Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δε θα πήγαινα ποτέ στην ΕΑ.

 

Αντίθετα από ένοπλα σώματα θα πήγαινα σε Ναυτικό ή Αεροπορία που είναι πιο πολιτισμένα. Αξιωματικός ή Υπαξιωματικός είναι μία πολύ καλή επαγγελματική επιλογή για κάποιον.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου.Αυτό δεν ισχύει γιατί δεν έχει κανένα νόημα αφού ακόμα και αν μπεις στα ΕΚΑΜ με βύσμα αν δεν έχεις τις ικανότητες θα πάρεις πόδι.Μόνο όσοι είναι πραγματικά ικανοί και με μεγάλα προσόντα τελειώνουν το σχολείο και μπαίνουν στη μονάδα.Και αυτοί είναι πραγματικά πολύ λίγοι.

 

Οσοι τελειωνουν το σχολειο, οπως λες, δεν μπαινουν κατ'ευθειαν στην μοναδα οπως νομιζεις. Εκει χρειαζεται το βυσμα...

Link to comment
Share on other sites

δε θα πήγαινα ποτέ στην ΕΑ.

 

Αντίθετα από ένοπλα σώματα θα πήγαινα σε Ναυτικό ή Αεροπορία που είναι πιο πολιτισμένα. Αξιωματικός ή Υπαξιωματικός είναι μία πολύ καλή επαγγελματική επιλογή για κάποιον.

 

Φιλε εισαι πολυ βαθια νυχτωμενος

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οσοι τελειωνουν το σχολειο, οπως λες, δεν μπαινουν κατ'ευθειαν στην μοναδα οπως νομιζεις. Εκει χρειαζεται το βυσμα...

 

Ελπίζω να μην ισχύει αυτό που λες, γιατί αν το βύσμα έχει διεισδύσει ακόμα και στο πιο επίλεκτο κομμάτι της Αστυνομίας, τότε μαύρο φίδι που μας έφαγε. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα παω την δευτερα να το δηλωσω στο σχολειο...

Εσεις το δηλωσατε Αστυνομικεσ η Στρατιωτικες??

 

Στρατιωτικές μόνο.

 

Στυα Σμυν Σμυ φιλαράκι.

Εσυ?

 

Αστυνομικές?

LAZIO IRRIDUCIBILI CURVA NORD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε οτι απο 1 εως 15 φλεβαρη επρεπε να παμε να δηλωσουμε αν θελουμε Στρατιωτικες η Αστυνομικες σχολες εννουμε οτι το συμπληρωνουμε μονο στην καρτελα την μεγαλη που συμπληρωνουμε και ποια μαθηματα επιλογης πηραμε?
Link to comment
Share on other sites

Ειχε το ΕΘΝΟΣ ενα ενθετο που εγραφε για τις Στρατιωτικες Σχολες διαφορες πληροφοριες και ποσους θα παρει η καθε Σχολη.

Ξερει κανεις αν αυτες οι θεσεις ειναι για φετος η ελεγε τις περσυνες??

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε αντιμετωπιζουμε σχεδον το ιδιο προβλημα.Κεγω οπωςκ εσυ θελω να περασω στην αστυνομια με τη διαφορα οτι εγω ειμαι στη γ λυκειου και εχω υψος 1.67 αντι 1.70 που απαιτεται.Θα ηθελα να μου πεις αν ξερεις αν υπαρχει δυνατοτητα να εισαχθω σε αυτη τη σχολη λαμβανοντας υπ'οψιν οτι δεν εχω προβλημα με το σωματικο μου βαρος.Περιμενω ειτε απαντηση δικη σου ειτε καποιου που γνωριζει καλα.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε οτι απο 1 εως 15 φλεβαρη επρεπε να παμε να δηλωσουμε αν θελουμε Στρατιωτικες η Αστυνομικες σχολες εννουμε οτι το συμπληρωνουμε μονο στην καρτελα την μεγαλη που συμπληρωνουμε και ποια μαθηματα επιλογης πηραμε?

