Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

proton den katalavame ti eipes:lol:pes to pali.Kai deuteron oles oi efarmoges kai ta games kai to flashing pou trexei sto a1200 gnorizei kaneis an trexoun kai sto motorola a780?
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά, πες-πες (ή καλύτερα γράψε-γράψε), με πείσατε να αποχωριστώ το πολυαγαπημένο μου K800i για ένα Α1200e...

Το κινητό βρίσκεται στην διαδικασία φόρτισης (αφού βέβαια "ξεπάτωσα" την μπαταρία παίζοντας μαζί του).

Κινητό που χρειάζεται μεν ψάξιμο, αλλά είναι εξαιρετικά εύχρηστο (σε αντίθεση με άλλα κινητά της Motorola :dizzy:που είχαν πέσει παλιότερα στα χέρια μου). Μόνη μου ανησυχία η μπαταρία που δέν διαρκεί παρα ελάχιστα (σε σχέση βέβαια με το αγαπημένο :cry: Κ800i).

Κάποιες προτάσεις για τα πρώτα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω σε εφαρμογές;

http://smilies.sofrayt.com/%5E/_950/ole.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πηγα και εγω σημερα σε ενα καταστημα vodafone μεσα στη τρελη χαρα να παρο το α1200 αλλα μου ειπαν οτι για καποιο λογο αποσυρθηκε και απο εναν γνωστο μου ξερω οτι του χαλασε η οθονη αρκετα γρηγορα, τελικα θα στραφω στο samsung f700 ελπιζω να αξηζει και αυτο.

Γνωριζει καποιος τιποτα για το λογο αποσυρσης?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και τους ρωτισα για να το παρω, και η υπαλληλος μου ειπε μας το ζητησαν πισω και δεν εχουμε κανενα εδω τωρα, πιθανον λεει να εχει καποιο προβλημα, αυτα ακριβως μου ειπαν και τελικα αποφασησα να παρο το samsung F700v
Link to comment
Share on other sites

νομιζω γινεται, αλλα τι θα το κανεις;

.

 

an exeis ena bluetooth mporei na to xrisimopoiiseis ws ypokatastato WiFi..! Den fadastika oti mporei na ginei to epsakse kaneis?

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ζηλεψα το καλλητο κ ειπα να παρω κ γω προβλημα?? θα δειξει.ισως να ειναι μεμονομενα περιστατικα γιατι 2 φιλοι που τα εχουν κ τα εχουν ξεπατωσει δεν εχουν βγαλει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

τωρα που ζηλεψα το καλλητο κ ειπα να παρω κ γω προβλημα?? θα δειξει.ισως να ειναι μεμονομενα περιστατικα γιατι 2 φιλοι που τα εχουν κ τα εχουν ξεπατωσει δεν εχουν βγαλει τιποτα

ελα ρε παιδια.Κανενας εδω μεσα δεν εχει αναφερει το παραμικρο.Ολα αυτα μου φενονται πολυ ασαφεις φημες.

Μπορει να το γυρισαν πισω για οποιοδηποτε λογο(οπως πχ για να βαλουν καινουργιο firmware)

an exeis ena bluetooth mporei na to xrisimopoiiseis ws ypokatastato WiFi..! Den fadastika oti mporei na ginei to epsakse kaneis?

Φιλε συγνωμη αλλα αυτο που ειπα δεν γινετε.Το αντιθετο(δηλαδη να εχεις internet στο pc χρησιμοποιοντας το gprs του κινητου) γινεται, γι'αυτο μπερδευτικα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας. μολις το πηρα & εγω & εχω προβλημα να συγχρονισω τις επαφες μου απο outlook 2003. εγκατεστησα phonetools το pc βλεπει το τηλεφωνο αλλα οταν κανω συγχρονισμο με phonetools λεει οτι δεν βρηκε συσκευη. εχω xp sp2. πρεπει να ρυθμισω κατι στο τηλεφωνω για να με δει?

ευχαριστω εκ των προτερων

myrtos :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας. μολις το πηρα & εγω & εχω προβλημα να συγχρονισω τις επαφες μου απο outlook 2003. εγκατεστησα phonetools το pc βλεπει το τηλεφωνο αλλα οταν κανω συγχρονισμο με phonetools λεει οτι δεν βρηκε συσκευη. εχω xp sp2. πρεπει να ρυθμισω κατι στο τηλεφωνω για να με δει?

