Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω το W810i και στην τελευταία αναβάθμιση μετά απο 4 τηλέφωνα SE είπα να δοκιμάσω τη Νοκια και πήρα το 7390.

Ηταν απο τα μεγαλύτερα λάθη μου.Ακόμα δεν το έχω συνηθίσει και δεν το συγκρίνω με τα SE άσχετα με το αν έχει μικρότερες δυνατότητες.

Η αυτονομία του, η χρηστικότητα του με τις συντομεύσεις, η σωστή επικοινωνία του με H/Y, αλλά πάνω απο όλα η ταχύτητα ανταπόκρισης του στο πάτημα των πλήκτρων (στο Νοκια πατάς και περιμένεις) με έχουν κάνει να μή θέλω ούτε να το βλέπω.

Sony - Ericsson και πάλι Sony - Ericsson...

Αν υπάρχει χρήστης που να γύρισε σε Νοκια και να έμεινε ικανοποιημένος θα ήθελα πολύ να μου το πεί και να μου πεί και για ποια συσκευή....

εγώ δεν κάνω ξανά το ίδιο λάθος.

Οποιος το σκέφτεται ...τον συμβουλεύω να το ξανασκεφτεί...

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το W810i και στην τελευταία αναβάθμιση μετά απο 4 τηλέφωνα SE είπα να δοκιμάσω τη Νοκια και πήρα το 7390.

Ηταν απο τα μεγαλύτερα λάθη μου.Ακόμα δεν το έχω συνηθίσει και δεν το συγκρίνω με τα SE άσχετα με το αν έχει μικρότερες δυνατότητες.

Η αυτονομία του, η χρηστικότητα του με τις συντομεύσεις, η σωστή επικοινωνία του με H/Y, αλλά πάνω απο όλα η ταχύτητα ανταπόκρισης του στο πάτημα των πλήκτρων (στο Νοκια πατάς και περιμένεις) με έχουν κάνει να μή θέλω ούτε να το βλέπω.

Sony - Ericsson και πάλι Sony - Ericsson...

Αν υπάρχει χρήστης που να γύρισε σε Νοκια και να έμεινε ικανοποιημένος θα ήθελα πολύ να μου το πεί και να μου πεί και για ποια συσκευή....

εγώ δεν κάνω ξανά το ίδιο λάθος.

Οποιος το σκέφτεται ...τον συμβουλεύω να το ξανασκεφτεί...

 

 

εγω ειχα παει απο το t630 στο νοκια 6230ι και ημουν ευχαριστημενος μεχρι που καηκε η οθονη εντος εγγυσης και δεν μου την αλλαξαν λεει οτι ειχε πεσει υγρο στο πριζακι της.μαλ@#$%.μετα πηρα το w800 και κολλησα....

:)
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές παίζω από Sony Ericsson ->Nokia και τούμπαλιν και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Tώρα από το W810 πήγα στο 6500 slide...και είμαι ευχαριστημένος ,κανένα πρόβλημα,έχει το ΝΟΚΙΑ και το τελικό "ς"

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές παίζω από Sony Ericsson ->Nokia και τούμπαλιν και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Tώρα από το W810 πήγα στο 6500 slide...και είμαι ευχαριστημένος ,κανένα πρόβλημα,έχει το ΝΟΚΙΑ και το τελικό "ς"

 

σε μερικα slide εχει εμφανιστει το προβλημα να μην κουμπωνει στην ευθεια ο αναγνωστης καρτας μνημης και να κανει restart το τηλεφωνο χωρις να εχει καποιο παραπανω προβλημα και ολοι ψαχνονται χωρις να το ξερουν. εχε το νου σου στα δοντακια του ανταπτορα μην στραβωσουν ειναι πολυ ευαισθητα....

