Jump to content

Προφυλακτικά


DJ_TEO
 Κοινοποίηση

Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?  

392 members have voted

  1. 1. Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?

    • Περιπτερο
      88
    • Ψιλικατζιδικο (κεντρο τυπου)
      11
    • Super Market
      154
    • Sex shop
      7
    • Internet
      11
    • Φαρμακείο
      106
    • Από αλλού - προσδιορίστε -
      15


Recommended Posts

Νταξει ρε παιδια δεν ειναι τπτ. Εδω εχω παει εγω (σε περιπτερω) για πλακα που θελαμε να κανουμε σε εναν φιλο. 14ετων παιδι που δεν το εχω κανει ποτε και τα πειρα και για αλλο λογο απλα πηγα και ειπα "Ενα πακετο προφυλακτικα" μου λεει ο περιπτερας "Τι μαρκα;" του απαντισα "Duo" (η πρωτη που μου ηρθε στο μυλαο) τα πηρα και εφυγα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω τα αγοραζω κατα κανονα απο super-market επειδη πρωτον εχουν 12αδες σε καλες τιμες και εχουν και ποικιλια (αν και προτιμω συγκεκριμενη μαρκα).

 

 

Τωρα αν χρειαστει να παω απο περιπτερο, δεν ζηταω στην τυχη "ενα κουτι προφυλακτικα" γιατι ετσι θα με ρωτησει ποια θελω, μετα μπορει να μην τα εχει, να μου δωσει τιποτα αγνωστα, και γενικα αρχιζει ενας "αβολος" διαλογος.

 

Αντιθετως, πλησιαζω και τον ρωταω: 'Τι προφυλακτικα εχεις?'

Εκει που θα μου λεει μαρκες, οταν ακουσω την δικια μου του λεω να μου τη δωσει.

Τοσο απλα!

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν πας σε ένα περίπτερο που θα τα έχει έξω ώστε να μην νιώθεις άβολα?! Πάντως και εγώ είχα πάθει πλάκα όταν είχα πάει σε ένα Μαρινόπουλο και έψαχνα ΜΙΑ ΩΡΑ να τα βρώ!!! Τελικά τα βρήκα σε ένα ράφι χαμηλά και ενώ είχα περάσει καμιά 20αριά φορές απο εκείνο το σημείο!!! Ευτυχώς δεν με ρώτησαν αν θέλω τιμολόγιο...! ;)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.1.2818/hifi/timhellas/int; Nokia 6230; en; U; ssr))

 

Εγω παντως θα θυμαμαι οταν ειχα παει μια φορα να δω μια τηλεοραση στο Πρακτικερ και τελικα φευγοντας πηρα μονο ενα πακετο προφυλακτικα.Παω στο ταμειο λοιπον τα πεταω πανω, τα παιρνει η κοπελα τα κοιταει και μου λεει : Τιμολογιο η αποδειξη?????:rotfl: :hypno: :lol:

Καλα μιλαμε μονο κατω δεν επεσα μολις απομακρυνθηκα!!!Ναι θελω τιμολογιο, ειναι να απαυτωσω για την εταιρια μου οχι για μενα!!!!:lol: :lol: :lol:

 

Xaxaxa!

Poly kalo...

:-D

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα με προσοχη απο την αρχη αυτα που γραφτηκαν....

...καταρχην να ξεκαθαρισουμε κατι ρε παιδια... γιατι ειναι ντροπη να αγορασει κανεις προφυλακτικα..;;;:confused: Νομιζετε οτι τον νιαζει τον την φαρμακοποιο, το περιπτερα η την ταμια του σουπερ μαρκετ αν εσεις αγορασετε προφυλακτικα;;;:blink:...H μηπως νομιζετε οτι θα ασχοληθει κανεις μαζι σας;;;:p ( του στυλ να χαμογελασει πονηρα, να σχολιασει, η ακομα και να σας πει κατι...) ειτε παρετε πατατακια, ειτε παρετε τσιχλες το ιδιο τους κανει!!!)να πουλησουν θελουν!! ;) και κοπελα η καμια γιαγια να βρισκεται πισω σας-διπλα σας εσεις καντε την δουλεια σας.... και ζητηστε κανονικα τα προφυλακτικα που θελετε..!:) Στο 2006 ζουμε και οχι στο 1960..... εεε...τωρα βεβαια αν τα ζητησει κανενας 10χρονος, η κανενας παππους, ακομα και εγω θα γελουσα... αν ειχα περιπτερο η οτι αλλο..

