Jump to content

Oικιακό ασύρματο δίκτυο (Wi-Fi και Internet στα Windows)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι έχω καταλάβει, θέλεις να μπαίνεις ασύρματα στο ίντερνετ μέσω Pstn.

 

Αυτό που σου έδειξαν παραπάνω δεν σου κάνει.

 

Αυτό είναι αρκετά δύσκολο, υπήρχαν κάτι pstn wireless router αλλά έχω να δω χρόνια.

 

Οπότε έχεις 4 επιλογές :

 

1) Αν ξέρεις καλά από LInux πέρνεις ένα wrt54g (από τα παλιά, όχι τα version 5) ή ένα asus και του αλλάζεις τα φώτα για να το συνδέσεις με ένα usb ή rs232 modem.

 

2) Αμα βρεις κάποιο έτοιμο Pstn wireless router που σου είπα έχω να δω χρόνια

Μπορεί κάποιο από τα προϊόντα της http://www.draytek.nl/ να σου κάνει, ρίχτα στο systrans να τα μεταφράσεις.

 

3) Πέρνεις ένα απλό ΑΡ και αγοράζεις έναν pstn router (ναι υπάρχουν, αλλά δύσκολα τους βρίσκεις). Τι είναι ο Pstn router ? Απλά μια αυτόνομη εξωτερική συσκευή με ένα pstn modem και ethernet έξοδο.

Πχ : http://www.zyxel.com.tr/new/zyxel/haber/haziran2002_3.htm

http://www.vkx.com.vn/vn/product/product_n_lr3100p.asp

 

4) Φτιάχνεις ένα μηχάνημα να κάνει τα παραπάνω, πέρνεις ένα παλιό PC (κάτι από PII και πάνω, κατά προτίμηση κανένα celeron 600), του φορτώνεις Windows και το βάζεις να κάνει dialup με ένα modem. Το συνδέεις και με δικτυο με ένα απλό ΑΡ και είσαι έτοιμος. Ενναλακτικά βρίσκεις ένα notebook με σπασμένη οθόνη που θα το πάρεις πυρ παρά (100€) αντί για PC, και φυσικά αντί για windows μπορείς να βάλεις linux σε οποιοδήποτε απλό Pentium (ακόμα και στα 50 να είναι), ή και σε 486, του κοτσάρεις και μια PCI κάρτα αντί για εξωτερικό ΑΡ και παίζεις και έτσι.

 

Α, έχει και cisco routers με pstn εξόδους και τιμή κλάψε Χαράλαμπε...

 

Isdn router πάντως μπορείς να βρεις στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζητάς να σε βοηθήσουμε, αλλά δε μας λες:

 

1) Γιατί αποκλείεις την περίπτωση να κάνεις τη γραμμή ISDN (όπου μπορείς να χρησιμοποιήσεις το AVM Bluefritz για ασύρματο Internet).

 

2) Γιατί αποκλείεις την περίπτωση να κάνεις τη γραμμή DSL (όπου μπορείς να χρησιμοποιήσεις wireless router για ασύρματο Internet).

 

Δηλαδή προτιμάς να κρατήσεις την PSTN και να σου κοστίσει 500€ ο εξοπλισμός για το ασύρματο internet, η να κάνεις κάτι από τα παραπάνω που σου προτείνω και να κοστίσει 100€ ;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! θέλω να στύσω ενα ασύπματο δίκτυο με ένα φίλο μου. Η αποσταση απο το μπαλκόνι μου στο δικό του ειναι περίπου 50 μέτρα και έχουμε οπτική επαφή. Θα πίασει αν πάρουμε 2 ασύρματες κάρτες δικτύου με η χωρίς access point ή πρέπει να βάλουμε κεραίες? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

lipon filemou to mono pou prepei na kanei kata thhn gnwmimou einai na parete o kathena apo ena linksys to 54gs einai ok .

kai etsi tha exete ena wreo diktiaki . kai ean eisai tixeros tha piaseis kai alous ;)

stehellas
Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντυπωση,οτι εκτος απο την γραμμη pstn, η isdn και ειδικοτερα η adsl, ειναι πιο ακριβες λυσεις μηνιαιως. Η κανω λαθος?

