Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!!

 

Περιμένω να έρθει το Ν560 αύριο-μεθαύριο ;) Απ'οτι διάβασα δε περιλαμβάνει φορτιστή αυτοκινήτου. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη ή E-shop που μπορώ να βρω;

 

Ευχαριστώ

 

Εγώ πήρα έναν (όχι γνήσιο) από το http://www.play247.gr και μου τον έστειλαν αντικαταβολή χωρίς χρέωση την επόμενη ημέρα. Αν θυμάμαι είχε 22 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πήρα έναν (όχι γνήσιο) από το www.play247.gr και μου τον έστειλαν αντικαταβολή χωρίς χρέωση την επόμενη ημέρα. Αν θυμάμαι είχε 22 ευρώ.

TI LES TORA...22 EURO?

Ego pira auta me 26 euro(paradosh mesa se mia ebdomada)

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Για σας είμαι νέος στο loox Ν560

σήμερα το αγόρασα

 

έχω το εξής πρόβλημα

εγκατέστησα το pn origina έκανα επανεκκίνηση και από εκεί και πέρα πάπαλα

ΑΣΠΡΗ Οθόνη

 

έκανα πολλές φορες hard reset αλλα τίποτα αυτό

 

καμια βοήθεια?

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ με το N520 που ήταν η πρώτη μου επιλογή πρίν καταλήξω στο N560.

 

Εγώ το επέστρεψα στο κατάστημα από όπου τα αγόρασα και από το κατάστημα το στείλαν στο service Ελλάδος. Ύστερα από ένα δίμηνο αναμονής έκανα αντιστροφή πώλησης μιας και ενώ είχα πληρώσει μηχανάκι δεν είχα στα χέρια μου χωρίς να φταίω, πήρα τα λεφτά μου πίσω και αγόρασα το Ν560 με το οποίο δεν έχω πρόβλημα.

 

Η προτασή μου είναι να απαιτήσεις άμεση επιστροφή των χρημάτων ή στο κάτω κάτω να σου δώσουν μια καινούργια συσκευή μιας και έχω ακούσει ότι και άλλα μηχανάκια εμφάνισαν το ίδιο πρόβλημα.

Το μυαλό του ανθρώπου είναι ένα θάυμάσιο όργανο.

Αρχίζει να δουλεύει τη στιγμή που ξυπνάς και δεν σταματάει μέχρι να φτάσεις στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ με το N520 που ήταν η πρώτη μου επιλογή πρίν καταλήξω στο N560.

 

Εγώ το επέστρεψα στο κατάστημα από όπου τα αγόρασα και από το κατάστημα το στείλαν στο service Ελλάδος. Ύστερα από ένα δίμηνο αναμονής έκανα αντιστροφή πώλησης μιας και ενώ είχα πληρώσει μηχανάκι δεν είχα στα χέρια μου χωρίς να φταίω, πήρα τα λεφτά μου πίσω και αγόρασα το Ν560 με το οποίο δεν έχω πρόβλημα.

 

Η προτασή μου είναι να απαιτήσεις άμεση επιστροφή των χρημάτων ή στο κάτω κάτω να σου δώσουν μια καινούργια συσκευή μιας και έχω ακούσει ότι και άλλα μηχανάκια εμφάνισαν το ίδιο πρόβλημα.

 

 

 

μόλις το έστειλα στο service

 

να δούμε τι θα γίνει

 

ο θεός βοηθός

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kai apo mena!

 

Omologo oti den exo sxesh me ton xoro tou Gps apla epese sta xeria ena peridiko me to N560 kai mou trabixe tin periergeia! Apofasisa na to paro mias pou afta pou me endiaferoun san xrhsth einai ..ensomatomenh keraia, kalh othonh, kai kalh leitourgeia gps xoris megalh apoklhsh(tha ithela na itan kai tilefono mazi..). To design me afhnei adiaforo an kai m'aresei to N560.

