Jump to content

Χριστουγεννιάτικο meeting στην Αθήνα,06/01/06


teitzis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι κατά της Γλυφάδας για τον ίδιο λόγο που είμαι κατά και για το Μαρούσι. Δεν βλέπω γιατί πρέπει να επιλέγουμε μέρη τα οποία για τον μέσο Αθηναίο είναι μακρυά από εκεί που μένει. Τα ίδια ισχύουν και το The Mall. Με τόσο κόσμο που μαζεύει, δεν λέει καθόλου.

 

Προσωπικά, προτείνω να πάμε είτε στο Θησείο, είτε στο Παγκράτι, το οποίο μπορεί να είναι δύσκολη περιοχή για parking, όμως έχει πολλές καφετέριες και καλή συγκοινωνία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι μου θυμίζετε τώρα; Τις παλιές καλές μέρρες. chris-k, koukoukali, miaow, hunter, Msk, philipsBrazil, trobocop, johner, alexgass,vampireeeeeeeeeee, kakioula,(τι κάνει αυτό το κορίτσι βρε παιδιά; ) aggelopas, manos, overclocker και 5-6 ακόμη. Υπείρχαν κι άλλοι αλλα αυτούς ξεχώριζα.

Γειά σου βρε Σάκη με τις όμορφες γυναίκες και την υπέροχη μνήμη....!!!!:shifty: :X

 

Κάτι μου λέει πως το τελικό σημείο επιλογής θα είναι το Μαρούσι, η καφετέρια στα village...Eντάξει, ας μην το ψάχνουμε και πολύ....;) :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να μπει και μια δημοσκόπηση με τα μέρη που έχουν αναφερθεί καθώς και με διάφορα που μπορούν να επικρατήσουν, φερ' ειπείν:

 

1. Μαρούσι

2. Γλυφάδα

3. Παγκράτι

4. Θησείο

5. Πειραιάς

κ.ο.κ.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ θα υποστηρίξω θησείο.

είναι προσβάσιμο ,και είναι και στο κέντρο.

μοιράζεται η απόσταση.

είναι και πιο ωραίο το μέρος απο την γλυφάδα,(παρόλο που είμαι σχεδόν δίπλα)

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλα τα meetings έχουν γίνει Μαρούσι! ΤΟΟΟΟΟΣΟ βόρεια! Γιατί δηλαδή? Να βολεύονται 15 άτομα και όλοι οι υπόλοιποι να τρέχουν?:confused:

 

Εγώ προτείνω να γίνει ή στο The Mall που είναι δίπλα στο Μαρούσι μεν αλλά πιο εύκολα προσβάσημο δε... Ή καπου στο Θήσειο κτλ, ή στη Γλυφάδα.

 

Για Γλυφάδα έχετε ήδη κάποιες προτάσεις. Για Θησείο δεν ξέρω... Αν το επιλέξετε αποφασίστε....

 

Για The Mall όμως έχουμε πολλές επιλογές... Αν επιλεχθεί αυτό θα πρότεινα Village All Day Bar!:) ;)

Link to comment
Share on other sites

To θησείο έχει κυρίως μικρά μαγαζιά, τα οποία δύσκολα θα δεσμεύσουν τον χώρο τους για αβέβαιο αριθμό ατόμων. Επίσης όταν κατά κανόνα το κύριο μεταφορικό μέσο του Αθηναίου είναι το αυτοκίνητο, είναι σαδιστικό να προτείνετε μέρη όπως Θησείο και Παγκράτι (μήπως να πούμε και καμιά Αγ. Παρασκεύη; :p ) Μη προσπαθείτε να αλλάξετε τις μεταφορικές συνήθειες του Αθηναίου με ένα myphone meeting :p

 

To village all day bar @ the mall το έχω πλέον και εγώ στα υποψήφια, αλλά δε ξέρω αν θα μας δώσει χώρο...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

