Jump to content

Harry Potter: Βιβλία


billyavl
 Κοινοποίηση

Ποιο/α βιβλίο/α Harry Potter σας άρεσαν περισσότερο;  

157 members have voted

  1. 1. Ποιο/α βιβλίο/α Harry Potter σας άρεσαν περισσότερο;

    • Ο ΧΠ και η φιλοσοφική λίθος
    • Ο ΧΠ και η κάμαρα με τα μυστικά
    • Ο ΧΠ και ο αιχμάλωτος του Αζκαμπάν
    • Ο ΧΠ και το Κύπελλο της φωτιάς
    • Ο ΧΠ και το Τάγμα του Φοίνικα
    • Ο ΧΠ και ο ημίαιμος πρίγκιπας
    • Ο ΧΠ και οι κλήροι του θανάτου
    • Διάβασα κάποιο και δε μου άρεσε καθόλου
    • Δεν έχω διαβάσει κανένα και ούτε πρόκειται
    • Δεν έχω διαβάσει κανένα αλλά θα ήθελα να διαβάσω κάποιο


Recommended Posts

μα πως τα διαβάζετε μόνο τις πρώτες πέντε σελίδες απ'το πρώτο βιβλίο άντεξα να διαβάσω:what::fool::down:
Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 743
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μα πως τα διαβάζετε μόνο τις πρώτες πέντε σελίδες απ'το πρώτο βιβλίο άντεξα να διαβάσω:what::fool::down:

 

Άμα έχεις κέφι, διάθεση και εννοείτε και χρόνο δεν είναι τίποτα δύσκολο ;).

Link to comment
Share on other sites

Άμα έχεις κέφι, διάθεση και εννοείτε και χρόνο δεν είναι τίποτα δύσκολο ;).

 

Και αμά σε ενδιαφέρει αυτό που διαβάζεις... :wink:

 

Υ.Γ.

Λεπτομέρειες επί της δερμάτινης έκδοσης αποψέ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρειες επί της δερμάτινης έκδοσης αποψέ...

 

Τελικά αγόρασα το "κλασσικό" :):happy:... δεν με πολύ ενθουσίασε η "δερμάτινη έκδοση" :O!!

 

 

http://img209.imageshack.us/img209/5357/cimg2316hs6.th.jpg....http://img209.imageshack.us/img209/1530/cimg2319ph2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα το "κλασσικό" :):happy:... δεν με πολύ ενθουσίασε η "δερμάτινη έκδοση" :O!!

 

 

http://img209.imageshack.us/img209/5357/cimg2316hs6.th.jpg....http://img209.imageshack.us/img209/1530/cimg2319ph2.th.jpg

 

Γιατί δεν σε ενθουσίασε; Δεν την έχω δει από κοντά, την έχει πάρει η φίλη μου που δουλεύει σε βιβλιοπωλείο... Ελπίζω να είναι καλή... :worry:

 

Υ.Γ.

Η αφιέρωση "To All of Harry's Friends in Greece" έγινε "Best Wishes"; :down:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή παράτησα φρικτά γρήγορα την αγγλική έκδοση,πάω από βδομάδα για την adult ελληνική έκδοση.

 

Λογικά στα μεγάλα βιβλιοπωλεία θα υπάρχει (Ιανός κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στα μεγάλα βιβλιοπωλεία θα υπάρχει (Ιανός κτλ)

 

Σίγουρα θα υπάρχει... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Veco πρέπει να την δεις από κοντά για να κρίνεις και εσύ (το βράδυ περιμένω εντυπώσεις).. :)

 

@soublaki-3: Όχι δεν είχε.

Link to comment
Share on other sites

Veco πρέπει να την δεις από κοντά για να κρίνεις και εσύ (το βράδυ περιμένω εντυπώσεις).. :)

 

Εννοείται. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ρωτήσω στο βιβλιοπωλείο αν πωλείται χωριστά η "Συλλεκτική Κασετίνα" :( ...Ξέρει κανείς κάτι :worry: ??

