Jump to content

Apple iPod Video: Σχόλια και ερωτήσεις


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φορτίστε το i-pod με ένα...κρεμμύδι :wacko:

 

Καλό αλλά θα περιμένω το jaibreak για να μην μυρίζει μετά το iPod μου. :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

αστειο.. :D

 

παιδια

σορρυ κιολας

μη βαρατε, ενα προγραμμα για μετετροπη βιντεο..

χωρις ρυθμισεις..

για μακ παντα..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

τα τραγουδια - μανισια cd - που κανω με το iTunes 7.5 mac εχουν χαμηλη ενταση, υπαρχει λυση σε αυτο.. και στα 320 kbps..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

τα τραγουδια - μανισια cd - που κανω με το iTunes 7.5 mac εχουν χαμηλη ενταση, υπαρχει λυση σε αυτο.. και στα 320 kbps..

 

Δεξί κλικ πάνω στο τραγούδι, Get Info, Options, Volume Adjustment και ανεβάζεις την ένταση κατά το δοκούν. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα 2 podcasts απο το maclife μεσω iTunes..

ΚΑΙ ΔΕΝ τα βλεπω πουθενα παρα μονο στα recently addet..

στα σχετικα ο αριθμος των βιντεο εχει αυξηθει κατα 2..

τι συμβαινει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει με απλά ελληνικά πως να βάζω albums στο ipod Μου?Με Playlist θέλει μεγάλες διαδικασίες και αλλιώς χάνω τη μπαλα στο itunes...

LAZIO IRRIDUCIBILI CURVA NORD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλά σύρεις (κρατημένο αριστερό κλικ) ολόκληρο το άλμπoυμ από το φάκελο που το έχεις,μέσα στο itunes και κατα συνέπεια στο ipod σου.Η ονομασία του θα παραμείνει η ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει με απλά ελληνικά πως να βάζω albums στο ipod Μου?Με Playlist θέλει μεγάλες διαδικασίες και αλλιώς χάνω τη μπαλα στο itunes...

 

Επέλεξε "manually manage music". στην οθόνη που σου δείχνει όταν συνδέσεις το iPod σου και μετά κάνε Drag & Drop.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δύο λύσεις.

 

1. Αν έχεις το iPod σε αυτόματο συγχρονισμό, σέρνεις το CD στο iTunes, κάνει το rip και μετά πας στο iPod στο music και τσεκάρεις το νέο playlist που αυτόματα δημιουργήθηκε ώστε στο επόμενο sync να μπει κι αυτό.

 

2. Αν το έχεις σε manual συγχρονισμό, μπορείς να σύρεις το CD κατευθείαν πάνω στο iPod, αλλά τότε τα τραγούδια θα υπάρχουν μόνο εκεί και όχι στον υπολογιστή σου (οπότε αν ποτέ το iPod πάθει κάτι, πάνε τα τραγούδια). Αν αυτό σε ενοχλεί, το σέρνεις πρώτα στο iTunes όπως και στο 1. και μετά σέρνεις το νέο playlist πάνω στο iPod.

Link to comment
Share on other sites

μια μεγαλη χαρη, μαλλον 2..

 

αν καποιος εχει παρει το classic απο Ελλαδα, ας μας πει απο που..

κ'

αν οποισδηποτε εχει το classic σε ''λευκο'',

ΚΑΙ εχει και το βιντεο σε λευκο..

ας τα βγαλει μια φωτογραφια μαζι.. ευχαριστω..

τωρα αν μια τετοια φωτο υπαρχει στο δικτυο, δωστε κανα link.. T.I.A. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς "λευκό" classic εννοείς το ασημένιο.

Εκτός του google που είναι πάντα ο φίλος μας για τέτοια, δες το review του iLounge (και ειδικά αυτή τη σελίδα).

 

Το πλαίσιο τα έχει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

μια μεγαλη χαρη, μαλλον 2..

 

αν καποιος εχει παρει το classic απο Ελλαδα, ας μας πει απο που..

κ'

αν οποισδηποτε εχει το classic σε ''λευκο'',

ΚΑΙ εχει και το βιντεο σε λευκο..

ας τα βγαλει μια φωτογραφια μαζι.. ευχαριστω..

τωρα αν μια τετοια φωτο υπαρχει στο δικτυο, δωστε κανα link.. T.I.A. :)

 

 

Το νεο ειναι silver και ναι ειναι φανταστικο.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κανενας cοnverter που να ενσωματωνει υποτιτλους και να μετατρεπει βιντεο για ipod δεν εχει βγει ακομα?

 

Δοκιμασε τον Total Video Converter..;)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω το ipod classic αλλα δεν ξερω πιο το 80 ή το 160 επισης μηπως ξερετε αν εχουν μεγαλη διαφραστο παχος
Link to comment
Share on other sites

Το 160άρι είναι 3 χιλιοστά πιο παχύ (13.5 mm έναντι 10.5) και 22 γρ. πιο βαρύ (162 γρ.). Επίσης η μπαταρία του κρατάει παραπάνω.

 

Περισσότερα: http://www.apple.com/uk/ipodclassic/specs.html

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω τους fellow iPod Touch users πως τα ελληνικά στο Touch (τουλάχιστον το ελληνικό πληκτρολόγιο) δουλεύει ΚΑ-ΝΟ-ΝΙ-ΚΟ-ΤΑ-ΤΑ!

 

(Όποιος ενδιαφέρεται εδώ είναι ο οδηγός για το πως θα κάνετε την εγκατάσταση του ελληνικού πληκτρολογίου)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω τους fellow iPod Touch users πως τα ελληνικά στο Touch (τουλάχιστον το ελληνικό πληκτρολόγιο) δουλεύει ΚΑ-ΝΟ-ΝΙ-ΚΟ-ΤΑ-ΤΑ!

 

(Όποιος ενδιαφέρεται εδώ είναι ο οδηγός για το πως θα κάνετε την εγκατάσταση του ελληνικού πληκτρολογίου)

 

 

Επιβεβαιώνω οτι δουλευει. Μηνυμα απο το iPod touch!

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

1.2.3 is out..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα 5.5g ipod nano.Καταπληκτικό mp3 player αλλα δυστυχώς μένει λίγο πίσω όσο αφορά την ένταση.Υπάρχει κάποιο trick να του δίνει μεγαλύτερη ένταση? Για 5g ipod έχω βρει,όχι όμως για το δικό μου.

Επίσης και ακόμα.Υπάρχει τρόπος να βλέπουμε από το ipod τα bitrates κάθε κομματιού?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς 5.5 g iPod video! Αν δεν παίζει το gopod τότε δεν θα βρεις λύση μάλλον.

 

Ta bitrates μόνο από το iTunes μπορείς να τα δεις.

Link to comment
Share on other sites

παντως στερεο το 30αρι το τερματισα τελικα....εχω πλεον 40Γιγα μουσικη....

 

αλλα σκυλι ρε φιλε...1 χρονο το εχω και του εχω αλλαξει τα φωτα εκτος απο το οτι το εχω ανοιξει/αλλαξει προσωψη/αλλαξει οθονη μονος....

 

και ειναι και λειτουργει σαν καινουριο....

 

αν θα επαιρνα τωρα καποιο αυτο θα ηταν το 160 με κλειστα ματια...

 

να τα βαλω ολα εκει μεσα να τελειωνω....

 

ομως ακομα δεν την κανω γιατι μαλλον πουλαω τον HP Dragon HDX και περναω σε ΜacBook Pro...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...