Jump to content

Σπουδές στο Ηνωμένο Βασίλειο


kolabrou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pos na meinei monos tou otan to minimum kostos gia spiti gia dio atoma (pou as ipothesoume to pernei monos tou) einai kapou sta 500 liria to atomo?

sou to ksanapa se proigoumenes sizitiseis..mi theoreis oti ta kosti einai ta idia gia olous. to oti isos esi to antexes..de simainei oti kai i ploionotita ta antexei, mallon mia poli mikri meionotita tha elega mporei na anteksei na dinei 1000 lires to mina mono gia enoikio. des to ligo loipon apo tin pleura tis pleionotitas kai dine simvoules analoges. de mporeis na dineis genikes simvoules me vasi tis dinatotites mias meionotitas foititon! :!:

 

episis..epeidi akrivos polloi den theloun moirazontai mpanio ktl..iparxoun kai ta analoga en suite domatia stis esties ;) px edo nottingham eidika exoun esties me en suite mpanio kai kitchen :)

 

Ε καλά υπερβάλλεις ότι δε βρίσκεις διαμέρισμα μόνος σου με λιγότερες από £1000. Άνετα βρίσκεις και με £500 (δε θα πας σε σπίτι για 2 άτομα και να το νοικιάζεις μόνος προφανώς:!: ).

 

Και δε λέω ότι £500 είναι λίγα, αλλά προς θεού όχι και 1000.

 

edit: Αλλά και το £500 το άτομο για συγκατοίκηση (£1000 σε σπίτι για 2) πάλι εκτός πραγματικότητας είναι, εκτός αν μιλάμε για Λονδίνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ πολύ όποιον/όποια έχει δώσει IELTS (έχοντας κάνει φροντιστήριο ή όχι) να μου στείλει PM. Xρειάζομαι τη συμβουλή τους για την προετοιμασία μου.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Nymphetamine

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια μη με φατε :knife: . Εγω μιλησα μονο για ότι ξερω. Μονο ένα γνωστο ηξερα που εμενε σε εστια. Επομενως για εμενα η πλειονοτητα εμενε εκτος.

 

ektos nai...ki ego dio fores exo meinei estia.. mia ston proto xrono pou ekana foundation.

kai mia tora, ton teleutaio mina tou master (Se domatio san auto pou sou periegrapsa) epeidi to simvolaio tou spitiou teleione telos iouliou eno to master mesa septemvri.

anyway..sorry an imoun kapos apotomos :O

 

Ε καλά υπερβάλλεις ότι δε βρίσκεις διαμέρισμα μόνος σου με λιγότερες από £1000. Άνετα βρίσκεις και με £500 (δε θα πας σε σπίτι για 2 άτομα και να το νοικιάζεις μόνος προφανώς:!: ).

 

Και δε λέω ότι £500 είναι λίγα, αλλά προς θεού όχι και 1000.

 

edit: Αλλά και το £500 το άτομο για συγκατοίκηση (£1000 σε σπίτι για 2) πάλι εκτός πραγματικότητας είναι, εκτός αν μιλάμε για Λονδίνο.

 

den ksero poies perioxes exeis sto mialo sou kai les tis analoges times kai dinatotites enoikiasis. sto canterbury den ipirxe spiti gia ena..to minimum itan gia dio, an itheles to epernes kai emenes monos sou. timi? mexri to 2004 itan 450 to atomo..ara? 900 ta dio. pisteuo en eti 2006 tha xei paei 1000.

sto nottingham episis fetos..spiti gia ligotero apo dio atoma den exei pesei stin antilipsi mou, kai pali to kostos einai apo 900 eos 1000.

tora an esi mou milas gia kana xorio terma theou, nai entaksei, mporei na iparxei fasi me 600-700 lires. an pantos theoreis esto kai 600 liria to mina na fevgoun mono gia noiki liga, ti na po. kai auto oxi apo kapoion pou isos diamenei stin agglia me douleia ktl kai mporei aneta na ipostiriksei ton eauto tou, alla apo foititi pou mono eksoda exei gia tin oikogeneia tou.

