Jump to content

Apple iPod Video: Σχόλια και ερωτήσεις


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Πήρα ένα ipod πριν μια βδομαδα και προχτές μου χαλάσαν τα ακουστικά. συγκεκριμένα απ το δεξί ακούγονται κάτι ενοχλητικά "τριξήματα" όταν η ένταση είναι στο μέγιστο. μηπως ξέρετε αν η εγγύηση καλύπτει τα ακουστικά;

Από εδώ: http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=32222

 

"The headphones don't work

If your iPod's headphones don't work or have static or garbled audio, try connecting them to any other 3.5 mm stereo headphone jack, like the one on your computer. If the issue with the headphones persists, replace them. For an iPod under warranty, get them here. Otherwise, check out the cool headphones at the Apple Store. If the issue appears to be with the iPod, try a reset. If that doesn't work, then restore iPod with the latest iPod Updater."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μαι βοηθεια,καπου ειχε παρει το ματι μου για εναν τροπο που το ipod μπορει να παιξει ακομα δυνατοτερα μουσικη,stereo για βοηθησε ρε φιλε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαι βοηθεια,καπου ειχε παρει το ματι μου για εναν τροπο που το ipod μπορει να παιξει ακομα δυνατοτερα μουσικη,stereo για βοηθησε ρε φιλε.

Εννοείς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι που διπλασιαζει σχεδον την ενταση?μα δεν υπαρχει μετα προβλημα με το ipod?εννοω αν υπαρχει ρισκο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τη διπλασιάζει απλά την αυξάνει. Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια γιατί βρίσκω μια χαρά την ένταση και έτσι όπως είναι, και αν κανένα τραγούδι είναι πιο χαμηλά το αυξάνω από το iTunes.
Link to comment
Share on other sites

και λες αυτο να προκαλει καποιο προβλημα στο ipod να το κανω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έβαλε το gopod μία φίλη μου σε ένα Ipod Nano 2GB

δεν ξέρω ποια έκδοση firmware είχε και μόλις το έβαλε μου λέει...

ώστε έτσι να με κουφάνεις θέλεις ε;

 

LoL Αναρωτιέμαι χωρίς τον κόφτη ΠΟΣΟ δυνατή είναι η ένταση στο

ipod...

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έβαλε το gopod μία φίλη μου σε ένα Ipod Nano 2GB

δεν ξέρω ποια έκδοση firmware είχε και μόλις το έβαλε μου λέει...

ώστε έτσι να με κουφάνεις θέλεις ε;

 

LoL Αναρωτιέμαι χωρίς τον κόφτη ΠΟΣΟ δυνατή είναι η ένταση στο

ipod...

:)

συντομα θα το μαθουμε;)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη η διαφορά φίλε μου....;)

 

Το έβαλες στο ipod video?

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Το έβαλες στο ipod video?

:)

Το έχω βάλει σε 2 ιpod nano και ένα ipod mini.Δεν ξέρω όμως αν είναι καλό που το έκανα τελικά,γιατί μ'αρέσει η μουσική σε πολύ δυνατή ένταση και παρασύρομαι και το βάζω πολύ δυνατά οπότε με πιάνει το κεφάλι μου μετά από λίγο...:( Εντάξει,και στο ipod video πάλι μεγάλη θα είναι η διαφορά εννοείται... :)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει σε 2 ιpod nano και ένα ipod mini.Δεν ξέρω όμως αν είναι καλό που το έκανα τελικά,γιατί μ'αρέσει η μουσική σε πολύ δυνατή ένταση και παρασύρομαι και το βάζω πολύ δυνατά οπότε με πιάνει το κεφάλι μου μετά από λίγο...:( Εντάξει,και στο ipod video πάλι μεγάλη θα είναι η διαφορά εννοείται... :)

φοβερη ενταση αυτο μονο λεω;)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Paidia, poia einai h apopsi sas gia to ipod video 60gb?

Aksizei?

Skeftomai na to agorasw..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Paidia, poia einai h apopsi sas gia to ipod video 60gb?

Aksizei?

Skeftomai na to agorasw..

Αν δεν σε νοιάζει το ότι είναι λίγο ογκώδες και κυρίως, αν σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις τα 60 G που δίνει _και_ δεν σου φτάνουν τα 30 του μικρού, να το πάρεις. Αλλά αν σου φτάνουν τα 30 να πάρεις το 30άρι διότι δεν έχουν άλλη βασική διαφορά (η μπαταρία του 60αριού καρατάει λίγο παραπάνω αλλά όχι καμμιά εκπληκτική διαφορά).

