Jump to content

Oικιακό ασύρματο δίκτυο (Wi-Fi και Internet στα Windows)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά κατάφερα να συνδεθούν με ad-hoc τωρα με την ip τι πρέπει να κάνω? Βλέπω οτι εχουν διαφορετική.

Το συνδεθούν τροπος του λέγειν θέλω να πώ οτι εχει γίνει σύνδεση αλλα το καθένα pc βλεπει μόνο τον εαυτό του.

Αcess point αν έχω καταλάβει εννοείς το ασύρματο ρούτερ? το οποιο εγώ δεν εχω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον πρεπει να κανω λοιπον πρωτα μεταφορα της γραμμης και μετα να κανω αιιτηση για adsl. Ετσι?

Και επισης θα ηθελα να πω,Χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα σε ολους τους κυριους και κυριες στο forum.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιά κατά την γνώμη σας είναι καλή μάρκα και αξιόπιστη για να φτιάξω δύκτιο (ασύρματη καρτα pci +acsess point ; Έχετε να προτείνετε κάποια άλλη καλύτερη σε ποιότητα δικτύου ή κάτι άλλο;

Μπορείτε να μου εξήγεισετε κάτι τρελό κατα εμένα ; Πώς γίνετε να έχω το acsess point και το pc με την ασύρματη κάρτα pci (d-link όλα ) δίπλα και το σήμα της κάρτας να είναι στο low .Καμιά ιδέα;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μολις παρηγγειλα απο το e-shop το adsl in a box plus της forthnet.

Δεν ξερω τωρα αν εκανα καλα,το δινει με 3 + 3 μηνες δωρο και επισης δωρο ενα mp3 & flash disk usb, ολα μαζι 189 ευρω.

Επισης ειναι ασυρματο οπως λεει, αλλα δεν καταλαβα πως ειναι ασυρματο με καρτα για το notebook μου η κατι σε usb? Η με wi fi ?

Δεν ξερω και θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε σε αυτο γενικοτερα και πως γινεται συνδεση και πως ακριβως ειναι ασυρματο κ.λ.π.

Μπορω Η πρεπει να αγορασω και μια καρτα (δεν ξερω και πως την λενε ακριβως) που να την βαλω στο notebook μου στο πλαι που μπαινει (οχι usb) για να βλεπει το modem που εχει μεσα η συσκευασια?

Για να κανω ασυρματη συνδεση κατ'αυτον τον τροπο και οχι wi fi.

Το κουτι θα τα εχει ολα μεσα? (Μαλλον αυτην την καρτα που λεω δεν την εχει) και θα μου εξηγει λετε πως?

Αλλα κι αυτο με το ασυρματο δεν το καταλαβα καλα.

Σας παρακαλω βρε παιδια τα φωτα σας γιατι ειμαι τελειως αρχαριος στο ολο θεμα.

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω μολις παρουμε μια wifi card για το pc του παιδιου απεναντι.Εχω ενα προβλημα ομως!Προσπαθω να δημιουρησω ενα ασυρματο απο το laptop μου αλλα μεσω του οδηγου των windows οταν μου ζηταει ονομα δικτυου (ssid) οτι και να γραψω μου λεει οτι δεν ειναι εγκυρο:wacko: !Δοκιμαζω με αγγλικους χαρακτηρες και εχω ενεργοποιησει την καρτα αλλα παλι τπτ.Υπαρχει καποια λυση;

 

Γεια σου φίλε και καλή χρονιά.

 

Επειδή έχω κάνει ασύρματα δίκτυα πρέπει να σου πώ ότι τα 100 μέτρα είναι μεγάλη απόσταση ακόμα και για καλωδιακή σύνδεση. Το κόστος θα είναι πολύ μεγάλο. Από όροφο σε όροφο έχω και λειτουργεί με το ζόρι και όποτε θέλει. Τελικά τρύπησα το δάπεδο και πέρασα καλώδιο UTP και ησύχασα. Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά απλώς λέω τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

paidia ego molis pira to (wifi) router tis linksys gia dsl over isdn... alla den ksero na to setaro any help pls !!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ksexasa na anafero oti exo otenet dsl kai edo kai kanena mina to xrisimopio me to router tis telindus to opio itan sto paketo..
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σημερα κλεινω ακριβως 1 μηνα απο τοτε που εχω κανει την αιτηση στην forthnet και ακομη περιμενω την ενεργοποιηση της γραμμης.