ευχαριστω εκ των προτερων

myrtos :(

παιδια ακυρο. εκανα uninstall τα phone tools τα εβαλα ξανα & οκ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια μολις σημερα αγορασα και εγω το φοβερο α1200ε...... θα ηθελα να μου πειτε επιδη βλεπω οτι το τηλεφωνο περνει πολλες εφαρνογες απο που να ξεκινισω... τι πρεπει να κανω για αρχη για να περνει ολες τις εφαρμογες το τηλεφωνο μου... ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

με copy-paste;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία για να ρωτήσω κάτι...Αγοράζεις ενα Bluetooth GPS συνδέετε με το κινιτό κατεβάζεις το gmap το φορτώνεις στο κινιτό και φορτώνεις και τον χάρτι της Αθήνας που είχε δώσει το Macnick. Ο χάρτης θα παίζει μόνο Offline;;Θα χρεωθείς για τπτ απο το δύκτιο κινιτής τηλεφωνίας;! Γνωρίζει κανείς τπτ γι'αυτό το επιχείρημα. Δεν είναι και μεγάλο κόστος 60-70€ ενα Bluetooth. Θα σου λέει φωνιτικά που να στρίψεις ή...
Link to comment
Share on other sites

Θέμα: save number to contacts

 

πως μπορει να αποθηκεύσει καποιος εναν αριθμο που εκανε κλιση στο τηλ. στις επαφες?

ευχαριστω

με copy-paste;

 

δεν μου βγαζει επιλογη για να κανω κατι τετοιο!!!

Link to comment
Share on other sites

TGEORGE: Την ιδια απορια εχω και γω, νομιζω οτι χρεωνεσαι οταν πας να ψαξεις μια δ/ση για να βρει το στιγμα στο χαρτι αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος. Κυκλοφορουν στο ebay bt gps με 30-40e και ψηνομαι.

 

myrtosgr: αφου εχεις γραψει τον αριθμο κρατας πατημενη τη γραφιδα και μαρκαρεις τον αριθμο. Μετα πατας το κουμπι τερμα κατω αριστερα στην οθονη και επιλεγεις αποθηκευση αριθμου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία για να ρωτήσω κάτι...Αγοράζεις ενα Bluetooth GPS συνδέετε με το κινιτό κατεβάζεις το gmap το φορτώνεις στο κινιτό και φορτώνεις και τον χάρτι της Αθήνας που είχε δώσει το Macnick. Ο χάρτης θα παίζει μόνο Offline;;Θα χρεωθείς για τπτ απο το δύκτιο κινιτής τηλεφωνίας;! Γνωρίζει κανείς τπτ γι'αυτό το επιχείρημα. Δεν είναι και μεγάλο κόστος 60-70 ενα Bluetooth. Θα σου λέει φωνιτικά που να στρίψεις ή...

φιλε μου μην μπερδευεσαι,(αν ενοεις τους χαρτες στην υπογραφη μου) αυτοι οι χαρτες δεν ειναι για το A1200 και ειναι πολυ χαμηλης ποιοτητας-στο μονο που βοηθουν ειναι στο να βρεις που ειναι μια οδος.βεβαια παιζουν και στο Α1200 οπως και σχεδον σε καθε κινητο.

Αυτο το link το εχω στην υπογραφη μου εδω και 3 χρονια

 

 

Ωστοσο υπαρχουν οι google maps που ειναι αρκετα καλοι, τουλαχιστον για αθηνα-θεσσαλονικη(πολοι χειροτεροι βεβαια απο χαρτες οπως το destinator η το tom tom) και νομιζω οτι λειτουργουν με bluetooth gps.Τωρα για φωνητικες οδηγιες δεν ξερω τι παιζει.

Καποιος εδω παραπανω τους εχει χρησιμοποιησει και μαλιστα off-line(on-line θα σου κοστισει λιγο ακριβα το gprs εκτος και αν εχεις wind plus non stop).Ψαξε κανα 2 σελιδες παραπανω.

Εν κατακλειδι νομιζω οτι δεν αξιζει να δωσεις 60-70 ευρω για να πλοηγησε με το A1200.Με 150 περνεις ενα αξιοπρεπεστατο PNA

Θέμα: save number to contacts

 

πως μπορει να αποθηκεύσει καποιος εναν αριθμο που εκανε κλιση στο τηλ. στις επαφες?

