Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρετε που μπορώ να βρω εορτολόγιο για το pda??:rolleyes:

Χρησιμοποιώ το Hellenic Callendar by Dimitris Papadimitriou, είναι πολύ καλό και μ' έχει βολέψει πολύ :)

 

Η λύση σε αυτό είναι πριν από το restart να πατάς το power για να μπαίνει σε suspend για κανένα λεπτό η συσκευή. Έτσι γράφονται τα περιεχόμενα της προσωρινής μνήμης στη μόνιμη. Μετά μπορείς να κάνεις restart χωρίς να χαθεί τίποτε.

Αυτό ακριβώς δοκίμαζα στη δουλειά εχθές! Τα πιό πρόσφατα χάνονταν πάντα και κάπου προς τα 'κεί πήγε το μυαλό μου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To ίδιο ισχύει όταν γίνονται αλλαγές στο registry (είτε από το χρήστη, είτε από εγκατάσταση προγραμμάτων), πρώτα βάζουμε σε suspend για ένα λεπτό τη συσκευή να γίνει αποθήκευση της προσωρινής μνήμης και μετά restart. ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έκανα ένα γρήγορο ψάξιμο αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με το θέμα... Έχω το Qtek s200 και θέλω να κάνω κάτι πολύ απλό, να σβήσω όλες μου τις επαφές... Αδιανόητο να ρωτάω γι'αυτό το θέμα ίσως! Δε θέλω να πιστέψω πως οι windows mobile συσκευές αντί για ευκολότερη μας κάνουν τη ζωή πιο δύσκολη!!
Link to comment
Share on other sites

Ok φιλε μου διαγράφτηκαν! Απλά δεν περίμενα να γινόταν κάτι τόσο συνηθισμένο μέσω άλλου προγράμματος!! Τέλος των πάντων...
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει αυτό:

http://www.gpsforless.co.uk/product_details.php?id=5248

Στο ίδιο μαγαζί υπάρχουν αντίστοιχοι φορτιστές και για άλλα μοντέλα.

Όταν έρθει θα σας ενημερώσω.

 

Παιδιά ήρθε σήμερα η παραγγελία από gpsforless και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος (αν και ακόμη δε έχω δοκιμάσει τα πάντα)

 

Πάντως η βάση είναι αξιοπρεπής και έχει διακόπτη για σκέτο charge και charge+sync.

 

Γενικώς θα μπορούσε κάποιος να πει ότι τα πράγματα δεν είναι και ότι καλύτερο από ποιότητα κατασκευής, αλλά από την άλλη είναι και αρκετά φτηνά. Φανταστείτε ότι βάση φόρτισης για extra μπαταρία και extra μπαταρία (imitation) κόστισε 23λίρες (γύρω στα 30 ευρώ). Επίσης να τονιστεί και το γεγονός ότι έφτασαν σε 4 ημέρες από την ημερομηνία παραγγελίας, πράγμα εντυπωσιακό.

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω αν μπορει να μου πει καποιος που εχει s200 ελληνικο μεσα στης ρυθμισεις-συστημα-σχετικα την τιμη se mhz εκει που λεει επεξεργαστης OMAP850-?MHZ

ευχαριστω

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

195 MHz

ευχαριστω ο λογος που ρωτησα ειναι γιατι φοραει τον ιδιο επεξεργαστει με το Αρτεμις που εχω αλλα σε συγκρισει με ενα s200 με ξενη ρομ που εχει ενας φιλος to p3300 ειναι πιο γρηγορο σε ανοιγμα εφαρμογων και απο οτι ειδα ο ομαπ του p3300 ειναι στα 201mhz δηλαδη ειναι διαφορετηκα χρονισμενος

ισως και για αυτο η διαφορα ταχυτητας!! μπορει....ισως και η aku 3.0

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μήπως γνωρίζει κανείς το παρακάτω error και τι σημαίνει;

 

CallLog Module Init failed;

0x80070002

 

:confused:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μήπως γνωρίζει κανείς το παρακάτω error και τι σημαίνει;

 

CallLog Module Init failed;

0x80070002

 

:confused:

 

pote sto bgazei to error message ?

 

gia des edo http://wiki.xda-developers.com/

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Σε άσχετη στιγμή... χωρίς να το χρησιμοποιώ αλλά δεν το είχα στην αναμονή, η οθόνη ήταν ανοιχτή

 

Edit: Δεν βρήκα κάτι σχετικό σε αυτή τη σελίδα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε άσχετη στιγμή... χωρίς να το χρησιμοποιώ αλλά δεν το είχα στην αναμονή, η οθόνη ήταν ανοιχτή

 

kane na soft reset kai des ean to xanakanei

mallon sxesh me to phone exei alla des to stin url poy soy esteila

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειχε ξεκινησει αρκετο καιρο αλλα πολυ σπανια και τωρα τελευταια το κανει λιγο πιο συχνα.

 

το jamin "κολλαει" στην μαυρη οθονη - οταν ειναι σε αναμονη. παταω το κουμπι του κλεισιματος της συσκευης να ανοιξει, τιποτα. το παταω παρατεταμενα για να κλεισει, τιποτα. ομως το πρασινο ledaki που δειχνει οτι το τηλεφωνο εχει σημα, αναβοσβηνει κανονικα. το μονο που μπορω να κανω - και αυτο κανω- ειναι να βγαλω/βαλω την μπαταρια κανοντας του ετσι reset. οταν ξαναξεκιναει δεν εχει χασει δεδομενενα παρα μονο date/ time...

