Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hmmmm telika ekana lathos :P to w810i ennousa :P sorry guys

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως στο θεμα αυτονομιας πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα κινητα που εχω πιασει ποτε στα χερια μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Pesmou kai alla pesmou kai alla :D ate giati varethika to palio V600 pou me ta vias mou krataei mia mera :S motorola sux....!!!

 

to menu einai grigoro? ergonomiko? h photo pws fenontai sto pc?

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Pesmou kai alla pesmou kai alla :D ate giati varethika to palio V600 pou me ta vias mou krataei mia mera :S motorola sux....!!!

 

to menu einai grigoro? ergonomiko? h photo pws fenontai sto pc?

καθεσαι ακομα???βoυρ για το w-810:lol:

το μενου του ειναι πολυ καλο φιλε μου.

η καμερα του εμενα τουλαχιστον μου αρεσει αρκετα.

η φωτο αυτη ειναι σε συνθηκες οχι και τοσο καλου φωτισμου.αν ποσταρω μια φωτο σε φως ημερας θα σου αρεσει αρκετα.:)

http://img522.imageshack.us/img522/6866/dsc000517km.th.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Wraios file thx kai h8ela na sou zhthsw na steilis mia photo :D Egw eimai anamesa sto nokia 6280 kai W-810 :S to kserw einai ligo asigrita metaksi tous.

Emena me endiaferh autonomia kai ta 2 einai kala.

ergonomia kai ta duo einai fovera :D

twra apo photo de kserw :S poio einai kalhtero kai exei kalhetera xrwmata kai poio zwntana.

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Paidia opoios endiaferete na dei photo apo to w810i go go go go go sxedon me oles tis rixmisis vrady,mera,macro ktlp ktlp http://www.mobileburn.com/review.jsp?Page=10&Id=2310

 

Se ti lirourgi to macro otan vgazeis photos? apo oti katalava vgenoune polu kaliteres... poianoune perissotero capacity me macro mode? than the normal? mporeis na travas oses 8eleis kai grigora photos ?

 

 

 

thx again guys :D

 

 

psaxnw kai gia videakia 8a sas enimeroso

 

 

 

p.s parte kai ena link 6280 vs w800i :D

 

efygaaaaaaaaaaaaa paw na to parwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

wx ksexasa einai kleista twra :P

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Wraios file thx kai h8ela na sou zhthsw na steilis mia photo :D Egw eimai anamesa sto nokia 6280 kai W-810 :S to kserw einai ligo asigrita metaksi tous.

Emena me endiaferh autonomia kai ta 2 einai kala.

ergonomia kai ta duo einai fovera :D

twra apo photo de kserw :S poio einai kalhtero kai exei kalhetera xrwmata kai poio zwntana.

 

Αν σε ενδιαφέρει το θέμα φωτοβαγγό τότε προτείνω να πας για το W810 δαγκωτό,το 6280 υπολείπεται σε απόδοση αλλά υπερτερεί σε μεγαλύτερη οθόνη και σίγουρα (παραδόξως λόγω επιδόσεων φωτογραφικής λειτουργίας κάμερας)στο θέμα εγγραφής βίντεο(ανάλυση 640 x 480).Δύσκολο το δίλημμα σου,άν έχεις,αν έχεις όμως μια έλκτική δύναμη σε ένα απ'τα δυο,ακολούθα την,ίσως είναι πιο σωστή από τις πολλές γνώμες που θα μπορούσες να ακούσεις από τρίτους:)

Link to comment
Share on other sites

Paidia opoios endiaferete na dei photo apo to w810i go go go go go sxedon me oles tis rixmisis vrady,mera,macro ktlp ktlp http://www.mobileburn.com/review.jsp?Page=10&Id=2310

 

Se ti lirourgi to macro otan vgazeis photos? apo oti katalava vgenoune polu kaliteres... poianoune perissotero capacity me macro mode? than the normal? mporeis na travas oses 8eleis kai grigora photos ?

:P

 

Με το micro μπορείς να βγάζεις πολύ καθαρές κοντινές φώτο(λχ. μια σελίσα από βιβλίο και να διαβάζεται κανονικότατα.Ούτε θολούρες ούτε τπτ)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το W810, αλλα εγω δεν θα το επαιρνα , αφου με λιγα ευρω παραπανω μπορω να εχω το W900. Βεβαια το μεγεθος εχει μεγαλη διαφορα αλλα..