 

Eida selida selida to threat kai phra polles plirofories apla thelo na rotiso 2 pragmatakia akoma.

i times pou to brika einai edo : http://www.electronicscout24.de/catalog/article.do?id=189060327092756167&sellerMode=false&sid=QUJBNTNBMzVCNjBBMTYxNkZBNjM2RDg3NUNDMTJDMTAwMTE1MzU4MzAyMTgxNzAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMDAwMA

Apo 420 mexri 460 exei arketa.. To N520 mipos mporei kapoios na mou pei pou meionektei? kathos einai polu pio fthno

 

kai to simantiko! :D logo douleias tha ithela na mporo na balo ena pompo gps kapou.. sigekrimena (Balitses!) kai na anixnevonte apo to dekth tou gps..

isos einai gelio .. isos den to xreiasto pote alla eimai plasie kai einai yper gia tin douleia mou

An kapoios xerei kapoia alli siskevi pou isos ginetai as voithhsei!

Apla den milame gia 100 k 200 evro.. kai thelo na eimai oso mporo sigouros

 

Efxaristo prokatabolika

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που μιλατε για εγγυησεις ακουστε και αυτό.

Στο δικό μου Ν560 πρόσεξα κάποια στιγμή ότι ενα pixel ειναι "γυρισμένο" σε μπλε. Δηλαδή ότι και να δείχνει η οθόνη αυτό δείχνει μπλε. Βέβαια το καλό είναι ότι εχει πέσει επάνω στην πάνω μπάρα των windows (που είναι ήδη μπλε) κια έτσι το προβλημα ειναι εμφανές μόνο οταν εφαρμογές ενεργοποιούν full-screen mode, οπότε και εξαφανίζεται η πάνω μπάρα.

 

Πιστεύεται ότι μπορώ να το κυνηγήσω με την αντιπροσωπεία για αντικατάσταση? Με άλλα λόγια υπάρχει προηγούμενο ή πολιτική για zero-pixel -warranty?

 

Thanks

--Γιώργος ο Υποβρύχιος
Link to comment
Share on other sites

Xairetw sas,

telika kapoios poy na petyxe kalyteres rythmiseis kai kalytero xrono apokryshs sto gps yparxei?

dokimasa tis odhgeies toy filoy apo thn italikh selida alla p..... (tipota).

an kapoios exei kapoia apotelesmata as apanthsei.

Epishs akoma ena thema gia mena ton arxario einai to atimo to CONNECTMOBILITY!!! pws ginetai na blepei to access point na syndeete epanw toy, na moy dinei swsth IP toy diktyou moy kai telika na mh mporw na mpw sto internet apo to PDA.

Ti napw bre paidia, opoios mporei na mas dwsei ta fwta toy as to kanei kai tha to brei apo allo forum to kalo!!!

 

Eyxaristw gia thn katanohsh sas.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα μικροπρόβλημα με το Pocketweather και τα Dedication 4.1.4. Icons για το PW. Αρκετές φορές, όταν ανοίγω το Ν560, τα εικονίδια του PW έχουν εξαφανιστεί και από τα settings φαίνονται σβησμένα. Τελικά πέρασα τα default VGA icons για το PW, μπας και ησυχάσω. Εχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα;

 

Έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Μάλλον θέμα ασυμβατότητας πρεπει να είναι, γιαυτό και "γύρισα" προσωρινα στο weatherpanel, παρόλο που εμφανισιακά μαρέσει περισσότερο το PocketWeather.

 

Για τον φίλο που είχε πρόβλημα με το connect mobility (E2C), σου προτείνω να το αναβαθμίσεις στην τελευταία έκδοση απο το site της Fujitsu Siemens (στο support). Aυτό εμένα μου έλυσε το πρόβλημα σύνδεσης.

 

Όσο αφορά το σήμα, είναι ΠΟΛΥ σημαντικό το πρώτο "λοκάρισμα" με τους δορυφόρους να γίνει σε σταθερό και ανοικτό μέρος, με καλή θεά προς τον ουρανο. Ειδικά μετά απο hard reset. Aν γίνει σωστά μετα το gps πετάει.