Τωρα στο site μου λεει οτι δεν εχει διαθεσιμη πορτα ο οτε.

Τι να κανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε Γιάννη η σύνδεση DSL από την Forthnet είναι ενεργοποιημένη. Το πρόβλημα είναι στον OTE που καθυστερεί σκόπιμα την ενεργοποίηση της γραμμής DSL των πελατών του, όταν αυτή δεν είναι OTENET. Ενδεικτικά σου αναφέρω ότι κατα την περίοδο των εορτών η HOL είχε 55.000 αιτήσεις για DSL και η ΟΤΕΝΕΤ 15.000.
Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κι με αυτα και μ'αυτα εγω περιμενω ακομη και στις 13 του μηνα συμπληρωνω 2 μηνες απο την αιτηση μου.

Αληθεια θα μπορουσα να ζητησω απο την forthnet βασει νομου πισω τα χρηματα που εχω προπληρωσει απο 13/01 για μη παροχη υπηρεσιων.

(Φυσικα αφαιρωντας το κοστος του router.)

Οταν μαλιστα στο site της οταν χτυπας το νουμερο σου λεει οτι υπαρχει προσβαση?

Βεβαια η forthnet επικαλειται οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα στο ο.τ.ε αλλα τοτε θα επρεπε και στο site της να λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα για το ταδε νουμερο.

Αυτο λεγεται παραπλανηση καταναλωτη αν δεν κανω λαθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι με αυτα και μ'αυτα εγω περιμενω ακομη και στις 13 του μηνα συμπληρωνω 2 μηνες απο την αιτηση μου.

Αληθεια θα μπορουσα να ζητησω απο την forthnet βασει νομου πισω τα χρηματα που εχω προπληρωσει απο 13/01 για μη παροχη υπηρεσιων.

(Φυσικα αφαιρωντας το κοστος του router.)

Οταν μαλιστα στο site της οταν χτυπας το νουμερο σου λεει οτι υπαρχει προσβαση?

Βεβαια η forthnet επικαλειται οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα στο ο.τ.ε αλλα τοτε θα επρεπε και στο site της να λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα για το ταδε νουμερο.

Αυτο λεγεται παραπλανηση καταναλωτη αν δεν κανω λαθος.

Δυστυχώς έμπλεξες.Ελλάς το μεγαλείο σου.Από εδώ δες αν υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή σου:http://www.oteshop.gr/home/adslwizard.htm , και στην συνέχεια πάρε και τηλέφωνο στο 134, για να είσαι σίγουρος.

 

Εαν δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή σου, δυστυχώς δεν μπορεί να κάνει κανείς τίποτα, απλά θα πρέπει να περιμένεις μέχρι ο ΟΤΕ να βάλει νέες πόρτες στο dslam της περιοχής σου.Θα έπρεπε πρίν κάνεις την αίτηση, να κάνεις έναν έλεγχο αν υπάρχει διαθεσιμότητα και ελεύθερες πόρτες στην περιοχή σου.

 

Η forthnet περιμένει την ενεργοποίηση της γραμμής, για να σου ενεργοποιήσει τη συνδρομή.Η forthnet δεν έχει καμμία σχέση με την ενεργοποίηση της γραμμής, και δεν μπορεί να σου ενεργοποιήσει τη σύνδεση χωρίς να υπάρχει γραμμή adsl.Τι να την κάνεις άλλωστε...

 

Οσο για το αν μπορείς να ζητήσεις αποζημίωση, διάβασε τους όρους του συμβολαίου.Νομίζω οτι υπάρχει χρονικό όριο εντός οποίου εαν δεν ενεργοποιηθεί η γραμμή, μπορείς να ζητήσεις επιστροφή χρημάτων.Δεν έχω αγοράσει, όμως, ποτέ πακέτο, και δεν μπορώ να είμαι βέβαιος.Διάβασε τους όρους του συμβολαίου, και θα δείς αν έχεις αυτή τη δυνατότητα.