 

Ναι μεσα σε αυτα τα χρονικα πλαισια επρεπε να υποβαλλεις αυτην την αιτηση ΜΟΝΟ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε αντιμετωπιζουμε σχεδον το ιδιο προβλημα.Κεγω οπωςκ εσυ θελω να περασω στην αστυνομια με τη διαφορα οτι εγω ειμαι στη γ λυκειου και εχω υψος 1.67 αντι 1.70 που απαιτεται.Θα ηθελα να μου πεις αν ξερεις αν υπαρχει δυνατοτητα να εισαχθω σε αυτη τη σχολη λαμβανοντας υπ'οψιν οτι δεν εχω προβλημα με το σωματικο μου βαρος.Περιμενω ειτε απαντηση δικη σου ειτε καποιου που γνωριζει καλα.ευχαριστω πολυ

 

To μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να επισκεφτείς έναν διατροφολόγο και έναν γυμναστή οι οποίοι ξέρουν να σου πούν αν μπορείς να ερδίσεις τους έξτρα πόντους με λίγο μονοζυγο θα ήταν καλό να ξεκινήσεις μόνη σου.Αλλιώς αν είναι θέμα ανάπτυξης γράψε καλούς βαθμούς και αν του χρόνου ψηλώσεις και άλλο να δώσεις με 10% υπάρχει και οτρόπος του μέσου αλλά από κει και περά ειναι θέμα κονέ!

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

ρε πεδες να σας βγαλω λιγο εκτος.... το θεμα Λιμενικο δεν το ακουσα καθολου εδω παρολο που ειναι Αστυνομικό σωμα.

 

Εκει λενε οτι μπαινεις και απο αστυφυλακων αλλα και απο ακαδημιες εμπορικου ναυτικου. και ρωταω τωρα....

 

Πως ειναι δυνατον απο την ΑΕΝ να μπεις εκει? δεν θα πρεπει να περασεις καποια εκπαιδευση;

 

btw τελικα δε δηλωσα φετος γιατι ολα πηγαν στραβα. δεδομενου του οτι ειναι ο 2ος χρονος αφοτου εδωσα μπορώ να δωσω ξανα του χρονου; κι αν ναι πως; (με το 10% που λενε?)

 

και πως δουλευει αυτο δλδ? υποψην οτι του χρονου δεν ισχυουν και καποιες βαθμολογιες λογο δευτερης χρονιας οπως ειπα...

 

ps: σορρυ για τυχον ορθογραφικα αλλα βιαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μάρτιο σίγουρα τώρα ακριβώς δεν ξέρω

μπα..μαλλον κατα απριλιο μερια το βλεπω να βγαινει της αστυνομιας.ξερει κανεις περιπου ποτε θα βγει της Σ.Μ.Υ.Ν η της Σ.Υ.Δ.? περιπου ποτε βγηκαν περυσι?

Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδες αντε να περασει ο καιρος να μπουμε αστυνομια!! ποιοι απο σας 8ελουν να μπουν αστυφυλακων?:cool:

 

από τη μια και εγώ λέω άντε να περάσει ο καιρός να μπω στη σχολή που θέλω και από την άλλη σκέφτομαι ότι έρχονται οι πανελλήνιες και πρέπει να βγάλω τα μόρια!!!ευτυχώς την Κυριακή τελειώνω την ύλη και στα Μαθηματικά κατεύθυνσης και αρχίζω να ανακουφίζομαι λίγο:p

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

από τη μια και εγώ λέω άντε να περάσει ο καιρός να μπω στη σχολή που θέλω και από την άλλη σκέφτομαι ότι έρχονται οι πανελλήνιες και πρέπει να βγάλω τα μόρια!!!ευτυχώς την Κυριακή τελειώνω την ύλη και στα Μαθηματικά κατεύθυνσης και αρχίζω να ανακουφίζομαι λίγο:p

κ γω εχω αυτο το αγχος με τα μορια, 8ελω να πιστευω πως 8α τα βγαλω κ πως 8α πεσει λιγα μορια η σχολη.αντε να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην βιαζεσται να μπειτε στις στρατιωτικες η αστυνομικες σχολες.

Μην νομιζετε οτι οταν μπειτε αστυφυλακων ξαφνικα δεν θα εχετε καμια εννοια , δεν θα σας ενδιαφερει τιποτα και θα ειστε αραχτοι και light.Δεν ισχυει κατι τετοιο.Και εγω ετσι νομιζα και τωρα που ειμαι αστυφυλακων βλεπω οτι οι ευθηνες (εστω και αυτες που υπαρχουν) ειναι πολλες περισοτερες απο οσες πιστυεα , και επισης υπαρχουν εξεταστικες στις οποιες ΠΡΕΠΕΙ να διαβασεις.Τελος να αναφερω οτι δεν εισαι ολη μερα ξαπλωμενος σε ενα κρεβατι και οτι υπαρχει καθημερινο συγκεκριμενο προγραμμα που πρεπει να ακολουθησεις πραγμα που ειναι αρκετα κουραστικο.Παραταυτα η αστυφυλακων ειναι πολυ καλη επιλογη , εγω προσωπικα δεν το μετανοιωσα (βεβαια μου αρεσε και η αστυνομια πριν μπω) και την προτεινω σαν επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...