Jump to content

[Επίσημο] Motorola E770


ismini20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα για link δεν μου ειναι ευκολο να ψαξω γιατι μπαινω με tim plus :rolleyes: Παντως αν κοιταξεις μερικες σελιδες πριν θα το βρεις, περιπου νοεμβριος του 06 ειναι το post.

 

Γερμανικο εννοεις το faq4mobiles? Εκει διευκρινιζουν αν το MP ειναι unbranded η οτιδηποτε παντως. Κοιτα και στο motofan.ru ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να το βρω...Μπορείς να δώσεις link ή να μου το στείλεις;

 

Edit: Έβαλα αυτό το firmware και όλα ok.

 

Edit 2: Το ελληνικό language pack δεν μπορώ να το βρω. Μπορεί να το στείλει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Edit: Έβαλα αυτό το firmware και όλα ok.

 

Edit 2: Το ελληνικό language pack δεν μπορώ να το βρω. Μπορεί να το στείλει κάποιος;

Ωραιος με το MP :)

 

Βαλε και το ελληνικο LP και εισαι τζετ :D

R252211_U_LP0031

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, θα το κατεβάσω τώρα.

 

[offtopic]Εχεις κάνει την πατέντα με τον Wind Plus, γιατί δεν καταφέρνω να το φτιάξω στο E770v[/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει ;)

Αλλα για προσβαση απο το pc εννοειται. Ολα γινονται απο το MPT,αφου το αναγνωρισει το κινητο, πατα το internet connection button και απο τις επιλογες που θα βγαλει επελεξε το tim gprs ΑΛΛΑ μην το ανοιξεις ακομα.

Μπες στα properties της συνδεσης που δημιουργηθηκε και αλλαξε το gint σε gwap πως επισης βαλε username/password wap και τελος! Πλεον πατωντας το κουμπι internet connection θα συνδεεσαι κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά!

Πάει πολύς καιρός που έπαψα να χρησιμοποιώ το V3x μου και τώρα που θέλω να αναβαθμίσω ένα παλιό Ε770 που είναι Vodafone Live δεν θυμάμαι το πως...

Διαβάζοντας και πάλι λίγο, αν δεν κάνω λάθος μπορώ να flashάρω κάποιο monster pack που τα έχει όλα και συμφέρει... :P

 

Υποθέτω πως το flashάρισμα θα γίνει με RSD Lite!

Αυτό που δεν μπορεσα όμως να βρω είναι link για firmware ή monster pack!

Μηπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος;;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Πάει πολύς καιρός που έπαψα να χρησιμοποιώ το V3x μου και τώρα που θέλω να αναβαθμίσω ένα παλιό Ε770 που είναι Vodafone Live δεν θυμάμαι το πως...

Διαβάζοντας και πάλι λίγο, αν δεν κάνω λάθος μπορώ να flashάρω κάποιο monster pack που τα έχει όλα και συμφέρει... :P

 

Υποθέτω πως το flashάρισμα θα γίνει με RSD Lite!

Αυτό που δεν μπορεσα όμως να βρω είναι link για firmware ή monster pack!

Μηπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος;;

Ευχαριστώ πολύ!

Περασε αυτο το MP που περιεχει το ελληνικο πακετο και εισαι τζετ. http://rapidshare.com/files/72958383/R252211_U_85.97.C3P_lp0031_Faq4MobilesEdition_PsY.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πως μπορουμε να σβησουμε τις κλειδωμενες ρυθμισεις στης web συνδεσεις?

δεν μπορω να δημιουργησω δικο μου προφιλ!

αυτο ειναι το προβλημα!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επιγραμματικα:

 

Με οποιον file manager ξερεις να δουλευεις καλυτερα ανοιξε το a:/ φακελο και ψαξε και σβησε το αρχειο websessions. Υστερα στειλε/δημιουργησε ξανα τις wap και mms συνδεσεις που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θελω να αναφερω πως, αν εχει σπασει η οθονη σας ή αν εχει βραχει ή τεσπα δεν δουλευει και δεν μπορειτε να δειτε, και εσεις θελετε τα αρχεια του κινητου ή της καρτας μνημης σας, τοτε θα μπορειτε να τα παρετε ειτε με ΜΡΤ (δεν συνιστω) ειτε με το leadergl (μπορειτε να βρειτε ολα τα αρχεια πολυ πιο αναλυτικα και ξεκαθαρα)το οποιο ειναι ενα ικανοτατο προγραμμα που λειτουργει παραλληλα με το rsd lite!!

