Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε συμφωνώ:mad:

 

Γιατί; Πλέον θα πηγαίνουν όσοι το θέλουν πραγματικά και όχι κάποιοι που ενδιαφέρονται μονο για τη σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε συμφωνώ:mad:

 

Ναι? Ενω όταν δηλώνουν τις στρατιωτικές ως 4 και 5 επιλογές , και μπαίνουν απο σπόντα στερώντας τη θέση απο κάποιον άλλον ειναι σωστό..

 

Αντε να το σκεφτούν λίγο καλύτερα όσοι δεν ξέρουν τι είναι στρατός.

LAZIO IRRIDUCIBILI CURVA NORD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Για οσους ενδιαφερονται ακουσα οτι δεν θα ισχυσει απο φετος! Θα ισχυσει απο το 2009 οπως και το οτι τα κιλα που θα επιτρεπονται θα ειναι συμφωνα με τον Δεικτη Μαζα Σωματος!

Link to comment
Share on other sites

Τα κιλά δεν θα ισχύσουν απο φέτος

αυτο με τα μηχανογραφικά θα ισχύσει.Mάλλον τα μπέρδεψες

Οταν λέει ακαδημαικο ετος 2008 2009 εννοει για τη σχολή αρα για φέτος θα ισχύσει για τα μηχανογραφικα

Στην τελική ποιον πειράζουν αυτά τα μέτρα?Αν δεν εχει αποφασίσει ο άλλος τι θα κάνει δε φταίει το σύστημα

Πάντως οποιο και απο τα δυο μέτρα να ισχύσει είναι καλο γιατι περιορίζει τον αριθμό των εισακτεων.

LAZIO IRRIDUCIBILI CURVA NORD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οποιο και απο τα δυο μέτρα να ισχύσει είναι καλο γιατι περιορίζει τον αριθμό των εισακτεων.

 

 

Μάλλον εννοείς τον αριθμό των υποψηφιων. Δεν επηρεάζει το πόσοι εισάγονται.

Link to comment
Share on other sites

Τα κιλά δεν θα ισχύσουν απο φέτος

αυτο με τα μηχανογραφικά θα ισχύσει.Mάλλον τα μπέρδεψες

Οταν λέει ακαδημαικο ετος 2008 2009 εννοει για τη σχολή αρα για φέτος θα ισχύσει για τα μηχανογραφικα

Στην τελική ποιον πειράζουν αυτά τα μέτρα?Αν δεν εχει αποφασίσει ο άλλος τι θα κάνει δε φταίει το σύστημα

Πάντως οποιο και απο τα δυο μέτρα να ισχύσει είναι καλο γιατι περιορίζει τον αριθμό των εισακτεων.

 

 

http://www.army.gr/daily_press/20071221/4.jpg

(Κατα πασα πιθανοτητα απο το Ακαδημαικο ετος 2008-2009 δηλ φετος...)

 

http://www.army.gr/daily_press/20071221/5.jpg

(Οι αλλαγες αυτες δεν αφορουν τις Πανελληνιες του 2008...)

 

Βγαλε ακρη τωρα...

Παντως οποτε και να γινει κατα την γνωμη μου ειναι σωστο μετρο γιατι η το θες η δεν το θες, οχι αν κατσει μπαινω.

Τωρα το που θα φτασουν οι βασεις δεν ξερω......

Link to comment
Share on other sites

Και αυτά τα Link Που εδωσες αυτα λενε, για το αποκλειστικο μηχανογραφικο απο φέτος και για το δεικτη μαζας σωματος απο του χρονου.

 

Λογικα θα πέσουν οι βασεις αφου λιγότεροι θαναι οι υποψηφιοι

LAZIO IRRIDUCIBILI CURVA NORD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

1.Αφενώς δίνει την δυνατότητα σε παιδιά που πραγματικά θέλουν την σχολή και δεν πιάνουν τόσο καλές βαθμολογίες να την πιάνουν καθώς κάποιος που έχει γράψει καλά και αμφιταλαντεύεται δεν θα ρισκάρει να μην μπεί πουθενά πχ επειδή θέλει μόνο αξιωματικός ή κάτι αντίστοιχο

 

2.Αφετέρου όμως αυτοί που πάνε και δεν τους αρέσει φεύγουν και στη θέση τους μπαίνουν άλλοι ως επιλαχόντες οπότε και με το παρόν σύστημα δε χάνεται καμία θέση και μένουν στις σχολές μονο αυτοί που τους αρέσει!

