Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalhspera :) Na rwthsw?

 

Gia to s200 , gia thn egkatastash "oloklhrwmenwn" efarmogwn , xreiazetai

regedit?

An nai,einai oi idioi kataxwrhtes me tou qtek 8310?

An oxi,8a h8ela mia parapomph gia na vrw plhrofories..

Eyxaristw poly :D

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalhspera :) Na rwthsw?

 

Gia to s200 , gia thn egkatastash "oloklhrwmenwn" efarmogwn , xreiazetai

regedit?

An nai,einai oi idioi kataxwrhtes me tou qtek 8310?

An oxi,8a h8ela mia parapomph gia na vrw plhrofories..

Eyxaristw poly :D

 

paidia,pistevw oti den rwtaw kati periergo,oloi exoume perasei ap ayto to stadio,

ginetai n apanthsei kapoios?

apo kei k pera,exw gnwsh,mono dwste mou to ok :confused:

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν εγκαθιστάς εφαρμογές είναι ή ολοκληρωμένες ή μη ολοκληρωμένες... όταν δεν είναι ολοκληρωμένες συσνήθως οτι κατεβάζεις περιέχει στο πακέτο και ένα προγραμματάκι που δημιουργεί ένα "κλειδάκι". Δυστυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα regedit για να "ολοκληρώσω" ένα πρόγραμμα αλλά απ'οσο ξέρω κάποια θέλουν .dll αρχεία για να λειτουργήσουν...

 

Βοήθησα; :worry:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν εγκαθιστάς εφαρμογές είναι ή ολοκληρωμένες ή μη ολοκληρωμένες... όταν δεν είναι ολοκληρωμένες συσνήθως οτι κατεβάζεις περιέχει στο πακέτο και ένα προγραμματάκι που δημιουργεί ένα "κλειδάκι". Δυστυχώς δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα regedit για να "ολοκληρώσω" ένα πρόγραμμα αλλά απ'οσο ξέρω κάποια θέλουν .dll αρχεία για να λειτουργήσουν...

 

Βοήθησα; :worry:

File eyxaristw,alla den mou dieykrinises..

Apo prin,gia egkatastashseis spasmenh efarmogh,einai to idio me to 8310?

Allagh sygkekrimenwn kataxwrhtwn klp?

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

Εχω το S200 και ξαφνικα αντι για το ελληνικο πληκτρολόγιο φαινονται αλαμπουρνεζικα. Δοκιμασα reset & hard reset αλλα κατι κανω λαθος μια που τα αρχεια που ειχα εισαγει πριν το reset (φωτογραφιες και ηχοι) δεν χανονται.

Ως προς τα ελληνικα καμμια βελτιωση...

Στην αρχικη σελίδα πάντως όπως και στις υπόλοιπες βλέπω ελληνικα. Να γραψω δεν μπορω!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το S200 και ξαφνικα αντι για το ελληνικο πληκτρολόγιο φαινονται αλαμπουρνεζικα. Δοκιμασα reset & hard reset αλλα κατι κανω λαθος μια που τα αρχεια που ειχα εισαγει πριν το reset (φωτογραφιες και ηχοι) δεν χανονται.

Ως προς τα ελληνικα καμμια βελτιωση...

Στην αρχικη σελίδα πάντως όπως και στις υπόλοιπες βλέπω ελληνικα. Να γραψω δεν μπορω!

 

Μάλλον δεν κάνεις σωστά το hard reset ή έχει χαλάσει κάποιος από τους διακόπτες που απαιτούνται για hard reset. Ξαναδοκίμασε προσεκτικά για να αποκλείσεις 100% δικό σου λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής:

Μετά από soft reset το προεπιλεγμάνο πληκτρολόγιο είναι το αγγλικό (αναφέρομαι στο σκέτο αγγλικό πληκτρολόγιο (keyboard) και όχι στο αγγλικό-ελληνικό (keyboard GR))

Για να πάω από αυτό το σκέτο το αγγλικό πληκτρολόγιο στο ελληνικό-αγγλικό χρειάζομαι γύρω στα 5 δευτερόλεπτα γεγονός εξαιρετικά ενοχλητικό.

Ξέρει κανείς που οφείλεται αυτό το πρόβλημα;

Αν όχι ξέρετε πως μπορώ να έχω για προεπιλογή το keyboard GR ώστε να αποφεύγω αυτή τη σπαστική καθυστέρηση; (Έχω ήδη επιλέξει ως default input το keyboard GR αλλά δε γίνεται τίποτα)

 

Και μια που ξεκίνησα εξετάστε και αυτό:

Όταν κάνω sync ακούγεται και στην αρχή και στο τέλος ο αντίστοιχος ήχος.

