Jump to content

Apple iPod Video: Σχόλια και ερωτήσεις


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πριν από αυτό, κάνε μια αναβάθμιση στο iTunes γιατί νομίζω ότι έχεις παλαιότερη έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το attachment δεν μας βοηθάει σε κάτι. Σε πιστεύουμε ότι δεν έχεις χώρο, το θέμα είναι γιατί.

Αν είναι θέμα bitrate πάντως την μετατροπή μπορεί να την κάνει και το ίδιο το iTunes.

Βασικά μ'αυτο ήθελα να σας δείξω ότι ενώ λέει ότι χρησιμοποιούνται τα 3,71 gb απο κάτω λέει ότι έχω 450 τραγούδια κ χρησιμοποιούνται τα 1,87 gb...αυτό δλδ δεν μπορώ να καταλάβω:confused: !

Ποιό iTunes έχεις και στα δείχνει έτσι;

Είναι η έκδοση 6.05.20!Μάλλον θέλει update ε?:confused:

den kaneis ena format sto ipod sou kai na ta ksanaperaseis pali apo tin arxi?

 

meta blepoume , mporei kai na exeis 2 mp3 apo 1 giga to ka8ena kai na einai junk arxeia... polla paizoun , to kalytero 8a itan na ekanes loipon ena format kai na pernouses ta arxeia sou prosextika kai me elenxo pali apo tin arxi , an diapistoseis kapio mistirio tragoudi (megalo se diarkia , diplo ktl.) tote elenkse to mege8os pou pianei ston skliro .

 

Ναι έχεις δίκιο σ'αυτό!Θα τα ψάξω αν είναι ένα ένα τα αρχεία:) !

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μ'αυτο ήθελα να σας δείξω ότι ενώ λέει ότι χρησιμοποιούνται τα 3,71 gb απο κάτω λέει ότι έχω 450 τραγούδια κ χρησιμοποιούνται τα 1,87 gb...αυτό δλδ δεν μπορώ να καταλάβω:confused: !

 

:O Χαζομάρα μου δεν το πρόσεξα.

Μήπως έχεις (εσύ ή κάποιος άλλος) φορτώσει data στο Nano σαν σε εξωτερικό σκληρό; Για δες με τον Windows explorer.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο μαγαζί αθήνα που να έχει μια σχετική ποικιλία σε θήκες για το video;
Έστω κάποιο e-shop (εντός Ε.Ε.) που να έχει ipods και θήκες και να στέλνει Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Είναι η έκδοση 6.05.20!Μάλλον θέλει update ε?:confused:

 

Ναι. Βάλε το τελευταίο, το οποίο σου δείχνει αναλυτικά που έχει αφιερώσει όλο το χώρο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε Στερεο!!!!τι κανεις καλα?

 

χρονια πολλα σε σενα και σε ολα τα παιδια!!!

 

πηγα να βαλω το Ποντ στον Υπολογιστη και μου λεει υπαρχει μια καινουρια εκδοση 1.2.1 λογισμικου για το ιΠοντ.....ξερεις κατι???

 

να την εγκαταστησω?ξερεις διαφορες?

 

ευχαριστω πολυ και να ειστε καλα!!!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και σένα (ποιος είσαι; :))

 

Αναλόγως του ποιά έκδοση έχεις τώρα, θα είναι και διαφορετικές οι αλλαγές. Πάντως δε χάνεις τίποτα και να το βάλεις, για καλό είναι. Και δεν χάνεις τίποτα από το iPod σου ούτε από ό,τι έχεις περάσει μέσα!!!

Link to comment
Share on other sites

:O Χαζομάρα μου δεν το πρόσεξα.

Μήπως έχεις (εσύ ή κάποιος άλλος) φορτώσει data στο Nano σαν σε εξωτερικό σκληρό; Για δες με τον Windows explorer.

 

Ναι η αλήθεια είναι ότι έχω κάτι παιχνιδάκια κ κάτι εφαρμογές λες να πιάνουν αυτά χώρο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι η αλήθεια είναι ότι έχω κάτι παιχνιδάκια κ κάτι εφαρμογές λες να πιάνουν αυτά χώρο?

 

Μάλλον αυτά θα σου πιάνουν τον χώρο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Kalispera!!! Antimetopizo to idio provlima opos kai poli alli oson afora tin eisagogi tainion sto ipod.Tin tainia ti metetrepsa se morfi ikani na anagnoristei apo to ipod, tin pernao alla den deixnei ypotitlous. Yparxei kamia bohtheia...????
Link to comment
Share on other sites

Kalispera!!! Antimetopizo to idio provlima opos kai poli alli oson afora tin eisagogi tainion sto ipod.Tin tainia ti metetrepsa se morfi ikani na anagnoristei apo to ipod, tin pernao alla den deixnei ypotitlous. Yparxei kamia bohtheia...????

Το αρχείο που μετέτρεψες έχει υπότιτλους; Αν παίξεις αυτό το αρχείο που έφτιαξες, με το iTunes, το Quicktime ή οποιδήποτε άλλο πρόγραμμα, δείχνει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Βάλε το τελευταίο, το οποίο σου δείχνει αναλυτικά που έχει αφιερώσει όλο το χώρο.