 

3.Το πρόβλημα ο νέος τρόπος το δημιουργει σε κάποιον που θέλει πολύ μια στρατιωτική σχολή αλλά λόγω υψηλών μορίων δεν την φτάνει και την χάνει για λίγο.Έτσι μένει έξω από ακαδημαικές σπουδές για έναν χρόνο!Όποτε περισσότερο κακό κάνει σε αυτούς που θέλουν πραγματικά τις σχολές παρά σε αυτούς που απλώς τις βάζουν για επαγγελματική αποκατάσταση που όπως προείπα φεύγουν και στη θέση τους μπαίνουν άλλοι.

 

Με το παρών σύστημα κανείς δεν αδικείται!Εγραψες καλά αλλα σε περασε κάποιος που δεν το πολυθέλει θα μπείς ως επιλαχών αλλά τουλάχιστον θα έχεις να σπουδάσεις κάπου!

 

Υ.Γ.Μην ξεχνάτε ότι αυτός ο τρόπος μπορεί να γίνει boomerang και να φτάσει τις βάσεις στους υπαξιωματικούς στην κορυφή καθώ ς οι καλοί μαθητές θα έχουν ως καβάτζα μόνο τους υπαξιωματικούς και όχι τα πανεπιστίμια σκεφτειτe ΣΜΑ 19000 και όσι χάσανε τη σμα για λίγο ΣΤΥΑ 18000 Θα σας άρεσε?αναρωτιέμαι...

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

1.Αφενώς δίνει την δυνατότητα σε παιδιά που πραγματικά θέλουν την σχολή και δεν πιάνουν τόσο καλές βαθμολογίες να την πιάνουν καθώς κάποιος που έχει γράψει καλά και αμφιταλαντεύεται δεν θα ρισκάρει να μην μπεί πουθενά πχ επειδή θέλει μόνο αξιωματικός ή κάτι αντίστοιχο

 

2.Αφετέρου όμως αυτοί που πάνε και δεν τους αρέσει φεύγουν και στη θέση τους μπαίνουν άλλοι ως επιλαχόντες οπότε και με το παρόν σύστημα δε χάνεται καμία θέση και μένουν στις σχολές μονο αυτοί που τους αρέσει!

 

3.Το πρόβλημα ο νέος τρόπος το δημιουργει σε κάποιον που θέλει πολύ μια στρατιωτική σχολή αλλά λόγω υψηλών μορίων δεν την φτάνει και την χάνει για λίγο.Έτσι μένει έξω από ακαδημαικές σπουδές για έναν χρόνο!Όποτε περισσότερο κακό κάνει σε αυτούς που θέλουν πραγματικά τις σχολές παρά σε αυτούς που απλώς τις βάζουν για επαγγελματική αποκατάσταση που όπως προείπα φεύγουν και στη θέση τους μπαίνουν άλλοι.

 

Με το παρών σύστημα κανείς δεν αδικείται!Εγραψες καλά αλλα σε περασε κάποιος που δεν το πολυθέλει θα μπείς ως επιλαχών αλλά τουλάχιστον θα έχεις να σπουδάσεις κάπου!

 

Υ.Γ.Μην ξεχνάτε ότι αυτός ο τρόπος μπορεί να γίνει boomerang και να φτάσει τις βάσεις στους υπαξιωματικούς στην κορυφή καθώ ς οι καλοί μαθητές θα έχουν ως καβάτζα μόνο τους υπαξιωματικούς και όχι τα πανεπιστίμια σκεφτειτe ΣΜΑ 19000 και όσι χάσανε τη σμα για λίγο ΣΤΥΑ 18000 Θα σας άρεσε?αναρωτιέμαι...