Απο την αλλη, με 100 ευρω λιγοτερα μπορω να εχω το Κ750 με το ιδιο μεγεθος και δυνατοτητες..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το W810, αλλα εγω δεν θα το επαιρνα , αφου με λιγα ευρω παραπανω μπορω να εχω το W900. Βεβαια το μεγεθος εχει μεγαλη διαφορα αλλα..

Απο την αλλη, με 100 ευρω λιγοτερα μπορω να εχω το Κ750 με το ιδιο μεγεθος και δυνατοτητες..

Ακριβώς:) :) 314 € για την ακρίβεια το Κ750 στη Microland:)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υπερτιμημένο όντως, το W810, αλλά είναι πολύ όμορφο. Αν περιμένουμε λίγο, θα αρχίσει να πέφτει η τιμή του, όπως γίνεται πάντα.

Το Κ750 από την άλλη, είναι πιο παλιό μοντέλο και το έχουν ΟΛΟΙ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το W810, αλλα εγω δεν θα το επαιρνα , αφου με λιγα ευρω παραπανω μπορω να εχω το W900. Βεβαια το μεγεθος εχει μεγαλη διαφορα αλλα..

QUOTE]

 

Τι με λίγα ευρώ παραπάνω??

Από ότι καταλαβαίνω ίδια τιμή έχουν:blink:

Φαίνεται ότι για την SE το μικρότερο μέγεθος του 810 ισούται με το 3G του 900.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει και τα δυο κινητα:D . Εγω εχω ενα w810i. Δε θα το πω επειδη το εχω αλλα πιστευω οτι το S.E. ειναι ανωτερο. Κυρια διαφορα τους...η ομορφια!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει και τα δυο κινητα:D . Εγω εχω ενα w810i. Δε θα το πω επειδη το εχω αλλα πιστευω οτι το S.E. ειναι ανωτερο. Κυρια διαφορα τους...η ομορφια!:lol:

otan les to S.E ti enoeis?:blink: :blink: :blink: :worry: kai ta dio sony ericsson einai!

Link to comment
Share on other sites

Wraios file thx kai h8ela na sou zhthsw na steilis mia photo :D Egw eimai anamesa sto nokia 6280 kai W-810 :S to kserw einai ligo asigrita metaksi tous.

Emena me endiaferh autonomia kai ta 2 einai kala.

ergonomia kai ta duo einai fovera :D

twra apo photo de kserw :S poio einai kalhtero kai exei kalhetera xrwmata kai poio zwntana.

μη το συζητας καθλου φιλε μου,για μενα το 810 ειναι καλυτερο κι ας μην ειναι 3g κι ας μην εχει την οθοναρα του 6280,τουλαχιστον το 810 δεν τριζει,εχει αριστη μπαταρια,βγαζει καλυτερες φωτογραφιες και γενικα πιστευω οτι σε καποια πραγματα ειναι καλυτερο.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μη το συζητας καθλου φιλε μου,για μενα το 810 ειναι καλυτερο κι ας μην ειναι 3g κι ας μην εχει την οθοναρα του 6280,τουλαχιστον το 810 δεν τριζει,εχει αριστη μπαταρια,βγαζει καλυτερες φωτογραφιες και γενικα πιστευω οτι σε καποια πραγματα ειναι καλυτερο.:)
το 6280 από προσωπική πήρα δεν τρίζει καθόλου.όσο για τις φωτό είναι λίγο καλύτερες του 810 αλλα στο video δεν συγκρίνονται!το 6280 βγάζει ασύγκριτης ποιότητας video σε ανάλυση 640x480 σε full screen σε αντίθεση με την αθλια (κατά την γνώμη μου, και σε σύγκριση με το 6280) ποιότητα video του 810
Link to comment
Share on other sites

το 6280 από προσωπική πήρα δεν τρίζει καθόλου.όσο για τις φωτό είναι λίγο καλύτερες του 810 αλλα στο video δεν συγκρίνονται!το 6280 βγάζει ασύγκριτης ποιότητας video σε ανάλυση 640x480 σε full screen σε αντίθεση με την αθλια (κατά την γνώμη μου, και σε σύγκριση με το 6280) ποιότητα video του 810

 

