Jump to content

Πρόβλημα στις κλήσεις και στα sms τελευταία! Τι φταίει;


crazy_4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον τελευταίο καιρό η εταιρία τα έχει παίξει λίγο... το να βγάλω γραμμή δεν μπορώ με την πρώτη φορά...και επίσης το Σάββατο έγινε το άλλο κουλό!!! Στις εφτά το πρώι μου έρχονταν μηνύματα που μου είχαν στείλει στις 1 και 2 το πρωί!!! ΈΛΕΟΣ!!! τι έχει πάθει τώρα τελευταία???

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε 3G δίκτυο; Αν ναι μπες σε GSM. Και πες μας αν είναι όλα καλά...

 

Edit: Αυτό που λες με τα μυνήματα και σε εμένα έγινε. Κατά τύχη έκλεισα και ξανάνοιξα το κινητό και είδα μυνήματα που μου έστειλα μια μέρα πρίν....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε 3G δίκτυο; Αν ναι μπες σε GSM. Και πες μας αν είναι όλα καλά...

 

Edit: Αυτό που λες με τα μυνήματα και σε εμένα έγινε. Κατά τύχη έκλεισα και ξανάνοιξα το κινητό και είδα μυνήματα που μου έστειλα μια μέρα πρίν....

δεν χρησιμοποιώ πλέον το 3G. είμαι μόνιμα σε GSM :wacko: :confused: :confused:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

δεν χρησιμοποιώ πλέον το 3G. είμαι μόνιμα σε GSM :wacko: :confused: :confused:

Πρέπει να έχει γενικά πρόβλημα η vodafone τελευταία... Εγώ βγάζω κλήση με την πρώτη αλλά πολλές φορές η κληση πέφτει μετά από λίγα δευτερόλεπτα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει γενικά πρόβλημα η vodafone τελευταία... Εγώ βγάζω κλήση με την πρώτη αλλά πολλές φορές η κληση πέφτει μετά από λίγα δευτερόλεπτα...

άνα γεια σου...αυτό γίνεται και στο Βόλο! :wacko: λέω και εγώ...φταίει η ΤΙΜ! 2 κλήσεις προς vodafone έπεσαν στα 20-40δευτ...ΜΠορεί να οφείλεται στην κακοκαιρία.Επηρρεάζονται τα μικροκυμματικά links.Αν και η vodafone έχει οπτική ίνα.Ελπίζω και εύχομαι ΝΑ μη γίνει ότι και το καλοκαίρι γιατί και το καλοκαίρι πριν γίνει το μεγάλο μπαμ υπήρχαν drop call τις προηγούμενες μέρες:cry:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

άνα γεια σου...αυτό γίνεται και στο Βόλο! :wacko: λέω και εγώ...φταίει η ΤΙΜ! 2 κλήσεις προς vodafone έπεσαν στα 20-40δευτ...ΜΠορεί να οφείλεται στην κακοκαιρία.Επηρρεάζονται τα μικροκυμματικά links.Αν και η vodafone έχει οπτική ίνα.Ελπίζω και εύχομαι ΝΑ μη γίνει ότι και το καλοκαίρι γιατί και το καλοκαίρι πριν γίνει το μεγάλο μπαμ υπήρχαν drop call τις προηγούμενες μέρες:cry:

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει μόνο με την κακοκαιρία γιατί συμβαίνει πριν τα... "ακραία καιρικά φαινόμενα" όπως είναι πλέον γνωστά! Πάντως έχω παρατηρήσει ότι μου συμβαίνει μόνο όταν είμαι σε 2G συνδεδεμένος... Ευτυχώς 3G κάλυψη στη Θεσσαλονίκη έχει φτιάξει πάρα πολύ και έτσι με καλύπτει 3G σχεδόν οπουδήποτε κινούμαι...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

