Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οπως βλεπεις οχι..Εσυ εισαι σιγουρη για την επιλογη σου ?Δηλαδη οτι θες να πας στην αστυνομια ?
για να διαλέξει μια κοπέλα καριέρα στο στρατό ή στην αστυνομία, συνήθως πάει να πει ότι έχει μεγάλη τρέλα με το αντικείμενο....

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για να διαλέξει μια κοπέλα καριέρα στο στρατό ή στην αστυνομία, συνήθως πάει να πει ότι έχει μεγάλη τρέλα με το αντικείμενο....

 

Mην το λες..Παααρα πολλες κοπελες να μην πω οι περισοτερες πανε για την επαγγελματικη αποκατασταση. Και για το οτι μετα εχουν ευνοικη συμπεριφορα μεσα στο στρατο η στην αστυνομια.

Link to comment
Share on other sites

Mην το λες..Παααρα πολλες κοπελες να μην πω οι περισοτερες πανε για την επαγγελματικη αποκατασταση. Και για το οτι μετα εχουν ευνοικη συμπεριφορα μεσα στο στρατο η στην αστυνομια.

 

είναι και αυτό ένας λόγος!δε σημαίνει όμως ότι δεν είναι σίγουρη ότι θέλει να μπει!

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λίγοι είναι.Πέρσι πήραν 1800 σχεδόν.Μακάρι να πάρουν 2000 να μπούμε όλοι.

makari file na mporousame na mpoume oloi...logika to polu se 2 vdomades 8a exei vgei..akougetai entona oti 8a parei peripou 1900 astyfylakes..gia na doume

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω μακαρι.Ελπιζω να περασουνε και καποια φιλαρακια μου με το 10%...:D

 

θυμηστε μ λιγο για το 10% ... τι παιζει ακριβως...

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις τι παιζει ?Κανεις μηχανογραφικο στο λυκειο σου για το 10% των θεσεων και η βαση περισυ ηταν γυρω στο 13800.

 

Σορρυ... επειδη παει καιρος... δλδ 10% μπαινει σαν "επιλαχων" αρκει να πιασει 13800 ;

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ... επειδη παει καιρος... δλδ 10% μπαινει σαν "επιλαχων" αρκει να πιασει 13800 ;

 

Δεν μπαίνει σαν επιλαχών κάποιος με 10%. Απλά για όλες τις σχολές, έτσι και στην αστυνομία, το 10% των εισακτέων είναι απόφοιτοι προηγούμενων ετών που ξανακάνουν μηχανογραφικό χωρίς να δώσουν πανελλήνιες. Η βάση για αυτούς είναι περίπου 13800. :)

Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει σαν επιλαχών κάποιος με 10%. Απλά για όλες τις σχολές, έτσι και στην αστυνομία, το 10% των εισακτέων είναι απόφοιτοι προηγούμενων ετών που ξανακάνουν μηχανογραφικό χωρίς να δώσουν πανελλήνιες. Η βάση για αυτούς είναι περίπου 13800. :)

 

μιλάμε για 13.800 μορια? :confused: ΜΟΝΟ? οταν λεμε δλδ 10% αν μπουνε 1500 οι 150 θα ειναι απο περυσι ε; ... ναι... χμμμ, καλο.. ε ειπα "επιλαγχων" αφου θα πρεπει να εισαι τυχερος για να μπεις... ή μηπως τα 13800 τελικα δεν μετρανε; αφου υπαρχουν πολλοι με μεγαλυτερο βαθμο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε καθε χρονο βγαινει η νεα βαση.13800 ηταν περισυ.Τωρα φετος λογικα θα παει γυρω στο 14.500-14.600 γιατι γραψανε και ολοι καλυτερα.Εαν φυσικα παρει καλη σειρα..ΕΑΝ ομως παρουν 1400-1500 τοτε μου φαινετε θα υπαρξει εκτοξευση φιλε..Ισως και πανω απο 15 οπως ηταν πιο παλια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι καινούργιος στο φόρουμ με λένε Γιώργο και είμαι 18 Χρονών πάω σε Τεχνικό Λύκειο σήμερα με αγωνία περιμένω τις επιπβεβαιώσεις της αίτησης που έκανα για Στρατιωτικές σχολές και πιο συγκεκριμένα για την σχολή ΣΜΥΝ ναυτικό μπορώ να πώ είμαι αρκετά αγχωμένος με τα αθλήματα που πρέπει να περάσω έχω ξεκινήσει γυμναστήριο εδώ και 6 μήνες και έχω βελιώσει αρκετά την φυσική μου κατάσταση από ότι είδα πάντως εδώ υπάρχουν πολλοί γνώστες του αντικειμένου. Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα προετοιμασία παιδιά. Μένω Ν.Ηράκλειο Αττικής έχουμε τον Δήμο ο οποίος παρέχει χώρους για κολύμβηση από εκεί θα αρχίσω. Μετά τι λέτε εσείς να κάνω εδώ κοντά μου είναι το ολυμπιακό στάδιο από ότι θυμάμαι είχε γηπεδάκια για αυτά τα πράγματα ειδικά του Στίβου και δεν ξέρω αν γίνεται να γραφτώ και να κάνω προπονήσεις εκεί παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι να το αναφέρει. Ξέρω ότι είναι λιγάκι αργά για προπονήσεις αλλά θέλω να κάνω το καλύτερο για να τα περάσω. Εσείς τι προτίνεται σαν πιο έμπειροι με την προπόνηση έχω ελεύθερο το σαββατοκύριακο γι αυτα οι άλλες μέρες δεν με παίρνουν όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες χάρηκα για την γνωριμία και θα σας ενημερώνω για την πρόοδο μου.:!::O
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο http://www.haf.gr δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα για το ποιοι έγιναν δεκτοί...ξέρετε που αλλού μπορώ να το δω;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω 1,80 ύψος.