 

 

Ενδιαφέρουσα η ανάλυση σου και συμφωνώ στα περισσότερα σημεία. Επικεντρώνεσαι όμως στους υποψηφιους και ξεχνάς τις ανάγκες που έχει ο ίδιος ο στρατός και τα λοιπά σώματα ασφαλειας. Για παράδειγμα μπορεί αν κάποιος παραιτείται να παίρνει άλλος τη θέση του, ξεχνάς όμως ότι για κάθε άτομο που ο στρατός εκπαιδεύει και τελικά αυτός παραιτείται, υπάρχει ένα υψηλό κόστος και όχι μονο οικονομικό.;)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσα η ανάλυση σου και συμφωνώ στα περισσότερα σημεία. Επικεντρώνεσαι όμως στους υποψηφιους και ξεχνάς τις ανάγκες που έχει ο ίδιος ο στρατός και τα λοιπά σώματα ασφαλειας. Για παράδειγμα μπορεί αν κάποιος παραιτείται να παίρνει άλλος τη θέση του, ξεχνάς όμως ότι για κάθε άτομο που ο στρατός εκπαιδεύει και τελικά αυτός παραιτείται, υπάρχει ένα υψηλό κόστος και όχι μονο οικονομικό.;)

 

Λόγω εκτενούς έρευνας που έχω κάνει ρωτώντας και διαβάζωντας επί των στρατιωτικών σχολών μπορώ να σου πω τα εξής:

 

1.Συνήθως κάποιος φέυγει στις 40 πρώτες μέρες!Από κει και πέρα όποιος φεύγει πληρώνει και το ανάλογο πρόστιμο για να καλύψει τα έξοδα του στρατού

 

2.δεν νομίζω πως ο στρατός έχει προβλήματα επάνδρωσης καθότι αν γνωρίζεις με το παραμικρό πρόβλημα που μπορεί κάποιος να έχει τον διώχνουν χωρίς δεύτερη κουβέντα και για ψίλου πήδημα!Υπάρχουν πολλά παραδείγματα ρώτα και θα μάθεις!

 

Ελπίζω να σε κάλυψα!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Λόγω εκτενούς έρευνας που έχω κάνει ρωτώντας και διαβάζωντας επί των στρατιωτικών σχολών μπορώ να σου πω τα εξής:

 

1.Συνήθως κάποιος φέυγει στις 40 πρώτες μέρες!Από κει και πέρα όποιος φεύγει πληρώνει και το ανάλογο πρόστιμο για να καλύψει τα έξοδα του στρατού

 

2.δεν νομίζω πως ο στρατός έχει προβλήματα επάνδρωσης καθότι αν γνωρίζεις με το παραμικρό πρόβλημα που μπορεί κάποιος να έχει τον διώχνουν χωρίς δεύτερη κουβέντα και για ψίλου πήδημα!Υπάρχουν πολλά παραδείγματα ρώτα και θα μάθεις!

 

Ελπίζω να σε κάλυψα!

 

Αφού λοιπόν (με βάση αυτά) δε δημιουργείται ουσιαστικό πρόβλημα στο στρατό, γιατί αλλάζουν όλο το σύστημα; :)

Link to comment
Share on other sites

Αποψή μου είναι ότι το αλλάζουν για να πιέσουν καταστάσεις!

 

Ελπίζουν ότι τα περισσότερα παιδιά θα φοβηθούν να μην έχουν επιλογές και απλά δεν θα δηλώνουν τον στρατό.Σίγουρα αυτό είναι μια πιθανότητα!Απλά πλέον μόνο οι πολυ τρελαμένοι θα πηγαίνουν!Με αυτό τον τρόπο αποκτάς άτομα που δεν προσφέρουν κριτικό μυαλό στο στρατό απλά αποδέχονται τα πράγματα όπως είναι

 

Ουσιαστικά είναι για να πάει ο στρατός ένα βήμα πίσω στην εξέλιξη του και όχι μπροστά

 

