οτι ειναι ακαταλληλη για καθε ειδους θρησκευομενο με ελαφρια πιστη καθως και οτι συνισταται σε αβαπτιστους...εγω που την ειδα εβλεπα για ενα μηνα το ιδιο ονειρο με κομμενες σκηνες απο την ταινια...

οποιος θελει να αλλαξει την ζωη του ας την δει... τον προκαλω...:!: :ninja: :cry: :X

Thanks...but no thanks!:p

 

Σοβαρα ειναι τοσο τρομακτικη δηλαδη?:X :cry:

Μπορει να την απαγορεψουν και europe τοτε...

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες,

αφηστε τα ολα στην ακρη....μην χανετε χρονο...

ενα ειναι το θριλερ εδω στην αμερικη το οποιο δεν ξερω εαν θα προβληθει ευρωπη...στην ασια απαγορευτηκε..

..ειναι underground movie...κ...λεγεται...'' DARKNESS''....

λενε οτι οταν ολοκληρωθηκε η ταινια, στο τελος κανανε ολοι μαζι μια σατανιστικη τελετουργια για να απεγκλωβισουν το πνευμα που κρυβεται μεσα στην ταινια...και το ιδιο βραδυ ειδαν ολοι οι συντελεστες της ταινιας το ιδιο ονειρο(!)...σημαδι που το εξελαβαν σαν την απελευθερωση του πνευματος...

παιδια,η ετικετα πισω απο την ταινια γραφει οτι ειναι ακαταλληλη για καθε ειδους θρησκευομενο με ελαφρια πιστη καθως και οτι συνισταται σε αβαπτιστους...εγω που την ειδα εβλεπα για ενα μηνα το ιδιο ονειρο με κομμενες σκηνες απο την ταινια...

οποιος θελει να αλλαξει την ζωη του ας την δει... τον προκαλω...:!: :ninja: :cry: :X

Δώσε imdb link

Link to comment
Share on other sites

οταν ολοκληρωθηκε η ταινια, στο τελος κανανε ολοι μαζι μια σατανιστικη τελετουργια για να απεγκλωβισουν το πνευμα που κρυβεται μεσα στην ταινια...και το ιδιο βραδυ ειδαν ολοι οι συντελεστες της ταινιας το ιδιο ονειρο

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

σοβαρέψουουουουου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ εννοειται οτι ολα αυτα που πεθαινουν ατομα στα γυρισματα, φαινονται διαφορες σκιες στις κοπιες της ταινιας, ατυχηματα κ.τ.λ. ειναι legends ωστε να γινει ντορος γυρω απο το ονομα της ταινιας.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες,

αφηστε τα ολα στην ακρη....μην χανετε χρονο...

ενα ειναι το θριλερ εδω στην αμερικη το οποιο δεν ξερω εαν θα προβληθει ευρωπη...στην ασια απαγορευτηκε..

..ειναι underground movie...κ...λεγεται...'' DARKNESS''....

λενε οτι οταν ολοκληρωθηκε η ταινια, στο τελος κανανε ολοι μαζι μια σατανιστικη τελετουργια για να απεγκλωβισουν το πνευμα που κρυβεται μεσα στην ταινια...και το ιδιο βραδυ ειδαν ολοι οι συντελεστες της ταινιας το ιδιο ονειρο(!)...σημαδι που το εξελαβαν σαν την απελευθερωση του πνευματος...

παιδια,η ετικετα πισω απο την ταινια γραφει οτι ειναι ακαταλληλη για καθε ειδους θρησκευομενο με ελαφρια πιστη καθως και οτι συνισταται σε αβαπτιστους...εγω που την ειδα εβλεπα για ενα μηνα το ιδιο ονειρο με κομμενες σκηνες απο την ταινια...

οποιος θελει να αλλαξει την ζωη του ας την δει... τον προκαλω...:!: :ninja: :cry: :X

Ego pou thn eida 500 fores thn tainia ,giati den exo dei akoma to oneiro?:lol: :lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...