Αυτό συμβαίνει παρότι έχω απενεργοποιημένη την αντίστοιχη προειδοποίηση, αλλά κάθε φορά που κάνω Soft reset και ανοίγω το Notifications το αντίστοιχο check box είναι και πάλι τικαρισμένο.

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

KALISPERA SAS

EIMAI KAINOURIOS STO FORUM KAI AP OTI KATALABENO EXETE ARKETI PIRA PANO STA PPC

EXO TO EKSI KOLIMA KAI KONTEYO NA SALTARO

EIXA TO S100 KAI OLA PIGENAN MIA XARA

MEXRI XTES POU EIPA NA TO DOSO KAI NA PARO TO S200 LOGO KALITERIS FOTO KLP KLP

PROSPA8O NA KANO EGATASTASI DIAFORA PROGRAMATA POU EIXA STO S100 OPOS SPD PLUS,WEATHER KLP KAI ENO TA KANEI EGATASTASI DEN TA TREXEI.TO IDI KAI ME TO DESTINATOR PN.

MIPOS MPOREI NA ME BOI8ISEI KAPOIOS?

EXO ARXISEI KAI 8ELO TO S100 MOU PISO:( :secret: :sorry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

KALISPERA SAS

EIMAI KAINOURIOS STO FORUM KAI AP OTI KATALABENO EXETE ARKETI PIRA PANO STA PPC

EXO TO EKSI KOLIMA KAI KONTEYO NA SALTARO

EIXA TO S100 KAI OLA PIGENAN MIA XARA

MEXRI XTES POU EIPA NA TO DOSO KAI NA PARO TO S200 LOGO KALITERIS FOTO KLP KLP

PROSPA8O NA KANO EGATASTASI DIAFORA PROGRAMATA POU EIXA STO S100 OPOS SPD PLUS,WEATHER KLP KAI ENO TA KANEI EGATASTASI DEN TA TREXEI.TO IDI KAI ME TO DESTINATOR PN.

MIPOS MPOREI NA ME BOI8ISEI KAPOIOS?

EXO ARXISEI KAI 8ELO TO S100 MOU PISO:( :secret: :sorry:

i efarmoges pou egkatestises einai apo to s-100 apo oti katalava na xereis pos to s-200 exei windows 05 kai i efarmoges pou eixes einai asimvates prepei na vreis alles pio nees ekdosis
Link to comment
Share on other sites

εχω μια καλη ερωτησουλα για οποιον μπορει να με βοηθησει..

ειμαι κατοχος ενος S200 και ακουσα οτι κυκλοφορει προγραμματακι το οποιο με το καταλληλο καλωδιο συνδεδεμενο στην obdII θυρα του εγκεφαλου του αμαξιου, μπορει να κανει το PPC πολυοργανο για το αμαξι (μετρησεις επιταχυνσης, θερμοκρασια αερα εισαγωγης, ακριβεις στροφες αμαξιου κλπ) ξερετε κατι για καποιο τετοιο προγραμμα??

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

εχω μια καλη ερωτησουλα για οποιον μπορει να με βοηθησει..

ειμαι κατοχος ενος S200 και ακουσα οτι κυκλοφορει προγραμματακι το οποιο με το καταλληλο καλωδιο συνδεδεμενο στην obdII θυρα του εγκεφαλου του αμαξιου, μπορει να κανει το PPC πολυοργανο για το αμαξι (μετρησεις επιταχυνσης, θερμοκρασια αερα εισαγωγης, ακριβεις στροφες αμαξιου κλπ) ξερετε κατι για καποιο τετοιο προγραμμα??

 

στα pc γινετε με serial cable και υπαρχουν προγραμματα

αλλα στα ppc δυσκολο το βλεπω

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο το οποιο ειναι και freeware!!