epeidi milises gia londino kai gia 500 lires..mallon den exeis ipopsi sou katholou times enoikion. epeidi eixa psaksei kai master londino kai epeidi exo kai filous pou menoun ekei..dinoun 500 lires kai menoun 4 atoma mazi, zone 4 (de to sizitame kan gia zone 2 i 1 ksero go).

tespa :)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

epeidi milises gia londino kai gia 500 lires..mallon den exeis ipopsi sou katholou times enoikion. epeidi eixa psaksei kai master londino kai epeidi exo kai filous pou menoun ekei..dinoun 500 lires kai menoun 4 atoma mazi, zone 4 (de to sizitame kan gia zone 2 i 1 ksero go).

tespa :)

Κατσε τωρα ρε φιλε γιατι θα μας τρελανεις. Αφου μενεις στο Nottingham πως ξερεις τιμες Λονδινου και επιμενεις? Φυσικα και βρισκεις σπιτι με £500 στο Λονδινο. Εχεις πολύ λαθος πληροφορηση μου φαινεται. Σου παραθετω ενδεικτικες ΑΡΧΙΚΕΣ τιμες ενοικίων σε μερικες περιοχες για studio apartment (or Flat as Brits call it)

South Ken : 650 monthly

Chelsea: 620

Hendon: 450

Bounds Green: 450

Hampstead: 520

Maida Vale: 480

Mayfair: 1300

Mine:1380 (Το νοικιασα πριν 20 μερες σε Ελληνα)

Link to comment
Share on other sites

Κατσε τωρα ρε φιλε γιατι θα μας τρελανεις. Αφου μενεις στο Nottingham πως ξερεις τιμες Λονδινου και επιμενεις? Φυσικα και βρισκεις σπιτι με £500 στο Λονδινο. Εχεις πολύ λαθος πληροφορηση μου φαινεται. Σου παραθετω ενδεικτικες ΑΡΧΙΚΕΣ τιμες ενοικίων σε μερικες περιοχες για studio apartment (or Flat as Brits call it)

South Ken : 650 monthly

Chelsea: 620

Hendon: 450

Bounds Green: 450

Hampstead: 520

Maida Vale: 480

Mayfair: 1300

Mine:1380 (Το νοικιασα πριν 20 μερες σε Ελληνα)

 

tora to 1380 giati to pes? gia na apodeikseis oti exo dikio kai me to parapano? :p

oso gia tis times..an diavases to post mou, eipa oti kai epsaksa alla kai oti exo filous pou menoun londino (pou vriskomoun kai simera kiolas gia volta).. opote pisteuo mporo na epimeno :)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Mine:1380 (Το νοικιασα πριν 20 μερες σε Ελληνα)

 

Καλά που είναι το σπίτι και το νοικιάζεις τόσα;

 

Αναφορικά με την προ εβδομάδων υπόθεση αγοράς σπιτιού στο Λονδίνο, να αναφέρω για το τυπικό ότι μετέφερα τις πληροφορίες που μου δώσατε και κυρίως τις τιμές και να προσθέσω πως αγόρασαν τελικά ένα τεσσάρι στην περιοχή Belgravia, νομίζω γύρω στις 800.000 στερλίνες.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

den ksero poies perioxes exeis sto mialo sou kai les tis analoges times kai dinatotites enoikiasis. sto canterbury den ipirxe spiti gia ena..to minimum itan gia dio, an itheles to epernes kai emenes monos sou. timi? mexri to 2004 itan 450 to atomo..ara? 900 ta dio. pisteuo en eti 2006 tha xei paei 1000.

sto nottingham episis fetos..spiti gia ligotero apo dio atoma den exei pesei stin antilipsi mou, kai pali to kostos einai apo 900 eos 1000.

tora an esi mou milas gia kana xorio terma theou, nai entaksei, mporei na iparxei fasi me 600-700 lires. an pantos theoreis esto kai 600 liria to mina na fevgoun mono gia noiki liga, ti na po. kai auto oxi apo kapoion pou isos diamenei stin agglia me douleia ktl kai mporei aneta na ipostiriksei ton eauto tou, alla apo foititi pou mono eksoda exei gia tin oikogeneia tou.

epeidi milises gia londino kai gia 500 lires..mallon den exeis ipopsi sou katholou times enoikion. epeidi eixa psaksei kai master londino kai epeidi exo kai filous pou menoun ekei..dinoun 500 lires kai menoun 4 atoma mazi, zone 4 (de to sizitame kan gia zone 2 i 1 ksero go).

tespa :)

 

Λοιπόοοον... όχι επειδή με αμφισβήτησες :p ούτε για το ελαφρώς ξερόλικο ύφος ;) , απλά για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα για τον κόσμο που διαβάζει.