Διάβασα στην εγκύκλιο των στρατιοτικών σχολών ότι το όριο του βάρος που πρέπει να έχω είναι 80 κιλά!

Παρακάτω έλεγε κάτι για ανόχη +25% δηλαδή έως και 100 κιλά!

Πείτε μου παρακαλώ ισχύει αυτό?

 

Είμαι 83 κιλά και ψιλοαγχώνομαι! (Φέτος σταμάτησα τον αθλητισμό λόγο πανελληνίων και έχω πάρει πολλά κιλά)

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

α και μια ακόμα ερώτηση...για ικάρων έχει matrix tests?γιατί θέλω να πάω στο βιβλιοπωλείο να πάρω κανένα βιβλίο με τα tests για στρατιωτικές σχολές και συγκεκριμένα για ικάρων μηχανικούς, και έχει διαφόρων ειδών βιβλία, και δεν ξέρω τι να πάρω :rolleyes:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκαν ακόμα , 9 ή 11 βγαίνει

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε 9 Βγαίνουν από την βιασίνη μου έκανα λάθος ευχαριστώ που το διόρθωσες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω 1,80 ύψος.

Διάβασα στην εγκύκλιο των στρατιοτικών σχολών ότι το όριο του βάρος που πρέπει να έχω είναι 80 κιλά!

Παρακάτω έλεγε κάτι για ανόχη +25% δηλαδή έως και 100 κιλά!

Πείτε μου παρακαλώ ισχύει αυτό?

 

Είμαι 83 κιλά και ψιλοαγχώνομαι! (Φέτος σταμάτησα τον αθλητισμό λόγο πανελληνίων και έχω πάρει πολλά κιλά)

 

Ευχαριστώ!!

 

Οχι είναι με απόκλιση δεν έχεις πρόβλημα και εγώ έτσι είμαι

 

α και μια ακόμα ερώτηση...για ικάρων έχει matrix tests?γιατί θέλω να πάω στο βιβλιοπωλείο να πάρω κανένα βιβλίο με τα tests για στρατιωτικές σχολές και συγκεκριμένα για ικάρων μηχανικούς, και έχει διαφόρων ειδών βιβλία, και δεν ξέρω τι να πάρω :rolleyes:

 

Θεόδωρος Κοντορούπης - ΤΕΣΤΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Εκδοσεις Κοντρορούπη

 

ti bgainei 9 tou mina re paidia????

 

Λίστες με αυτούς με ελλειπή χαρτιά

LAZIO IRRIDUCIBILI CURVA NORD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θεόδωρος Κοντορούπης - ΤΕΣΤΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Εκδοσεις Κοντρορούπη

 

ναι αυτά κοιτούσα...αλλά τι διαφορά έχει απο τα τεστ προσωπικότητας και matrix tests?

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα ματριξ τεστς εχει και κάτι άλλα περίεργα για σχολές άλλου είδους , για κάτι συνεντέυξεις κλπ.Αυτο που σου ειπα ειναι καθαρά ό,τι χρειάζεται για στρατιωτικες σχολες.

LAZIO IRRIDUCIBILI CURVA NORD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ε όχι...αλλά εγώ θέλω να δω πάνω κάτω τι ρωτάνε!

 

@Irriducibili: περιέχει δηλαδή και αυτά που ρωτάνε στα προφορικά;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...