Υ.Γ.Ακόμα και να γίνει αυτό απλά θα βλέπεις παιδιά με 18700 να μην κάνουν τίποτα για ένα ολοκληρο χρόνο ουσιαστικά αντί να τα ενθαρύνει να πάνε στο στρατο θα τα κανει να τον διαγράψουν από τα σχεδιά τους ακόμα και αν τον γουστάρουνε

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ.Μην ξεχνάτε ότι αυτός ο τρόπος μπορεί να γίνει boomerang και να φτάσει τις βάσεις στους υπαξιωματικούς στην κορυφή καθώ ς οι καλοί μαθητές θα έχουν ως καβάτζα μόνο τους υπαξιωματικούς και όχι τα πανεπιστίμια σκεφτειτe ΣΜΑ 19000 και όσι χάσανε τη σμα για λίγο ΣΤΥΑ 18000 Θα σας άρεσε?αναρωτιέμαι...

 

Αυτο νομιζω ειναι το σημαντικοτερο...Οσοι μαθητες δηλωνουν σχολες Αξιωματικων και δεν περασουν για λιγα μορια τοτε η αμεσως επομενη επιλογη θα ειναι η αντιστοιχη των Υπαξιωματικων και οχι καποιο υψηλοβαθμο πανεπιστημιο. Με αποτελεσμα να ανεβουν ολες οι σχολες Αξιωματικων και Υπαξιωματικων γυρω στα 18000 μορια! Γιατι ποιος ,που θα εχει χασει την σχολη Αξιωματικων, και με πολλα μορια προλαυατα θα προτιμησει να μεινει εξω ενα χρονο και να ξαναδωσει μετα για ΑΕΙ ή ΤΕΙ και δεν θα μπει στην αντιστοιχη Υπαξιωματικων? Και αν το κανουν καποιοι αυτο θα ειναι πολυ λιγοι. Μην ξεχνατε οτι μεσο ορο αυτες οι σχολες παιρνουν 100-150 ατομα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι? Ενω όταν δηλώνουν τις στρατιωτικές ως 4 και 5 επιλογές , και μπαίνουν απο σπόντα στερώντας τη θέση απο κάποιον άλλον ειναι σωστό..

 

Αντε να το σκεφτούν λίγο καλύτερα όσοι δεν ξέρουν τι είναι στρατός.

Φίλε μου,να σου δώσω ένα παράδειγμα να καταλάβεις τί εννοώ:Εγώ γουστάρω τα αεροπλάνα και θέλω να πάω ΣΜΑ.Κάνω την προσπάθειά μου και δεν τα καταφέρνω για λίγο ή πολύ.Γιατί πρέπει ντε και καλά να δηλώσω μετά τη ΣΤΥΑ και να μη πάω σε ένα πανεπιστήμιο πχ μηχανολόγων αεροναυπηγών εφόσον βγάζω τα μόρια?Η ΣΤΥΑ είναι 2 χρόνια το πολυτεχνείο 5.Σύγκρινε το επίπεδο σπουδών και ποια θα είναι η δουλειά που θα κάνεις τελειώνοντας κάθε μια από τις 2 σχολές αντίστοιχα και θα καταλάβεις.Πέραν αυτού ειλικρινά τρελένομαι όταν βλέπω σχολές υπαξιωματικών με μεγάλες βάσεις πχ ΣΥΔ που έχει υψηλότερη βάση από ικάρων ιπτάμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεσαι γιατι εχει παραπανω μορια Η ΣΥΔ απο την Ικαρων?

Γιατι οι υποψηφιοι μην ξεχνας οτι ειναι Ελληνες...ψαχνουν και την βολεψη τους και το πιο χαλαρο. Η ΣΥΔ ειναι η απολυτη σχολη για αυτους τους ανθρωπους. Ειναι μονο 2 χρονια και μετα μολις βγεις εισαι ως επι το πλειστον σε γραφεια και γενικα εισαι Διοικητικος...!

Οποτε σου λενε γιατι να παμε να σκοτωνομαστε σε Ικαρων και ΣΤΥΑ ας παμε ΣΥΔ που θα ειναι μια ζωη λουφα.