ευχαριστω

 

 

δεν μου βγαζει επιλογη για να κανω κατι τετοιο!!!

Φιλε μου αν τρεξεις τη γραφιδα πανω στον αριθμο θα επιλεξεις αυτο το τμημα κκειμενου.Μετα αν κρατησεις τη γραφιδα σταθερα πατημενη θα σου βγαλει παραθυρακι με επιλογες.Μια θα ειναι το copy.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχασα μια πολύ μεγάλη ευκαιρία! Ήμουν στον γερμανό και ένας ήθελε μεταχειρισμένα κινητά και του έδειξαν κάτι που έβγαλαν από την βιτρίνα και ήταν έπιδειξης. Μέσα σε αυτά ήταν και το Α1200 που το έδιναν 150 ευρώ... Στο τέλος πληροφορήθηκα ότι έχει κρατηθεί και θα το πάνε να το πάρουν την Πέμπτη... Εκείνη την στιγμή τρελάθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα χτες ειχα παει Γερμανο για μια συνδεση και το Α1200 ελειπε απο τις προθηκες τους. Ρωταω ενα πωλητη και μου λεει οτι περιμενουν αντικαταστατη! Εχετε ακουσει τιποτα;;; Ακομα μια ερωτηση, οταν φορτιζω το κιν με αδεια μπαταρια αναβοσβηνει η οθονη για 2-3 λεπτα λετε να τα επαιξε; και αυτο συμβαινει απο την πρωτη φορα οχι τωρα τελευταια αλλωστε 1 μηνα το εχω. ΤΗΑΝΚΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε μου αν τρεξεις τη γραφιδα πανω στον αριθμο θα επιλεξεις αυτο το τμημα κκειμενου.Μετα αν κρατησεις τη γραφιδα σταθερα πατημενη θα σου βγαλει παραθυρακι με επιλογες.Μια θα ειναι το copy.

 

παω στις κλισεις αναπαντητες ή εισερχομενες και το μονο που κανει αν παταω την γραφιδα επανω στον αριθμο ειναι να κανει κλιση. δεν βγαζει επιλογη copy paste! τι να κανω???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Την εκανα τη μ@μ@κια.Περασα λαθος firmware και αποκτησα ενα τουβλο!!! Κοκκινη γραμμη στη μπαταρια δεν μπαινει στα μενου και τελειωσε και η μπαταρια! Super. Παραγγειλα ενα φορτιστη και περιμενω και οποια βοηθεια υπαρχει...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η μονη λυση ειναι να παρεις ενα παλιο φωρτιστη απο οποιοδηποτε κινητο, να κοψεις το καλοδιο, να παρεις τα 2 καλοδιακια και να τα συνδεσεις στους 2 πολους της μπαταριας.Προσεξε τις πολικοτητες, πρεπει να συνδεσεις θετικο με θετικο και αρνητικο με αρνητικο.Αυτο για να το βρεις χρειαζεσαι πολυμετρο ή αν δεν εχεις, δοκιμασε με πια σειρα βγαζει το μικροτερο σπινθηρα.Αυτη ειναι και η σωστη.μετα κολησε τα με ταινια και περιμενε καμια ωρα.

Αν ολα αυτα σου φαινονται πολυ δυσκολα περιμενε να ερθει ο φορτιστης.Αν συνδεσεις λαθος τους πολους και το αφησεις για πολυ ωρα μπορει να καταστρεψεις τη μπαταρια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

φίλε macnick έχω βάλει... e konsole-Dos-smartAsst-superman και έχω βάλει μες την μέμορι τα windows 3.1.! πως μπορώ να τα τρέξω? (τα αγγλικά μου είναι χάλια)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω.Δεν το εχω κανει ποτε.Αλλα απ' οτι θυμαμε απο το γυμνασιο που καναμε σε κατι παναρχαιους υπολογιστες πληροφορικη, μπαινεις (ενοειται μεσα απο το dos) στο φακελο που εχει τα windows και γραφεις win και πατας enter.

Γενικα αυτο που ξερω ειναι οτι πρεπει να κανεις οτι ακριβως θα εκανες σε ενα pc που ετρεχε dos και ηθελες να τρεξεις windows 3.1(Να θυμισω οτι τα 3.1 ηταν εξτρα προγραμμα στο dos, και οταν ανοιγες το pc δεν εβλεπες παραθυρικο περιβαλλον.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...