Jump to content

Apple iPod Video: Σχόλια και ερωτήσεις


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεει οτι ειναι το 1437 error...ξερει κανεις πως αντιμετωπιζεται??

Για δες εδώ:

http://support.apple.com/kb/TS1539

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά χτύπησε ο σκληρός του ipod μου και δεν το καλύπτει η εγγύηση. εν τω μεταξύ δεν έφταιγα εγώ, το είχα στο pc και φόρτιζε και δεν το δέχονται. Έχω ένα φίλο τεχνικό και μου είπε να βρω έναν σκληρό και θα μου τον βάλει αυτός. Δεν ξέρω όμως που μπορώ να βρώ. 120GB θέλω. Βοηθήστε αν ξέρετε παρακαλώ γιατί τσάμπα το εργαλείο πήγε.. 303 ευρώ μου ζητάνε στο service της αθήνας για να το φτιάξουν.!!
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει δεν το δέχονται; Είναι μέσα στην εγγύηση χρονικά;
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει δεν το δέχονται; Είναι μέσα στην εγγύηση χρονικά;

Χρονικά είμαι μέσα στην εγγύηση, αλλά μου λέει ένας τύπος εκεί στην Rainbow (έτσι λέγεται η εταιρία που επισκευάζει τα ipod) πως είναι αδύνατον να το δεχτεί γιατί το μηχάνημα έχει 2 χτυπήματα (τα οποία έιναι παλιά) και δεν γνωρίζει αν το χτύπησα όντως παλιότερα ή αν το χτύπησα τώρα και του λέω τα δικά μου.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Gia sas re paidia....

 

Exo ena ipod edo kai 3-4 xronia ...ola mia xara...

To ekana sync me ena PC.

To PC mou crashare 1-2 fores kai ta pira sto kranio...

 

Etsi, pira ena Apple Mac kai eipa tora na kano sync to ipod me to Apple....

 

Kapoia lalakia prepei na ekana kai otan me rotise an thelo na synexiso (tha esvine to periexomeno tou ipod), tou eipa na svisei....

 

Erotiseis :

o Mporo na kano restore ta tragoudia pou eixa sto ipod apo ton disko tou ipod (Yparxei tipota utility gia undelete) ?

o Isos exo ena backup sto PC. Ti prepei na koitaxo (file/folder) gia do an exo ekei backup ta tragoudia ?

o Genika yparxei provlima symvatotitas an eixa ipod pou ekane sync me PC, gia na leitourgisei tora me to Mac ??

 

Perimeno me enagonios apantiseis apo to axiotimo forum....

Link to comment
Share on other sites

1. Δυστυχώς όχι.

2. Υπάρχει το iTunes Library; Συνήθως είναι μέσα στο My Music.

3. Αν ξεκινήσεις από Windows μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σε mac χωρίς να κάνεις format (του iPod). Το ανάποδο δεν ισχύει. Επίσης δεν θα μπορέσεις να κάνεις update το firmware χωρίς format (του iPod). Άλλα θέματα δεν υπάρχουν!

Link to comment
Share on other sites

Efxaristo gia thn apantisi..

Psaxnontas gia to thema 1.Na kano undelete ta arxeia vrika ta parakato :

o iPod data recovery software

o Data Doctor Recovery

o Pod Data Salvage

 

Exoun kostos 30$-60$...

Deixnei na vriskei ta arxeia, se kapoio malista eixa thn dynatothta na ta akouso kiolas..

Den se afhnei na olokliroseis to restore an den pliroseis.

 

Oi erotiseis mou :

1. Les na mhn doulepsei ?

2. Yparxei kai pouthena kapoio freeware teleios ?

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά αγνοούσα την ύπαρξή τους οπότε...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...αλλαξα την πλακετα στο ipod κ τωρα με το που το συνδεω στο pc κ δεν κανει τιποτα κ κολλαει....ξερετε τι μπορει να φταει??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια...αλλαξα την πλακετα στο ipod κ τωρα με το που το συνδεω στο pc κ δεν κανει τιποτα κ κολλαει....ξερετε τι μπορει να φταει??