Άλλωστε , το 6280 συμφέρει.Παίρνεις ένα κινητό και μετά από λίγο καιρό μπορεί να βρεθείς με 2!!!:lol: :lol: :p ...αν είσαι τυχερός και σου κοπεί στα 2

 

Εντάξει , πλάκα κάνω ,φιλικά ,:O αλλά το 6280 δεν έχει την στιβαρή κατασκευή του 810.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά γράφω σε αυτό το forum. Με ενδιαφέρει πολυ το w810 γιατί θέλουμε να το αγοράσουμε για την κοπέλα μου. Γι' αυτο και θέλω να σας ρωτησω κάποια πράγματα γιατι δεν έχω ιδαιτερη εμπειρία με τα μοντέλα της SE, αν και εκτιμώ τα κινητά της.

 

Είμαι ανάμεσα σε W810, W900 και το αναμενόμενο K800.

Πρώτα από όλα την ενδιαφέρει πάρα πολύ η μουσική αλλά και ο μικρός όγκος άρα απορίπτω κάπως το W900 μιας και είναι μεγαλύτερο σε όγκο και το 3G δεν βλέπω να το χρησιμοποιεί (κόστος, διαθεσιμότητα).

Το W810 φαινεται πάρα πολυ ωραίο κινητό και από δυνατότητες και από εμφάνιση.

 

Θέλω να ρωτήσω κυρίως 2 πράγματα.

1. Από ότι κατάλαβα το w810 είναι προσανατολισμένο στη μουσική (walkman) και το K800 στην φτογραφία (cybershot). Η απόδοση και τα ηχεία του K800 είναι υποδεέστερα του W810?

2. Το W800 που είχαν φίλοι συνάδελφοι, έχω ακούσει ότι έκανε αρκετά κολλήματα ακόμα και ύστερα από αναβάθμιση. Συμβαίνει κάτι παρόμοιο και με το W810? Ηταν όντως πρόβλημα με το W800?

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Και το κ800 θα είναι μεγαλύτερο απο το w810 ίσως όχι όσο το w900. Λογικά η ποιότητα ήχου δεν θα είναι ίδια με τα τηλέφωνα της σειράς w μιας και αυτά είναι προσανατολισμένα στην αναπαραγωγή μουσικής. Το δικό μου w800 δεν έχει εμφανίσει αυτά τα αρκετά κολλήματα που αναφέρεις οπότε πιθανόν το πρόβλημα αυτό να μην αφορά καν το w800. Πιθανον βέβαια το w810 να εμφανίζει κάποια προβληματάκια ειδικά στις πρώτεσ εκδόσεις του λογισμικού του!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει προβλημα το w810 με το να τραβαει βιντεο? Ακομα δεν εχω καταφερει να το κανω να τραβηξει καλο βιντεο, ολο χαλασμενο-πιξελιασμενο ειναι και σχεδον η μιση οθονη ειναι χαλασμενο το βιντεο. Τι παιζει? Στα βιντεακια που περναω εγω τα παιζει τελεια. Δεν εχω πολυ χρονο να ψαξω το φορουμ οποτε ζητω προκαταβολικα συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φταίει η αναβάθμιση.Κι εγώ έτσι ήμουν με το w800.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας λεω στην VODAFONE Καλλιθεας που πηγα ειχαν φερει 3 κομματια και την ιδια μερα τα πηραν!!!!!!!!!!!Μα καλα τοσο καλο ειναι?????????????????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας λεω στην VODAFONE Καλλιθεας που πηγα ειχαν φερει 3 κομματια και την ιδια μερα τα πηραν!!!!!!!!!!!Μα καλα τοσο καλο ειναι?????????????????

 

Ναι έιναι πάρα πολύ καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

το 6280 από προσωπική πήρα δεν τρίζει καθόλου.όσο για τις φωτό είναι λίγο καλύτερες του 810 αλλα στο video δεν συγκρίνονται!το 6280 βγάζει ασύγκριτης ποιότητας video σε ανάλυση 640x480 σε full screen σε αντίθεση με την αθλια (κατά την γνώμη μου, και σε σύγκριση με το 6280) ποιότητα video του 810

ισως το δικο σου φιλε μου,εμενα παντως και πολλων αλλων επαιζε κανονικοτατα το πανω καπακι με το υπολοιπο μερος του κινητου οπου ηταν το πληκτρολογιο,ηταν και ο βασικος λογος που το εδωσα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...