 

http://img218.imageshack.us/img218/8302/22493vj5.jpg

Link to comment
Share on other sites

η adult εκδοση τι ακριβως ειναι?:wacko:

 

Είναι έκδοση που απευθύνετε σε ενήλικες (και καλά). Οι διαφορές είναι μόνο στο εξώφυλλο! :)

Link to comment
Share on other sites

egw pira tin adult xthes to vradi apo ton barbounaki sthn thessaloniki.Einai to mono vivliopolio pou anixe to vradi gia na ''ipodextei'' to neo vivlio
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα στο site του περιοδικου "empire" υπαρχει μια δηλωση της Rowling που λεει οτι ο Dumbledore ηταν gay!
Link to comment
Share on other sites

Yeap, ήταν πρώτο θέμα στο BBC πριν λίγες βδομάδες... :rolleyes: Τα περισσότερα comments που έγιναν ποτέ σε άρθρο του Leaky Cauldron και άλλα πολλά :shifty:
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Οντως το δηλωσε κατα τη διαρκεια της περιοδιας της στη Νεα Υορκη οταν τη ρωτησαν αν ο Νταμπλντορ βρηκε ποτε την αληθινη αγαπη.....:down:

 

Για το ελληνικο βιβλιο, δεν το εχω διαβασει ακομα αλλα μια ματια που εριξα στους τιτλους των κεφαλαιων εδειξε οτι ειναι σκοτωμενοι...

Με κορυφαια τα "Γκοντριγκς Χολοου" και "Σελ Κοτατζ"!!!:lol:

Επισης δεν ηξερα οτι elder ειναι η κουφοξυλια...........:lol:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Μη μου πείτε ότι δε το περιμένατε για τον Dumbledore... :p Για εμένα έπαιζαν δύο σενάρια... είτε ήταν πολύ σοφός για να ασχολείται με τον εαυτό του είτε ήταν gay... πάντως θα έπρεπε η Rowling να περιμένει μερικούς μήνες για να κάνει αυτή την δήλωση κατ'εμε για να μην επηρεαστούν οι πωλήσεις (είτε θετικά, είτε αρνητικά)

 

Σε τελική ανάλυση δικός της χαρακτήρας είναι, ότι θέλει γράφει...

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τη δερμάτινη έκδοση του βιβλίου:

Προσεγμένη, καλό εξώφυλλο, το συνηθισμένο χαρτί και η ίδια εκτύπωση, ευχάριστη έκπληξη ο κόκκινος σελιδοδείκτης. Νομίζω αξίζει τα λεφτά της...

 

Ξεκίνησε χθες βράδυ να το διαβάζω σιγά, σιγά, σιγά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Super Η δερματοδετη!

Αξιζει τα λεφτα της και επισης μου αρεσε το εξωφυλλο.

Και ειναι και δεμενη. Δεν εχει κολλα.Σουπερ!

Θα ανεβασω και video

 

Here and the video@@@!!!

http://rapidshare.com/files/67821852/__917___953___954___972___957___945__283.MOV.html

Link to comment
Share on other sites

Super Η δερματοδετη!

Αξιζει τα λεφτα της και επισης μου αρεσε το εξωφυλλο.

Και ειναι και δεμενη. Δεν εχει κολλα.Σουπερ!

Θα ανεβασω και video

 

Here and the video@@@!!!

http://rapidshare.com/files/67821852/__917___953___954___972___957___945__283.MOV.html

 

Το πιο καλό πράγμα είναι η τιμή της. 33 ευρώ είναι εξαιρετικά καλή τιμή για μία τόσο προσεγμένη έκδοση. Κάπου τόσο έκανε αν θυμάμαι καλά το έκτο βιβλίο και χωρίς να είναι δερματόδετο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε και ποσο κανει η αντιστοιχη δερματοδετη special εκδοση στα αγγλικα!!!!

ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ 50 ΕΥΡΩ!!!

Παλι καλα που εχουμε αυτην την τελεια τιμη στην Ελλαδα!

Και μην ξεχνατε!Η συλλεκτικη εκδοση αποτελειται ΜΟΝΟ απο 3000 αντιτυπα και δεν θα ανατυπωθει.Αρα μονο ο ευατος σας και αλλοι 2999 θα εχουν αυτη την εκδοση!

Και να ενημερωσω και κατι τελευταιο. Δυστυχως η συλλεκτικη εκδοση ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ και στην Ελλαδα.Εχουν μεινει ελαχιστα αντιτυπα στα βιβλιοπωλεια.

Αρα οποιος προλαβε προλαβε!

Link to comment
Share on other sites

Για δειτε και ποσο κανει η αντιστοιχη δερματοδετη special εκδοση στα αγγλικα!!!!

ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΑ 50 ΕΥΡΩ!!!

Παλι καλα που εχουμε αυτην την τελεια τιμη στην Ελλαδα!

