Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το W810i είναι ποιό νέο μοντέλο, και όπως κάνει πάντα η SE, σε λίγο καιρό θα πέσει η τιμή του. Όμως το W900 είναι τεράστιο μπροστά στο W810. Έτσι παρόλο που έχει καλύτερη οθόνη δεν το προτιμώ. Άσε που δεν μου αρέσει η απόσταση του πολυπλήκτρου από το άλλο πληκτρολόγιο.

 

Μα ακόμα και αν δεν υπήρχε το w900 , η τιμή του 810 είναι υπερβολική.

Αλλά ας μην συγκρίνουμε καλύτερα το 810 με το 900.

Διαφορετικά τηλέφωνα για διαφορετικά γούστα και απαιτήσεις.

Άλλωστε και τα δυο έχουν τον ίδιο μπαμπά!:D

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καμια σχεση τα 2 αυτα κινητα,το w-900 απευθηνεται σε διαφορετικο κοινο πιστευω.

ωστοσο συμφωνω οτι η τιμη του 810 ειναι υπερτιμημενη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η SonyEricsson δίνει για το w810 χρόνους αναμονής/ομιλίας 350 λεπτά/8 ώρες, ενώ στο w800 δίνει 400 λεπτά/9 ώρες;

Ίδια μπαταρία και οθόνη δεν έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το εν λόγω κινητό την Παρασκευή απο Vodafone-shop επειδή είχα επιδότηση και είναι Vodafone-Live..

αυτό με χάλασε λίγο αλλά δεν γινόταν διαφορετικά..

 

Σαν κινητό μου αρέσε πάρα πολύ..έχει πολλές δυνατότητες και είναι πανέμορφο

 

ήθελα όμως να ρωτήσω κανα 2 πραγματάκια

 

1) Πως μπορώ να απενεργοποιήσω το V-LIve που βρίσκεται στο δεξιό πλήκτρο?

2) Πως μπορώ να δω το firmware?

3) Αναβαθμίζεται απο το internet?

4) Οι αναβαθμίσεις σε ποια καταστήματα γίνονται?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι η ΣΕ βλέποντας ότι την αποδοχή του 810 ήταν καταπληκτική αν και ειναι επανασχεδιασμένο 800αρι που όμως απευθύνετε σε μεγαλύτερο ταρκετ γκρούπ έβαλε μια τσουχτερή τιμή που δεν αποτέλεσε εμπόδιο στην απόκτηση του από το κοινό και ήδη από ότι κατάλαβα πουλεί τρελλά.Λογικα θα πέσει η τιμή του σύντομα γιατί είναι άγρια υπερτιμημένο.
Link to comment
Share on other sites

se kapoio post pio piso (den thimamai pou) kapoios filos eipe oti to w810 tha to exoun ta vshop kai vl alla kai unbrandet isxiei ayto?

 

giati o filos to pire vodiafone live?

 

den tha to bgaloun kai se kanoniko? (w810 ta vshop)

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η SonyEricsson δίνει για το w810 χρόνους αναμονής/ομιλίας 350 λεπτά/8 ώρες, ενώ στο w800 δίνει 400 λεπτά/9 ώρες;

Ίδια μπαταρία και οθόνη δεν έχουν;

 

 

ενα πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι η 1,9 οθονη του w810 αντι του 1,8 του w800 βεβαια απο την αλλη εχει φωτοκυτταρο και αρα λογικα καλυτερη διαχειρηση ενεργειας. ισως λειτουργειες οπως το EDGE να ειναι ενεργοβορες. δε ξερω... Αν υπαρχει καποιος που ειχε πριν το k750/w800 ας πει τι γινεται εστω και αν η se μας εχει δειξει οτι μετα απο 2-3 updates η μπαταρια ανεβαινει και αλλο.