Τωρα επειδη βλεπω οτι με την απλη γραμμη ειναι μπερδεμα η υποθεση, και ισως και τελικα να μην βρω λυση, σκεφτομαι τουλαχιστον την isdn λυση, που σιγουρα ειναι πιο φθηνη μηνιαιως απο την adsl.

Οποτε σε αυτην την περιπτωση, παιζει απλα και χωρις μπερδεματα, απ'οτι καταλαβα, το bluefritz της avm οπως μου ειπατε, με την διαφορα οτι υπαρχει το blyefritz starter pack & το bluefritz isdn set.

Ποιο απο τα δυο κανει την δουλεια μου?Μαλλον το πρωτο ε?

Και παιδια, ειλικρινα σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σας, και παλι περιμενω να μου πειτε τελικα τι να κανω?

Και αντε, αμα τελικα βρω λυση και καταφερω να συνδεθω ασυρματα στο ιντερνετ, και εγω εδω ειμαι.

Οτι χρειαστειτε για αυτ/το Ρ.Μ

Και παλι ευχαριστω και περιμενω νεα σας. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντυπωση,οτι εκτος απο την γραμμη pstn, η isdn και ειδικοτερα η adsl, ειναι πιο ακριβες λυσεις μηνιαιως. Η κανω λαθος?

 

Έίναι σχετικό με τη χρήση που ενδιαφέρεσαι να κάνεις.

 

Π.χ. εμένα η DSL με συμφέρει σε σχέση με την PSTN/ISDN access σε ΕΠΑΚ, λόγω της χρονοχρέωσης που δεν πληρώνω στην DSL.

 

Ποιά είναι η χρήση που κάνεις (ώρες/μήνα); Έτσι μπορούμε να βρούμε τι σε συμφέρει.

 

Μπορείς να δώσεις τα πρώτα ψηφία του τηλεφώνου σου (π.χ. 210-123....) ώστε να σου πούμε επίσης τι επιλογές έχεις στη DSL;

 

Επίσης με την ISDN επειδή θα έχεις 2 γραμμές με 1 πάγιο, και επειδή τώρα πληρώνεις 2 πάγια PSTN, αν κόψεις τη μία PSTN θα σου έρχεται ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ από ότι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω μετρησει ακριβως τις ωρες αλλα ειδικα τωρα τον χειμωνα μπαινω τουλαχιστον 2 με 3 ωρες ημερησιως.

Οσο για τα σαββατοκυριακα αστο τουλαχιστον τις διπλες ωρες.

Ο λογαριασμος του Ο.Τ.Ε που σημειωτεον οπως εχω πει αυτην την γραμμη την χρησιμοποιω αποκλειστικα και μονο για ιντερνετ μου ερχεται περιπου 60 και σπανια 80 ευρω τον μηνα μονο!!.

Με isdn η με adsl απο οτι νομιζω και απο προχειρους υπολογισμους που εχω κανει θα ερχεται ακριβοτερα και μαλιστα στο adsl με μεγαλη διαφορα.

Τωρα αν στο isdn ειναι μικρη η διαφορα το συζητω.

Απο την αλλη παιζει και η σταδιακη αυξηση στην χρονοχρεωση αλλα και σαν σταδιακη ισως ακομη τουλαχιστον μεχρις στιγμης η pstn η εστω η isdn (που ειναι καπως πιο γρηγορη) να συμφερει.

Οσο για το νουμερο μου τωρα ειναι 210800.... αλλα στο νεο σπιτι που θα παω θα ειναι 2294090... δεν το ξερω ακομα το νεο νουμερο φυσικα αλλα στην περιοχη που θα παω με αυτα τα ψηφια αρχιζει.

Επισης αν τελικα προτιμηθει το isdn ποιο απ'τα δυο προιοντα που λεω πιο πανω μου κανει εμενα και προτεινετε εσεις?

