Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι από τεχνολογική κατεύθυνση μπορείς να δηλώσεις και απο τέταρτο ή δευτερο.Αν είσαι από θεωρητική απο το πρώτο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σε όλους...!Είμαι κι εγώ υποψήφιος για την Αστυφυλάκων(γενικη σειρα) για 4η φορά και αυτή τη φορά έβγαλα 15113 μόρια...Θά θελα μέρικες υπεύθυνες γνώμες για την φετινή βάση γιατί έχω αγχωθεί πολύ..Ευχαριστώ

 

προσωπικα πιστευω οτι η βαση θα ειναι κοντα στα 15500 γενικη σειρα.αν τα θεματα ηταν λιγο πιο ευκολα θα σου ελεγα ανετα καμια 200ρια μορια πιο ψηλα και αν ηταν λιγο πιο δυσκολα καμια 200ρια κατω.παντως σιγουρα θα ειναι πανω απο 15 η βαση

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω??Μπορει να παιρνει τοσο λιγα ατομα φετος..αλλα πρωτη φορα κοπηκαν τοσοι πολλοι υποψηφιοι ειδικα απο τα υγειονομικα..Ελπιζω αυτο και το οτι τα θεματα ηταν δυσκολοτερα απο περυσι να συγκρατησουν την βαση και να μην την ξετιναξουν εκει πανω που λες.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω??Μπορει να παιρνει τοσο λιγα ατομα φετος..αλλα πρωτη φορα κοπηκαν τοσοι πολλοι υποψηφιοι ειδικα απο τα υγειονομικα..Ελπιζω αυτο και το οτι τα θεματα ηταν δυσκολοτερα απο περυσι να συγκρατησουν την βαση και να μην την ξετιναξουν εκει πανω που λες.

 

στη δικια μου σειρα λεγαμε ακριβως τα ιδια.θυμαμαι οτι στα αθληματα συνολικα ξεκινησαμε καμια 100ρια ατομα και στο τελος ολων των αθληματων ειχαμε μεινει καμια 75ρια..σκεφτομασταν οτι αν γινεται παντου τοτε και με συναρτηση τα ατομα που ζητουσαν σιγουρα θα μπαιναμε αλλα ποτε δεν ξερεις..καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε ολους τους μελλοντικους συναδελφους αλλα και σε εκεινους που θα ξαναπροσπαθησουν καλη δυναμη! :-)
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑΧΑΛΟ ΦΕΤΟΣ ΠΑΙΔΕΙΑ 15.2 ΚΑΙ 1846 ΑΠΟ ΕΠΑΛ

 

Μακάρι του χρόνου να είναι καλύτερα τα πράγματα !

Link to comment
Share on other sites

παιδια κακα τα ψεματα η αστυνομια ανεβηκε αναμενομενα.... προσωπικα πιστευα οτι θα παει γυρω στο 15800-16000.... με την αστυνομια συνεβη αυτο που προεβλεπαν απο τις πανελληνιες... οτι θα ανεβει γυρω στο 15... δεν ηταν δα και κανενα απροσδοκητο συμβαν... φυσιολογικα πραγματα απο την στιγμη που μειωσαν τοσο τις θεσεις.... οι σχολες που εκτιναχθηκαν στα υψη κυριολεκτικα ειναι οι στρατιωτικες...... απιστευτη ανοδος ειδικα στην δικια μου... φετος περασα σμυ οπλα γενικη σειρα η οποια απο 9100 εφτασε στα 14172.... εγραψα 15350 στο τεταρτο αλλα ειμαι απο θεωρητικη και εχασα πολλα μορια δυστυχως.... τα σωματα δεν τα επιανα με τιποτα τοσο που ανεβηκαν.... μου φαινεται οτι λογω της μειωσης των θεσεων στην αστυνομια και των διακηρυξεων περι ραγδαιας ανοδου της αστυνομιας πολλοι υποψηφιοι πιστευαν πως δεν εχουν ελπιδες και ετσι ολοι στραφηκαν στις στρατιωτικες.... να τα μας..... παρεπιπτοντως δεν ειναι δυσκολο απο θεωρητικη να βγαλεις μορια στο πεμπτο πεδιο.... εγω εγραψα 10,3 μαθηματικα γενικης και 18,1 ΑΟΘ και εβγαλα 16900.... στο τεταρτο χαντακωνομαστε οι της θεωρητικης....
Link to comment
Share on other sites

