Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φίλος apricot πιο πάνω ζήτησε αν υπάρχει τρόπος να αφαιρέσει το λογότυπο της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας που έχει στην κατάσταση αναμονής, COSMOTE, VODAFONE, TIM.

Ο τρόπος που παραθέτεις παραπάνω marion είναι για να flashάρει το κινητό και από branded συσκευή να την κάνει unbranded είτε για να μπορέσει π.χ. να περάσει στο K750 το λογισμικό από το W800.

Με το flashάρισμα όμως το λογότυπο δεν φεύγει επειδή αυτή η ένδειξη της εταιρίας προέρχεται από το δίκτυο κινητής και εμφανίζεται όπως και να έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο φίλος apricot πιο πάνω ζήτησε αν υπάρχει τρόπος να αφαιρέσει το λογότυπο της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας που έχει στην κατάσταση αναμονής, COSMOTE, VODAFONE, TIM.

Ο τρόπος που παραθέτεις παραπάνω marion είναι για να flashάρει το κινητό και από branded συσκευή να την κάνει unbranded είτε για να μπορέσει π.χ. να περάσει στο K750 το λογισμικό από το W800.

Με το flashάρισμα όμως το λογότυπο δεν φεύγει επειδή αυτή η ένδειξη της εταιρίας προέρχεται από το δίκτυο κινητής και εμφανίζεται όπως και να έχει.

 

περίεργο γιατί τουλάχιστον σε αυτό το forum της expansys το παρουσιάζουν σαν λύση για να βγει ο operator αλλά και εδω στο myphone το είχα διαβάσει και ψάχνω εδώ και ώρα να το βρω αλλά ακόμα τίποτα. μάλιστα ήταν πολύ αναλυτική η περιγραφή και είχε και εικόνες από το πρόγραμμα του far manager.:worry:

---------------------------

 

Σε ένα άλλο forum πάλι κάνουν κάτι παρόμοιο και βγαζουν το operator logo. δες λιγο>>

 

 

http://www.topsony.com/forum/showthread.php?t=110

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Using FAR Manager/SEFP find the FS/tpa/system/layout/layout.xml file.

Highlight the file and hit Edit (F4).

Search (F7) for the object "StatusIndication" and edit the lines in the "settings" section like this.

 

<object name="StatusIndication">

<settings>

<sett name="RowHeight" value="0"/>

<sett name="TopOffset" value="0"/>

<sett name="TitleHeight" value="0"/>

<sett name="TitleTopOffset" value="0"/>

<sett name="TitleMode" value="4"/>

<sett name="OverlayStyle" value="0"/>

<sett name="YPos" value="18"/>

<sett name="Height" value="176"/>

</settings>

 

 

Save (F2) and Quit (F10) editor.

Exit FAR Manager (remember to move to the top of the filesystem and answer YES to close the CSFSloader).

Disconnect and restart phone again.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

μάλιστα μερικοί απαντάνε οτι το κάνανε ακολουθώντας τις οδηγίες και έπαιξε. στην ουσία σβήνουν οπως λέει τις δύο γραμμές, στην οθόνη, που χρησιμοποιεί το logo.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@marion με τον κώδικα που παραθέτεις παραπάνω όντος το logo του operator φεύγει.

Απλά ο τρόπος που παρέθεσες στο προηγούμενο post που έκανες αναφερόταν στο flashάρισμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και βγαινει αν αλλαξεις θεμα...

 

εκτός από τον πιο πάνω κώδικα που παραθέτει η Marion, και την ευχαριστώ, ποιο είναι το θέμα με το οποίο φεύγει το operator logo για να το βρω;; Δεν το έχω υπ'όψιν μου... :worry:

Link to comment
Share on other sites

@marion με τον κώδικα που παραθέτεις παραπάνω όντος το logo του operator φεύγει.

Απλά ο τρόπος που παρέθεσες στο προηγούμενο post που έκανες αναφερόταν στο flashάρισμα.

 

ναι εχεις δικιο ηταν λαθος μου. βασικα μπερδευτηκα διοτι στο forum λεγανε οτι ετσι φευγει το logo. μαλλον ηταν λαθος διατυπωση

 

εκτός από τον πιο πάνω κώδικα που παραθέτει η Marion, και την ευχαριστώ, ποιο είναι το θέμα με το οποίο φεύγει το operator logo για να το βρω;; Δεν το έχω υπ'όψιν μου... :worry:

 

λοιπον υπαρχει ενα site απο το οποιο ειχα κατεβασει εκατονταδες θεματα και εχει αναφερθει σε προηγουμενες σελιδες εδω νομιζω>>>>

 

http://www.myw810.lasyk.net/

 