Αν παλι προτιμηθει τελικα adsl πειτε μου επισης ποια προιοντα προτεινετε?

Και ειπαμε συγνωμη αν σας κουραζω αλλα ειδικα με αυτο το θεμα δεν εχω ασχοληθει καθολου ωστοσω για οτι χρειαστειτε για αυτ/το (το ξαναλεω) στειλτε μου Ρ.Μ

Λοιπον? Τι λετε?

Και παλι ευχαριστω. :)

 

 

Υ.Σ:Επισης εχω πει απο την αρχη οτι δυστυχως για προσωπικους λογους δεν γινεται να εχω μια γραμμη για ολα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν του υα λες καλά.

 

Άμα πάρουν wrt54g πρέπει να αλλάξουν το firmware καταρχάς, και δεύτερον πρέπει να βρουν πριν από την version 5.

 

Καλά θα είναι να πάρει ο ένας ένα wrt, και ο άλλος είτε μια pci καρτούλα με εξωτερική κεραία (έστω εσωτερικού χώρου), είτε ένα usb, προκειμένου να τα βάλουν να βλέπονται από τις μπαλκονόπορτες.

 

 

Αν βάλετε κεραίες ακόμα καλύτερα, θα έχετε περισσότερο σήμα και πιθανότατα μεγαλύτερη ταχύτητα.

 

Μπορείτε να παίξετε με καρτούλες μόνο σε ad-hoc αλλά μην το κάνετε, προτιμήστε να έχετε ένα Access Point, θα σας βοηθήσει αργότερα (για παράδειγμα να μοιράσετε μια adsl από adsl router με το PC σβηστό.)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πόσο θόρυβο προκαλεί το ίδιο το awmn ?

 

Λόγο μεγέθους απίστευτα πολύ...

 

Ενωχλούμε ένα σωρό ιδιωτικά λινκ, όπως και αυτά ενωχλούν εμάς.

Link to comment
Share on other sites

1) Με 60-80 ευρώ το μήνα, το adsl θα σου έρθει φθηνότερα.

 

Πλέον οι dsl κοστίζουν κάτω από 30€/μήνα για το μικρότερο πακέτο.

 

Εάν μπορεις να βάλεις vivodi θα σου έρθει κάτω από 25€, ειδάλλως τα ποιό φθηνά πακέτα που κυκλοφωρούν αν θυμάμαι καλά είναι της forthnet με 3μηνο συμβόλαιο στο adsl1bill, http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007875

 

2) MHN βάλεις bluetooth... Προτίμησε wifi, είναι αναβαθμίσημο, γρηγορότερο, με μεγαλύτερη ακτίνα.

Link to comment
Share on other sites

Εαν κάνεις χρήση 3 ώρες ημερησίως, τότε υπάρχουν πακέτα ακόμα και σε DSL που θα σου έρχονται φθηνότερα!

 

Π.χ. με το Broadbank Pack 300 της HOL και την προσφορά που ισχύει μέχρι το τέλος του 2005, με €237 έχεις γραμμή & σύνδεση ADSL με ταχύτητα 384 και απεριόριστη χρήση για 12 μήνες! Δηλαδή 237/12 = € 19,75 ανά μήνα. Στα χρήματα αυτά περιλαμβάνεται και το κόστος για τη γραμμή DSL (μέσω ΟΤΕ), και το κόστος για τη DSL σύνδεση.

 

Αν αθροίσεις το κόστος των κλήσεων ΕΠΑΚ που κάνεις τώρα (και πρέπει να είναι περίπου 30€ / μήνα), και προσθέσεις και το κόστος της συνδρομής Internet PSTN (που είναι τουλάχιστον 10€ / μήνα), θα δείς ότι πληρώνεις περισσότερα τώρα με PSTN από ότι θα πληρώνεις αν βάλεις DSL! Και βέβαια με τη DSL θα είσαι online 24 ώρες χωρίς χρονοχρέωση, χωρίς ογκοχρέωση.