 

Αφού λοιπόν στο Nottingham δεν έχει πέσει σπίτι στην αντίληψή σου για λιγότερο από 2 άτομα και οι τιμές είναι £900 έως £1000 και μόνο σε χωριό τέρμα θεού βρίσκεις και εκεί με 600 τουλάχιστον, σου βρήκα εγώ για ένα άτομο και φθηνά.

 

Υποθέτω λοιπόν ότι είσαι στο University of Nottingham στο main campus (και όχι στο Jubilee ή στο Nottingham Trent) κι άρα μια καλή περιοχή να μείνεις είναι στο Beeston. Διάλεξε λοιπόν (για ένα άτομο - χωρίς συγκατοίκηση αλλά ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ):

 

£325:http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-7318423.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

£350 http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-12993568.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

£375

http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-8003575.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

Ώστε για Λονδίνο δεν το συζητάμε καν για zones 1-2 ε; :rolleyes:

 

Για να δούμε αφού "δεν έχω καθόλου υπόψη μου για τιμές ενοικίων" (σσ: εξαρχής στο Λονδίνο μίλησα φυσικά για συγκατοίκηση).

 

Zone 2, Clapham (από τις πιο trendy περιοχές για νέους):

 

£1200 το μήνα για 3 άτομα (400 το άτομο): http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-12972173.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

£1100 το μήνα για 3 άτομα (365 το άτομο):

http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-6782110.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

Kι άμα γουστάρεις και ζώνη 1, 2 άτομα τη βγάζουν και με 1000 λιριά (500 ο καθένας):

http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-8286673.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

Είδες λοιπόν που δε χρειάζεται να επιμένουμε χωρίς να ξέρουμε; Κάτι θα ξέρουν κι οι άλλοι για να μιλάνε :)

Link to comment
Share on other sites

αγόρασαν τελικά ένα τεσσάρι στην περιοχή Belgravia, νομίζω γύρω στις 800.000 στερλίνες.

 

Δυο αδέρφια είπες, ένα αγόρι και μια κοπέλα αν θυμαμαι καλά; Να σου πω, μήπως η κοπέλα είναι ελεύθερη; :D

 

Γιατί βλέπω έχει καλή προίκα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοον... όχι επειδή με αμφισβήτησες :p ούτε για το ελαφρώς ξερόλικο ύφος ;) , απλά για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα για τον κόσμο που διαβάζει.

 

Αφού λοιπόν στο Nottingham δεν έχει πέσει σπίτι στην αντίληψή σου για λιγότερο από 2 άτομα και οι τιμές είναι £900 έως £1000 και μόνο σε χωριό τέρμα θεού βρίσκεις και εκεί με 600 τουλάχιστον, σου βρήκα εγώ για ένα άτομο και φθηνά.

 

Υποθέτω λοιπόν ότι είσαι στο University of Nottingham στο main campus (και όχι στο Jubilee ή στο Nottingham Trent) κι άρα μια καλή περιοχή να μείνεις είναι στο Beeston. Διάλεξε λοιπόν (για ένα άτομο - χωρίς συγκατοίκηση αλλά ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ):

 

£325:http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-7318423.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

£350 http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-12993568.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

£375

http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-8003575.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

Ώστε για Λονδίνο δεν το συζητάμε καν για zones 1-2 ε; :rolleyes:

 

Για να δούμε αφού "δεν έχω καθόλου υπόψη μου για τιμές ενοικίων" (σσ: εξαρχής στο Λονδίνο μίλησα φυσικά για συγκατοίκηση).