βεβαια δεν θυμαμαι ποιο θεμα ειναι...σε φώτισα εε??:rolleyes: αλλα ειμαι σιγουρη οτι σε καποια απο αυτα που υπαρχουν σε αυτον τον ιστοτοπο εχουν βαλει τετοιο χρωμα στο logo ωστε να μην φαινεται στην οθονη.:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περίεργο γιατί τουλάχιστον σε αυτό το forum της expansys το παρουσιάζουν σαν λύση για να βγει ο operator αλλά και εδω στο myphone το είχα διαβάσει και ψάχνω εδώ και ώρα να το βρω αλλά ακόμα τίποτα. μάλιστα ήταν πολύ αναλυτική η περιγραφή και είχε και εικόνες από το πρόγραμμα του far manager.:worry:

---------------------------

 

Σε ένα άλλο forum πάλι κάνουν κάτι παρόμοιο και βγαζουν το operator logo. δες λιγο>>

 

 

http://www.topsony.com/forum/showthread.php?t=110

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Using FAR Manager/SEFP find the FS/tpa/system/layout/layout.xml file.

Highlight the file and hit Edit (F4).

Search (F7) for the object "StatusIndication" and edit the lines in the "settings" section like this.

 

<object name="StatusIndication">

<settings>

<sett name="RowHeight" value="0"/>

<sett name="TopOffset" value="0"/>

<sett name="TitleHeight" value="0"/>

<sett name="TitleTopOffset" value="0"/>

<sett name="TitleMode" value="4"/>

<sett name="OverlayStyle" value="0"/>

<sett name="YPos" value="18"/>

<sett name="Height" value="176"/>

</settings>

 

 

Save (F2) and Quit (F10) editor.

Exit FAR Manager (remember to move to the top of the filesystem and answer YES to close the CSFSloader).

Disconnect and restart phone again.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

μάλιστα μερικοί απαντάνε οτι το κάνανε ακολουθώντας τις οδηγίες και έπαιξε. στην ουσία σβήνουν οπως λέει τις δύο γραμμές, στην οθόνη, που χρησιμοποιεί το logo.

 

Σχετικά με αυτόν τον κώδικα κι επειδή δεν το έχω ξανακάνει θα ήθελα μια μικρή βοήθεια. Κατέβασα τον Far Manager και το SEFP10.0.0.51(patched). Μπαίνω με τον Far στο SEFP αλλά μετά δεν ξέρω πως πάω στο FS/tpa/system/layout/layout.xml file.

 

Όποιος μπορεί ας δώσει ένα σήμα. ;)

Link to comment
Share on other sites

στην ουσία σβήνουν οπως λέει τις δύο γραμμές, στην οθόνη, που χρησιμοποιεί το logo.

 

Διαβάζοντας τον κώδικα νομίζω ότι αυτό που κάνουν είναι να κρύβουν το λογότυπο πηγαίνοντάς το τέρμα πάνω αριστερά. Έξυπνο!

 

apricot αν δεν έχεις γνώση του τι κάνεις καλύτερα να μην το ρισκάρεις. Είναι πολύ εύκολο να κάνεις ζημιά. Εκτός κι αν σου αρέσει να παίζεις οπότε προχώρα με χίλια!!!! :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα κάνει να φένεται το λογότυπο της εταιρίας με το ίδιο χρώμα που είναι το φόντο τότε το κρλυβει. Να το εξαφανίσει εντελώς δεν γίνεται...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέμα κάνει να φένεται το λογότυπο της εταιρίας με το ίδιο χρώμα που είναι το φόντο τότε το κρλυβει. Να το εξαφανίσει εντελώς δεν γίνεται...

 

k omws to eksafanizei entelws

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

k omws to eksafanizei entelws

 

Για δώσε μας κάπου αυτό το θεματάκι please... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μας κάπου αυτό το θεματάκι please... :wink:

 

einai gia k800-->

http://www.myk800.lasyk.net/subsearch/manowar/2/1/K800-Ringtones-manowar-page1.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Μολις τελειωσα την μεταφορα απο pc σε κινητο κατι τραγουδιων. Βγαζω κανονικα το καλωδιο και παει να bootαρει. Ως εδω καλα. Τοτε ξαφνικα ασπριζει η οθονη και κλεινει. Ξανα, ανοιγει, ασπρη οθονη και παλι κλεινει. Το ιδιο και το ιδιο συνεχεια. Βοοtαρει διαρκως και ασταματητα. Το ψιλοεψαξα και στον γουγλη και ειδα οτι προκειται για το White Screen of Death. Kαμια λυση ρε παιδια? Ποοο τωρα μου ετυχε? Καμια ιδεα?:cry: :cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνα του το firmware. Δεν υπαρχει αλλη λυση. Το ειχα παθει δυο φορες στις αρχες οταν το ειχα πρωτοπαρει.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Paidia exo to w810i molis to pira kai ebala kai to pc suite,piga na kano sixgronismo kai exasa tis epafes.Pano apo 150.Yparxei periptosi na einai mesa ston disko;Peite NAI!Kai kernao raki!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν αποσυνδέεται το κινητό από τον υπολογιστή κάνετε "Ασφαλή Κατάργηση Συσκευής" ή απλά τραβάτε το καλώδιο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν αποσυνδέεται το κινητό από τον υπολογιστή κάνετε "Ασφαλή Κατάργηση Συσκευής" ή απλά τραβάτε το καλώδιο?