 

Με επιπλέον 43€ στην παραπάνω τιμή, μπορείς να αναβαθμίσεις το router που σου δίνει η HOL στο Broadbandpack ώστε να έχει ασύρματη υποστήριξη.

 

Επίσης με 95€ μπορείς να αγοράσεις καινούργιο, καλύτερο router (π.χ. US Robotics) που να έχει ασύρματη δικτύωση.

 

Έτσι θα στήσεις το ασύρματο Internet που θέλεις με πολύ μικρό κόστος, και θα έχεις και κέρδος σε σχέση με αυτά που πληρώνεις τώρα.

 

Αν δεις πόσο θα σου κοστίσουν οι άλλες λύσεις για ασύρματους routers σε PSTN ή το Bluefritz σε ISDN, θα διαπιστώσεις ότι το κόστος εκει είναι πολύ μεγαλύτερο.

 

Οπότε βλέπεις ότι με λίγο ψάξιμο δεν είναι πάντα "η PSTN φθηνότερη από τη DSL". Μπορεί να υπάρχουν και άλλα πακέτα DSL που να σε συμφέρουν, έφερα το Broadbandpack 300 ως παράδειγμα γιατί αυτό νομίζω ότι είναι το φθηνότερο αυτή τη στιγμή.

 

Edit: Μόλις είδα το post του Papashark. Vivodi μάλλον δε μπορεί να βάλει με τα τηλέφωνα που έδωσε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Sta eixa peo file mou poio panw oti to dsl einai ftinotero apo pstn otan kaneis medium xrhsh!!

Trexa pare ena wirells rooter kai kane to diktiakh sou eukola kai grhgora na ksemperdeueis!

Kai mh ksexnas an exeis dsl 384 de plhteis POTE!!TRELES TAXUTHTES!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ακομη και προσθετοντας και το παγιο του οτε για την τηλεφωνικη συνδεση και το μηνιαιο παγιο για την γραμμη dsl θα μου ερχεται πιο φθηνα καθε μηνα απο οτι τωρα?Υπαρχει και κατι ακομη μηνιαιο που πρεπει να πληρωνω εκτος απο αυτα τα δυο παγια που ειπα?Συνδρομη ισως?

Βεβαια θα δωσω καποια χρηματα εφαπαξ για την αγορα εξοπλισμου.Ετσι?

Οποτε στην χαμηλοτερη ταχυτητα dsl να προτιμησω κατι σε οτε για να μου ερχονται ολα πακετο στον λογαριασμο?

Τι προτεινεται? Για αγορα εξοπλισμου και για συνδεση? Η καποιο πακετο?

Επισης απο εναν υπολογισμο που εκανα στο site του oteshop βλεπω οτι για προσβαση adsl θελουν 15,90 τον μηνα στα 384, για συνδρομη adsl 18,90 τον μηνα αοριστου χρονου στα 384 παλι και φυσικα το παγιο της τηλεφωνικης συνδεσης που ειναι 11,90 τον μηνα.

Ολα αυτα με φ.π.α μας κανουν συνολο 55,60 τον μηνα.

Αν ειναι μονο αυτο τον ποσον το μηνιαιο τοτε ναι εχετε απολυτο δικιο συμφερει.Ειναι μονο αυτο ομως?

Επισης αυτο το ποσον θα χρεωνεται φανταζομαι καθε μηνα στον τηλεφωνικο μου λογ/μο.Ετσι?

Και τελος φυσικα εχει εφαπαξ το τελος ενεργοποιησης προσβασης στο adsl που ειναι 41,64 με φ.π.α και το κοστος αγορας modem ασυρματου με usb ανταπτορα που ειναι 130 με φ.π.α.

Βεβαια αυτα τα δινεις μια φορα αλλα τα χρεωνει στον πρωτο τηλεφωνικο λογ/μο μου?

Αυτα σε γενικες γραμμες,μαλλον φτανουμε στο τελος αυτου του βραχνα μου αναλογα φυσικα και με το τι θα μου πειτε κι εσεις κι αν ισχυουν αυτα που προανεφερα.

Περιμενω να μου πειτε αν ειναι ετσι τουλαχιστον για τον οτε και ισως και καποια αλλη προταση σας.