Link to comment
Share on other sites

Vasika thelw to 60ari, giati exw gurw sta 25gb mousiki + kapoia videoclips 10gb...

K tha vazw k tis fwtografies apo tin psifiaki mou..

Opote tha mou menei k xwros gia na to xrisimopoiw san skliro!

Tha to parw!! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε νοιάζει το ότι είναι λίγο ογκώδες και κυρίως, αν σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις τα 60 G που δίνει _και_ δεν σου φτάνουν τα 30 του μικρού, να το πάρεις. Αλλά αν σου φτάνουν τα 30 να πάρεις το 30άρι διότι δεν έχουν άλλη βασική διαφορά (η μπαταρία του 60αριού καρατάει λίγο παραπάνω αλλά όχι καμμιά εκπληκτική διαφορά).

 

Με μια μικρή επιφύλαξη, νομίζω ότι το 60άρι έχει άλλη μία διαφορά. Έχει μεγαλύτερο buffer για την αναπαραγωγή mp3 και κυρίως video.

 

Αν ψάξεις στο ilounge.com σίγουρα θα δεις αν αυτό αληθεύει ή με έχει βαρέσει η ζέστη και θυμάμαι ότι θέλω.

 

Πάντως το 30άρι είναι σίγουρα πιο σέξυ, όπως λέει και ο stereo.

L' enfer c' est les autres
Link to comment
Share on other sites

Μα λόγω του μεγαλύτερου buffer αποδίδει και καλύτερα η μπαταρία (καθώς χρειάζεται να κάνει λιγότερα spin ups ο δίσκος για να ξαναγεμίσει το buffer).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους , θα ήθελα καμία ιδεα για ηχειάκι ( iPod Video) , ωστε να ακούμε μουσικούλα στην παραλία !!! Ευχαριστω εκ των προτερων .
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι σημαίνει ημερομηνία του album; Πότε κυκλοφόρησε; Πότε το έβαλες στο iTunes σου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους , θα ήθελα καμία ιδεα για ηχειάκι ( iPod Video) , ωστε να ακούμε μουσικούλα στην παραλία !!! Ευχαριστω εκ των προτερων .

φιλε μου εχει βγαλει η Logitech ηχειακια που ειναι μια χαρα κανουν νομιζω καπου στα 60 ευρω και θα τα βρεις στο multirama και στο πλαισιο.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει ημερομηνία του album; Πότε κυκλοφόρησε; Πότε το έβαλες στο iTunes σου;

Ποτε κυκλοφορησε το album. Θελω να μου το δειχνει το ipod αυτο, γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω, αφού δεν είναι από τα στοιχεία που δείχνει το iPod (εκτός και αν εσύ αλλάξεις τον τίτλο του album και πας και βάλεις και τη χρονιά <--χάλια). Μπορείς βέβαια να παίξεις με smart playlists αλλά και πάλι δε θα φαίνεται την ώρα που παίζει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Το ipod μου (60G) έπαθε τις προηγούμενες ημέρες μια μάλλον ασυνήθιστη βλάβη και απευθύνομαι στο site μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει. Μοιάζει να είναι κλειδωμένο (εμφανίζει δηλαδή το μικρό λουκετάκι διαρκώς στην οθόνη του) ανεξαρτήτως αν μετακινώ το διακόπτη Hold στην κόκκινη ή στην άσπρη θέση με συνέπεια να έχει καταστεί εντελώς άχρηστο. Μπήκα σε ξένα foroum αλλα δεν έβγαλα άκρη διότι οι περισσότεροι προτείνουν να κάνω restart πατώντας ταυτόχρονα το menu και το κεντρικό κουμπί, "λύση" την οποία δεν "αντιλαμβάνεται" το ipod μου καθώς θεωρεί ότι είναι κλειδωμένο (δεν πατιέται δηλαδή κανένα κουμπί). Η τραγική ειρωνεία είναι πώς όταν το συνδέω με τον υπολογιστή ή με ηχειάκια ανάβει, μπορώ να δω τα τραγούδια μου, τα οποία όμως μπορώ να τα ακούσω μόνο μέσω του pc μου. Τέλος με τον ίδιο τρόπο -μέσω pc- έκανα update, όπως και restore, αλλά η βλάβη παραμένει.

1. Ξέρει κανείς άλλο τρόπο να το ξεκλειδώσω?

2. Ποια ειναι η άποψη που έχετε για τη rainbow, διότι μου είπαν ότι αν το ipod είναι αγορασμένο από το εξωτερικό δεν αναλαμβάνουν να το επισκευάσουν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον προσπαθήσει έστω να με γλυτώσει από την αγορά ενός νέου ipod.

Κωνσταντίνος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...