 

Καλό κουράγιο...

.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σε λιγες μερες θα εχω μια 512 Dsl (επιτελους!) θελω να φτιαξω ασυρματο δικτυο (WiFi) ετσι ωστε να μπαινω στο ιντερνετ με το laptop απο το σαλονι μου. Διαβαζοντας τα προηγουμενα posts καταλαβα οτι θα χρειαστω ενα ασυρματο router για να το συνδεσω με το adsl modem,:rolleyes: σωστα? Αν ειναι ετσι εχετε να μου προτεινετε καποιο? :)
B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σε λιγες μερες θα εχω μια 512 Dsl (επιτελους!) θελω να φτιαξω ασυρματο δικτυο (WiFi) ετσι ωστε να μπαινω στο ιντερνετ με το laptop απο το σαλονι μου. Διαβαζοντας τα προηγουμενα posts καταλαβα οτι θα χρειαστω ενα ασυρματο router για να το συνδεσω με το adsl modem,:rolleyes: σωστα? Αν ειναι ετσι εχετε να μου προτεινετε καποιο? :)

 

εγώ δουλεύω εδώ και 5 μήνες περίπου με το Linksys wag-354g και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το δουλεύω και ενσύρματα και ασύρματα χωρίς προβλήματα.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σε λιγες μερες θα εχω μια 512 Dsl (επιτελους!) θελω να φτιαξω ασυρματο δικτυο (WiFi) ετσι ωστε να μπαινω στο ιντερνετ με το laptop απο το σαλονι μου. Διαβαζοντας τα προηγουμενα posts καταλαβα οτι θα χρειαστω ενα ασυρματο router για να το συνδεσω με το adsl modem,:rolleyes: σωστα? Αν ειναι ετσι εχετε να μου προτεινετε καποιο? :)

 

Καλησπέρα. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, προτίμησε μεταξύ US Robotics και Zyxel. Εταιρίες εγγύηση. Για όλα τα άλλα έχουν ακουστεί κατά καιρούς πολλά.

 

Εγώ πχ έχω ένα D-link και ενώ δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα, τώρα άκουσα ότι δεν υποστηρίζει την μετάδοση SIP πακέτων για το Voip. Τώρα περιμένω πως και πως να το δοκιμάσω για να δώ αν αληθεύει..

 

Για το Linksys υπάρχει το πρόβλημα που έχουν πάρα πολλοί, με τα συνεχόμενα Disconnects.

 

Εγώ θα πρότεινα το us robotics 9108 αλλά και η zyxel βγάζει δυνατά εργαλεία.

Αν είσαι φραγκάτος και διαθέτεις το κονδύλιο, τότε πάρε ένα Cisco :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! Μια διευκρινηση μονο, το ασυρματο δικτυο (WiFi) θα το στησω αγοραζοντας ενα ασυρματο router? Αυτο ειναι ολο? Μπορειτε να μου πειτε τι αλλο χρειαζεται?:)
B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και απο το site του οτε που μου προτεινες φιλε μου αλλα και απο προσωπικη επαφη με τον οτε ραφηνας που ειχα πριν μερες το γεγονος ειναι το ιδιο.

Δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα στην περιοχη μου.

Μαλιστα ο οτε στην προσωπικη επαφη που ειχα μου ειχαν πει για τελος φεβρουαριου αλλα μιας και εχουμε ηδη 12 μαρτιου το βλεπω χλωμο.

Οπως πολυ σωστα ειπες εμπλεξα.:(

Οποτε το μονο που μπορω πλεον να κανω ειναι κουραγιο οπως ειπες αλλα και υπομονη επισης θα ελεγα εγω.:cry:

Ευχαριστω πολυ παντως.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα dlink δεν περνάνε τα sip πακέτα ? γκουχ γκουχ γκουχ

 

ΙΡ πακέτα είναι και αυτά, μια χαρά θα πρέπει να περνάνε. Μπορεί να μην υποστηρίζει Traffic Shapping αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

 

@matrb

Εφόσον θα έχεις dsl modem με έξοδο ethernet, τότε έχεις dsl router, οπότε μπορεις να βάλεις ένα απλό AP.