 

Zone 2, Clapham (από τις πιο trendy περιοχές για νέους):

 

£1200 το μήνα για 3 άτομα (400 το άτομο): http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-12972173.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

£1100 το μήνα για 3 άτομα (365 το άτομο):

http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-6782110.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

Kι άμα γουστάρεις και ζώνη 1, 2 άτομα τη βγάζουν και με 1000 λιριά (500 ο καθένας):

http://www.rightmove.co.uk/viewdetails-8286673.rsp?pa_n=1&tr_t=rent

 

Είδες λοιπόν που δε χρειάζεται να επιμένουμε χωρίς να ξέρουμε; Κάτι θα ξέρουν κι οι άλλοι για να μιλάνε :)

 

 

epeidi loipon 'ksereis',

to beeston einai k*lo meros.. pio kali perioxi einai to lenton (pou einai konta kai sto Queens Medical Center pou px kano ego to master mou). kai fisika oxi to radford pou exei psili egklimatikotita. to beeston einai sa xorioudaki kai einai kai makria apo to campus..logiko na einai xamiles oi times. by the way..stin estia pou periegrapsa pio pano dino 100 lires to mina kai ta exo ola kai monos mou ;) gia ena mina de me xalase i estia..kali einai.

oso gia londino kai genika gia spitia..mi mou dineis aggelies..piges to eides to spiti? ego an den pao na to do..mia aggelia de mou leei tipota, epeidi akrivos tosa xronia edo, exoun dei polla ta matia mou :rolleyes:

episis..gia zones 3-4 eidika..mipos vazeis kai ta genikotera eksoda (metakinisis & diatrofis ektos spitiou) pou tha exei o foititis na pigainoerxetai kathe mera apo tou diaolou ti mana sto panepistimio tou pou tha einai kentro? giati elpizo na min epidiokei kapoios na spoudasei se panepistimia tipou greenwich, luton kai southbank -to teleutaio pantos kai pio kentro einai kai isos kapos trogetai.

 

asxeto...gi autin tin kopela pou agorasan to spiti ton 800000 liron..vlepo na ginetai maxi :p

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

K*λομέρος ξεκ*λομέρος (που ΔΕΝ θεωρώ ότι είναι αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα), το Beeston είναι το πιο κοντινό μέρος για το main campus (κάποιες περιοχές τουλάχιστον του Μπίστον).

 

Στο Ρατνφορτν δεν αναφέρθηκα. Στο Λέντον δεν ξέρω τι παίζει, αλλά θυμήσου ότι εδώ δε μιλάμε για μένα και για σένα και μια περιοχή σε όλη την Αγγλία, αλλά όλη η κουβέντα ξεκίνησε από το ότι το "κόστος είναι £500 το μήνα για 2 άτομα" ή 1000 το μήνα για να μένεις μόνος σου. Ε αυτό δεν ισχύει πουθενά στην Αγγλία (με εξαίρεση περιοχές στο Λονδίνο) και οι τιμές αυτές είναι εκτός πραγματικότητας (eπαναλαμβάνω, εξαιρείται το Λονδίνο και γενικά το South East). Τώρα αν ισχύει στο Λεντον και σε άλλες μεμονωμένες περιοχές τότε είναι η εξαίρεση και όχι ο κανόνας.

 

oso gia londino kai genika gia spitia..mi mou dineis aggelies..piges to eides to spiti? ego an den pao na to do..mia aggelia de mou leei tipota, epeidi akrivos tosa xronia edo, exoun dei polla ta matia mou

 

Ε δε χρειάστηκε να πάω να δω το συγκεκριμένο σπίτι. Έχω άμεση γνώση από γνωστούς/φίλους/συναδέλφους. Απλά θεώρησα ότι αφού σου λέμε κι εγώ κι ο eliasj και δε μας πιστεύεις ότι βρίσκεις μια χαρά σπίτι με £500 λίρες και όχι απαραίτητα στην 4η/5η ζώνη, θεώρησα ότι μερικά λiνκς θα σε πείσουν. Μάλλον έκανα λάθος :)

 

episis..gia zones 3-4 eidika..mipos vazeis kai ta genikotera eksoda (metakinisis & diatrofis ektos spitiou) pou tha exei o foititis na pigainoerxetai kathe mera apo tou diaolou ti mana sto panepistimio tou pou tha einai kentro? giati elpizo na min epidiokei kapoios na spoudasei se panepistimia tipou greenwich, luton kai southbank -to teleutaio pantos kai pio kentro einai kai isos kapos trogetai.