http://www.qcontinuum.org/obdgauge/

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ειμαι και εγω ενας κατοχος του Qtek_S200 και εχω να κανω μια ερωτηση. Εχθες εκανα format την συσκευη (hard reset) και ενω ειχα κρατησει τα απαραιτητα back-up, συνειδητοποιησα οτι εχασα τις επαφες που ειχα στην μνημη της συσκευης. Νομιζα οτι με το active sync τις περναει στο outlook και οτι θα τις ξαναπερνουσε στο κιν μετα. Τελικα αυτο δεν εγινε και θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις που τις αποθηκευει για να μην την ξαναπατησω...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλησπερα παιδια! Ειμαι και εγω ενας κατοχος του Qtek_S200 και εχω να κανω μια ερωτηση. Εχθες εκανα format την συσκευη (hard reset) και ενω ειχα κρατησει τα απαραιτητα back-up, συνειδητοποιησα οτι εχασα τις επαφες που ειχα στην μνημη της συσκευης. Νομιζα οτι με το active sync τις περναει στο outlook και οτι θα τις ξαναπερνουσε στο κιν μετα. Τελικα αυτο δεν εγινε και θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις που τις αποθηκευει για να μην την ξαναπατησω...
Βασικα αν εχεις τις επαφες σου στο outlook κανεις μετα συνχρονισμο και εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

KALISPERA.POS MPORO NA SINNXRONISO TO S200 ME TA HOTMAIL MOU KAI GMAIL??MPOREI NA GINEI APO8IKEFSI STI SD??

 

το hotmail/msn messenger υπαρχει στο S200 και επομενως πας εκει βαζεις το username & password και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ξερει κανενας που μπορω να βρω το SlovoEd_English-Greek_Magenta_full_+_English_Advanced+patch???

ειναι απλα φανταστικο:) .αλλα το εχω σε demo:( και καθε 15 μερες τα ιδια παντελακη μου.......:p αν ξερει καποιος κατι ας στειλει ενα μυνηματακι:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μηπως μπορει καποιος να μου πει ποσο του κραταει η μπαταρια γιατι εμενα μου κραταει μονο 8 ωρες με μετρια προς μικρη χρηση.ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ξερει κανενας που μπορω να βρω το SlovoEd_English-Greek_Magenta_full_+_English_Advanced+patch???

ειναι απλα φανταστικο:) .αλλα το εχω σε demo:( και καθε 15 μερες τα ιδια παντελακη μου.......:p αν ξερει καποιος κατι ας στειλει ενα μυνηματακι:rolleyes:

Αυτό θα μ' ενδιέφερε κι εμένα πάρα πολύ :)

 

Καλησπερα μηπως μπορει καποιος να μου πει ποσο του κραταει η μπαταρια γιατι εμενα μου κραταει μονο 8 ωρες με μετρια προς μικρη χρηση.ευχαριστω πολυ

Αυτό ακούγεται υπερβολικά λίγο κατά τη γνώμη μου.

 

Εγώ το έχω 1 μήνα και κάτι ψιλά. Το χρησιμοποιώ για SMS, πολλά SMS και η οθόνη μένει αναμμένη για αρκετές ώρες την ημέρα, χρησιμοποιώ excel, το bluetooth το έχω πάντα αναμμένο, παίζουν ήχοι και videa, παίζω παιχνίδια ....και στο τέλος της μέρας συνήθως έχω ένα 20-30% στο battery status!

 

Φυσικά συχνά πυκνά σταματάω τις εφαρμογές που τρέχουν για να μη μου καταβροχθίζουν τη μνήμη, κάτι που αν δεν κάνω λάθος προσφέρει και μείωση της κατανάλωσης ρεύματος.

Link to comment
Share on other sites

και εγω νομιζω οτι ειναι πολυ μικρη η αυτονομια μαλλον καποιο προβλημα θα εχει η μπαταρια.θα προσπαθησω να την εκφορτισω.ξερει κανεις για τις μπαταριες των 2500 sto ebay τι λενε την εχει παρει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

την εβδομαδα των χριστουγεννων θα την περασω στις Ιταλικες Αλπεις! αυτοκινητο απο Μιλανο και μετα διαδρομη 3 1/2 ωρες. επειδη δεν εχω GPS στο Jamin υπαρχει καποιος τροπος να φορτωσω τον χαρτη απλα για display? ή εναλλακτικα τον χαρτη της διαδρομης όπως αυτη που βγαζει το http://www.viamichelin.com ???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

την εβδομαδα των χριστουγεννων θα την περασω στις Ιταλικες Αλπεις! αυτοκινητο απο Μιλανο και μετα διαδρομη 3 1/2 ωρες. επειδη δεν εχω GPS στο Jamin υπαρχει καποιος τροπος να φορτωσω τον χαρτη απλα για display? ή εναλλακτικα τον χαρτη της διαδρομης όπως αυτη που βγαζει το www.viamichelin.com ???

 

Mπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα όπως Tomtom, igo, destinator και απλά να βλέπεις τον χάρτη, αλλά χωρίς πλοήγηση, αφού δε θα γνωρίζεις που είναι το στίγμα σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...