 

....Παντως το 3g κ800 με την μεγαλυτερη σε αναλυση και ιντσες qvga οθονη και την ιδια μπαταρια να δω πως θα πηγαινει απο θεμα αυτονομιας

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και εγώ το w810 όμορφο φενεται χμμ γίνετε να του βγάλω το vodafone menu :mad:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το αγόρασα την παρασκευή. πήγα σε κατάστημα vodafone αλλά μόλις μου είπανε ότι το εχουν μόνο σε live έκανα μεταβολή και το αγόρασα από Γερμανό.;)
Link to comment
Share on other sites

ενα πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι η 1,9 οθονη του w810 αντι του 1,8 του w800 βεβαια απο την αλλη εχει φωτοκυτταρο και αρα λογικα καλυτερη διαχειρηση ενεργειας. ισως λειτουργειες οπως το EDGE να ειναι ενεργοβορες. δε ξερω... Αν υπαρχει καποιος που ειχε πριν το k750/w800 ας πει τι γινεται εστω και αν η se μας εχει δειξει οτι μετα απο 2-3 updates η μπαταρια ανεβαινει και αλλο.

 

....Παντως το 3g κ800 με την μεγαλυτερη σε αναλυση και ιντσες qvga οθονη και την ιδια μπαταρια να δω πως θα πηγαινει απο θεμα αυτονομιας

Η αυτονομία του κινητού είναι πάρα πάρα πολύ καλή... δείτε: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1327108#post1327108

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το αγόρασα την παρασκευή. πήγα σε κατάστημα vodafone αλλά μόλις μου είπανε ότι το εχουν μόνο σε live έκανα μεταβολή και το αγόρασα από Γερμανό.;)

 

και εγώ αυτό θα έκανα αλλα λυπόμουνα να πετάξω 150Ε επιδότηση :p Αλλά αφού κυκλοφορεί και σε κανονικό μια χαρά θα βρεθεί τρόπος να σκοτωθεί το menu του :lol:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

trelo provlima paides! peira prin kamia vdomada to w810 ! den kserw ti egine me to menu k exei kolisei , anavosvinei sunexeia me aspri othoni opote pataw to koumpi na anapsi kai stamataei na anavosvinei mono otan vgazw tin mpataria,den ksekinaei kanonika katholou :-( ti na kanw re paides! voitheia! tha trelathw ! johnfass23@hotmail.com steilte mou oti idea mporei na exete !! heeeeeeeeeeeelppppppp
JohnFass_23 Is In Da Club
Link to comment
Share on other sites

trelo provlima paides! peira prin kamia vdomada to w810 ! den kserw ti egine me to menu k exei kolisei , anavosvinei sunexeia me aspri othoni opote pataw to koumpi na anapsi kai stamataei na anavosvinei mono otan vgazw tin mpataria,den ksekinaei kanonika katholou :-( ti na kanw re paides! voitheia! tha trelathw ! johnfass23@hotmail.com steilte mou oti idea mporei na exete !! heeeeeeeeeeeelppppppp

 

Να το πας στο SERVICE ASAP!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους !

 

Ειμαι χρηστης εδω και χρονια ΝΟΚΙΑ S60 συσκευων. Το πρωτο και τολευταιο μου sonyericsson ηταν το 68!.

Οποτε ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ πειτε μου αν αξιζει τον οπο να προβω στην αγορα του.

η τιμη του;

 

περιμενω τη βοηθεια σας!

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ, να προβείς στην αγορά του W810 αν σε ενδιαφέρει ένα «φρέσκο» μοντέλο της SE, με αξιόλογες δυνατότητες.

 

ΟΧΙ, να μην προβείς στην αγορά του W810 αν τα χρήματα είναι καταλυτικός παράγοντας αγοράς συσκευής γιατί τα χαρακτηριστικά του W810 τα έχει και το αρκετά πιο φτηνό K750. Επίσης ΟΧΙ, αν σε ενδιαφέρει η πλήρης παραμετροποίηση της συσκευής σου (κρίνοντας από το γεγονός ότι είχες S60 συσκευές).