 

Και μια παρατήρηση που έκανα στο Destinator 6.

Καθώς στρίβουμε, το βελάκι πάντα αργεί να ακολουθήσει την στροφή για μερικά δευτερόλεπτα. Αυτο συμβαίνει και στην σπασμένη και στην κανονική έκδοση του destinator 6 και του Pn αν δεν κάνω λάθος.

Αυτό που παρατήρησα είναι πως, αν βλέπουμε τον χάρτη σε 3D μορφή, το βελάκι δεν αργει καθολου να στρίψει.

 

Ας το δοκιμάσουν και άλλοι να δούμε εντυπώσεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση....Στο Ν560 και γενοκότερα στα PDA όταν κάνει κάποιος hard reset τι διαφορά έχει από το soft?Τί επιπτώσεις έχει δηλαδή?

Επίσης, τα Windows Mobile 5.0 είναι ενσωματωμένα σε κάποια ROM της συσκευής?ή όχι?Γιατί στη συσκευασία του Ν560 δεν είχε CD με τα WM 5.0.Tουλάχιστον στη δική μου...

Έχω επίσης πρόβλημα όταν φορτώνω διάφορες εφαρμογές στο PPC μου και μετά όταν πατάω πάνω δεξιά το Χ για να κλείσει η εφαρμογή,ενώ κλείνει κανονικά παραμένει στη μνήμη.Γιατί αυτό?Αν φορτώσω πολλές εφαρμογές και τις κλείσω έτσι δεν θα μπουκώσει η μνήμη?Είμαι αναγκασμένος κάθε φορά να τις κάνω stop από τα settings ->Running Programms->stop και είναι σπαστικό.Υπάρχει άλλος ποιο εύκολος τρόπος?Και δεν υπάρχει και το αντίστοιχο κουμπάκι για minimize.Δεν θα έπρεπε?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Και μια παρατήρηση που έκανα στο Destinator 6.

Καθώς στρίβουμε, το βελάκι πάντα αργεί να ακολουθήσει την στροφή για μερικά δευτερόλεπτα. Αυτο συμβαίνει και στην σπασμένη και στην κανονική έκδοση του destinator 6 και του Pn αν δεν κάνω λάθος.

Αυτό που παρατήρησα είναι πως, αν βλέπουμε τον χάρτη σε 3D μορφή, το βελάκι δεν αργει καθολου να στρίψει.

 

Ας το δοκιμάσουν και άλλοι να δούμε εντυπώσεις. :)

 

 

Αυτο γινεται σε ολα τα ppc που εχω δοκιμασει.

Στο 2D mode ειναι περισσοτερες οι πληροφοριες που απεικονιζονται και σε συνδυασμο με το δυναμικο ζουμ προκαλει το προβλημα με την καθυστερηση στην περιστροφη του χαρτη.

Απλα πρεπει να το συνηθισεις.

Link to comment
Share on other sites

Με το hard reset, η συσκευη επανέρχεται στην αρχική της κατάσταση, και σβήνονται και τα προγράμματα που έχουν εγκατασταθεί στην κύρια μνήμη του pda. Tα WM5 είναι όντως αποθηκευμένα στην rom του pda και δεν υπάρχουν στο cd της συσκευασίας.

 

