Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να καταφέρεις να το συνδέσεις είναι θέμα πολλών παράμετρων όπως το πρωτόκολλο ασφαλείας που θα χρησιμοποιήσεις (εγώ χρησιμοποιώ authentication WPA-PSK και Data Encryption ΤΚΙP με ένα 8 ψήφιο κωδικό) στο Access Point σου όσο και στο Ν560 σου και φυσικά DHCP για να μην ψάχνεσε με ΙΡ΄s και διευθύνσεις. Δεν είναι τόσο απλό για κάποιον που δεν έχει κάποιες στοιχειώδεις γνώσεις σε δύκτια WiFi και θέλει λίγο ψάξιμο όσον αφορά ποια πρωτόκολλα υποστηρίζει τόσο το access point σου όσο και το N560.

 

 

Στο ppc(wireless) στο configure wireless networks έχω το Wlan_AP(απο το pc) connected, στο networks adapters βάζω ή το internet ή το work=δε βλέπω διαφορά...απο κάτω πιό adapter επιλέγω? στο network key έχω open και disable.

Οταν βάζω κάποια σελίδα μου βγάζει page cannot be found...

το σήμα απο το pc είναι καμπάνα.

ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτημα ......

 

Εγώ και ένας φίλος μου θα έχουμε στις μηχανές μας το loox N560 με το destnator PN .

 

Υπάρχει τρόπος να βλέπει ο ένας που βρίσκεται ο άλλος ? Μπορώ δηλαδή να βλέπω ταυτόχρονα την δική μου θέση και του άλλου ?

 

Εχει βγάλει Garmin νομίζω μια σειρα που ειναι GPS μαζι με ασυρματακι FRS 500 mw

Link to comment
Share on other sites

Ποιά η διαφορά μνήμης Secure Digital από τη mini Secure Digital?

Το Ν560 ποιόν από τους 2 τύπους δέχεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ναι και ποιόν τύπο δέχεται το Ν560?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Θα το αγοράσω από http://www.kupper-computer.com που το έχει 420ευρώ. Εχει την αγγλική έκδοση. Η ερώτηση μου - ας απαντήσει κάποιος που το έχει πάρει από εκεί- είναι αγγλικά μόνο τα windows ή ολόκληρο το pocket pc, και εννοώ τα υπόλοιπα προγράμματα που συνοδεύουν το pocket. Και αυτό γιατί δεν έχω ιδέα από γερμανικά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα το αγοράσω από http://www.kupper-computer.com που το έχει 420ευρώ. Εχει την αγγλική έκδοση. Η ερώτηση μου - ας απαντήσει κάποιος που το έχει πάρει από εκεί- είναι αγγλικά μόνο τα windows ή ολόκληρο το pocket pc, και εννοώ τα υπόλοιπα προγράμματα που συνοδεύουν το pocket. Και αυτό γιατί δεν έχω ιδέα από γερμανικά.

Ευχαριστώ

Δεν υπάρχει δείγμα Γερμ#@$@%#$@ εντός...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και ποιόν τύπο δέχεται το Ν560?

H mini SD κάρτα είναι πολύ μικρότερη της SD με ειδικό adapter τοποθετείτε στη θέση της SD. Ορισμένα καινούργια MP3 players και κινητά χρησιμοποιούν mini SD κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Εκανα εγκατάσταση την εφαρμογή interkey για ελληνικό πληκτρολόγιο .

 

Εμφανίζεται σωστά μέσα η εφαρμογή στο SETTINGS - SYSTEM .

 

Οταν την ενεργοποιώ για να διαλέξω το Ελληνικό πληκτρολόγιο τα κουμπιά ADD - REMOVE είναι απενεργοποιημένα και μέσα στο πλαίσιο δεν υπάρχει κανένα ενεργοποιημένο πληκτρολόγιο .

 

Η έκδοση των windows mobile είναι η 5.1.195

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ?

 

Τι να κάνω ? Το εχει ξανασυναντήσει κανείς σας αυτό το πρόβλημα ?

 

Πέτρος

peterv
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε γα@3#@@##2. Πουθενα δεν υπάρχει stock? Πλαισιο γερμανος και e-shop γιατι δεν το φέρνουν? Δεν τους αρέσει??? Τόσο ξέρουν.

 

Η ΓΡΑΜΜΗ το περιμένει από βδομάδα. (έτσι έλεγε και πριν από μια και δυο εβδομάδες)

 

Ποιος άλλος το φέρνει στην λογική τιμη των 515ευρώ που δίνει η ΓΡΑΜΜΗ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Εκανα εγκατάσταση την εφαρμογή interkey για ελληνικό πληκτρολόγιο .

 

Η έκδοση των windows mobile είναι η 5.1.195

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ?

 

Τι να κάνω ? Το εχει ξανασυναντήσει κανείς σας αυτό το πρόβλημα ?

 

Πέτρος

 

Δεν ξέρω το interkey, αλλα για ελληνικό πληκτρολόγιο θα σου πρότεινα το Resco keyboard Pro. Δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

Πριν το παραγγείλω θα ήθελα να ρωτήσω κάτι:

 

Το GPSLocator που έχει ήδη πάνω, τι δυνατότητες έχει;

 

Βασικά μου φτάνει να μπορεί να σώσει στίγματα και υψόμετρα (σαν waypoints ή point of interest) για περετέρω επεξεργασία. Γίνεται?