 

@ all

Γιατί βρε παλικάρια τα θάβετε τα linksys, μια χαρά δουλειά κάνω για οικιακή χρήση με τα wrt54g (για επαγγελματική δεν βάζω ούτε zyxel ούτε us robotics, είτε δικά μου boards είτε cisco)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και απο το site του οτε που μου προτεινες φιλε μου αλλα και απο προσωπικη επαφη με τον οτε ραφηνας που ειχα πριν μερες το γεγονος ειναι το ιδιο.

Δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα στην περιοχη μου.

Μαλιστα ο οτε στην προσωπικη επαφη που ειχα μου ειχαν πει για τελος φεβρουαριου αλλα μιας και εχουμε ηδη 12 μαρτιου το βλεπω χλωμο.

Οπως πολυ σωστα ειπες εμπλεξα.:(

Οποτε το μονο που μπορω πλεον να κανω ειναι κουραγιο οπως ειπες αλλα και υπομονη επισης θα ελεγα εγω.:cry:

Ευχαριστω πολυ παντως.:)

Δυστυχώς αυτή είναι η σύγχρονη ελληνική πραγματικότητα στον χώρο των τηλεπικοινωνιών.Θέλουμε να προωθήσουμε και την ευρυζωνικότητα, τρομάρα μας.

 

Το θετικό στην περίπτωση σου, και κάθε ανάλογη περίπτωση, αν μπορεί να μιλήσει κανείς για κάτι τέτοιο, είναι οτι ο ΟΤΕ βάζει συνεχώς νέες πόρτες.Παρ' όλο λοιπόν που δεν προχώρησαν στην απαιτούμενη αναβάθμιση μέχρι τα τέλη φεβρουαρίου, όπως σου είπαν, υπάρχουν πολλές πιθανότητες να υπάρξει σύντομα λύση στο πρόβλημα σου.

 

Εαν θέλεις, πάντως, να πάρεις χρηματική αποζημίωση, διάβασε, όπως σου είπα, τους όρους του συμβολαίου, και μπορεί να έχεις αυτή τη δυνατότητα.Να γνωρίζεις, οτι όποτε και αν ενργοποιηθεί το πακέτο σου, θα ισχύει η προσφορά που υπήρχε την περίοδο που έκανες την αίτηση.Δηλαδή, αν όταν έκανες την αίτηση, η forthnet είχε την προσφορά 3+3, οποτεδήποτε και αν τελικά ενεργοποιηθεί η συνδρομή σου, θα ισχύει αυτή η προσφορά.

 

Καλό κουράγιο και υπομονή:D

.
Link to comment
Share on other sites

@Papashark

Εφόσον θα έχεις dsl modem με έξοδο ethernet, τότε έχεις dsl router, οπότε μπορεις να βάλεις ένα απλό AP.

 

Ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα γιατι εδω και 6 χρονια δουλευω pstn και ολα ενσυρματα. Θα μπορουσες να μου πεις τι ειναι το απλο ΑΡ? Ευχαριστω! :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, προτίμησε μεταξύ US Robotics και Zyxel. Εταιρίες εγγύηση. Για όλα τα άλλα έχουν ακουστεί κατά καιρούς πολλά.

 

Εγώ πχ έχω ένα D-link και ενώ δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα, τώρα άκουσα ότι δεν υποστηρίζει την μετάδοση SIP πακέτων για το Voip. Τώρα περιμένω πως και πως να το δοκιμάσω για να δώ αν αληθεύει..

 

Για το Linksys υπάρχει το πρόβλημα που έχουν πάρα πολλοί, με τα συνεχόμενα Disconnects.

 

Εγώ θα πρότεινα το us robotics 9108 αλλά και η zyxel βγάζει δυνατά εργαλεία.

Αν είσαι φραγκάτος και διαθέτεις το κονδύλιο, τότε πάρε ένα Cisco :)

 

Δεν εχεις δίκιο για το D-Link. Εγώ έχω το D-Link 504 παλιό(3 χρόνια) και επάνω σε αυτό έχω ΑΤΑ το grandstream HT 488 και δουλεύω μιά χαρά το voipbuster και το i-call χωρίς κανένα πρόβλημα και έχω επάνω του συνδεδεμένα με ADSL 2 PC και το ΑΤΑ και όλα δουλεύουν ρολόι επί 3ετια περίπου(αμάν μη το ματιάσω).Επίσης δουλεύω και μέσω PC και το skype άνετα.