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό ,απλά όταν ανοίγεις το πίσω κάλυμα δεν διαβάζες την κάρτα..λεπτομέριες απλά δεν χρειάζετε να παίζεις με το πίσω κάλυμα ...(είμαστε και off topic )

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ ελεγα να πάρω ενα nokia κινητό αλλά το προβλημα ειναι οτι στα nokia τα βιντεάκια παιζουν μόνο μεχρι 15 fps(καρέ το δευτερόλεπτο) και ευτυχώς που έχω πάρει το Sony Ericsson W810i και παίζει μέχρι και 30 fps αλλιώς δεν θα ήμουν ευχαριστημένος .Aλήθεια γιατι όλα τα κινητά nokia δεν παίζουν τα βίντεο πάνω απο 15 fps ?Και ο αδερφός μου που έχει το nokia N73 του έβαλα ενα βιντεάκι που έχει 30 fps και οταν το έκανα αναπαραγωγή βιντεο στο N73 δεν έπαιζε στα 30 fps αλλά στα 15 fps.Mια απάντηση θελω και μετα σβήστε τα γιατι είμαστε offtopic:offtopic:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Θα ηθελα να ρωτησω εαν το συγκεκριμενο μοντελο(w810i) εξακολουθει να κυκλοφορει στην αγορα και αν ναι ποια ειναι η τιμη του.

Αξιζει να το αγορασει κανεις;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Θα ηθελα να ρωτησω εαν το συγκεκριμενο μοντελο(w810i) εξακολουθει να κυκλοφορει στην αγορα και αν ναι ποια ειναι η τιμη του.

Αξιζει να το αγορασει κανεις;

Ευχαριστω

Κυκλοφορει κανονικα και η τιμη του ειναι 150 ευρο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελιες για καινούρια w810 δεν μπορουν να γίνουν πια, γιατι εχει καταργηθει πλεον το μοντέλο. Μόνο αν βρεις σε κανα καταστημα που να τα εχει στοκ.

Μεσω vodafone τουλάχιστον.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Sokeros μην το πάρεις απο την vodafone γιατι αυτοι αλλάζουν λογισμικό και σίγουρα θα ρωτησεις αν μπορεις να το κάνεις κανονικό sony ericsson ωστε να μην έχει το vodafone live γιατι:

 

1.Θα σου λείπουν καποιες δυνατότητες ας πουμε δεν θα πιάνουν τα flash menu, θα έχει τα εικονίδια της vodafone,δεν θα μπορεις να κάνεις update service και στα παιχνιδια θα σου λείπουν καποια εφέ.

 

2.Μπορει τοιχον να σου βάλουν χαλασμένο λογισμικό της vodafone και να μην μπορέσεις να το κάνεις κανονικό και να χαλάσει ευκολα το κινητό ή μπορει οταν πέσει το κινητό περιπου 6 φορες να είναι DEAD(αυτο το επαθε ενας φιλος μου).

 

 

Καλύτερα μάζεψε άλλα 20 ευρώ και παρτο απο τον γερμανό εκει θα το εχει.Ουτε απο την Wind και cosmote μην το πάρεις γιατι και εκει κατι αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την άσπρη πρόσοψη από το ebay ,μου κόστισε 16 Ε αν θυμάμαι καλά και είχε και το κατσαβιδάκι μέσα για της torx βιδούλες και μια πλαστική λαβή για τα κλίψ.

 

Αρχικά ευχαριστώ όσους απάντησαν! Όσο το βλέπω με άσπρα πλαστικά, τόσο πιο ωραίο μου φαίνεται. Θα χτυπήσω πρόσοψη απο ebay κ οτι γίνει! Επιμένω να αρνούμαι (ή απλά να τσιγκουνεύομαι :p ) να δώσω 30 και 40 ευρώ για κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ευχαριστώ όσους απάντησαν! Όσο το βλέπω με άσπρα πλαστικά, τόσο πιο ωραίο μου φαίνεται. Θα χτυπήσω πρόσοψη απο ebay κ οτι γίνει! Επιμένω να αρνούμαι (ή απλά να τσιγκουνεύομαι :p ) να δώσω 30 και 40 ευρώ για κάτι τέτοιο...

 

ερώτηση: με 16 € συμπεριλαμβάνονται και τα μεταφορικά για την λευκή πρόσοψη; επειδή ενδιαφέρομαι ... μπορεί να στείλει κάποιος link απο πού και πώς τα προμηθεύομαι;

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cellphone αν μπορούσες να μας δώσεις link απο αξιόπιστο πωλητή θα το εκτιμούσαμε πολύ!

 

Και μια τελευταία ερώτηση: Στην πρόσοψη υπάρχει κ το 'τζαμάκι' της οθόνης; Γιατί εκεί έχω τις γρατζουνιές που μου έχουν σπάσει τα νεύρα να βλέπω...

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cellphone αν μπορούσες να μας δώσεις link απο αξιόπιστο πωλητή θα το εκτιμούσαμε πολύ!

