Jump to content

Apple iPod Video: Σχόλια και ερωτήσεις


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη μολις βαλω απο αλλο υπολογιστη τραγουδια μετα πρεπει να τα βγαλω και να τα βαλω μεσω του δικου μου υπολογιστη ξανα μεσα?

Αν στον δικό σου το έχεις στο αυτόματο, ναι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μου εφερε ο πατερας μου το ipod video 60GB απο το εξωτερικο. Φοβερο αλλα εχω μια ερωτηση να σας κανω. Οταν βλεπω την οθονη απο τα πλαγια, αριστερα, βλεπω στο κατω μερος της ενα ουρανιο τοξο, σοβαρα τωρα, σαν να πιεζει καποιος το κατω μερος της οθονης. Απο κανενα αλλο μερος δεν το βλεπω, ουτε απο πανω(εννοω πλαγια απο την πανω μερια), ουτε κατω, ουτε δεξια και ουτε κανονικα. Ειναι κανονικο αυτο ή εχει προβλημα η οθονη;

Αυτό είναι πρόβλημα. Πήγαινε το στην Apple για αλλαγή (rainbow στην Ελλάδα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον 30άρη κάνω μια χαρά τη δουλειά μου. Εχω βάλει και videos και φωτογραφίες και περίπου 3600 τραγούδια (κάπου 17GB) και έχω ελεύθερο περίπου 10GB. Είναι πολύ λεπτός ο 30άρης ενώ ο 60άρης έχει αρκετό πάχος. :) Πάντως να προλάβεις να το πάρεις από Πλαίσιο ή Παπασωτηρίου που τα έχει στα 300 και 400 ευρώ αντίστοιχα, γιατί κάτι μου λέει ότι θα αλλάξουν την τιμή τους μιας και η πολιτική της rainbow είναι να τα πουλάει 360 τον 30άρη και κάπου 460 τον 60άρη.

 

Σήμερα αγόρασα από Νάκα τα JBL creature II (http://www.harmanmultimedia.com/europe/) ηχεία για το PC και τα δοκίμασα πρώτα στο iPod σε ανοιχτό χώρο και ξετρελάθηκα! Απίστευτη απόδοση! :) Για όσους θέλουν 2.1 ηχεία με τρομερή απόδοση και φοβερό design τα συνιστώ ανεπιφύλακτα. 115 ευρώ.

 

 

edit (-)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πρόβλημα. Πήγαινε το στην Apple για αλλαγή (rainbow στην Ελλάδα)

Σοβαρομιλας;:X Το πηρα απο ασια. Θα μου το αλλαξουν στην Κυπρο ή πρεπει να το στειλω εκει που το πηρα; Το κουτι του το πεταξα ομως, θα υπαρχει προβλημα; Ξερετε που να το παρω στην Κυπρο; Σας παρακαλω απαντηστε μου γιατι αγχωθηκα!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να δεις και μονός σου άμα έχει κάποια βλάβη.

Το ipod έχει diagnostic mode. Για να μπεις στο diagnostic mode κάνεις restart και έπειτα όταν εμφανιστεί το logo κρατάς πατημένα το rw και το μεσαίο πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Και το nano μου το έχει αυτό που λέτε με το ουράνιο τόξο,αλλά είναι μόνο σε συγκεκριμένους φωτισμούς και βασικά δεν το έχω δει μόνο στο δικό μου,το έχω δει και σε άλλα.Είναι σίγουρα πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
s.o.s molis phra to ipod video kai den kserw pws na perasw videaki dokimasa sxedon ta panta alla tipota.mhpws gnwrizei kaneis??euxaristw!!:wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει θεμα εδω ηδη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=91157

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

mhpws gnwrizei kaneis pws mporw na balw video sto ipod mou?exthes to phra ebala mp3/fotos meso tou itunes to software alla molis phgaina na balw video den ebgaze tipota kai oute apothikeuai kati mesa sto ipod,mhpws gnwrizei kaneis ti mporw na kanw??euxaristw:happy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει πρώτα να μετατρέψεις το οποιοδήποτε βίντεο σε μορφή τέτοια ώστε να το καταλαβαίνει το iPod και μετά να το κανείς import στο iTunes.
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση,ας πουμε οτι κανω format στο pc και χανω το itunes,μετα τι κανω?κι εννοω οτι θα πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω παλι τα τραγουδια που εχω μεσα στο Ipod?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση,ας πουμε οτι κανω format στο pc και χανω το itunes,μετα τι κανω?κι εννοω οτι θα πρεπει να βγαλω και να ξαναβαλω παλι τα τραγουδια που εχω μεσα στο Ipod?

Κάνεις κάτι σαν και αυτό: http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=300173

Link to comment
Share on other sites

paidia ekana setup to itunes+quick time ola ok.otan mpainw sto net mou bgazei///quicktime unavaible.the quicktime plug-in veguires the quicktime.sustem extension version 5 or later.kai mou leei phgaine ekei sto http://www.apple.com/quicktime phgainw kai den mporw na katalabw prepei na to katebasw to quicktime?leei na phirwsw.kserei kaneis kati h kserei pws mporw na to kanw mhn mou bgazei auto to mhnuma sunexws??thanks!!:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις το τελευταίο set; Μπορείς να το βρείς από εδώ: http://www.apple.com/itunes/download/ και έχει και το τελευταίο iTunes και το πιο τελευταίο quicktime.
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει στο μάτι αυτό το gadget-aki. Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει ελληνικά στους τίτλους των mp3 επί της οθόνης? Φιλικά,

Δημήτρης Αβαγιανός

Link to comment
Share on other sites

Τα υποστηρίζει, αρκεί να είναι σωστά τα ID3 tags. Άλλα και να μην είναι υπάρχουν προγράμματα για να διορθώσουν.
Link to comment
Share on other sites

paidia skeftomai na parw to radiofwnaki pou exei bgalei h apple pou den xreiazetai na exeis radio konta sou kai tetoia auto pou enswmatonei apo katw.aksizei??kai kati akomh h mpataria sas krataei leei 14wres emana paftei sxedon se 8wres mono music oxi na blepw video.:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia skeftomai na parw to radiofwnaki pou exei bgalei h apple pou den xreiazetai na exeis radio konta sou kai tetoia auto pou enswmatonei apo katw.aksizei??kai kati akomh h mpataria sas krataei leei 14wres emana paftei sxedon se 8wres mono music oxi na blepw video.:(

Εννοείς το iPod radio remote? Που πιάνει ραδιόφωνο και είναι και χειριστήριο μαζί;

 

Για τη μπαταρία δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1244313#post1244313

Link to comment
Share on other sites

paidia mia erwthsh thelw na brw mia thhkh gia to ipod video 30gb,brhka mia pou exei o germanos kai to plaisio mia maurh kai leei gia ta nea ipod 20gb.gia to diko mou kanei??auth pou exei gurw sta 40eurw.:O
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέα ipod των 20Gb ?

Ή λάθος έκανε ο γερμανός, ή είναι πολύ παλιά.

Όπως και να έχει δεν νομίζω ότι θα ταιριάξει. Μιας και το iPod 20Gb 4ης γενιάς είναι πιο χοντρό από το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...