Jump to content

[Επίσημο] Motorola E770


ismini20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο συνηθως συμβαινει οταν προσπαθεις να βγαλεις φωτογραφια με χαμηλο φωτισμο.

 

Αν συμβαινει παντα,πηγαινε το στη Moto.Ειναι υποχρεωμενοι να το φτιαξουν (αν ειναι στην εγγυηση) .

 

:)

Kai me polu fwtismo eksakolou8ei na uparxei to problhma :(

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως... Σε κανένα σημείο της διαδικασίας δεν μου έβγαλε πρόβλημα...

 

Που ακριβώς σου ζητάει κωδικό?

otan teleiwseis thn anaba8mish & baleis pin sthn sunexeia petaei auto to mhnuma !!!

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Όντως με το firmware που πέρασα, όταν γράφεις sms με περισσότερους απο 70 χαρακτήρες στέλνει 2 μηνύματα (χρεώνεσαι δηλ. 2 φορές). Δεν το είχα προσέξει γιατί πλέον δεν ασχολούμαι πολύ με τα sms. Ελπίζω να βρώ κάποιο πιο καινούριο firmware που να μην έχει αυτό το ελάττωμα...

Auto mporeis na to allakseis mesa apo to P2KTools :):):) apla to mono 8a sta stelnei me kefalaia epilegeis loipon thn uposthriksh unicode

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Re paidia mia erwthsh.

 

Eggrafh synomilias kai fwnitikh eggrafh - shmeiwsh genikws den kanei to kinhto? Oso epsaksa den brika tipota. Einai dynaton?

Oxi uposthrizei fwnitika mhnumata alla me to ...menu ths Voda einai ligo duskolo na to breis phgaine mhnumata > neo mhnuma > neo fwnitiko mhnuma to opoio mporeis kai na steileis :)

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Auto mporeis na to allakseis mesa apo to P2KTools :):):) apla to mono 8a sta stelnei me kefalaia epilegeis loipon thn uposthriksh unicode

 

Πως ακριβώς γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

otan teleiwseis thn anaba8mish & baleis pin sthn sunexeia petaei auto to mhnuma !!!

 

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι να έχεις κινητό CU ή ala carte (δηλ. χωρίς σύνδεση). Αν είναι έτσι, δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω. Κάτι έχω δει σε ξένα fora για subsidy codes, αλλά δεν έχω ασχοληθεί παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι να έχεις κινητό CU ή ala carte (δηλ. χωρίς σύνδεση). Αν είναι έτσι, δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω. Κάτι έχω δει σε ξένα fora για subsidy codes, αλλά δεν έχω ασχοληθεί παραπάνω...

exeis PM :)

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

exeis PM :)

 

Δυστυχώς δεν ασχολούμαι καθόλου με messengers...

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.handy-faq.de/forum/showthread.php?t=16770&highlight=subsidy+code

 

Έχει ένα αρχείο word που περιγράφει πως βρίσκεις το subsidy code

 

Ελπίζω να βοηθήσει

 

Στράτος

 

p.s.: επίσης νομίζω πως κάποιος λέει ότι το subsidy code στο κινητό του ήταν 12345678... Λες?

Link to comment
Share on other sites

Kai me polu fwtismo eksakolou8ei na uparxei to problhma :(

 

Εσύ πώς το έλυσες? Ψάχνω να βρώ κάποιον που να έχει το ίδιο πρόβλήμα και να έχει βρεί άκρη. Όσοι πιστοί, απαντήστε εδώ ή στείλτε PM. Ευχαριστώ και πάλι.

People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την brandfree έκδοση λογισμικού και τώρα έχω δυο προβλήματα:

1)όταν μπαίνω σε ελληνικές σελίδες wap δεν εμφανίζοντα οι ελληνικοί χαρακτήρες(η έκσοση λογισμικού είναι φινλανδική αλλά έχω περάσει ελληνικό language pack).

2)όταν πάω να μπω στο vf live αντί να μπει στο 3g live μπαίνει στο παλιό(χωρίς εκόνες)live

 

βοηθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την brandfree έκδοση λογισμικού και τώρα έχω δυο προβλήματα:

1)όταν μπαίνω σε ελληνικές σελίδες wap δεν εμφανίζοντα οι ελληνικοί χαρακτήρες(η έκσοση λογισμικού είναι φινλανδική αλλά έχω περάσει ελληνικό language pack).