 

Αποφευγουμε οσο μπορουμε τα περιπτερα, οχι τοσο γιατι υπαρχει η πιθανοτητα για ληγμενα, αλλα γιατι εκτος οτι δεν εχουν μεγαλη ποικιλια, οι συνθηκες φυλαξης δεν ειναι οτι καλυτερο....ειδικα τους καλοκαιρινους μηνες που η θερμοκρασια ανεβαινει στα υψη.... σουπερ μαρκετ και φαρμακεια να προτιματε παντα!;)

 

τωρα θα μου πειτε αν υπαρξει αναγκη στις 03:00 τα ξημερωματα, τι κανουμε...;;;:rolleyes: εεε...ενταξει...αν ειναι ανοιχτο κανενα φαρμακειο εκει κοντα, παμε απο εκει μια βολτα......διαφορετικα επισκεπτομαστε τον περιπτερα.... της γειτονια μας.. (αν ειμαστε τυχεροι και ειναι ανοιχτος...:p )

 

επισεις.... προφυλακτικα με γευσεις φραουλας, πορτοκαλιου,λεμονιου,καρυδας,βανιλιας:blink:και οτι αλλο παραξενο κυκλοφορει εχει ακουστει οτι σε μη επωνυμες μαρκες εχουν εμφανιστει συμπτωματα ερεθισμου του δερματος...(κοκκινιλες)

 

Και μην ξεχναμε παιδια το βασικοτερο... οταν θελουμε προφυλακτικα ζηταμε παντα προφυλακτικα...και οχι τσιχλες,πατατακια,εφημεριδα κ α ι ενα κουτι προφυλακτικα... τοτε ειναι που ισως καποιος (ψιλικατζης, περιπτερας, φαρμακοποιος..) θα σχολιασει......αρνητικα την "ιδιαιτερη" αγορα μας..

 

Αυτα... ελπιζω να μην σας κουρασα...:p

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχναμε παιδια το βασικοτερο... οταν θελουμε προφυλακτικα ζηταμε παντα προφυλακτικα...και οχι τσιχλες,πατατακια,εφημεριδα κ α ι ενα κουτι προφυλακτικα... τοτε ειναι που ισως καποιος (ψιλικατζης, περιπτερας, φαρμακοποιος..) θα σχολιασει......αρνητικα την "ιδιαιτερη" αγορα μας..

 

 

Με μια εξερεση, τα τσιγαρα ειναι τοσο αναγκαια οσο και τα προφυλακτικα για τους καπνιστες οποτε αυτα επιτρεπονται

 

"Πιασε ενα κουτακι προφυλακτικα για αρχη και ενα Marlboro για το τελος":p

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω διάβασα ότι τα DUO είναι μάπα. Γιατί; :confused:

 

Α! Και πείτε και ποια είναι τα καλύτερα! Όχι από άποψη ποικιλίας γεύσεων...:rolleyes: Εννοώ να μη σπάνε:O να μην προκαλούν δερματικά προβλήματα κτλ...

 

Και κάτι άλλο... Τα προφυλακτικά με σπερματοκτόνο τι είναι; Έχουν μαζί και ένα φλιτ δώρο, όπως λέμε "εντομοκτόνο"; :stupid: Επίσης... τα προφυλακτικά πολυουρεθάνης τι διαφορά έχουν από αυτά από latex?

 

Ουφ! Τίποτα δε ρώτησα!:O

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Το σπερματοκτόνο επιβραδύνει τα σπερματοζωάρια.