 

To luton που κολλάει με το Λονδίνο και τις ζώνες 3-4. Ρίξε μια ματιά στο χάρτη :)

 

Γενικά αυτή την τελευταία παράγραφο δεν την κατάλαβα. Ούτε χρειάζεται κάποιος να πάει στου διάλου τη μάνα, ούτε το κόστος διατροφής δεν καταλαβαίνω που κολλάει, άλλωστε στο Λονδίνο η εστία συμφέρει σε μεγαλύτερο βαθμό και σε περισσότερες περιπτώσεις από ότι στην υπόλοιπη Αγγλία.

 

edit: Επειδή το ύφος μου ίσως να φαίνεται λίγο απότομο, να διευκρινήσω ότι η διάθεσή μου είναι 100% φιλική - απλά επιμένω ότι όσα αναφέρθηκαν στο πρώτο σου ποστ (£1000 για να μείνεις μόνος σου) είναι λάθος. Το ότι βρίσκεις κάπου να μείνεις και με ένα χιλιάρικο δεν το αμφισβητεί κανείς. Απλά υπάρχει και πολύ φθηνότερα. Τη λογική του να πάρεις σπίτι με 2 υπνοδωμάτια για να μείνεις μόνος αμφισβήτησα, όπως και το γεγονός ότι δεν υπάρχουν διαμερίσματα για ένα άτομο. 'Η ότι πρέπει απαραίτητα να πληρώσεις £500 το μήνα για να μένεις με συγκατοίκηση (εξαιρείται πάντα το Λονδίνο).

 

Και αφού δεν πιστεύεις τα links να σου δώσω προσωπικές εμπειρίες:

 

£225 πλήρωνα το μήνα στο Nottingham, 10 λεπτά από το Jubilee Campus. All inclusive (gas, water, electricity) με άλλους 2. Έχουν βέβαια περάσει 3 χρόνια, αλλά δε νομίζω να έχουν διπλασιαστεί οι τιμές για να φτάσουμε στα £500 το άτομο που αναφέρεις. Στο Beeston κάτι φιλαράκια πλήρωναν £170 το μήνα ο καθένας. 10 λεπτά έκαναν με τα πόδια για τo main campus.

 

Nα μιλήσουμε και για άλλες πανεπιστημιουπολεις; Bath 3 άτομα £300 o καθένας πέρυσι. (ας μας πει και ο Ispanos τιμές πιο πρόσφατες).

 

Colcehster (έδρα του Πανεπιστημίου του Essex, δεν ήμουν φοιτητής απλά το αναφέρω) £425 μόνος μου. (πέρυσι)

 

Oxford κάπου £550 flat ένα άτομο.

 

Επιμένω ότι οι τιμές που ανέφερες είναι απλά πολύ πάνω από το μέσο όρο.

Link to comment
Share on other sites

Δυο αδέρφια είπες, ένα αγόρι και μια κοπέλα αν θυμαμαι καλά; Να σου πω, μήπως η κοπέλα είναι ελεύθερη; :D

 

Γιατί βλέπω έχει καλή προίκα :lol:

 

Ελεύθερη, ελέυθερη... :D

Από προίκα άλλο τίποτα φίλε μου...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Από προίκα άλλο τίποτα φίλε μου...

 

Το καταλάβαμε...!:lol: :D

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά που είναι το σπίτι και το νοικιάζεις τόσα;

 

Αναφορικά με την προ εβδομάδων υπόθεση αγοράς σπιτιού στο Λονδίνο, να αναφέρω για το τυπικό ότι μετέφερα τις πληροφορίες που μου δώσατε και κυρίως τις τιμές και να προσθέσω πως αγόρασαν τελικά ένα τεσσάρι στην περιοχή Belgravia, νομίζω γύρω στις 800.000 στερλίνες.