 

κανεις?????

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

μονος σου την αλλαξες;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαξαν ειδικοι..οχι της Απλ αλλα ηξεραν..παιζει μια χαρα κ δειχνει οπως πριν αλλα οταν το συνδεω μ λεει οτι εχει προβλημα κ δεν μπορει ν κανει restore,οπως κ πριν δηλαδη....τι μπορει να φταιει??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
προβλημα,το αγαπημενο μου ipod εχει μπει σε recovery mode απο μονο του απο αγνωστο λογο.παταω restore και μου βγαζει error.τωρα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

το ipod classic 160 giga ποση αυτονομια εχει κραταει η μπαταρια του σχεδον ολη τη μερα με χρηση μπ3;; και ο ηχος ειναι το ιδιο καλος οπως με του ipod touch η ακομα καλυτερος;;;;;

γενικα αξιζει η αγορα του;

επειδη συχαθηκα το cd walkman σκεφτομουν να το παρω να βαλω τα μαλιοκεφαλα μου μεσα και αυτο ηταν:p

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
:( Καλησπέρα, έχω ένα i pod 30 GB, το οποίο το τοποθετώ στην φόρτιση και πολύ απλά δεν φορτίζει. Όχι μόνο δεν φορτίζει δεν κάνει καμία ενέργεια το i pod ώστε να δείχνει ότι κάτι γίνεται. Το καλώδιο φόρτισης είναι καινούριο δηλαδή δοκιμασμένο, η πρίζα έχει ρεύμα και το usb επίσης θα μπορούσατε να μου δώσετε μία λύση?
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω κανενα απολύτως προβλημα, συνήθως δεν ειναι προβλήματα απλα δεν εχουμε την λιση κ επειδή βαριομαστε ρωτάμε καποιον μπας κ ξερει :P
Link to comment
Share on other sites

:( Καλησπέρα, έχω ένα i pod 30 GB, το οποίο το τοποθετώ στην φόρτιση και πολύ απλά δεν φορτίζει. Όχι μόνο δεν φορτίζει δεν κάνει καμία ενέργεια το i pod ώστε να δείχνει ότι κάτι γίνεται. Το καλώδιο φόρτισης είναι καινούριο δηλαδή δοκιμασμένο, η πρίζα έχει ρεύμα και το usb επίσης θα μπορούσατε να μου δώσετε μία λύση?

 

μαλλον πως θα πρεπει να επισκεφτεις καποιο service.:(

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπερα παιδια,

Εχω ενα ipod touch 8 gb.

Το πρωι ηταν ολα καλα.

Τωρα που το εβαλα στον υπολογιστη για να του περασω τραγουδια κ για να φορτισει δεν συνδεεται ουτε δειχνει οτι φορτιζει...

Η μπαταρια τελειωνει κ δεν μπορω να κανω τιποτα.

Το καλωδιο δουλευει μια χαρα γιατι το ipod της αδερφης μου φορτιζει κ συνδεεται κανονικα.

Τι μπορει να φταιει??

Βοηθηστε αν μπορειτε!!

Ευχαριστω!

Edited by Ale_1_3
Link to comment
Share on other sites

εχω το αιποντ και εχω περασει αρκετες δισκοθηκες σε αυτο ειναι τα 160 γιγα.η απορια ειναι τωρα πως μπωρω να ξεγραψω τα αλμπουμς απ το υπολογιστη αλλα να κρατηθουν μεσα στο αιποντ ετσι ωστε να το συχρονισω με το αιτουνς να μη διαγραφουν;; σορρυ αν εχει ξανααπαντηθει αλλα χρειαζομαι να ξερω μιας και το λαπτοπ εχει υπερφορτωθει με μπ3ς...

 

ale 1 3 την ερωτηση κανε την στο ipod touch thread που ναι παραπανω απ αυτο το θρεντ

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...