Η πολυουρεθάνη δεν ήξερα ότι χρησιμοποιείται σε προφυλακτικα :lol:

Απ' ό,τι ξέρω είναι καλός αγωγός του ηλεκτρισμού (:rotfl:), παραμορφώνεται δύσκολα (μόνιμα), δεν οξειδώνεται από οξέα ή βάσεις ή νερό, γενικώς είναι ανθεκτική.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω διάβασα ότι τα DUO είναι μάπα. Γιατί; :confused:

 

Noμίζω ότι είναι μακράν από τα πιο αξιόπιστα. Απλά είναι σημαντικό να τοποθετούνται και σωστά αλλιώς αν πάρουν πχ αέρα μέσα μπορεί να σπάσουν ανεξαρτήτως μάρκας...

Link to comment
Share on other sites

Απλα να μην παιρνει κανεις απο το φαρμακειο/ψιλικατζιδικο /σουπερ μαρκετ της γειτονιας οπου ψωνιζει και ο πατερας σου τσιγαρα και φαρμακα και να λεει ο κουτσομπολης στον πατερα σου και σε ολη τη γειτονια που σε ηξερε σαν αθωο παιδακι>>> κανα περιεργο σχολιο .... μεγαλωσε ο μπαγασας κλπ...

 

Αμα εισαι και κοπελα και ψωνιζεις απο τη γειτονια την εχεις βαψει αν ειναι και ψιλοκατινα η φαρμακοποιος...

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι είναι μακράν από τα πιο αξιόπιστα. Απλά είναι σημαντικό να τοποθετούνται και σωστά αλλιώς αν πάρουν πχ αέρα μέσα μπορεί να σπάσουν ανεξαρτήτως μάρκας...

 

Μήπως τα μπερδεύεις με τα Durex????

Τα Duo σπάνε πανεύκολα και δεν είναι δική μου άποψη μόνο αυτό...Νομίζω οτι δημιουργεί δερματικά προβλήματα σε όσους έχουν ευαισθησία..ΑΛΛΑ αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί το έχω ακούσει και δεν ξέρω κατα πόσο τις % είναι σίγουρο..

Τα Durex είναι πολύ ανθεκτικά,σπάνε πολύ δύσκολα και δεν δημιουργούν δερματικά προβλήματα(τουλάχιστον δεν έχω ζήσει και δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο),έχω ακούσει και άποψη μου είναι οτι είναι απο τα πιο αξιόπιστα..

Link to comment
Share on other sites

Το προφυλακτίκο προκαλεί δερματικά προβλήματα μόνο σε ανθρώπους που είναι αλλεργικοί στο latex. Δε βλέπω το λόγο να φταίει η μάρκα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα μπερδεύεις με τα Durex????

Τα Duo σπάνε πανεύκολα και δεν είναι δική μου άποψη μόνο αυτό...Νομίζω οτι δημιουργεί δερματικά προβλήματα σε όσους έχουν ευαισθησία..ΑΛΛΑ αυτό το λέω με κάθε επιφύλαξη γιατί το έχω ακούσει και δεν ξέρω κατα πόσο τις % είναι σίγουρο..

Τα Durex είναι πολύ ανθεκτικά,σπάνε πολύ δύσκολα και δεν δημιουργούν δερματικά προβλήματα(τουλάχιστον δεν έχω ζήσει και δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο),έχω ακούσει και άποψη μου είναι οτι είναι απο τα πιο αξιόπιστα..

 

Τι να σου πω μπορεί να ξέρεις καλύτερα.... Προσωπικά επιμένω ότι είναι θέμα καλής τοποθέτησης. Αλλιώς θα το χαν κλείσει το μαγαζί...

Link to comment
Share on other sites

:) Δεν προκαλεί μόνο η αλλεργεία στο Latex δερματικά προβλήματα...

Τι άλλο θα μπορούσε να προκαλέσει αλλεργία; Το σπερματοκτόνο; Επιφυλάσσομαι πάντως, αφού μόνο για το Latex γνώριζα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτείνω Trojan! Νομίζω είναι τα καλύτερα και δεν είναι τόσο "βρεγμένα" απο λιπαντικό όσο οι άλλες μάρκες.
Link to comment
Share on other sites

duo sux.

 

durex uber alles και ειδικα η σοκολατα τους!

******* και δερνει ! χαχαχαχααχαχα!

 

Και για σκληρές αποστολές... durex jeans.