2)όταν πάω να μπω στο vf live αντί να μπει στο 3g live μπαίνει στο παλιό(χωρίς εκόνες)live

 

βοηθεια!!!

 

1)αν μπορείς γράψε κάποιο Ελληνικό wap site για να το τσεκάρω. Και εγώ το φινλανδικό firmware έχω

 

2)σε αυτό μάλλον δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Το ίδιο συνέβαινε και με το προηγούμενό μου Motorola, ένα V525 Vodafone Live που το είχα κάνει V620 χωρίς Live. Κάπως πρέπει να βλέπει η Vodafone αν το κινητό που ζητάει την πρόσβαση έχει ή όχι το Vodafone Live menu

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ασχολούμαι καθόλου με messengers...

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.handy-faq.de/forum/showthread.php?t=16770&highlight=subsidy+code

 

Έχει ένα αρχείο word που περιγράφει πως βρίσκεις το subsidy code

 

Ελπίζω να βοηθήσει

 

Στράτος

 

p.s.: επίσης νομίζω πως κάποιος λέει ότι το subsidy code στο κινητό του ήταν 12345678... Λες?

Όχι !!! το δοκίμασα το 12345678 και δεν το δέχτηκε ως έγκυρο Επίσης ακολουθόντας την διαδικασία που περιγράφεται στο doc μου γυρνάει ένα 16αδικό:

0x00

0x97

0xDE

0x14

0xE1

 

Να υποθέσω ότι πρέπει να το μετασχηματήσω σε άλλη μορφή;(διαδυκό η δεκαδικό;;; ) ή ο subsidy μπορεί να περιέχει και γράμματα;

 

Σε ευχαριστώ πάντως :)

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

1)αν μπορείς γράψε κάποιο Ελληνικό wap site για να το τσεκάρω. Και εγώ το φινλανδικό firmware έχω

 

2)σε αυτό μάλλον δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Το ίδιο συνέβαινε και με το προηγούμενό μου Motorola, ένα V525 Vodafone Live που το είχα κάνει V620 χωρίς Live. Κάπως πρέπει να βλέπει η Vodafone αν το κινητό που ζητάει την πρόσβαση έχει ή όχι το Vodafone Live menu

Ποιό άλλο από το http://wap.myphone.gr ;;; :)

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Yparxoun themes gia to kinhto?

Κοίτα προηγούμενα posts μου και κοίτα και εδώ: http://www.handy-faq.de/forum/showthread.php?t=18670 :)

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την brandfree έκδοση λογισμικού και τώρα έχω δυο προβλήματα:

1)όταν μπαίνω σε ελληνικές σελίδες wap δεν εμφανίζοντα οι ελληνικοί χαρακτήρες(η έκσοση λογισμικού είναι φινλανδική αλλά έχω περάσει ελληνικό language pack).

2)όταν πάω να μπω στο vf live αντί να μπει στο 3g live μπαίνει στο παλιό(χωρίς εκόνες)live

 

βοηθεια!!!

Δες αν έχεις ενεργοποιήσει την εμφάνιση εικόνων από τις ρυθμίσεις του πλοηγού

ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΜΠΛΕ ΦΩΣ
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα προηγούμενα posts μου και κοίτα και εδώ: http://www.handy-faq.de/forum/showthread.php?t=18670 :)

 

Eyxaristw poly. katebasa kapoia skins omws den kserw pws na ta egkatastisw. Mhpws se vodafon live de ginetai?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον σας έχω πρήξει με το συγκεκριμένο θέμα, αλλά ελπίζω αυτό να είναι το τελευταίο σχετικό post... :)

 

Αν θυμάστε επί μήνες τώρα παραπονιέμαι οτι όταν το κινητό μου μείνει αναμμένο για περισσότερο από ένα 24ωρο, εντός της λέιτουργίας της φωτογραφικής μηχανής όταν πάω να βγάλω φωτογραφία μου βγαίνει το μήνυμα "Αποτύπωση εικόνας αδύνατη". Όπως προανέφερα το πήγα στη Motorola για αναβάθμιση και μου εγκατέστησαν το - τότε - τελευτάιο λογισμικό (.C3P). Φυσικά δεν έγινε τίποτα και το πρόβλημα συνεχίστηκε...