παιδια κακα τα ψεματα η αστυνομια ανεβηκε αναμενομενα.... προσωπικα πιστευα οτι θα παει γυρω στο 15800-16000.... με την αστυνομια συνεβη αυτο που προεβλεπαν απο τις πανελληνιες... οτι θα ανεβει γυρω στο 15... δεν ηταν δα και κανενα απροσδοκητο συμβαν... φυσιολογικα πραγματα απο την στιγμη που μειωσαν τοσο τις θεσεις.... οι σχολες που εκτιναχθηκαν στα υψη κυριολεκτικα ειναι οι στρατιωτικες...... απιστευτη ανοδος ειδικα στην δικια μου... φετος περασα σμυ οπλα γενικη σειρα η οποια απο 9100 εφτασε στα 14172.... εγραψα 15350 στο τεταρτο αλλα ειμαι απο θεωρητικη και εχασα πολλα μορια δυστυχως.... τα σωματα δεν τα επιανα με τιποτα τοσο που ανεβηκαν.... μου φαινεται οτι λογω της μειωσης των θεσεων στην αστυνομια και των διακηρυξεων περι ραγδαιας ανοδου της αστυνομιας πολλοι υποψηφιοι πιστευαν πως δεν εχουν ελπιδες και ετσι ολοι στραφηκαν στις στρατιωτικες.... να τα μας..... παρεπιπτοντως δεν ειναι δυσκολο απο θεωρητικη να βγαλεις μορια στο πεμπτο πεδιο.... εγω εγραψα 10,3 μαθηματικα γενικης και 18,1 ΑΟΘ και εβγαλα 16900.... στο τεταρτο χαντακωνομαστε οι της θεωρητικης....

 

συμφωνω αλλα οχι τελειως.η αστυνομια ειχε ανεκαθεν μεγαλυτερη ζητηση απο ολες τις σχολες μονιμων υπαξιωματικων και αυτο φαινεται απο το πιο απλο.απο τον τροπο προσεγγισης........;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια , απο επαλ γινεται να μπω σωστα? (σχολη αστυφυλακων αθηνων) και αν ξερετε ποσα ειναι τα μορια??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια , απο επαλ γινεται να μπω σωστα? (σχολη αστυφυλακων αθηνων) και αν ξερετε ποσα ειναι τα μορια??

 

ευχαριστω

ναι γίνεται ... 1800 ήταν φέτος η βάση.

Link to comment
Share on other sites

ναι γίνεται ... 1800 ήταν φέτος η βάση.

ευχαριστω πολυ!

ειναι το ιδιο με αυτο που περνανε και απο το ενιαιο σωστα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

ειναι το ιδιο με αυτο που περνανε και απο το ενιαιο σωστα?

όχι φίλε... καμία σχέση , το ενιαίο είχε βάση 15.000

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...θελω να ρωτησω κατι και θα το εκτιμουσα αν βοηθουσε κανενας.ειμαι τεταρτοετης και χρωσταω μερικα μαθηματα.εχω δωσει παραλληλα και εξετασεις για αστυνομια.σ περιπτωση που περασω στην αξιωματικων θα πρεπει να μην φοιτω σε κανενα αλλο πανεπιστημιο.για να μην χασω αυτη την ευκαιρια μπορω να ζητησω διακοπη σπουδων,να φοιτησω στην αστυνομια, και μολισ τελειωσω να ολοκληρωσω τα χρεωστουμενα μαθηματα?εχω ακουσει πως γινεται για αστυνομια και ενοπλεσ.

αν πραγματικα ξερει καποιος ασ με βοηθησει,

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει καποιος περιορισμος στο ποτε να τα δωσω.απλα ειναι πολυ ειδικο το ζητημα γι αυτο ρωταω μηπως ξερει κανεις
Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε... καμία σχέση , το ενιαίο είχε βάση 15.000

 

δεν εννοω με σχεση τα μορια. εννοω οτι στην ιδια σχολη που μπενουν αυτοι ειναι και αυτη που μιλαω?...

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει καποιος περιορισμος στο ποτε να τα δωσω.απλα ειναι πολυ ειδικο το ζητημα γι αυτο ρωταω μηπως ξερει κανεις

 

Δες την προκηρυξη ,αν δεν εχει αλλαξει κατι θα σου ζητησουν βεβαιωση διαγραφης

βέβαια μπορεις να ρισκαρεις και να μην δηλωσεις οτι σπουδαζεις καπου αλλου

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

γινεται και αυτο?ευχαριστω παντως

 

Δεν γινεται δυστηχως και αν σε βρουν οπως βρηκαν συναδελφους στη σειρα μου μεσα στη σχολη θα εχεις προβλημα εαν δεν σε διωξουν.πως τους βρηκαν;πολυ απλα!!οχι με καποιο τρελλο τροπο αλλα με τη στρατονομια που ψαχνει ποτε ληγει η αναβολη για το στρατο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση αν καποιος γνωριζει.. οι δοκιμοι αστυφυλακες που εχουν δηλωσει πως θελουν να εκπαιδευτουν στο ΚΕΑΠ ποτε βγαινουν τα ονοματα αυτων που και τι ειδους εκπαιδευση ειναι αυτη; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...