Jump to content

Harry Potter: Βιβλία


billyavl
 Κοινοποίηση

Ποιο/α βιβλίο/α Harry Potter σας άρεσαν περισσότερο;  

157 members have voted

  1. 1. Ποιο/α βιβλίο/α Harry Potter σας άρεσαν περισσότερο;

    • Ο ΧΠ και η φιλοσοφική λίθος
    • Ο ΧΠ και η κάμαρα με τα μυστικά
    • Ο ΧΠ και ο αιχμάλωτος του Αζκαμπάν
    • Ο ΧΠ και το Κύπελλο της φωτιάς
    • Ο ΧΠ και το Τάγμα του Φοίνικα
    • Ο ΧΠ και ο ημίαιμος πρίγκιπας
    • Ο ΧΠ και οι κλήροι του θανάτου
    • Διάβασα κάποιο και δε μου άρεσε καθόλου
    • Δεν έχω διαβάσει κανένα και ούτε πρόκειται
    • Δεν έχω διαβάσει κανένα αλλά θα ήθελα να διαβάσω κάποιο


Recommended Posts

εχεις ενα δικιο σ'αυτο... δεν πηγαινε αλλο!!

Αλλα ηταν μια απιστευτη σειρα γενικα και οταν τελειωνει... ε αφηνει μια "νοσταλγια"...

 

Τουλάχιστον μετά από 20 χρόνια όποτε το θυμόμαστε θα μας ξεφεύγει ένα "Πω πω. Τι μου θύμισες τώρα", όχι "Με τι βλακείες ασχολείσαι" ;)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 743
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα spoiler τα εφαγε η μαρμαγκα? :blink:

 

telos me ta spoiler, perase pano apo enas minas, ta agglika site ta stamatisan 1 vdomada apo tin kikloforia tou;)

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Paidia egw molis teliwsa to deutero diabasma kai xezoumisma tou bibliou.To kefaleo King's Cross den to eixa xezoumisei kai twra to katalava kala.Einai auto pou exeigei ta panta gia oli tin seira kai to kalitero pou exw diavasei.Bravo J.K

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πιο πολυ απ'ολα μου αρεσε το "The Prince's tale"!!!:up:

Κορυφαιο κεφαλαιο που δινει πολλα στοιχεια για ολα τα βιβλια σχεδον!!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσαν αυτα τα δυο κεφαλαια + "the Malfoy manner"

Ναι,"Το αρχηγείο Μαλφόι" και εμένα μου άρεσε!

Link to comment
Share on other sites

γενικα ολο το βιβλιο μου αρεσε παρα πολυ!!Μερικοι σε κριτικες για το βιβλιο λεγανε πως στην μεση περιπου γινοταν βαρετο αλλα εμενα δεν μου φανηκε πουθενα βαρετο!:blink:
Link to comment
Share on other sites

γενικα ολο το βιβλιο μου αρεσε παρα πολυ!!Μερικοι σε κριτικες για το βιβλιο λεγανε πως στην μεση περιπου γινοταν βαρετο αλλα εμενα δεν μου φανηκε πουθενα βαρετο!:blink:

 

Η αλήθεια είναι ότι όταν κατασκήνωναν εδώ και εκεί χωρίς να κάνουν τίποτα ήταν λίγο εκνευριστικό, με την έννοια ότι δεν υπήρχε εξέλιξη στη δράση(ιδίως στη φάση μετά τη φυγή του Ρον).Πάντως το βιβλίο γενικά ήταν καταπληκτικό με κορυφή το "The Prince's tale":D

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

γενικα ολο το βιβλιο μου αρεσε παρα πολυ!!Μερικοι σε κριτικες για το βιβλιο λεγανε πως στην μεση περιπου γινοταν βαρετο αλλα εμενα δεν μου φανηκε πουθενα βαρετο!:blink:

 

+1!