Καθώς το πρόβλημα λύνεται με το σβήσιμο και άναμμα της συσκευής ξανά, αποφάσισα να αφήσω το τηλέφωνο συνεχώς αναμμένο για να δώ πως θα εξελιχθεί το πρόβλημα.

 

Αποτελέσματα:

1) Στη φωτογραφική δεν είχαμε καμία πρόοδο

2) Το πρόβλημα επιδεινώθηκε και άρχισε να εμφανίζεται και στη βιντεοκάμερα, όπου επίσης δεν με άφηνε να κάνω λήψη

3) Στις "Εικόνες" δεν εμφανίζονταν πια οι φωτογραφίες μου (δίπλα στο όνομά τους αντί για thumbnail έβλεπα ένα error εικονίδιο).

 

Έσβησα και ξανάναψα τη συσκευή και πάλι όλα ΟΚ.

 

Άρα, στη δική μου περίπτωση δε φαίνεται να έχει πρόβλημα το hardware σε ό,το αφορά την κάμερα της συσκευής, μάλλον κάτι γίνεται με το software και το κινητό "τα παίζει" μετά από κάποιο διάστημα...

 

Καμιά περαιτέρω ιδέα?? Υπάρχει καμία πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού που να διορθώνει το πρόβλημα? Έχει συναντήσει κανείς παρόμοια προβλήματα??

Σας παρακαλώ απαντήστε μου αυτή τη φορά είτε εδώ, είτε με ΡΜ, γιατί είμαι σε απόγνωση πλέον με αυτή τη συσκευή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

People who think they know everything are an annoyance to those of us who really do so,
Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα:

1) Στη φωτογραφική δεν είχαμε καμία πρόοδο

2) Το πρόβλημα επιδεινώθηκε και άρχισε να εμφανίζεται και στη βιντεοκάμερα, όπου επίσης δεν με άφηνε να κάνω λήψη

3) Στις "Εικόνες" δεν εμφανίζονταν πια οι φωτογραφίες μου (δίπλα στο όνομά τους αντί για thumbnail έβλεπα ένα error εικονίδιο).

ακριβως το ιδιο γινεται και σε εμενα,μονο που γινονται σχεδον ταυτοχρονα.Επισης ασχετα με αυτο κολλαει και δεν μου βγαζει εισερχομενες και εξερχομενες κλησεις.Οταν τις επιλεγω απο το μενου με πεταει στην επιφανεια!

μαμα τα...

teodor
Link to comment
Share on other sites

Όχι !!! το δοκίμασα το 12345678 και δεν το δέχτηκε ως έγκυρο Επίσης ακολουθόντας την διαδικασία που περιγράφεται στο doc μου γυρνάει ένα 16αδικό:

0x00

0x97

0xDE

0x14

0xE1

 

Να υποθέσω ότι πρέπει να το μετασχηματήσω σε άλλη μορφή;(διαδυκό η δεκαδικό;;; ) ή ο subsidy μπορεί να περιέχει και γράμματα;

 

Σε ευχαριστώ πάντως :)

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ: http://www.handy-faq.de/forum/showthread.php?t=12019

 

Στην παράγραφο 6 δίνει οδηγίες για το πως να μην σου εμφανίζει την οθόνη που ζητάει το subsidy code.

Μετά από μια μετάφραση στο babelfish, τα βήματα είναι:

 

1. Συνδέεις το κινητό

2. με το P2KCommander (ή όποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς) βρίσκεις το αρχείο "secure_pds_init" στον φάκελο /a/ ή στον /a/system και το σβήνεις.

3. πριν κάνεις restart πας στο Ρυθμίσεις > Διαμόρφωση > Χαιρετισμός και σβήνεις το κείμενο που έχει για χαιρετισμό

4. κάνεις restart και δεν σου το ξαναεμφανίζει...

 

Ελπίζω να παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...