Jump to content

Προφίλ σε σελίδες κοινωνικής δικτύωσης (hi5, myspace κ.α.)


PaRisC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το hi5 ειναι καλυτερο...:)

 

απαπα! :p

με τι κριτηριο??

 

κοντευω να κλεισω ενα χρονο που εχω μαισπεις,πιστευω οτι ειναι ευχαριστο για να περνας την ωρα σου,να γνωριζεις κοσμο,συγκροτηματα κ να ξαναβρισκεις παλιους γνωστους!

 

το μονο πλην οπως ειπε κ ο σνικ ειναι οτι υπαρχουν χιλιαδες εκει μεσα που ψαχνουν γκομενο/α.κ το δειχνουν κ απροκαλυπτα.:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 218
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονο κακο σε αυτα τα σαιτ ειναι πως εχει πεσει πολυς κοσμος που ελπιζει οτι απο εκει θα βγαλει γκομενα/ο

 

οντως....πρεπει να ειναι τραγικος καποιος για να προσπαθει να κανει κατι τετοιο, αλλα δυστυχως υπαρχουν και τετοιοι τυποι:down:

 

το hi5 ειναι καλυτερο...:)

βασικα ιδια ειναι και τα δυο, αλλα εγω πηγα στο space γιατι μου το προτειναν 2 φιλοι μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως ενα αλλο που με ενοχλει ειναι οτι τα παραπανω σαιτ θεωρουνται blog...

ελαχιστοι ειναι αυτοι που γραφουμε κατι στα σαιτ μας,οι περισοτεροι τα εχουν μονο για να δουν ποσα comment θα παρουν στις φωτογραφιες τους.

Γενικα αυτα τα σαιτ ειναι ενα πραγμα σαν το internet δηλαδη ειναι καλο να το χρησιμοποιεις αρκει να αποφευγεις την σαβουρα που κυκλοφορει!

Link to comment
Share on other sites

Είχα για κανένα εξάμηνο αλλά το βαρέθηκα. Αν ξανάκανα θα ήταν μόνο για να μαθαίνω νέα συγκροτημάτων κλπ. Γενικά δεν είμαι ιδιαίτερα θερμή στο θέμα "κάνω φίλους μέσω internet".
Link to comment
Share on other sites

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενα αλλο που με ενοχλει ειναι οτι τα παραπανω σαιτ θεωρουνται blog...

 

Δε νομίζω να θεωρούνται blog...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ego theoro pos kalitero einai to hi5 apo to myspace....den einai blog apla einai einai ena profile me polles saltses gyro gyro...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

vriskw pollous antihetous me tin idea tou myspace...yiati vre paidia? to na exeis logariasmo sto myphone idia "saxlamara" den einai? tha mou peis edw enhmerwnese kata kapoio tropo alla kai to myspace exei ta kala tou..exeis mia istoselida pou sou anhkei kai ti ftiaxneis opws thes, gnwrizeis kosmo palious filous ktl kai leitourgei kai san email...to exw to diko mou 3 xronia peripou eixa trelh mania palia alla twra mpainw apo sunithia

to hi5 einai kaluter yiati einai perisotero gnwsto sthn ellada alla myspace exoun to 90% 15-25 xronwn stin ameriki!

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Στο Myphone και στα άλλα φόρουμ δε βάζει η κάθε 15χρονη φωτό με το στρινγκ της και από κάτω να μαζεύονται 1500 άνδρες να φωνάζουν "έχεις msn να τα πούμε από κοντά" και "είσαι θεά!Θέλεις να βγούμε;'' ... Αυτές οι πρακτικές -ιδιαίτερα εκ μέρους των γυναικών- θυμίζουν βιτρίνες σε σκοτεινά δρομάκια...Άσε που αν έχουμε λίγα κιλά παραπάνω,καθόμαστε 2 ώρες στο photoshop για να συμμαζέψουμε τις φωτογραφίες ώστε να φαίνονται καλύτερες...

 

Πλέον,για να "μετράει" κάποιος πρέπει να έχει όσο το δυνατόν περισσότερους φίλους στο hi5.Τι και αν στην αληθινή ζωή είσαι μόνος...