 

 

tv licence θα αγοράσουν?

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ πολύ όποιον/όποια έχει δώσει IELTS (έχοντας κάνει φροντιστήριο ή όχι) να μου στείλει PM. Xρειάζομαι τη συμβουλή τους για την προετοιμασία μου.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Nymphetamine

 

 

 

Κανενας που να έχει δώσει IELTS ρε παιδιά;;;;;;;;;;;;

''Cold was my soul, untold was the pain I faced when you left me. A rose in the rain....So I swore to the razor that never, enchained would your dark nails of faith be pushed through my veins again''
Link to comment
Share on other sites

Καλά που είναι το σπίτι και το νοικιάζεις τόσα;

 

Αναφορικά με την προ εβδομάδων υπόθεση αγοράς σπιτιού στο Λονδίνο, να αναφέρω για το τυπικό ότι μετέφερα τις πληροφορίες που μου δώσατε και κυρίως τις τιμές και να προσθέσω πως αγόρασαν τελικά ένα τεσσάρι στην περιοχή Belgravia, νομίζω γύρω στις 800.000 στερλίνες.

Συνορευει με Belgravia. Και για τις κοπελες του Forum, εχω και εγω καλη προικα στο London!!!:lol:

VeCo αν δε σου ειναι κοπος can you pm me and tell me the sq. feet and the street. Not the number just the street :) Thanks

Link to comment
Share on other sites

Συνορευει με Belgravia. Και για τις κοπελες του Forum, εχω και εγω καλη προικα στο London!!!:lol:

VeCo αν δε σου ειναι κοπος can you pm me and tell me the sq. feet and the street. Not the number just the street :) Thanks

 

Μόλις τα μάθω I will let you know! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση..

θελω να στειλω την τελικη βαθμολογια απο το πανεπιστημιο μου...στο graduate office..εννοειται μεταφρασμενο.

 

επισημη μεταφραση ξερω οτι κανουν τα δικηγορικα γραφεια..

υπαρχουν συγκεκριμενα δικ. γραφεια που κανουν αυτη τη δουλεια ή ολα?

παρακαλω μια γρηγορη και σιγουρη απαντηση γιατι αυριο πρωι πρεπει να παω για μεταφραση...ευχαριστω

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση..

θελω να στειλω την τελικη βαθμολογια απο το πανεπιστημιο μου...στο graduate office..εννοειται μεταφρασμενο.

 

επισημη μεταφραση ξερω οτι κανουν τα δικηγορικα γραφεια..

υπαρχουν συγκεκριμενα δικ. γραφεια που κανουν αυτη τη δουλεια ή ολα?

παρακαλω μια γρηγορη και σιγουρη απαντηση γιατι αυριο πρωι πρεπει να παω για μεταφραση...ευχαριστω

όλα. Μη πας στο Κούγια. Είναι πολύ busy τελευταία. Έκανες αιτήσεις χωρίς μετάφραση αναλυτικής?

Link to comment
Share on other sites

όλα. Μη πας στο Κούγια. Είναι πολύ busy τελευταία. Έκανες αιτήσεις χωρίς μετάφραση αναλυτικής?

 

οχι , ειχα κανει αιτηση με μεταφραση οχι ολοκληρης την βαθμολογιας γιατι την προηγουμενη βδομαδα, τελειωσα με τα μαθηματα του τελευταιου εξαμηνου.(λογω καταληψεων,εχασα εξεταστικη) και θελω μεταφραση γρηγορα για να την στειλω αυριο απογευμα , το πολυ τριτη πρωι.

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

όλα. Μη πας στο Κούγια. Είναι πολύ busy τελευταία. Έκανες αιτήσεις χωρίς μετάφραση αναλυτικής?

και για να προλάβω τον gmac: κάνε τη μετάφραση μόνος και πήγαινε να σου βάλουν μία σφραγίδα

Link to comment
Share on other sites

και για να προλάβω τον gmac: κάνε τη μετάφραση μόνος και πήγαινε να σου βάλουν μία σφραγίδα

 

 

Έρχεσαι 2ος και κατά ιδρωμένος :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1538006#post1538006

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...