Ευχαριστω πολυ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ακομη και προσθετοντας και το παγιο του οτε για την τηλεφωνικη συνδεση και το μηνιαιο παγιο για την γραμμη dsl θα μου ερχεται πιο φθηνα καθε μηνα απο οτι τωρα?Υπαρχει και κατι ακομη μηνιαιο που πρεπει να πληρωνω εκτος απο αυτα τα δυο παγια που ειπα?Συνδρομη ισως?

Βεβαια θα δωσω καποια χρηματα εφαπαξ για την αγορα εξοπλισμου.Ετσι?

Οποτε στην χαμηλοτερη ταχυτητα dsl να προτιμησω κατι σε οτε για να μου ερχονται ολα πακετο στον λογαριασμο?

Τι προτεινεται? Για αγορα εξοπλισμου και για συνδεση? Η καποιο πακετο?

Επισης απο εναν υπολογισμο που εκανα στο site του oteshop βλεπω οτι για προσβαση adsl θελουν 15,90 τον μηνα στα 384, για συνδρομη adsl 18,90 τον μηνα αοριστου χρονου στα 384 παλι και φυσικα το παγιο της τηλεφωνικης συνδεσης που ειναι 11,90 τον μηνα.

Ολα αυτα με φ.π.α μας κανουν συνολο 55,60 τον μηνα.

Αν ειναι μονο αυτο τον ποσον το μηνιαιο τοτε ναι εχετε απολυτο δικιο συμφερει.Ειναι μονο αυτο ομως?

Επισης αυτο το ποσον θα χρεωνεται φανταζομαι καθε μηνα στον τηλεφωνικο μου λογ/μο.Ετσι?

Και τελος φυσικα εχει εφαπαξ το τελος ενεργοποιησης προσβασης στο adsl που ειναι 41,64 με φ.π.α και το κοστος αγορας modem ασυρματου με usb ανταπτορα που ειναι 130 με φ.π.α.

Βεβαια αυτα τα δινεις μια φορα αλλα τα χρεωνει στον πρωτο τηλεφωνικο λογ/μο μου?

Αυτα σε γενικες γραμμες,μαλλον φτανουμε στο τελος αυτου του βραχνα μου αναλογα φυσικα και με το τι θα μου πειτε κι εσεις κι αν ισχυουν αυτα που προανεφερα.

Περιμενω να μου πειτε αν ειναι ετσι τουλαχιστον για τον οτε και ισως και καποια αλλη προταση σας.

Ευχαριστω πολυ. :)

 

Το post μου παραπάνω που σου λέω για τα € 19,75 το μήνα, το διάβασες καθόλου; :worry:

Διάβασέ το γιατί απαντάω όλα όσα ρωτάς ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Akribws xaxaxaxax!!!

Re Giannh diabase kathara ta leei to paidi!Mh fobasai de se korodeuei!!Epishs mh pas me to Pote!!!Des ti times exei h forthnet kai ti h TRellas!!!!!Sta lew edw kai mia bdomada BALE DSL an se kaluptei!!!Kai oi times tha pesouna k allo na se sigouros!!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw ena pc me wifi adsl modem to opoio moirazomai me ena laptop mesw wifi.

tora thelo na sindeso tous 2 ipologistes wste o enas na vlepei to skliro tou allou kai ta arxeia genika.

 

Pos ginetai? Vima pros vima?

 

tha ithela tin voitheia sas!

Link to comment
Share on other sites

Αφού μοιράζεις το internet στους 2 υπολογιστές είναι συνδεδεμένοι. Αυτό που χρειάζεται έιναι να ορίσεις "κοινόχρηστους" φακέλους. Αυτό γίνεται πατώντας δεξί κλικ πάνω στον φακελό που θέλεις, επιλέγεις ιδιότητες και μετά κοινή χρήση . Περισσότερες και πιο αναλυτικές πληροφορίες θα βρεις στο forum από την αναζήτηση.

 

Ok?