 

Πρώτα "ασφαλή κατάργηση συσκευής" και μετά τράβα το καλώδιο.:)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Μολις τελειωσα την μεταφορα απο pc σε κινητο κατι τραγουδιων. Βγαζω κανονικα το καλωδιο και παει να bootαρει. Ως εδω καλα. Τοτε ξαφνικα ασπριζει η οθονη και κλεινει. Ξανα, ανοιγει, ασπρη οθονη και παλι κλεινει. Το ιδιο και το ιδιο συνεχεια. Βοοtαρει διαρκως και ασταματητα. Το ψιλοεψαξα και στον γουγλη και ειδα οτι προκειται για το White Screen of Death. Kαμια λυση ρε παιδια? Ποοο τωρα μου ετυχε? Καμια ιδεα?:cry: :cry: :cry:

 

Σήμερα το πρωί μου το έκανε και εμένα... Βγάλε μπαταρία, βγάλε κάρτα μνήμης, βάλε μπαταρία, ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ... και αφού συνέλθει και έρθει σε πλήρη κατάσταση αναμονής ξαναβάλε μετά την καρτούλα... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου το έκανε και εμένα... Βγάλε μπαταρία, βγάλε κάρτα μνήμης, βάλε μπαταρία, ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ... και αφού συνέλθει και έρθει σε πλήρη κατάσταση αναμονής ξαναβάλε μετά την καρτούλα... :wink:

 

Το εχω κανει. Ειχα βγαλει τα παντα ακομα και sim αλλα δεν συνηλθε ποτε. Το αφησα να κανει μονο του τα reboot μπας και διορθωσει αλλα μετα απο 20-30 λεπτα το λυπηθηκα να το βλεπω...και εβγαλα την μπαταρια. Αυτο το κανει και οταν παω να βαλω καλωδιο usb ή του φορτιστη. Μαλλον οπως ειπε και ο toxicity θα το παω σε κανα Καταστημα SE να ξαναπερασουν το firmware. Κατι βρηκα μεσω νετ οτι το φλασαρισμα γινεται και απο davinci αλλα μαλλον θα κινηθω στα σιγουρα...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές έχουν χαθεί από το κινητό;

 

Το πιο πιθανό είναι να έχεις χάσει τις επαφές σου. Αυτό που έγινε μάλλον είναι να περάστηκαν οι ανύπαρκτες επαφές από το PC Suite στο κινητό. Ουσιαστικά δηλαδή έσβησες τις επαφές σου... :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν κυκλοφορούν στην αγορά ακουστικά που να είναι άνισο το καλώδιο, δηλαδή το ένα να το περνάς πίσω απ'το λαιμο? Μου χάλασαν αυτά της SE και με είχαν βολέψει απίστευτα αυτό το είδος. Ή αν ξέρετε αν τα πουλάει ξεχωριστά η SE ακόμα καλύτερα.
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν κυκλοφορούν στην αγορά ακουστικά που να είναι άνισο το καλώδιο, δηλαδή το ένα να το περνάς πίσω απ'το λαιμο? Μου χάλασαν αυτά της SE και με είχαν βολέψει απίστευτα αυτό το είδος. Ή αν ξέρετε αν τα πουλάει ξεχωριστά η SE ακόμα καλύτερα.

Φυσικά και πουλιώνται ξεχωριστά.

Πήγαινε σε ένα σέρβις της se και θα σου δείξουν όλα τα διαθέσιμα ακουστικά για το κινητάκι σου.

Σε Γερμανούς και άλλα τέτοια δεν είναι σίγουρο οτι θα βρείς όλη την γκάμα(ώστε να μπορείς να διαλέξεις)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ δεν έβγαλα άκρη με τα vodafone live/gprs postpay/prepay... :(

 

Ό,τι και να επιλέξω στο προφίλ internet στις ρυθμίσεις internet, όταν πάω μετά στο "internet" (πάνω, αριστερά επιλογή στο κεντρικό μενού...) του κινητού, μου γράφει: "Η σύνδεση απέτυχε. Ελέξτε ρυθμίσεις ή καλέστε το λειτουργό δικτύου..."

 

Να το πάω σε vodafone shop να το κάνουν εκεί...;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...