Link to comment
Share on other sites

@Papashark

Εφόσον θα έχεις dsl modem με έξοδο ethernet, τότε έχεις dsl router, οπότε μπορεις να βάλεις ένα απλό AP.

 

Ειμαι λιγο ασχετος με το θεμα γιατι εδω και 6 χρονια δουλευω pstn και ολα ενσυρματα. Θα μπορουσες να μου πεις τι ειναι το απλο ΑΡ? Ευχαριστω! :)

 

Σου είπαν παραπάνω για wireless router, γι' αυτό στο είπα.

 

Το Access Point είναι ένα ασύρματο Hub. Διάφοροι υπολογιστές επικοινωνούν μέσω αυτού και αναγνωρίζονται σε επίπεδο layer 2 με IPs που το AP τις αντιστοιχεί στις MAC που έχει μαζέψει. Κύριο χαρακτηριστικό είναι ότι πρέπει να είναι στο ίδιο δίκτυο (στο ίδιο subnet για να ακριβωλογήσω) για να μιλήσουν μεταξύ τους. Το ίδιο συμβαίνει με τα ενσύρματα Hub & switches.

 

Ο router είναι το μηχάνημα που αναλαμβάνει να δρομολογήσει τα πακέτα σου μεταξύ του δικού σου δικτύου και ενός άλλου (από το δικό σου subnet στο subnet που σου έχει δώσει ο πάροχος συνήθως).

 

Έτσι όταν έχεις "dsl router" έχεις 2 μηχανήματα σε ένα, το dsl modem και τον router, για να επικοινωνεί το δίκτυο σου με αυτό του ISP. Εάν ήταν απλό dsl modem τότε θα έβγαζε έξοδο usb (συνήθως) και την δρομολόγηση με το τοπικό δίκτυο σου θα την έκανε το PC σου (το ίδιο δεν θα χρειαζόταν δρομολόγηση αφού πέρνει ΙΡ από τον ISP).

 

Tώρα υπάρχουν οι λεγόμενοι "wireless router" που είναι και αυτοί 2 συσκευές σε μία, δηλαδή ένας κλασσικός router (WAN to LAN) με ενσωματομμένο ένα ΑΡ.

 

LAN=Local Area Network, το τοπικό μας δίκτυο (πχ 192.168.0.1/24)

WAN=Wide Area Network, δηλαδή το ιντερνετ ή γενικά ο κόσμος έξω από το τοπικό μας δίκτυο (πχ 0.0.0.0/0 = ο κόσμος ολόκληρος για την ώρα :D ).

 

Tώρα αν έχεις dsl router, δεν χρειάζεσε δεύτερο (wireless router) οπότε βάζεις μια συσκευή που είναι μόνο Access Point.

 

Για τους υπόλοιπους να ξέρετε ότι υπάρχουν και dsl wireless routers που είναι 3 συσκευές σε μία και περιλαμβάνουν dsl modem, router και ΑΡ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ROUTER LINKSYS, ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ CONNECT,ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΑΜΕΣΑ ΜΟΛΙΣ ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟ LAPTOP, ΑΦΟΥ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟΝ ROUTER Η ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ.

ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ FORTHNET ADSL IN A BOX PLUS.

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?

ΤΙΣ ΑΡΧΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΦΟΥ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΕΣΤΩ ΚΙ ΕΤΣΙ.

ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ 1394 ΚΙ ΕΚΕΙ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η FORTHNET.

META EKANA INSTALL ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΚΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ LINKSYS ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ.

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ 54mb ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΗ 380kb

ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ? ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ?

 

(Συγνωμη για τα κεφαλαια γραμματα.Δεν θα επαναληφθει.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις έχει να κάνει με μια ρύθμιση στο Router σου , η οποία θα πρέπει να είναι PPPo_A , και προφανώς τώρα είναι PPPo_E.

Βρές το και άλλαξε το.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...