Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα τα windows mobile 6 αλλά δεν είχα εγκαταστήσει το fix για το gps. Παίζει ρόλο να εγκαταστήσω το fix του gps στα καινούρια windows; Μήπως δημιουργήθεί κάποιο πρόβλημα στην συσκευή όταν βαλω το fix τώρα που έχω windows mobile 6;

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, μετά το quickgps fix, το GPS κατέλειξε nogps fix. Γ........ κανονικά και δεν παίζει με τίποτα. Hard Reset, τίποτα. Έχει κανείς κάποια ιδέα τί γίνεται ....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά το quickgps fix, το GPS κατέλειξε nogps fix. Γ........ κανονικά και δεν παίζει με τίποτα. Hard Reset, τίποτα. Έχει κανείς κάποια ιδέα τί γίνεται ....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Πήγαινε στα GPS Settings και βάλε:

 

- στο tab "Programs" -> GPS program port: com8

- στο tab "Hardware" -> GPS hardware port: com4

-> baud rate: 57600

- στο tab "Access" -> μάρκαρε το manage GPS automatically

 

Μετά, soft reset.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Θέλω να ρωτήσω το εξής:πώς μπορώ να βλέπω βιντεάκια τύπου 'Youtube' από το pda;Δοκίμασα να βάλω το Flash player 7 αλλά και πάλι,δε γίνεται τίποτα.Έχετε καμιά ιδέα;Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Θέλω να ρωτήσω το εξής:πώς μπορώ να βλέπω βιντεάκια τύπου 'Youtube' από το pda;Δοκίμασα να βάλω το Flash player 7 αλλά και πάλι,δε γίνεται τίποτα.Έχετε καμιά ιδέα;Ευχαριστώ!

Βάλε το flash player για pda απτη σελίδα της adobe και θα φτιάξει... Μετά με ένα soft reset παίζουν μια χαρά τα videakia ;) Και όχι μόνο απτο youtube, έχω δοκιμάσει κ από αλλού και κανένα πρόβλημα... :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, όταν κάνω Τurn ON Wireless σε Ν560 δεν εμφανίζεται η κεραία στην πάνω γραμμή και δεν μπορώ να συνδεθώ πουθενά. Παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος.

 

Ένα hard reset θα τα γιατρέψει όλα!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το flash player για pda απτη σελίδα της adobe και θα φτιάξει... Μετά με ένα soft reset παίζουν μια χαρά τα videakia ;) Και όχι μόνο απτο youtube, έχω δοκιμάσει κ από αλλού και κανένα πρόβλημα... :D

Έλα φίλε dimaki,τι κάνεις;Λοιπόν,αυτό έκανα με το Flash Player.Το κατέβασα από την Adobe αλλά και πάλι τίποτα...Τί μπορεί να φταίει ρε ****το;

Σχετικά με τα υπόλοιπα προβλήματα που σου έλεγα πριν κάποιες μέρες(δυσκολία να συνδεθώ με το wifi),τώρα που ήμουν στο εξωτερικό,όλα λύθηκαν ως διά μαγείας!Όπου υπήρχε ελεύθερο δίκτυο,μπορούσα να συνδεθώ πανεύκολα!Χρησιμοποίησα και για πρώτη φορά το Skype,το οποίο λειτούργησε άψογα!

Το πρόβλημά μου τώρα είναι με τα βιντεάκια στο ίντερνετ.Μου γράφει ότι θέλει ένα flash player για να τα τρέξει,το οποίο όμως εγώ,έχω ήδη εγκατεστημένο(την έκδοση '7').

Τι να πω,δε ξέρω...

Επίσης,κάποιες φορές ψιλοκολλάει το media player και τα words.Λέτε να έχει κανέναν ιό;

Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε dimaki,τι κάνεις;Λοιπόν,αυτό έκανα με το Flash Player.Το κατέβασα από την Adobe αλλά και πάλι τίποτα...Τί μπορεί να φταίει ρε ****το;

Σχετικά με τα υπόλοιπα προβλήματα που σου έλεγα πριν κάποιες μέρες(δυσκολία να συνδεθώ με το wifi),τώρα που ήμουν στο εξωτερικό,όλα λύθηκαν ως διά μαγείας!Όπου υπήρχε ελεύθερο δίκτυο,μπορούσα να συνδεθώ πανεύκολα!Χρησιμοποίησα και για πρώτη φορά το Skype,το οποίο λειτούργησε άψογα!

Το πρόβλημά μου τώρα είναι με τα βιντεάκια στο ίντερνετ.Μου γράφει ότι θέλει ένα flash player για να τα τρέξει,το οποίο όμως εγώ,έχω ήδη εγκατεστημένο(την έκδοση '7').

Τι να πω,δε ξέρω...