Link to comment
Share on other sites

Στο Myphone και στα άλλα φόρουμ δε βάζει η κάθε 15χρονη φωτό με το στρινγκ της και από κάτω να μαζεύονται 1500 άνδρες να φωνάζουν "έχεις msn να τα πούμε από κοντά" και "είσαι θεά!Θέλεις να βγούμε;'' ... Αυτές οι πρακτικές -ιδιαίτερα εκ μέρους των γυναικών- θυμίζουν βιτρίνες σε σκοτεινά δρομάκια...Άσε που αν έχουμε λίγα κιλά παραπάνω,καθόμαστε 2 ώρες στο photoshop για να συμμαζέψουμε τις φωτογραφίες ώστε να φαίνονται καλύτερες...

 

Πλέον,για να "μετράει" κάποιος πρέπει να έχει όσο το δυνατόν περισσότερους φίλους στο hi5.Τι και αν στην αληθινή ζωή είσαι μόνος...

 

+1...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

pantos sto myspace den uparxoun mono autoi/es pou psaxnoun gia gkomeno/a oute autoi pou noiazontai mono gia na eoxun filous,comments klp.

mesa apo to myspace mporeis na plhroforitheis gia polla pragmata k na gnoriseis k atoma pou exoun pragmatika na sou poun..e entaksei oi ******* einai h pleiopsifia(opos k sth zoh alloste:p)

sto hi5 pali den vrisko kati pou na aksizei..oloi noiazontai gia to posa pic comments,5,friends k ti allo exoun k h pleiopsifia autoapokaleitai trendyemo! :lol:

to mono + einai oti exei pio pollous ellines..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Παιδια εχω προβλημα με το facebook. Αν καποιος μπορει να βοηθησει... Σε μερικες εφαρμογες που βγαζει ενα εξτρα παραθυρο (πανω στο ηδη υπαρχον) και ζηταει να πατησεις "send" ή "cancel", καθε φορα που παταω send, μου εμφανιζει ο browser το μηνυμα "error: [object Object]" και δε μπορω να συνεχισω :blink: Δοκιμασα με internet explorer, firefox και opera αλλα ολοι βγαζουν το ιδιο... Τι στο καλο ειναι αυτο και πώς λυνεται? Ευχαριστω εκ των προτερων :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

katarxin einai epilogi sou an 8a ftiakseis hi5/myspace...meta einai pos 8a to xrisimopoiseis...kai analoga tin xrisi mporeis na kaneis diafora pragmata...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Στο Myphone και στα άλλα φόρουμ δε βάζει η κάθε 15χρονη φωτό με το στρινγκ της και από κάτω να μαζεύονται 1500 άνδρες να φωνάζουν "έχεις msn να τα πούμε από κοντά" και "είσαι θεά!Θέλεις να βγούμε;'' ... Αυτές οι πρακτικές -ιδιαίτερα εκ μέρους των γυναικών- θυμίζουν βιτρίνες σε σκοτεινά δρομάκια...Άσε που αν έχουμε λίγα κιλά παραπάνω,καθόμαστε 2 ώρες στο photoshop για να συμμαζέψουμε τις φωτογραφίες ώστε να φαίνονται καλύτερες...

 

Πλέον,για να "μετράει" κάποιος πρέπει να έχει όσο το δυνατόν περισσότερους φίλους στο hi5.Τι και αν στην αληθινή ζωή είσαι μόνος...

 

sugnwh alla an perasei mia kopela proklhtika ntumenh apo mia kafeteria ta idia sxoleia de tha akousei? kai epeidh uparxei mia pleiopsifia pou ta kanei auta den einai logos na eimaste kata twn hi5, myspace ktl. m@l@kes kai p****nes uparxoun pantou kai sto internet kai sti pragmatikh zwh. yia mena kapoios pou exei 10000 posts sto myphone einai to idio mlkas me enan pou asxoleite me to hi5 olh mera...(xwris pareksigisi) h opoudhpote sto diadiktuo