Καπου στη μεση επεφτε η δραση αλλα δε βαριοσουν! και μου αρεσε επισης και το Godric's Hollow που

περιγραφεται σαν αναμνηση και η επιθεση στους Ποτερ

 

Φοβερο κεφαλαιο με απιστευτη δραση και ανατροπη!!!:up:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Στις 3 Νοεμβρίου και στα ελληνικά. Άντε να το διαβάσουμε κι εμείς που δεν τα πάμε και τόσο τέλεια με τα αγγλικά.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με το κεφάλαιο King's Cross...

 

Ο Βόλντεμορτ μετά το θάνατό του μένει στη μορφή του μωρού σε αυτό το ενδιάμεσο στάδιο ζωής και θανάτου, χωρίς να είναι ικανός να προχωρήσει, σωστά;

 

Ο Χάρι φτάνει σε αυτό το μέρος με τη μορφή που έχει όταν πεθαίνει και με την επιλογή να φτάσει ξανά στη ζωή, ή να προχωρήσει "...on".

 

O Ντάμπλντορ γιατί βρίσκεται εκεί;;; Μήπως έχει "κολλήσει" κι αυτός εκεί και γιατί άραγε;

Ή απλά είναι εκεί για να καθοδηγήσει το Χάρι; Και αν ναι, γιατί να είναι αυτός και όχι οι γονείς του, ας πούμε; Τι λέτε;

 

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με το κεφάλαιο King's Cross...

 

Ο Βόλντεμορτ μετά το θάνατό του μένει στη μορφή του μωρού σε αυτό το ενδιάμεσο στάδιο ζωής και θανάτου, χωρίς να είναι ικανός να προχωρήσει, σωστά;

 

Ο Χάρι φτάνει σε αυτό το μέρος με τη μορφή που έχει όταν πεθαίνει και με την επιλογή να φτάσει ξανά στη ζωή, ή να προχωρήσει "...on".

 

O Ντάμπλντορ γιατί βρίσκεται εκεί;;; Μήπως έχει "κολλήσει" κι αυτός εκεί και γιατί άραγε;

Ή απλά είναι εκεί για να καθοδηγήσει το Χάρι; Και αν ναι, γιατί να είναι αυτός και όχι οι γονείς του, ας πούμε; Τι λέτε;

 

Εκεινο δεν ειναι το σταδιο αναμεσα στην ζωη κ στον θανατο αλλα στο μυαλο του Χαρι.Δεν παυει ομως να ειναι αληθινο.Ο χαρι μιλησε τον Νταμπλντορ γιατι κεινη τη στιγμη αυτον χρειαζοταν για καθοδηγηση!!(τελος τα spoiler)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με το κεφάλαιο King's Cross...

 

Ο Βόλντεμορτ μετά το θάνατό του μένει στη μορφή του μωρού σε αυτό το ενδιάμεσο στάδιο ζωής και θανάτου, χωρίς να είναι ικανός να προχωρήσει, σωστά;

 

Ο Χάρι φτάνει σε αυτό το μέρος με τη μορφή που έχει όταν πεθαίνει και με την επιλογή να φτάσει ξανά στη ζωή, ή να προχωρήσει "...on".

 

O Ντάμπλντορ γιατί βρίσκεται εκεί;;; Μήπως έχει "κολλήσει" κι αυτός εκεί και γιατί άραγε;

Ή απλά είναι εκεί για να καθοδηγήσει το Χάρι; Και αν ναι, γιατί να είναι αυτός και όχι οι γονείς του, ας πούμε; Τι λέτε;

 

Είχα κι εγώ την ίδια απορία, αποκλείεται όμως

να έχει κολλήσει εκεί και ο Ντάμπλντορ, αφού ήξερε τι υπάρχει παρακάτω... Λογικά απλά ήταν όντως ο κατάλληλος για να τον καθοδηγήσει. Όσο για το που ήταν αυτό το μέρος, δείτε την ερώτηση της "Elisabeth" εδώ.

 

 

Διαφωνώ με το να σταματήσουμε τα spoilers όταν πολλά μέλη του forum θα διαβάσουν το βιβλίο σε 2 μήνες...

Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ την ίδια απορία, αποκλείεται όμως

να έχει κολλήσει εκεί και ο Ντάμπλντορ, αφού ήξερε τι υπάρχει παρακάτω... Λογικά απλά ήταν όντως ο κατάλληλος για να τον καθοδηγήσει. Όσο για το που ήταν αυτό το μέρος, δείτε την ερώτηση της "Elisabeth" εδώ.

 

 

Διαφωνώ με το να σταματήσουμε τα spoilers όταν πολλά μέλη του forum θα διαβάσουν το βιβλίο σε 2 μήνες...

Τοτε να μπουν σε αυτο το forum σε 2 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να τους απαγορεύσουμε να συζητάνε για τα υπόλοιπα βιβλία; Λες και είναι μεγάλος κόπος τα spoiler tags... :what:
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Ok απλα εγω ειχα ξεχασει οτι μενω Ελλαδα και οτι αλλοι δεν το εχουν διαβασει μιας και εδω αργει πολυ!!:pΣε ολα τα site που εμπαινα(ξενα) σταματησαν τα spoilers κι εγω απο συνηθειο...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
:cool:.. Και για να μην ξεχνιόμαστε αύριο βγαίνει το 7ο βιβλίο του HP (στα Ελληνικά).
Link to comment
Share on other sites

:cool:.. Και για να μην ξεχνιόμαστε αύριο βγαίνει το 7ο βιβλίο του HP (στα Ελληνικά).

 

Και για πρώτη φορά θα είναι διαθέσιμο και με το κανονικό, αλλά και με το «ενήλικο» εξώφυλλο, όπως επίσης και σε μία ειδική, συλλεκτική, δερματόδετη έκδοση, στην εξαιρετικά συμφέρουσα τιμή των 33 ευρώ (την οποία και θα πάρω).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και για πρώτη φορά θα είναι διαθέσιμο και με το κανονικό, αλλά και με το «ενήλικο» εξώφυλλο, όπως επίσης και σε μία ειδική, συλλεκτική, δερματόδετη έκδοση, στην εξαιρετικά συμφέρουσα τιμή των 33 ευρώ (την οποία και θα πάρω).

 

Το βιβλίο θα είναι διαθέσιμο από όλα τα βιβλιοπωλεία Ελλάδας και Κύπρου σε 3 διαφορετικές εκδόσεις, με το ίδιο περιεχόμενο φυσικά!

 

Σε αυτή με την «κλασική» εικονογράφηση στο εξώφυλλο, που είναι ανάλογη αυτής των προηγούμενων 6 βιβλίων, σε ειδική σκληρόδετη συλλεκτική έκδοση μεγαλύτερου σχήματος (16Χ24) με την υπογραφή της συγγραφέα στο εξώφυλλο και σε εναλλακτική έκδοση με «φωτογραφικό» εξώφυλλο, αντίστοιχο του αγγλικού. Μάλιστα, με «φωτογραφικό» εξώφυλλο θα κυκλοφορήσουν και τα 6 προηγούμενα βιβλία της σειράς, ενώ μέσα σε οποιαδήποτε από τις 3 εναλλακτικές εκδόσεις θα βρείτε μια δωροεπιταγή 27,5 ευρώ, την οποία μπορείτε να εξαργυρώσετε κατά την αγορά της συλλεκτικής κασετίνας Χάρι Πότερ, που περιλαμβάνει τα 6 προηγούμενα βιβλία της σειράς καθώς και χώρο για το 7ο!

 

 

........... 27,50 € .................... 33,00 € ....................... 27,50 € ..........

http://www.psichogios.gr/datafiles/covers/big/22435.jpg...http://www.psichogios.gr/datafiles/covers/big/22483.jpg...http://www.psichogios.gr/datafiles/covers/big/22484.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκδόσεις Ψυχογιός έτσι;

Σωστά.

 

Θα χει πάλι τη δωρεάν σύνδεση με Forthnet;

???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...