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό για να σκοτώσω το menu της vodafone :p

http://www.davinciteam.com/ θα το ψάξω αργότερα :D

 

Α και το 9volto την κάνει αυτη την δουλειά με 20Ε

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Mάγκες μια ερώτηση :)

Μπορεί κάποιος να μου πει αν ο ενσωματωμένος browser (netfront) μπορεί να χρησιμοποιηθεί με wap settings (gwap.b-online.gr) της ΤΙΜ ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Mάγκες μια ερώτηση :)

Μπορεί κάποιος να μου πει αν ο ενσωματωμένος browser (netfront) μπορεί να χρησιμοποιηθεί με wap settings (gwap.b-online.gr) της ΤΙΜ ?

 

Ευχαριστώ

Εγω χρησιμοποιω και αυτο το browser που εχει το κινητο και το opera και δουλευουν και τα 2.Πολυ καλυτερο ομως για εμενα το οpera.

Κατι αλλο..πρεπει να περασει κανενας χρονος για να γινει επισημασμενο?Συγνωμη αλλα απο τι εξαρτατε αυτο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Έχω ένα nokia 6230 με το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος,αλλά θέλω να περάσω σε ένα κινητό πιο επικεντρωμένο στη μουσική. Αρχικά έκλεινα προς το nokia N91 αλλά όταν το είδα απο κοντά απογοητεύτηκα λίγο. Ευτυχώς τυχαία έπεσε το μάτι μου πάνω στο W810i στο Πλαίσιο. Ήταν κεραυνοβόλο! :p

 

Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις με πρώτη και σημαντικότερη την ποιότητα του ήχου απο τα ακουστικά, κυρίως σε ΔΥΝΑΤΗ ένταση. Με ενδιαφέρει να έχει καθαρό, δυνατό, ωραίο, χωρίς αλλειώσεις ήχο και δυνατά μπάσα. Ξέρετε αν σε κάποιο μαγαζί μπορώ να το δοκιμάσω έχοντας μαζί ένα memory stick δικό μου με mp3 περασμένα για τεστάρισμα;

 

Δεύτερον, από java εφαρμογούλες, παιχνίδια, themes, wallpapers κλπ φαντάζομαι υπάρχουν πληθώρα που κάνουν στο 810, έτσι; (κατανοώ οτι δε μιλάμε για symbian, αλλά κάποιοι φίλοι πιο πριν αναφέρθηκαν σε opera broswer και σε εφαρμογή calendar...) Επίσης, το rds στο ράδιο ισχύει;

 

Τρίτον, μέσω bluetooth γίνεται ανταλλαγή δεδομένων μεταξύ κινητών ή υπάρχει κλείδωμα;

 

Τέταρτο και τελευταίο, λόγω sony PSP έχω memory stick 2GB και ίσως αγοράσω και ένα 4GB. Τα σηκώνει το κινητάκι ή μέχρι τα 512 μπορεί να υποστηρίξει;

 

Αυτα! Ευχαριστώ και sorry για το τεράστιο post.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις με πρώτη και σημαντικότερη την ποιότητα του ήχου απο τα ακουστικά, κυρίως σε ΔΥΝΑΤΗ ένταση. Με ενδιαφέρει να έχει καθαρό, δυνατό, ωραίο, χωρίς αλλειώσεις ήχο και δυνατά μπάσα. Ξέρετε αν σε κάποιο μαγαζί μπορώ να το δοκιμάσω έχοντας μαζί ένα memory stick δικό μου με mp3 περασμένα για τεστάρισμα;

 

Δεν μας λες περιοχή αλλά σε κάποιο κατάστημα Vodafone ίσως έχεις αυτή την ευκαιρία της live δοκιμής.