Επίσης,κάποιες φορές ψιλοκολλάει το media player και τα words.Λέτε να έχει κανέναν ιό;

 

Έλα φίλε μου, δεν είδα ότι είσαι εσύ... Όλα καλά? Και μένα κολλάει πολλές φορές το media player, και γενικά καθυστερεί το pda , και γι αυτό χρησιμοποιώ το GS Player για αυτή τη δουλειά! Απλούστατο και γρήγορο! Αν θές πές μου το msn σου να σου στείλω το αρχείο του flash που έβαλα εγώ και δουλεύει κανονικά.....

Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε μου, δεν είδα ότι είσαι εσύ... Όλα καλά? Και μένα κολλάει πολλές φορές το media player, και γενικά καθυστερεί το pda , και γι αυτό χρησιμοποιώ το GS Player για αυτή τη δουλειά! Απλούστατο και γρήγορο! Αν θές πές μου το msn σου να σου στείλω το αρχείο του flash που έβαλα εγώ και δουλεύει κανονικά.....

Έλα!Ναι,θα το ήθελα αυτό το αρχείο(flash player)μπας και βρω το φως μου! :)

Πριν 2 βδομάδες περίπου,σου είχα στείλει ένα 'προσωπικό μήνυμα' στο οποίο σου έγραφα το email μου.Τσέκαρέ το για να μου το στείλεις όποτε μπορέσεις,οκ;

Επίσης,θα μ'ενδιέφερε και το άλλο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς στη θέση του media player.

Thanx!

Εσύ τι έκανες τελικά με το destinator;Έβγαλες άκρη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, τώρα είδα το μήνυμα, δεν το είχα παρατηρήσει! Με το destinator έβγαλα άκρη ευτυχώς! Απλά ήθελε το 3D Fix, το οποίο δεν έκανα, και περίμενα να βρεί δορυφόρους ενώ κινόμουνα και επίσης όχι σε ανοιχτό χώρο!.... Αλλά τώρα όλα μιά χαρά! Με το 7 δουλεύω.... Τα λέμε msn τότε!......

 

Έλα!Ναι,θα το ήθελα αυτό το αρχείο(flash player)μπας και βρω το φως μου! :)

Πριν 2 βδομάδες περίπου,σου είχα στείλει ένα 'προσωπικό μήνυμα' στο οποίο σου έγραφα το email μου.Τσέκαρέ το για να μου το στείλεις όποτε μπορέσεις,οκ;

Επίσης,θα μ'ενδιέφερε και το άλλο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς στη θέση του media player.

Thanx!

Εσύ τι έκανες τελικά με το destinator;Έβγαλες άκρη;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια το gps speed sentry παιζει στο ν560 γιατι οταν το κανω εγκατασταση μετα κολλαει και χρειαζεται restart
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ποια είναι η τελευταία έκδοση των WM 6 και πού μπορώ να τη βρω; Την έχει δοκιμάσει κανείς και ποιές οι εντυπώσεις;

Επηρεάζει τη λειτουργία του GPS και πώς (αρνητικά / θετικά); Χρειάζεται επίσης να προσθέσω κάποιο GPS fix, το οποίο αναφέρεται συχνά από κάποιους φίλους στο forum?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kai egw tin idia aporia exw gia ta WM6, alla tha mathoume ti paizei.... Kati allo ithela na rwtisw! Exei agorasei kaneis kanena bluetooth keyboard gia to pda???? M aresei to iGo Stowaway Ultra-Slim Bluetooth

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=113674

alla den kserw kata poso einai symbato me to FS!! Den anaferei kati sto site, k dn kserw an tha prepei na to riskarw..... Exei kaneis kamia idea? Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σημερα ειναι η 1η μερα που εχω dsl σπιτι, οποτε δοκιμασα και το wifi connection με το Ν560 και μαλιστα με WPA security.

Ειναι τελικα πολυ απλο. Ενεργοποιεις το wifi στο Ν560 απο το εικονιδιο κατω δεξια. Μετα απο λιγα δευτερολεπτα βρισκει τον router και ζηταει το WPA key που λογικα αναγραφεται στο ταμπελακι που ειναι κολλημενο σε καποιο μερος του router. Το δινεις και συνδεεται κατευθειαν στο internet.

Aν δεν μπορεις να κανεις κατι απο τα παραπανω ή δεν βρισκει τον router, μαλλον καποια στιγμη ετρεξες το προγραμματακι E2C. Δυστυχως, αν θες καποια στιγμη να συνδεσεις μεσω WiFi το Ν560 θα πρεπει να κανεις, οπως και εγω hard reset και να μην το ξανατρεξεις ποτε...