 

εντελως πληροφοριακα!:happy:

 

(ηθελα να καλυψω κατι λεπτομεριες/αποριες πιο πανω)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Απο το ακολουθο link μπορειτε να κατεβασετε την εκδοση 85.97.C3P του λογισμικου για bootloader 0.6.8.1 στην οποια εχω αλλαξει το language pack με το 0031 που εχει και ελληνικα.

 

http://www.megaupload.com/?d=KPGOIMPB

http://rapidshare.com/files/4297699/R252211_U_85.97.C3P_lp0031_Faq4MobilesEdition_PsY.zip.html

 

Ολα τα παραπανω τα εχω δοκιμασει και δεν δημιουργουν κανενα απολυτως προβλημα.

 

Για bootloader 0.6.7.1 τι MP μπορώ να βάλω;

 

To κινητό μου έχει τα εξής:

 

FW: R252211_U_85.97.C3P

 

BL:0.6.7.1

 

FLEX: USE770VVFGRR2522104D

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλη χρονια και χρονια πολλα . Εχω το συγκεκριμενο κινητο τηλεφωνο motorola e770 και θα ηθελα να ρωτησω πως μεσω της εφαρμογης toshiba bluetooth stack 5.10.4 γινεται η μετατροπη σε τηλεκοντρολ ;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

exw k egw to idio kinhto (motorola E770v) kai prosapthw na perasw sto pc mou me bluetooth kapoies fotografies.

enw ta mp3 mou ta metaferei mia xara...stis eikones omws exw problhma.

 

stous hxous, otan kanw klick sto arxeio exw sta options "send with bluetooth" stis eikones omws ayto den emfanizetai ws epilogh me apotelesma na mh mporw na stilw eikona apoto kinhto sto pc.

mporei kapoios na me boithisei?

 

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν νομίζω πως εννοείς κλείδωμα σε κάποιον πάροχο

 

Αν δεν το έχεις αλλάξει ο κωδικός ασφαλείας πρέπει να είναι 000000 ή 123456

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

exo alaxi ton kodiko asfalias ton exo xexasi opos ipa i kodiki poy moy edoses fisika den kanoyn giati dexete mono 4 wifia kai opos ipa to montelo einai to e770v vodefone menu exei,to zitoymeno einai na spaso ton kodiko asfalias thanks
Link to comment
Share on other sites

Την πιθανοτητα να περασεις κανενα MP να λυθει το προβλημα, να το κανεις και unbranded ταυτοχρονα δεν παιζει ε?
Link to comment
Share on other sites

Εννοω να περασεις νεο λειτουργικο ας το πεις που ειναι απευθειας της motorola χωρις παρεμβαση της vodafone. Ετσι θα ξανα μηδενιστει ο κωδικος που εχεις ξεχασει και επιπλεον θα ξεφορτωθεις ολες τις παρεμβασεις της vodafone ( εφοσον σε ενοχλουν ).
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα πρεπει να μαθεις τα βασικα, δεν ειναι και η πιο ευκολη υποθεση!

Σε πρωτη φαση κανε μια περιηγηση στο site της υπογραφης μου και δες το λεξικο ορων που εχει εκει μεσα.

 

Υστερα ριξε μια ματια στον οδηγο που εγραψε ενας φιλος περι του πως περνας το συγκεκριμενο αρχειο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=137276

 

Ουσιαστηκα μολις μαθεις πανω κατω τι παιζει κατεβαζεις το ανω προγραμμα, σου δινω και το απαραιτητο αρχειο να το περασεις και εισαι ετοιμος. Απλα παρεις backup τα παντα απο τηλ.καταλογο μεχρι αρχεια κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...