Εγω προσωπικα δεν θα την βαλω την ΣΥΔ φετος στο μηχανογραφικο και στην αιτηση για τις Στρατιωτικες Σχολες οπως εκανα και περυσι γιατι αυτη Σχολη δεν ειναι η Πολεμικη Αεροπορια οπως την βλεπω εγω την Πολεμικη Αεροπορια...

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεσαι γιατι εχει παραπανω μορια Η ΣΥΔ απο την Ικαρων?

Γιατι οι υποψηφιοι μην ξεχνας οτι ειναι Ελληνες...ψαχνουν και την βολεψη τους και το πιο χαλαρο. Η ΣΥΔ ειναι η απολυτη σχολη για αυτους τους ανθρωπους. Ειναι μονο 2 χρονια και μετα μολις βγεις εισαι ως επι το πλειστον σε γραφεια και γενικα εισαι Διοικητικος...!

Οποτε σου λενε γιατι να παμε να σκοτωνομαστε σε Ικαρων και ΣΤΥΑ ας παμε ΣΥΔ που θα ειναι μια ζωη λουφα.

Εγω προσωπικα δεν θα την βαλω την ΣΥΔ φετος στο μηχανογραφικο και στην αιτηση για τις Στρατιωτικες Σχολες οπως εκανα και περυσι γιατι αυτη Σχολη δεν ειναι η Πολεμικη Αεροπορια οπως την βλεπω εγω την Πολεμικη Αεροπορια...

Συμφωνώ σε όσα λες.Εννοείται πως η ΣΥΔ δεν έχει σχέση με πολεμική αεροπορία καθώς δεν έχεις επαφή με το αεροπλάνο και ούτε παίρνει γνώσεις σε οτιδήποτε σχετικό με το αεροσκάφος.Στο κάτω κάτω πολλοί από αυτούς που διοικούν τους υπαξιωματικούς της ΣΥΔ(τους οικονομικούς) προέρχονται από ΣΣΑΣ οικονομικό καμία σχέση δηλαδή.Αλλά μου φαίνεται τόσο χαζό το όλο φαινόμενο με τις βάσεις αξιωμ-υπαξιωμ γιατί μπορεί να έχουν μικρή διαφορά μεταξύ τους αλλά μέσα στη σχολή η διαφορά είναι τεράστια και υπάρχει μεγάλη διάκριση μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,να σου δώσω ένα παράδειγμα να καταλάβεις τί εννοώ:Εγώ γουστάρω τα αεροπλάνα και θέλω να πάω ΣΜΑ.Κάνω την προσπάθειά μου και δεν τα καταφέρνω για λίγο ή πολύ.Γιατί πρέπει ντε και καλά να δηλώσω μετά τη ΣΤΥΑ και να μη πάω σε ένα πανεπιστήμιο πχ μηχανολόγων αεροναυπηγών εφόσον βγάζω τα μόρια?Η ΣΤΥΑ είναι 2 χρόνια το πολυτεχνείο 5.Σύγκρινε το επίπεδο σπουδών και ποια θα είναι η δουλειά που θα κάνεις τελειώνοντας κάθε μια από τις 2 σχολές αντίστοιχα και θα καταλάβεις.Πέραν αυτού ειλικρινά τρελένομαι όταν βλέπω σχολές υπαξιωματικών με μεγάλες βάσεις πχ ΣΥΔ που έχει υψηλότερη βάση από ικάρων ιπτάμενοι.

 

Μακαρι ολοι να σκεφτοντουσαν σαν εσενα...

Αλλα οι περισσοτεροι μαθητες που θα βαλουν π.χ ΣΜΑ μετα θα βαλουν ΣΤΥΑ και θα πανε στην ΣΤΥΑ αμα δεν εχουν αλλη επιλογη για ενα αλλο πανεπιστημιο ,οπως θα γινει απο φετος, π.χ για μηχανολογων αεροναυπηγων. Μπορει περυσι να το κανανε δηλ αν καποιος δεν επιανε την ΣΜΑ και τη εχανε για λιγα μορια να πηγαινε σε πανεπιστημιο τετοιου επιπεδου μοριων αλλα απο φετος, αν ισχυσει αυτο, νομιζεις οτι θα περιμενει ενα χρονο για να μπει μετα σε ενα τετοιο πανεπιστημιο η θα προτιμησει να μπει στην ΣΤΥΑ...?