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

sugnwh alla an perasei mia kopela proklhtika ntumenh apo mia kafeteria ta idia sxoleia de tha akousei? kai epeidh uparxei mia pleiopsifia pou ta kanei auta den einai logos na eimaste kata twn hi5, myspace ktl. m@l@kes kai p****nes uparxoun pantou kai sto internet kai sti pragmatikh zwh. yia mena kapoios pou exei 10000 posts sto myphone einai to idio mlkas me enan pou asxoleite me to hi5 olh mera...(xwris pareksigisi) h opoudhpote sto diadiktuo

Καμία σχέση.Εδώ συμμετέχω γιατί μου αρέσει η τεχνολογία.Δε συμμετέχω για να βρω γυναίκα ούτε για να επιδείξω πόσο μεγάλα μπράτσα έχω ή το Calvin Klein εσώρουχο που με ιδρώτα πήρα για να το βάζω φωτό στο hi5.

 

Επίσης,άλλο να περπατάει στο δρόμο έτσι και άλλο να κάθεται όλη μέρα να βγάζει φωτογραφίες τον εαυτό της με το κινητό ώστε να βγει καλή η φωτό και μετά "αχ τι καλά,πήρα 2589756 comments,είμαι θεά"!

 

Τέλος,νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο κάποιοι επιζητούν την αυτοεπιβεβαίωση ("να,έχω πέραση") ώστε να νιώθουν "καλύτερα".Βεβαίως,δεν μπορώ να είμαι κατηγορηματικός.Υπάρχουν άτομα που απλώς τους αρέσει να συνομιλούν με φίλους (ίσως να ξαναβρούν και κάποιους που έχουν καιρό να δουν) και γνωστούς αλλά και άτομα με κοινά ενδιαφέροντα.Δε βρίσκω τίποτα μεμπτό σε αυτό.Εγώ κατακρίνω τις προκλητικές φωτό αντρών και γυναικών για να προσελκύσουν κόσμο και επαινετικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια πως γινεται να κανω εντονα τα γραμματα η να αλλαξω χρωμα γραμματοσειρας στο myspace? εννοω, αν γινεται εκει που ειναι το personal edit και βαζουμε τα στοιχεια μας, να περασουμε μια εντολη(πχ. [./B] ) ωστε να φαινονται εντονα τα γραμματα στο profile
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε αντι για που βαζεις να βαλεις <b> και να κλεισεις με </b>

 

ευχαριστω φιλε. δοκιμασα και εγιναν εντονα τα γραμματα. ομως το χρωμα και το μεγεθος των γραμματων δεν μπορω να τα αλλαξω με τον ιδιο τροπο.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινεται να κανω εντονα τα γραμματα η να αλλαξω χρωμα γραμματοσειρας στο myspace? εννοω, αν γινεται εκει που ειναι το personal edit και βαζουμε τα στοιχεια μας, να περασουμε μια εντολη(πχ. [./B] ) ωστε να φαινονται εντονα τα γραμματα στο profile

 

Δοκιμασε αυτο:

 

<font color="*" size=5>**</font>

 

* Βαλε το χρωμα που θελεις

** Γραψε αυτο που θελεις

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο:

 

<font color="*" size=5>**</font>

 

* Βαλε το χρωμα που θελεις

** Γραψε αυτο που θελεις

 

:) thnx petuxe! mipws 3erei kapoios pws ginetai na afisoume oloklhrh seira kenh?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω στο hi5.. http://johnypower.hi5.com/

καινουριος ειμαι εκει, μν με κραξετε

κ ΜΗΝ με κανετε add :) (το δινω κ λεω να μν με κανετε add γτ κ καλα ειμαι υπερανω κ ετσι :p )

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

@speed_fire08:

 

Φίλε ρίξε μια ματιά εδώ (θα σου συνιστούσα να το βάλεις στα favorites):

http://www.web-source.net/html_codes_chart.htm

ή πήγαινε να κάνεις μαθήματα HTML!! :lol::lol:

(Χωρίς παρεξήγηση).

 

Εγώ παιδιά έχω profile στο MySpace γιατί πολύ απλά είναι ο καλύτερος τρόπος να μαθαίνω νέα από τις αγαπημένες μου μπάντες! Thats all... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...