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, όταν λέμε να μην τρέξεις το E2C εννοούμε να μην το ανοίξεις καθόλου την εφαρμογή ή να προσπαθήσεις να κάνεις σύνδεση. Εγώ δηλαδή το άνοιξα κατά λάθος και το έκλεισα αμέσως. Τώρα τι γίνεται πρέπει να κάνω hard reset ?

:what: Μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αν θέλεις να μην έχεις προβλήματα πρέπει να κάνεις hard reset. Μετά πέρασε τα προγράμματα που θέλεις και στη συνέχεια κάνε ένα backup ώστε να μπορείς να το επαναφέρεις αν κατά λάθος ανοιξεις το E2C χωρίς να χρειασθεί πάλι η εγκατάσταση όλων των προγραμμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Τί είδους προβλήματα δηλαδή μπορεί να παρουσιάσει;

Γιατί,ούτως ή άλλως,κολλήματα και προβλήματα υπάρχουν μόνο και μόνο από την χρήση των windows,έτσι δεν είναι;

Η τελευταία έκδοση που προτείνει η Fujitsu για το E2C(3.04)λύνει αυτά τα προβλήματα;Ή γενικά,θα πρέπει να αποφεύγεται οποιαδήποτε χρήση του εν λόγω προγράμματος;

Link to comment
Share on other sites

Χάρη στην δουλειά κάποιων Ρώσων, υπάρχει πλέον ανεπίσημα Νέα έκδοση windows Mobile για την συσκευή μας!

Δέν γνωρίζω άν μιλάμε για 6.1. Η έκδοση έχει αριθμό 6.016.

Η έκδοση έρχεται απο την ίδια ομάδα εργασίας/forum που έδωσε την αναβάθμιση απο wm5 σε wm6

 

 

Διαβάζοντας το Forum τους, μέσω του http://www.google.com/language_tools βλέπω ότι η καινούρια rom ( WM6.016.net3.5 ) περιλαμβάνει:

 

-"Global Optimizing memory firmware" με αποτέλεσμα γρηγορότερη απόκριση της συσκευής

-ενσωματωμένο .net 3.5,

-Προεπιλεγμένη λειτουργία wifi.g δικτύου στα 54mb (και όχι στα 11mb που λειτουργεί ώς default)

-To quickgps ενσωματώθηκε στο Firmware , και λέγεται ότι πλέον το πρώτο gps lock είναι πολύ πιό γρήγορο.

-το gps είναι στην Com4 πλέον, με baud = 57600

-το multiport του gps είναι στην COM8

-έχουν ενσωματώσει κάποιες αλλαγές - optimizations που έχουν κυκλοφορήσει, και έτσι η συνολική ταχύτητα της συσκευής έχει αυξηθεί.

-Το ίδιο και η ταχύτητα στην απεικόνιση γραφικών, και εγγραφών στην μνήμη.

 

 

Απο όσο διαβάζω, έχουν ρυθμίσει τα defaults για την χώρα τους, (πχ ώρα: +3, Μόσχα) οπότε πρέπει να επιλέξουμε στα region settings : Greece, και +2ώρες.

 

 

 

Να λοιπόν κάτι που θα ανανεώσει την σχέση μας με το Looxaki!

 

 

P.S.

Ελπίζω το παραπάνω post να «περνάει» στις εξετάσεις «δεοντολογίας»

Psion Revo Plus, Samsung i520 Athens 2004 , F/S Loox N560, 3g , htc HD, 3gs, 4, 4s .. Evolution Goes On :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τη νέα έκδοση αλλά λέει πως το update πρέπει να γίνει από wm5 prenium. Εδώ και αρκετό καιρό είμαι με wm6 (unofficial). Με ποιό τρόπο επιστρέφω στα wm5?
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που βρήκες την wm6 - wm6.1 βρίσκεις και την n560 original!!!!

 

Η διαδικασία για να λειτουργήσει τέλεια το gps είναι :

1) flash wm5

2) εφαρμογή του pach της f/s (firmware και quick gps)

3) flash σε wm6.1 τελευταία έκδοση, όπως αναφέρεται σε πιό πάνω post

 

Τα τελευταία windows των Ρώσων είναι φτιαγμένα να κατεβάζουν δεδομένα για το Gps και να αλληλεπιδρούν με αυτό!

 

Post Feedback plz!

Psion Revo Plus, Samsung i520 Athens 2004 , F/S Loox N560, 3g , htc HD, 3gs, 4, 4s .. Evolution Goes On :ninja:
Link to comment
Share on other sites

To ekane kaneis WM6.016?

Ean nai pos douleuei to mhxanakh?

thn katebasa alla....to skeftome na to kano or not?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα.. Όχι πολύ σταθερό. Πολλά κολλήματα στο soft reset. Το gps λειτουργεί καλύτερα αλλά μην περιμένετε θαύματα...Μάλλον θα επιστρέπσω στα παλιά... και είναι τα win6.0 με τα office 6.1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...