Link to comment
Share on other sites

loipon , katafera na dei o kentrikos ipologistis pou exei to wifi montem to skliro tou laptop.thelo omos na kanw kai to antitheto.to laptop na dei tous sklirous tou kentrikou.pos ginetai?olous tous sklirous tous exw kanei "share" kai apo tous 2 ipologistes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω 2 laptops με κάρτες ασύρματου δικτύου, μπορώ να συνδέσω μεταξύ τους για να παίξω κάνα παιχνιδάκι ή να πάρω αρχεία από το ένα στο άλλο ή χρειάζεται και άλλος εξοπλισμός?????
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχω 2 laptops με κάρτες ασύρματου δικτύου, μπορώ να συνδέσω μεταξύ τους για να παίξω κάνα παιχνιδάκι ή να πάρω αρχεία από το ένα στο άλλο ή χρειάζεται και άλλος εξοπλισμός?????

θα χρειαστείς απλά ενα καλώδιο για να συνδέσεις τα 2 laptop και μετά όλα είναι παιχνιδάκι... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο??? μα εγώ θέλω να εκμεταλευτώ τις κάρτες ασύρματου δικτύου που έχουν! Οσο για το πρώτο παιδί που απάντησε δοκίμασα να το κάνω όπως λες αλλά αυτο που έχω καταφέρει είναι και τα δυο να ψάχνουν για κάποιο ασύρματο δίκτυο... Το θέμα είναι ότι με κάποιο τρόπο πρέπει να το ένα να εκπέμπει και το άλλο να ψάχνει... Δυσυχώς δεν έχω καταλάβει πως.. Αν κάποιος το έχει κάνει παρακαλώ να απαντήσει!! Μιλάμε πάντα για ασύρματη σύνδεση
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι πρέπει να βάλεις τις ανάλογες ρυθμίσεις στο TCP/IP από τις ιδιότητες στις συνδέσεις δικτύου.Ο ένας γίνεται πρωτεύων(server ας πούμε) και ο άλλος συνδέεται σε αυτόν.Λυπάμαι που έχω ξεχάσει τι ρυθμίσεις είχα.Αν κάποιος άλλος μπορεί ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι να κάνεις την σύνδεση που θέλεις. Παίρνεις ένα AP και αν έχεις dsl παίρνεις με ενσωματομένο adsl router, και αν είσαι τυχερός, τα Laptop, συνδέονται κατ'ευθείαν πάνω του και παίρνουν αυτόματα ρυθμίσεις οπότε δεν χρειάζεται να σκας για τίποτα. Στη συνέχεια αφού βρεις τι ρυθμίσεις πήρανε, μπορείς να τα δηλώσεις και στατικά, ώστε να μπορείς να αξιοποιήσεις υπυρεσίες που χρειάζονται static IP για να δουλέψουν (καλύτερα?). Αυτός είναι ο πρώτος και σίγουρος, αλλά και εύκολος τρόπος (καθώς και πιο λειτουργικός, καθώς θα μοιράζεις εύκολα dsl). Μετά έρχεται η οικονομικότατη λύση, δηλαδή ομότιμη σύνδεση σημείου προς σημείου, χωρίς τη δυνατότητα σύνδεσης άλλων στο δίκτυο(σε αντίθεση με τη πρώτη λύση). Απλά δίνεις παρόμοιες ρυθμίσεις και στα δυο (πχ ΙΡ - 192.168.1.5/6 και Μάσκα Υποδικτύου 255.225.255.0 ) και δουλεύουν. Μετά πας πχ στο counter-strike->lan->create τάδε και βλέπει και το άλλο το game σου. Α, αν θες να κάνεις δίκτυο απο το ένα, θα ενεργοποιήσεις την κάρτα δικτύου (πίνακας ελέγχου->συνδέσεις δικτύου->Μπλα-μπλα δεξί κλικ-> ενεργοποίηση) και μετά πας οδηγός ασυρμάτου δικτύου->νέο δίκτυο κτλ κτλ τόσο απλά! Για περισσότερα, κάνε ένα ποστ!
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...