 

Δεύτερον, από java εφαρμογούλες, παιχνίδια, themes, wallpapers κλπ φαντάζομαι υπάρχουν πληθώρα που κάνουν στο 810, έτσι; (κατανοώ οτι δε μιλάμε για symbian, αλλά κάποιοι φίλοι πιο πριν αναφέρθηκαν σε opera broswer και σε εφαρμογή calendar...) Επίσης, το rds στο ράδιο ισχύει;

 

Εφαρμογές ουκ ολίγες (σίγουρα όμως όχι τόσες πολλές όσο για Symbian). Θα βρεις πολλά τέτοια εδώ μέσα. To RDS ισχύει. Δες εδώ

 

Τρίτον, μέσω bluetooth γίνεται ανταλλαγή δεδομένων μεταξύ κινητών ή υπάρχει κλείδωμα;

 

Κανένα κλείδωμα στο bluetooth. Οι μεταφορές γίνονται απροβλημάτιστα.

 

Τέταρτο και τελευταίο, λόγω sony PSP έχω memory stick 2GB και ίσως αγοράσω και ένα 4GB. Τα σηκώνει το κινητάκι ή μέχρι τα 512 μπορεί να υποστηρίξει;

 

Λογικά, αν το memory stick είναι του ίδιου τύπου δεν θα έχει πρόβλημα να το διάβασει. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως οπότε δεν είναι και 100% σίγουρο αυτό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

kalimera! ti einai to SERVICE ASAP ???????? to piga sto service tis SE (OMNITECH LEGETE TWRA) kai akoma den to exoun dei apo extes ! gia na doume tha strwsei?

 

Service As Soon As Possible.

 

Όποιος σου το έγραψε απλά σου είπε να το πας για service επειγόντως! :) Δεν είναι το όνομα κάποιου service center.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

se kapoio post pio piso (den thimamai pou) kapoios filos eipe oti to w810 tha to exoun ta vshop kai vl alla kai unbrandet isxiei ayto?

 

giati o filos to pire vodiafone live?

 

den tha to bgaloun kai se kanoniko? (w810 ta vshop)

 

 

Nai isxuei auto! Otan itan na to paro ego...ειχα Vodafone και ειχα επιδοτηση. Πηρα λοιπον τηλεφωνο σε σε 2 μαγαζια της Voda και στο ενα μου ειπαν οτι δεν ειχε ερθει ακομα το κινητο και θα ερχοταν απο μερα σε μερα με vl, ενω στο αλλο μου ειπαν 100% οτι εχουν μια ακομη συσκευη (ειχαν φερει 3) και δεν ειναι vl. Οταν ρωτησα αν θα φερουν και αλλη παραλαβη εντος ημερων (γιατι ηταν το τελευταιο...μη το χασουμε και περιμενουμε) μου ειπε ναι, περιμενουν καινουρια παραλαβη και θα ειναι ολα vl "μην ανυσηχειτε" μου ειπε. Τωρα αρχισα να ανησυχω της ειπα!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους !

 

Ειμαι χρηστης εδω και χρονια ΝΟΚΙΑ S60 συσκευων. Το πρωτο και τολευταιο μου sonyericsson ηταν το 68!.

Οποτε ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ πειτε μου αν αξιζει τον οπο να προβω στην αγορα του.

η τιμη του;

 

περιμενω τη βοηθεια σας!

 

φιλικα

 

 

Τ68 εεε? Το καλυτερο κινητο της SE ειχες φιλε!!!! Απιστευτα καλο και ομορφο! Το w810ι ειναι αρκετα καλο και τα εχει ολα....ειναι ελαφρως τσιμπημενο στην τιμη...αλλα what the f**k...οσα κινητα ειχα..τα κρατουσα 1,5 -2 χρονια. Αρα..δε πειραζει...εδωσα κατι παραπανω και πηρα κατι που μου αρεσε και στο κατω κατω...καθε μερα το τρωω στη μαπα...αν δε μ'αρεσει κιολας...να παει στο:devil:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...