 

Μάλλον αυτά θα σου πιάνουν τον χώρο...

 

Αυτό ήταν τελικά!Ευχαριστώ πολύ!Βρηκα τη λύση επιτέλους!:)

Link to comment
Share on other sites

Το συνδέεις στο iTunes, μόλις εμφανιστεί στη στήλη στα αριστερά το επιλέγεις και από τις επιλογές στα δεξιά που θα εμφανιστούν κάνεις Restore.

Δε θα μείνει τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Το συνδέεις στο iTunes, μόλις εμφανιστεί στη στήλη στα αριστερά το επιλέγεις και από τις επιλογές στα δεξιά που θα εμφανιστούν κάνεις Restore.

Δε θα μείνει τίποτα :)

 

σ΄ευχαριστω πολυ:D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο που μετέτρεψες έχει υπότιτλους; Αν παίξεις αυτό το αρχείο που έφτιαξες, με το iTunes, το Quicktime ή οποιδήποτε άλλο πρόγραμμα, δείχνει;

 

Το έλυσα το πρόβλημα!! Ευχαριστώ για την προσπαθεια!!

Link to comment
Share on other sites

καποιος ποιο πανω ειχε πει οτι με το προγραμμα anapod η xplay2 μπορουμε να βαζουμε τους φακελους ολοκληρους με τα τραγουδια,χωρις να μεσολαβει το i tunes.

ισχυει αυτο?ειναι οντος ποιο βολικα?και που θα βρω το προγραμμα αυτο αν γνωριζει κανεις..

kai otan εννοω με τους φακελους ολοκληρους εννοω,χωρις να εχουμε φτιαξει τα ταγκς,να φαινονται τα τραγουδια οπως φαινονται και στον υπολογιστη με τους τιτλους που εχει το καθε αρχειο ανευ ταγκ!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το iTunes (αλλά και το iPod). Προχθές που πήγα να το ενώσω για συγχρονισμό μου έβγαλε πως είναι ενωμένο με άλλη iTunes βιβλιοθήκη και αν θέλω να το συγχρονίσω. Πατάω όχι και ανακαλύπτω πως είχαν σβηστεί όλα τα τραγούδια από τη βιβλιοθήκη...

 

Όχι από τον υπολογιστή, αλλά από την βιβλιοθήκη. Τα ξαναπέρασα, συγχρόνισα το iPod όλα OK.

 

Πάω σήμερα να ανοίξω το iTunes για να ακούσω μουσική και για ακόμη μία φορά είχαν εξαφανιστεί όλα τα τραγούδια...

 

Γιατί γίνεται αυτό;

 

Όχι τίποτα άλλο, αλλά χάνω τις playlists και τα Play counts μου...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το έλυσα το πρόβλημα!! Ευχαριστώ για την προσπαθεια!!

οι υποτιτλοι φαινονται καλα?? και πως το ελυσες το προβλημα γιατι εχω και εγω το ιδιο μ΄εσενα

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτήσω εχω την 7.0.1.8 εκδοδη του iTunes και θελω να την αναβαθμίση στην 7.0.2.16 αν το κανω θα εχω προβλημα με τα τραγουδια θα την αναγνωρισει το ipod η θα πρεπει να ξαναπεράσω παλι απο την αρχή τα κομμάτια;

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτήσω εχω την 7.0.1.8 εκδοδη του iTunes και θελω να την αναβαθμίση στην 7.0.2.16 αν το κανω θα εχω προβλημα με τα τραγουδια θα την αναγνωρισει το ipod η θα πρεπει να ξαναπεράσω παλι απο την αρχή τα κομμάτια;

 

Δε θα χρειαστεί να περάσεις από την αρχή τα κομμάτια.

Η βιβλιοθήκη του iTunes παραμένει στο

My Documents\My Music\iTunes

ακόμα και αν απεγκαταστήσεις το πρόγραμμα.

Μπορείς να κρατήσεις και backup από τα αρχεία που λένε "iTunes library" στο συγκεκριμένο φάκελο για παν ενδεχόμενο. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας! Απο σημερα ειμαι κατοχος ενος I-pod video 30gb.

Μου το εκαναν δωρο.τωρα δεν ξερω ποιας γενιας ειναι..οι πληροφοριες λενε MA002FB/A Ipod 3ogb white,model A1136.

Μεσα στις οδηγιες λεει οτι πρεπει να κανω register το ipod οταν εγκαταστησω το λογισμικο.Επισης μεσα στο κουτι δεν βρηκα καρτα εγγυησης.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποιας γενιας ειναι..οι πληροφοριες λενε MA002FB/A Ipod 3ogb white,model A1136.

 

Το 5ης γενιάς είναι.

 

...Επισης μεσα στο κουτι δεν βρηκα καρτα εγγυησης.:(

 

Η εγγύηση ισχύει με την απόδειξη αγοράς.

Οπότε ή θα ζητήσεις από αυτόν που σου το έκανε δώρο να σου δώσει την απόδειξη, αν την έχει κρατήσει, ή μάλλον δε θα έχεις εγγύηση.

Έτσι γίνεται με όλα τα δώρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...