 

Επίσης τι παραμετροποιήσεις μπορεί να δεχτεί; (Αλλαγή datum, DD,dd DDMMSS,ss κλπ)

 

Ευχαριστ'ω

Link to comment
Share on other sites

To ελληνικό πληκτρολόγιο resco μπορώ να το βρώ από κάπου χωρίς να είμαι αναγκασμένος να δώσω στοιχεία πιστωτικής κάρτας στο internet ?
peterv
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

Πριν το παραγγείλω θα ήθελα να ρωτήσω κάτι:

 

Το GPSLocator που έχει ήδη πάνω, τι δυνατότητες έχει;

 

Βασικά μου φτάνει να μπορεί να σώσει στίγματα και υψόμετρα (σαν waypoints ή point of interest) για περετέρω επεξεργασία. Γίνεται?

 

Επίσης τι παραμετροποιήσεις μπορεί να δεχτεί; (Αλλαγή datum, DD,dd DDMMSS,ss κλπ)

 

Ευχαριστ'ω

 

To gpslocator που έχει το n560, δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Απλως βλέπεις τους δορυφόρους που πιάνεις, ένα τυπικό στίγμα, και αν θυμάμαι καλα έχει και πυξίδα.

Αν ψάχνεις κάτι πιο "ειδικό", με περισσότερες λειτουργίες, προτείνω το Gps Tuner.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.

Πριν το παραγγείλω θα ήθελα να ρωτήσω κάτι:

 

Το GPSLocator που έχει ήδη πάνω, τι δυνατότητες έχει;

 

Βασικά μου φτάνει να μπορεί να σώσει στίγματα και υψόμετρα (σαν waypoints ή point of interest) για περετέρω επεξεργασία. Γίνεται?

 

Επίσης τι παραμετροποιήσεις μπορεί να δεχτεί; (Αλλαγή datum, DD,dd DDMMSS,ss κλπ)

 

Ευχαριστ'ω

Όπως και το Vito Navigator επίσης καλό για στίγματα και τέτοια! ;)

Link to comment
Share on other sites

έχω κανει επισης σύνδεση με το laptop με wi fi αλλά πάλι εξακολουθώ να μην μπορώ να δουλέψω τις επαφές μου από το outlook αλλά και να δω internet μέσω του 560

 

κανείς για βοήθεια ?

 

peterv@ethnodata.gr

peterv
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα. Φοβερό Pocketpc. Εβαλα και το dest6 europe, και όλα δουλεύουν τέλεια. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ βάση για scooter (beverly) γιατί αυτή που πήρα για το αυτοκίνητο, ναι μεν κολάει αλλά το φοβάμαι με τους κραδασμούς. Οχι για μηχανή, γιατί αυτές πιανουν στο τιμόνη και στα scooter ειναι όλα με πλαστικά και δεν μπαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα. Φοβερό Pocketpc. Εβαλα και το dest6 europe, και όλα δουλεύουν τέλεια. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ βάση για scooter (beverly) γιατί αυτή που πήρα για το αυτοκίνητο, ναι μεν κολάει αλλά το φοβάμαι με τους κραδασμούς. Οχι για μηχανή, γιατί αυτές πιανουν στο τιμόνη και στα scooter ειναι όλα με πλαστικά και δεν μπαίνει.

 

Μίλα με την εταιρία ΜΑΚΑΝ τηλ. 2105247675 φέρνει προιόντα της Touratech

peterv
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τους πήρα τηλέφωνο αλλά δυστυχώς δεν έχουν για scooter.

 

Μην ζητάς για scooter δύσκολα θα βρείς , απλά δες αν σου κάνει καποια απο τις βάσεις που στηρίζεται στον καθρέφτη η στην μπάρα του τιμονιού (καλό είναι να τις δείς απο κοντά για να πάρεις ιδέα του όγκου τους αλλά και τις συνδέσεις τους πάνω στο τιμόνι. Δεν ξέρω πως είναι το scooter σου αλλά όλο και κάποιο ίσιο σίδερο θα έχει ώστε να στηριχθεί πάνω του η βάση π.χ. καθρέφτες. Αλλη πατέντα είναι η βάση αυτοκινήτου που βιδώνεται πάνω στο ταμπλό ή κολιέται με ταινία διπλής όψης. Δεν σου συνιστώ όμως αυτοκινήτου γιατί δεν είναι αντικραδασμικές όπως των μηχανών.

 

Ελπίζω να βρείς αυτό που σε ικανοποιεί .

peterv
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?Μόλις πήρα το Ν560 αλλά δεν μου βρίσκει κανένα δορυφόρο ούτε από το GPS Locator ούτε από άλλο πρόγραμμα.Τι κάνω λάθος?Μήπως θέλει εξωτερική κεραία?Στα settings του GPS έχω τις εξής ρυθμίσεις...

GPS program port NONE , GPS hardware port COM 8 , baud rate 9600 , και στο Access έχω τσεκάρει Manage GPS automatically.Δοκίμασα και διάφορα άλλα ports αλλά τίποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...