Και μην ξεχνατε!Η συλλεκτικη εκδοση αποτελειται ΜΟΝΟ απο 3000 αντιτυπα και δεν θα ανατυπωθει.Αρα μονο ο ευατος σας και αλλοι 2999 θα εχουν αυτη την εκδοση!

Και να ενημερωσω και κατι τελευταιο. Δυστυχως η συλλεκτικη εκδοση ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ και στην Ελλαδα.Εχουν μεινει ελαχιστα αντιτυπα στα βιβλιοπωλεια.

Αρα οποιος προλαβε προλαβε!

 

Πράγματι, η αντίστοιχη αγγλική έκδοση ήταν πανάκριβη. Δεν πρόλαβα να την μελετήσω ιδιαίτερα για να δω εάν είχε καμία διαφορά που να δικαιολογούσε την τόσο υψηλότερη τιμή...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το αγόρασα χθές κ μόλις το τελείωσα!Ένα έχω να πώ...ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ!(κατά το ήμισυ βέβαια!:p)

Δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα,θεωρώ το 5ο κ 6ο βιβλίο,τα δυνατότερα της σειράς.

 

Πάντως η συγγραφέας πρέπει να είναι πολύυυυ αιμοδιψής άνθρωπος!Ρουθούνι για ρουθούνι δεν άφησε ζωντανό!Μέχρι κ την κακόμοιρη την Hedwig ξεπουπούλιασε!:mad:(ναι,μου στοίχισε αρκετά αυτό!:cry:)

Δικαιώθηκα με την τροπή της ιστορίας του Snape(συμπάθεια βλέπετε!:rolleyes:).Λίγδας-ξελίγδας το βοήθησε αρκετά το μυξιάρικο (ναι,τον Χάλι...εεε,Χάρι ήθελα να πώ!:p) το οποίο,δυστυχώς επέζησε κ πολλαπλασιάστηκε κιόλας!!(ήμαρτον!:p)

Τεσπά,λίγο άνευρο το βρήκα για τελευταίο βιβλίο κ θα προτιμούσα να τελείωνε στο γραφείο του Dumbledore,παρά αυτό το 19 χρόνια μετά.

 

 

Με τις υγείες μας,να το χαιρόμαστε!Καλό ήταν όσο κράτησε κ μακάρι να κρατούσε περισσότερο!:D

Τα βάζω σε spoiler,αν κ όποιος δεν το έχει διαβάσει ακόμα(υπάρχει κανείς άραγε?:D)καλό είναι να μην μπεί σ'αυτό το thread!:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθές κ μόλις το τελείωσα!Ένα έχω να πώ...ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ!(κατά το ήμισυ βέβαια!:p)

Δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα,θεωρώ το 5ο κ 6ο βιβλίο,τα δυνατότερα της σειράς.

 

Πάντως η συγγραφέας πρέπει να είναι πολύυυυ αιμοδιψής άνθρωπος!Ρουθούνι για ρουθούνι δεν άφησε ζωντανό!Μέχρι κ την κακόμοιρη την Hedwig ξεπουπούλιασε!:mad:(ναι,μου στοίχισε αρκετά αυτό!:cry:)

Δικαιώθηκα με την τροπή της ιστορίας του Snape(συμπάθεια βλέπετε!:rolleyes:).Λίγδας-ξελίγδας το βοήθησε αρκετά το μυξιάρικο (ναι,τον Χάλι...εεε,Χάρι ήθελα να πώ!:p) το οποίο,δυστυχώς επέζησε κ πολλαπλασιάστηκε κιόλας!!(ήμαρτον!:p)

Τεσπά,λίγο άνευρο το βρήκα για τελευταίο βιβλίο κ θα προτιμούσα να τελείωνε στο γραφείο του Dumbledore,παρά αυτό το 19 χρόνια μετά.

 

 

Με τις υγείες μας,να το χαιρόμαστε!Καλό ήταν όσο κράτησε κ μακάρι να κρατούσε περισσότερο!:D

Τα βάζω σε spoiler,αν κ όποιος δεν το έχει διαβάσει ακόμα(υπάρχει κανείς άραγε?:D)καλό είναι να μην μπεί σ'αυτό το thread!:lol::p

 

Πως αντεξες να περιμενεις τοσο καιρο, εγω παντα διαβαζω την αγγλικη εκδοση.

 

Τα σποιλερ δεν χρειαζονται, περασε πολυς καιρος απο τοτε που βγηκε το βιβλιο(αγγλικο)

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...