To θησείο έχει κυρίως μικρά μαγαζιά, τα οποία δύσκολα θα δεσμεύσουν τον χώρο τους για αβέβαιο αριθμό ατόμων. Επίσης όταν κατά κανόνα το κύριο μεταφορικό μέσο του Αθηναίου είναι το αυτοκίνητο, είναι σαδιστικό να προτείνετε μέρη όπως Θησείο και Παγκράτι (μήπως να πούμε και καμιά Αγ. Παρασκεύη; :p ) Μη προσπαθείτε να αλλάξετε τις μεταφορικές συνήθειες του Αθηναίου με ένα myphone meeting :p

 

To village all day bar @ the mall το έχω πλέον και εγώ στα υποψήφια, αλλά δε ξέρω αν θα μας δώσει χώρο...

ποιος σου είπε ότι όσοι έρθουν έχουν αυτοκίνητο? :p

Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι άλλο, όσο ο καιρός για το meeting κοντεύει: Όσοι έρθουν με αυτοκίνητο (ανάμεσά τους κι εγώ) καλό θα ήταν να μην έρθουν μόνοι τους αλλά να πάρουν και καναδυό μέλη ακόμη μαζί τους. Έτσι και τα μέλη που δεν έχουν μεταφορικό μέσο θα εξυπηρετηθούν πιο καλά και τα αυτοκίνητα θα μειωθούν.

 

Άραγε δεν μπορεί να γίνει μία λίστα με τα ονόματα αυτών που θα παρευρεθούν και με την περιοχή που μένει ο καθένας τους;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη ημερομηνία έχει οριστεί: Παρασκευή 6/1/06, ανήμερα των Φώτων. Το έχουμε ξαναπεί άλλωστε. Όσοι διαφωνούν με την ημερομηνία... τι να κάνουμε, είχαμε πει από την αρχή να κανονιστεί το meeting της Αθήνας παράλληλα με αυτό της Θεσ/νίκης. Όσοι μπορέσουν ας έρθουν, όσοι δεν μπορέσουν ας έρθουν στο επόμενο.

 

Όσον αφορά τον τόπο, και σχετικά με όσους πρότειναν το Mall... και συμφωνώ και διαφωνώ. Συμφωνώ διότι ο χώρος με τις καφετέρειες είναι ικανοποιητικός αλλά διαφωνώ διότι φοβάμαι μήπως δε δεχτούν να κρατήσουν τραπέζια.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέφτηκα για αυτόν το σκοπό το Mall χτες. Έχουμε 2 υποψήφια μαγαζιά. To Village all day και το floca. Δε θέλω γνώμες για το ένα ή το άλλο μαγαζί γιατί μάλλον δε θα έχουμε την πολυτέλεια της επιλογής. Θέλω όμως μέχρι αύριο μεσημέρι να έχω κλείσει τραπέζια αν είναι οπότε θέλω συμετοχές για την Παρασκευή και ώρα 3-4 το μεσημέρι.

 

Να υπενθυμίσω ότι

α) είναι αργία

β) γιορτάζουν οι Φώτηδες/Φωτεινές

γ) μάλλον θα κόψουμε πίτα

δ) είναι πανεύκολο να έρθετε στο μέρος.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Επισκέφτηκα για αυτόν το σκοπό το Mall χτες. Έχουμε 2 υποψήφια μαγαζιά. To Village all day και το floca. Δε θέλω γνώμες για το ένα ή το άλλο μαγαζί γιατί μάλλον δε θα έχουμε την πολυτέλεια της επιλογής. Θέλω όμως μέχρι αύριο μεσημέρι να έχω κλείσει τραπέζια αν είναι οπότε θέλω συμετοχές για την Παρασκευή και ώρα 3-4 το μεσημέρι.

 

Να υπενθυμίσω ότι

α) είναι αργία

β) γιορτάζουν οι Φώτηδες/Φωτεινές

γ) μάλλον θα κόψουμε πίτα

δ) είναι πανεύκολο να έρθετε στο μέρος.

OK... Αλλά πήγα και εγώ και είχαν δυνατά τη μουσική (ίσως ήταν η ώρα)!