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ολοι να σκεφτοντουσαν σαν εσενα...

Αλλα οι περισσοτεροι μαθητες που θα βαλουν π.χ ΣΜΑ μετα θα βαλουν ΣΤΥΑ και θα πανε στην ΣΤΥΑ αμα δεν εχουν αλλη επιλογη για ενα αλλο πανεπιστημιο ,οπως θα γινει απο φετος, π.χ για μηχανολογων αεροναυπηγων. Μπορει περυσι να το κανανε δηλ αν καποιος δεν επιανε την ΣΜΑ και τη εχανε για λιγα μορια να πηγαινε σε πανεπιστημιο τετοιου επιπεδου μοριων αλλα απο φετος, αν ισχυσει αυτο, νομιζεις οτι θα περιμενει ενα χρονο για να μπει μετα σε ενα τετοιο πανεπιστημιο η θα προτιμησει να μπει στην ΣΤΥΑ...?

Για μένα δεν είναι λογικό να πηγαίνω για ΣΜΑ και να καταλήξω ΣΤΥΑ.Συνήθως αυτοί που το κάνουν είναι αυτοί που γουστάρουν πολεμική αεροπορία και μαχητικά και όχι όλα τα αεροπλάνα.Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα να γίνω μηχανικός είτε Πολεμική(από ΣΜΑ δηλαδή) είτε στη πολιτική αλλά σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να γίνω τεχνικός που δε θα δουλέψει ποτέ σε γραφείο και θα είμαι μια ζωή συντηρητής-επισκευαστής.Δεν είναι λογικό αλλά συμβαίνει άτομα να βγάζουν μόρια για μηχανολόγων αεροναυπηγών ή απλών μηχανολόγων και να προτιμούν ΣΤΥΑ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό αλλά συμβαίνει άτομα να βγάζουν μόρια για μηχανολόγων αεροναυπηγών ή απλών μηχανολόγων και να προτιμούν ΣΤΥΑ!

 

Ενα παραπανω φετος για να το κανουν αυτο αν ισχυσει αυτο που λενε...

Link to comment
Share on other sites

Ενα παραπανω φετος για να το κανουν αυτο αν ισχυσει αυτο που λενε...

Δε νομίζω να ισχύσει από φέτος.Για να γίνουν τέτοιες τροποποιήσεις πρέπει να γίνει εισήγηση,να υπάρξει συζήτηση,να ψηφιστεί..Και αν αυτό γίνει στη μέση της χρονίας θα έχει ισχύ από τον επόμενο χρόνο και όχι τον τρέχοντα.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε και να γινει παντως αυτο το φαινομενο θα εχουμε...

Οι σχολες Υπαξιωματικων θα φτασουν αυτες των Αξιωματικων. Γιατι οποιος δεν πιανει την Αξιωματικων θα πηγαινει στην αντιστοιχη Υπαξιωματικων αφου δεν θα εχει την δυνατοτητα να μπαινει σε ενα υψηλοβαθμο πανεπιστημιο.

Τωρα μακαρι για την δικη μου φουρνια να μην ισχυσει απο φετος..;)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε και να γινει παντως αυτο το φαινομενο θα εχουμε...

Οι σχολες Υπαξιωματικων θα φτασουν αυτες των Αξιωματικων. Γιατι οποιος δεν πιανει την Αξιωματικων θα πηγαινει στην αντιστοιχη Υπαξιωματικων αφου δεν θα εχει την δυνατοτητα να μπαινει σε ενα υψηλοβαθμο πανεπιστημιο.

Τωρα μακαρι για την δικη μου φουρνια να μην ισχυσει απο φετος..;)

Για ποια σχολή πας εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...