επίσης χθες το παρατήρησα. κατά τις έξι και ενώ το κινητό ήταν πολύ ώρα εκτός δικτύου χωρίς να το κλείσω, δεν μου ερχονταν μηνύματα που μου είχαν στείλει νωρίτερα.έπρεπε να το κλείσω και να το ανοίξω ξανά για να μου έρθουν τα μηνύματα. και το τελευταίο, δεν ξέρω αν φταίει το δίκτυο ή το κινητό βέβαια αλλά πολλές φορές όταν ενεργοποιώ το κινητό δεν μου βγάζει την ένδειξη GPRS.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

επίσης χθες το παρατήρησα. κατά τις έξι και ενώ το κινητό ήταν πολύ ώρα εκτός δικτύου χωρίς να το κλείσω, δεν μου ερχονταν μηνύματα που μου είχαν στείλει νωρίτερα.έπρεπε να το κλείσω και να το ανοίξω ξανά για να μου έρθουν τα μηνύματα. και το τελευταίο, δεν ξέρω αν φταίει το δίκτυο ή το κινητό βέβαια αλλά πολλές φορές όταν ενεργοποιώ το κινητό δεν μου βγάζει την ένδειξη GPRS.

 

 

Γίνονται εργασίες στη Νότια Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Γίνονται εργασίες στη Νότια Αθήνα.

εγώ είμαι κρήτη όμως....

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

επίσης χθες το παρατήρησα. κατά τις έξι και ενώ το κινητό ήταν πολύ ώρα εκτός δικτύου χωρίς να το κλείσω, δεν μου ερχονταν μηνύματα που μου είχαν στείλει νωρίτερα.έπρεπε να το κλείσω και να το ανοίξω ξανά για να μου έρθουν τα μηνύματα. και το τελευταίο, δεν ξέρω αν φταίει το δίκτυο ή το κινητό βέβαια αλλά πολλές φορές όταν ενεργοποιώ το κινητό δεν μου βγάζει την ένδειξη GPRS.

τι εννοέις? οτι ήταν εκτός δικτυου για αρκετη ωρα και για να ξαναβρει το δικτυο επρεπε να το κλεισεις και να το ξανανοιξεις? αν λες παντως αυτο μου το κανει και μενα..και οχι με μια μονο συσκευη....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ακριβώς τα ίδια με τα μηνύματα έχω πάθει κι εγώ. Όμως, έχω και το άλλο κουλό, ενώ έχω το κινητό ανοιχτό και με full σήμα, όταν με παίρνουν τηλ. τους βγάζει (μερικές φορές) ότι είναι κλειστό. Πήρα σήμερα στο cc της vodefone και μου έκαναν "επαναφορά γραμμής" όμως τα ίδια. Μου είπαν να απενεργοποιείσω το 3G και μόλις τους είπα ότι το κάνει κυρίως σε GSM, μου έβγαλαν την συσκευή μου προβληματική λέγοντας πως το 6680 τα κάνει κάτι τετοια...

Στο ερώτημα γιατί δεν τα έκανε τόσους μήνες με την Cosmote, μου απάντησαν να δοκιμάσω την κάρτα μου σε άλλο τηλ...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

τι εννοέις? οτι ήταν εκτός δικτυου για αρκετη ωρα και για να ξαναβρει το δικτυο επρεπε να το κλεισεις και να το ξανανοιξεις? αν λες παντως αυτο μου το κανει και μενα..και οχι με μια μονο συσκευη....

και αυτό αλλά όταν βρίσκει σήμα δεν έρχονται τα μυνήμτα που μου είχαν στείλει (όπως ειδοποίηση κλήσεων) και πρέπει να το κλείσω και να το ξανα ανοίξω για να έρθουν.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό η εταιρία τα έχει παίξει λίγο... το να βγάλω γραμμή δεν μπορώ με την πρώτη φορά...και επίσης το Σάββατο έγινε το άλλο κουλό!!! Στις εφτά το πρώι μου έρχονταν μηνύματα που μου είχαν στείλει στις 1 και 2 το πρωί!!! ΈΛΕΟΣ!!! τι έχει πάθει τώρα τελευταία???

 

Μάλλον σε παρακολουθούν:lol: :lol: :lol: :lol: :ninja:

 

 

edit: just kidding

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...