 

Όχι και τόσο νωρίς... Ίσως 16:00 με 17:00...

 

Δυστηχός, όμως πολλοί γνωστοί μου (που μερικοί είναι και μέλη) δεν θα μπορέσουν να έρθουν γιατί έχουν συγγενείς που γιορτάζουν... Πάντος άκουσα παράπονα από αυτούς για την ημερομηνία. Και το σκεύτομαι τώρα γιατί δε λέει να έρθω μόνος...........

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ορίστηκε παιδιά το μίτινγκ; Δε βλέπω και καλή οργάνωση... Έλα rigasnic πέτα την ακριβή ώρα και θα συμφωνήσουμε. Εγώ θα έλεγα κατά τις 5 καλύτερα. 3 είναι αρκετά νωρίς, κάτσε να ξυπνήσουμε πρώτα. :p
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχός, όμως πολλοί γνωστοί μου (που μερικοί είναι και μέλη) δεν θα μπορέσουν να έρθουν γιατί έχουν συγγενείς που γιορτάζουν... Πάντος άκουσα παράπονα από αυτούς για την ημερομηνία. Και το σκεύτομαι τώρα γιατί δε λέει να έρθω μόνος...........
για αυτό και προσπαθώ να το κάνουμε νωρίς ώστε να αποφύγουμε τις βραδινές ώρες που φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν οι προσκλήσεις ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μεσα, anytime anyplace, ευκαιρια να χαλαρωσω εκεινη την ημερα διοτι το πρωι των φωτον δουλευω, (ευκαιρια θα ειναι που θα λειπουν οι χρηστες )
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

 

Εγώ είμαι μέσα για το meeting και αν θέλει κανένας χωρίς μεταφορικό μέσο να τον πάρω το κανονίζουμε κι αυτό.

 

Θα πρότεινα η συνάντηση να φιξαριστεί για τις 16.00.

 

Rigas, αν πας σήμερα το πρωί να κλείσεις τραπέζια πες μου να έρθω κι εγώ. Βαρέθηκα μες στο σπίτι. :p

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτινω μαρουσι! Εχει ολες τις συγκοινωνιες!

Μην λέμε και ό,τι θέλουμε... Ηδικά ο παράδεισος (δηλαδή εκεί που έχουν γίνει τα περισσότερα) είναι αρκετά δυσπρόσιτο σημείο!

 

Τελείωσε... Τώρα θα πάμε The Mall! :p

 

Παρεπιπτόντος, την Τρίτη πήγα στα Starbucks και είπια, ως συνήθως, fredochino! KAI HTAN TEΛEIOΣ! Πολύ διαφορετικός απ'ότι σε άλλα μαγαζιά...

Link to comment
Share on other sites

Μην λέμε και ό,τι θέλουμε... Ηδικά ο παράδεισος (δηλαδή εκεί που έχουν γίνει τα περισσότερα) είναι αρκετά δυσπρόσιτο σημείο!

 

Τελείωσε... Τώρα θα πάμε The Mall! :p

 

Παρεπιπτόντος, την Τρίτη πήγα στα Starbucks και είπια, ως συνήθως, fredochino! KAI HTAN TEΛEIOΣ! Πολύ διαφορετικός απ'ότι σε άλλα μαγαζιά...

 

Προαστικος, Ησαπ στα 5', 550,α8,χ14,β8 που σε 20' εισαι συνταγμα και 50' παλαιο φαληρο. Αεροδρομιο σε 30' :p ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες σε πόση ώρα είσαι Ηλιούολη, Αργυρούπολη, Ελληνικό, Γλυφάδα, Βούλα και Δάφνη! :confused:

 

Τουλάχιστον το The Mall όπως είπα είναι πιο προσβάσημο ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ! ;)

Link to comment
Share on other sites

rigasnic, μακάρι να κλείσουμε για το Village All Day Bar μιας και μου έχει μείνει απωθημένο από την τελευταία φορά που πήγα και ήταν γεμάτο... :p

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...