 

Και μια τελευταία ερώτηση: Στην πρόσοψη υπάρχει κ το 'τζαμάκι' της οθόνης; Γιατί εκεί έχω τις γρατζουνιές που μου έχουν σπάσει τα νεύρα να βλέπω...

Thanx!

 

Και εγώ για τις γρατζουνιές στην οθόνη θέλω να του αλλάξω πρόσοψη...

Όντως παιδιά κανένα αξιόπιστο πωλητη;;;;;

stonebug... :!:

https://www.stonebug.gr

Link to comment
Share on other sites

2.ή μπορει οταν πέσει το κινητό περιπου 6 φορες να είναι DEAD(αυτο το επαθε ενας φιλος μου).

 

Φίλε μου ότι λογισμικό και να έχεις, από όποια εταιρεία κι αν είναι αυτό, όταν το κινητό σου πέσει πάντα υπάρχει κίνδυνος να σε αποχαιρετήσει.

 

Όντως παιδιά κανένα αξιόπιστο πωλητη;;;;;

 

Το πόσο αξιόπιστος είναι ένας πωλητής το βλέπετε από το πόσο possitive είναι το feedback που έχει. Φροντίστε από κει που θα αγοράσετε τις προσόψεις σας το feedback να είναι τουλάχιστον 99% και φυσικά ότι απορία έχετε ρωτήστε με mail. Κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά ασφαλές. Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λιγο που το εψαξα το βρηκα μονο στο eshop με τιμη στα 177 ευρω.

Απο που μπορω να το αγορασω στην τιμη των 150 ευρω?

Ευχαριστω

 

στον γερμανό κάνει 189 στο e-shop 177 στον κοτσοβολο κανει 195 και στο πλαίσιο δεν το έχουν καν!! :lol::lol:

 

παιδια, 150 πουθενα δεν υπαρχει...:O:X

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cellphone αν μπορούσες να μας δώσεις link απο αξιόπιστο πωλητή θα το εκτιμούσαμε πολύ!

 

Και μια τελευταία ερώτηση: Στην πρόσοψη υπάρχει κ το 'τζαμάκι' της οθόνης; Γιατί εκεί έχω τις γρατζουνιές που μου έχουν σπάσει τα νεύρα να βλέπω...

Thanx!

Δυστηχώς έχει περάσει καιρός και δεν θυμάμαι τον seller.(από το καλοκαίρι)

 

Το τζαμάκι υπήρχε στην συσκευασία όπως όλα τα κουμπάκια (play/pause,camera,volume,ON/OFF)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Hello guys!

IRthe kainoyria kota sto kotetsi...:X

 

ola kala me to kinito kai ego ayto exw parei kai den exw kanena parapono...ektos apo to gegonos oti kolaei oligon kai thelei mia anabathmisoula ...akoma den to pira...

 

:ninja:

 

 

to thema einai allo....poios kserei na mou pei pou borw na katebasw EORTOLOGIO gia to kinito ayto pou na einai symbato fisika opw kai kana paixnidaki free??

 

Thnx!eis to epaneidein!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Hello guys!

IRthe kainoyria kota sto kotetsi...:X

 

ola kala me to kinito kai ego ayto exw parei kai den exw kanena parapono...ektos apo to gegonos oti kolaei oligon kai thelei mia anabathmisoula ...akoma den to pira...

 

:ninja:

 

 

to thema einai allo....poios kserei na mou pei pou borw na katebasw EORTOLOGIO gia to kinito ayto pou na einai symbato fisika opw kai kana paixnidaki free??

 

Thnx!eis to epaneidein!:rolleyes:

 

 

Καλησπέρα.παιχνίδια θα βρείς εδώ.τώρα το ερτολόγιο κατεβασέ'το

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mολις παρατηρησα ενα σχετικο θεμα με videotones και τα περασα στο κινητο μοθ αλλα τα εμφανιζει σαν αρχεια mp4 χωρις εικονα.

Εχω καποιο πρόβλημα η συμβαίνει σε ολους σας???:worry:

Link to comment
Share on other sites

Mολις παρατηρησα ενα σχετικο θεμα με videotones και τα περασα στο κινητο μοθ αλλα τα εμφανιζει σαν αρχεια mp4 χωρις εικονα.

Εχω καποιο πρόβλημα η συμβαίνει σε ολους σας???:worry:

 

πρεπει να συμβαινει σε ολους!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...