Όσον αφορά τον τρόπο με τον οποίο κλείνουμε τα προγράμματα, μιας και πατώντας το x πάνω δεξιά δεν αρκεί, είναι αναγκαστική η χρήση άλλου προγράματος. Εγώ γιαυτήν την δουλειά χρησιμοποιώ το Handy Switcher.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση... Επειδή το έχω παραγγείλει από Quest και μου το καθυστερούν... σήμερα μου είπαν πρώτο δεκαήμερο Αυγούστου και ΑΝ... Αυτές τις μέρες θα ταξιδέψω Γερμανία, οι τιμές που είδα στα e-shop γερμανίας είναι γύρω στα 420€, αν το αγοράσω από εκεί θα έχω πρόβλημα με τις γλώσσες; Παίζει να έχει Γερμανικά windows;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση... Επειδή το έχω παραγγείλει από Quest και μου το καθυστερούν... σήμερα μου είπαν πρώτο δεκαήμερο Αυγούστου και ΑΝ... Αυτές τις μέρες θα ταξιδέψω Γερμανία, οι τιμές που είδα στα e-shop γερμανίας είναι γύρω στα 420€, αν το αγοράσω από εκεί θα έχω πρόβλημα με τις γλώσσες; Παίζει να έχει Γερμανικά windows;

Ναι παίζει να έχει Γερμανικά ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Ποιός φορτιστής για το αμάξι κάνει για το Ν560?Κάποιος είπε οτι κάνει και αυτός του PSP αλλά πήγα στο FNAC και τον είδα.Είναι μεγάλος.Καλύτερα δεν είναι να πάρω έναν που βγαίνει σε USB?;Στο laptop που φορτίζω το Ν560 μέσω USB βλέπω οτι φορτίζει πολύ ποιό αργά απότι στο φορτιστή τον κλασικό του σπιτιού.Θα έχω πρόβλημα να μην προλαβαίνει η φόρτιση USB να αναπληρώσει τη χαμένη ενέργεια του Ν560 όταν είμαι στο δρόμο?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα από το Media Markt ένα φορτιστή για PSP me 6,99€ :)

 

Εγώ πήρα έναν (όχι γνήσιο) από το http://www.play247.gr και μου τον έστειλαν αντικαταβολή χωρίς χρέωση την επόμενη ημέρα. Αν θυμάμαι είχε 22 ευρώ.

 

kai ta 2 exoun site.. des mipos sou exei kati

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=5345 θα υπάρξει και phone edition έκδοση μέσα στον Ιούνιο του 2006.

Τελικά τι έγινε με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικές ημέρες αγόρασα το N560, το πρόβλημα μου είναι ότι ακόμα και μετά απο hard reset και ενώ βρίσκει και συνδέεται με 7-8 δορυφόρους αρκετά γρήγορα, το GPSLocator με δείχνει να κινούμαι με ταχύτητα από 0,2 έως 15 !! χιλ/δευτ. ενώ είμαι τελείως ακίνητος στην ...ταράτσα του σπιτιού μου. Στο Destinator αργεί απελπιστικά να με ακολουθήσει μετά από στροφή, σε κάθε στροφή χάνω τουλάχιστον 10-15 μέτρα....

Το πηγαίνω κατευθείαν στο service ή θα μπορούσα να κάνω κάτι άλλο π.χ. ρυθμίσεις ;;;

Link to comment
Share on other sites

Βρίκα το Ν560 σε πολύ καλή τιμή πιστεύω. Ρίξτε μια ματιά http://www.e-acorn.com/view_product.php?productid=5069&idcat=14&idsubcat=166&idsubsubcat=-1
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε ένα update για το E2C στο support του site της Fujitsu-Siemens.

Δεν λέει τι ακριβώς διορθώνει, αλλά υποθέτω ότι φτιάχνει τα προβλήματα σύνδεσης σε δίκτυα μέσω wifi που είχε η αρχική (shareware) έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο Ε2C διορθωνει την κατασταση αλλά δεν σε σωζει. Εγώ σταματησα να το χρησιμοποιώ και βρηκα την υγειά μου.

Όσο για το φιλο που λέει οτι δεν βρισκει καλο σημα το gps θα του προτεινα να παει σε ενα ανοικτο μερος για αρχη να το ανοιξει και να περιμενει 2 3 λεπτα να λοκάρει αν και τοτε δεν λοκάρει εχει προβλημα η συσκευη, γιατί αν δεν έχει λοκάρει τότε δείχνει κουταμάρες ετσι κι αλιως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...