τα εχουμε πει :)

:X
Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγο αρχαριος.. :cry:

 

τι ακριβως θα πω; θα με ρωτησουν και τι μεγεθος ή γευση ή τιποτα αλλο; επειδη δεν θελω να παω σε φαρμακειο, υπαρχουν σε περιπτερα;

εννοειτε οχι απο περιπτερο:!:

προτιμησε το φαρμακειο που οι συνθηκες φυλαξης ειναι καλες;)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Απλα να μην παιρνει κανεις απο το φαρμακειο/ψιλικατζιδικο /σουπερ μαρκετ της γειτονιας οπου ψωνιζει και ο πατερας σου τσιγαρα και φαρμακα και να λεει ο κουτσομπολης στον πατερα σου και σε ολη τη γειτονια που σε ηξερε σαν αθωο παιδακι>>> κανα περιεργο σχολιο .... μεγαλωσε ο μπαγασας κλπ...

 

Αμα εισαι και κοπελα και ψωνιζεις απο τη γειτονια την εχεις βαψει αν ειναι και ψιλοκατινα η φαρμακοποιος...

 

Mallon xara 8a kanei o pateras tou molis to ma8ei !!! :) :) :) ;)

Link to comment
Share on other sites

Noμιζω οτι το θεμα κορεστηκε ως προς το πως και απο που θα τα ζητησει.

-------------------------------

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

παντως να πω κι εγω την <<εμπειρια>> μου..μια φορα που πηρα duo και τα χρησιμοποιησα..μετα μου εμφανησαν κοκκινηλες..την επομενη πηρα durex και ολα καλα..αρα να ξερετε οτι οι <<ποιοτητες>> διαφερουν..;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω επισης με τα Ντουο δεν ειχα ποτε προβλημα και χρησιμοποιω 12δες 12δες :lol: :lol: :lol:

Μια φορα μονο εχει σπασει μεχρι τωρα και αυτο γιατι πηγα εγω να κανω κατι περιεργο και σε ιδιαιτερο σημειο!!!;) :lol: και βεβαια εχει μεγαλη σημασια για το αν θα γινει αυτο απο τον τροπο που το φορας....

Τα durex δε μ αρεσουν γιατι καθονται καπως περιεργα και δεν εφαρμοζουν καλα (επειδη τα κανανε ευκολοφορετα μαλλον!!!:p )

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Εγω επισης με τα Ντουο δεν ειχα ποτε προβλημα και χρησιμοποιω 12δες 12δες :lol: :lol: :lol:

Μια φορα μονο εχει σπασει μεχρι τωρα και αυτο γιατι πηγα εγω να κανω κατι περιεργο και σε ιδιαιτερο σημειο!!!;) :lol: και βεβαια εχει μεγαλη σημασια για το αν θα γινει αυτο απο τον τροπο που το φορας....

Τα durex δε μ αρεσουν γιατι καθονται καπως περιεργα και δεν εφαρμοζουν καλα (επειδη τα κανανε ευκολοφορετα μαλλον!!!:p )

 

Εγω ψωνιζω απο τα ΜΑΚΡΟ με τις παλετες ...

Μου κανουν και τιμες χονδρικης ..

Εσενα ποσο στα αφηνουν? :happy: :rolleyes: ;)

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Το σπερματοκτόνο επιβραδύνει τα σπερματοζωάρια.

Η πολυουρεθάνη δεν ήξερα ότι χρησιμοποιείται σε προφυλακτικα :lol:

Απ' ό,τι ξέρω είναι καλός αγωγός του ηλεκτρισμού (:rotfl:), παραμορφώνεται δύσκολα (μόνιμα), δεν οξειδώνεται από οξέα ή βάσεις ή νερό, γενικώς είναι ανθεκτική.

 

 

Χημικός κι εσύ αγαπητέ ifrit ή απλά έχει ψάξει το θέμα με την... πολυουρεθάνη;:lol: Πάντως από αυτά που λες για την ουσία αυτή, καλά κάνουν και τη χρησιμοποιούν στα προφυλακτικά:happy: :lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...