Link to comment
Share on other sites

Όσο άσχημα και να κολλήσει δεν χρειάζεται να βγάλεις τη μπατάρια, μπορείς να κάνεις σοφτ ρισέτ με το πενάκι (στην τρύπα που έχει στο κάτω μέρος κοντά στο μικρόφωνο).

 

Αυτό που περιγράφεις εγώ το πάθαινα με το MortSaver, αλλά μόνο όταν αυτό ήταν ενεργό και μου ερχόταν κλήση (βέβαια δεν έφταιγε το πρόγραμμα... δεν είναι απολύτως συμβατό με το S200).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ειπανε πως σταματησε η κυκλοφορια του s200 και πως πλεον υπαρχουν μονον τα htc και συγκεκριμενα το p3600 το οποιο ειναι αντιστοιχο του s200.Παρ'ολα αυτα μπορεσα και βρηκα το s200.TΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ:

Τι μου πρτοτεινεται να το παρω η να περιμενω το p3600,μιας και οι αποψεις σας ειναι σεβαστες και σαν χρηστες του s200?

help please....!!!

Link to comment
Share on other sites

Όσο άσχημα και να κολλήσει δεν χρειάζεται να βγάλεις τη μπατάρια, μπορείς να κάνεις σοφτ ρισέτ με το πενάκι (στην τρύπα που έχει στο κάτω μέρος κοντά στο μικρόφωνο).

 

Αυτό που περιγράφεις εγώ το πάθαινα με το MortSaver, αλλά μόνο όταν αυτό ήταν ενεργό και μου ερχόταν κλήση (βέβαια δεν έφταιγε το πρόγραμμα... δεν είναι απολύτως συμβατό με το S200).

 

thank you! νομιζω οτι κατι τετοιο παιζει και σε εμενα. υποψιαζομαι οταν σκαει ενα alert για task ή ραντεβου και ειναι στο "device locked", τοτε τρωει το κολλημα. βεβαια δεν το κανει παντα και δεν το εχω φορτωμενο με πολλα προγραμματα αλλα ειναι φορτωμενο με πολλα tasks και ραντεβου

Link to comment
Share on other sites

Εχει κατατφέρει κανείς να συνδέσει stereo bluetooth headset????
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάνει.

 

Φυσικά, όπως φαντάζομαι ότι ξέρεις, κάτι τέτοιο δεν υποστηρίζεται από το S200. Χρειάζεται "κόλπο" το οποίο κάνεις με δική σου ευθύνη και δεν υπάρχει καμία εγγύηση ότι θα πετύχει. Πριν κάνεις οτιδήποτε κάνε backup γιατί μπορεί να χρειαστεί hard reset!... Επίσης δεν είναι γνωστό (ακόμη) αν δημιουργείται βλάβη στο ppc...

 

Για να το καταφέρεις ακολούθησε τις οδηγίες που θα δεις σε αυτό το μήνυμα (έχει και τα απαραίτητα αρχεία τα οποία μπορείς να κατεβάσεις).

 

Εγώ το έχω κάνει και δουλεύει μια χαρά. Έχω ένα BT stereo headset (i-tech Clip R35) και λειτουργεί κανονικά το A2DP αλλά και το AVRCP με χρήση της τελευταίας έκδοσης του MortPlayer (δηλαδή κάνω play, pause, next, previous song, volume + & - από τα κουμπιά του hands free, οπότε έχω το S200 στην τσέπη συνέχεια). Κατά καιρούς χάνει τη σύνδεση, ειδικά μετά από την ολοκλήρωση συνομιλίας και θέλει να ανοίξω και να κλείσω το hands free, επίσης καμιά φορά δεν έχει καλή ποιότητα ήχου αλλά διορθώνεται είτε μετά από λίγη ώρα, είτε με νέα σύνδεση του ΒΤ. Με λίγα λόγια δεν είναι εντελώς απροβλημάτιστη η λειτουργία αλλά μην ξεχνάς ότι επισήμως αυτό δεν είναι καν δυνατό! :D

 

Υπενθυμίζω πως ότι και αν αποφασίσεις να κάνεις, είναι δική σου απόφαση και το κάνεις με δικό σου ρίσκο. Δεν φέρω καμία ευθύνη για το τι θα κάνεις (εσύ ή όποιος άλλος διαβάσει αυτό το μήνυμα) στο ppc σου.

Link to comment
Share on other sites

Tnx, σήμερα επέστρεψα στο Πλαίσιο το -ΑΘΛΙΟ- turbo x stereo(??) bluetooth handsfree... Μαλλον θα πάρω από την αντιπροσωπία τα αυθεντικα γιατί δεν τα έχω...
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Πριν 4 μέρες ξαναπέρασα τη ROM γιατί είχα διάφορα προβλήματα με τα προγράμματα που είχα εγκαταστήσει στη συσκευή. Από τότε παρατηρώ το εξής πρόβλημα:

 

Κάποιες άσχετες στιγμές, το κινητό κολλάει και δεν μπορώ να το ανοίξω από το sleep mode (πατώντας δλδ απλά το κουμπί για να φωτίσει η οθόνη...). Ενώ το led για το σήμα αναβοσβήνει κανονικά, τρώει κόλλημα... Φυσικά δεν ξέρω τι γίνεται με τις κλήσεις και τα μηνύματα μου... μήπως έχει τύχει και σε κάποιον άλλον; Τι να κάνω;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πριν 4 μέρες ξαναπέρασα τη ROM γιατί είχα διάφορα προβλήματα με τα προγράμματα που είχα εγκαταστήσει στη συσκευή. Από τότε παρατηρώ το εξής πρόβλημα:

 

Κάποιες άσχετες στιγμές, το κινητό κολλάει και δεν μπορώ να το ανοίξω από το sleep mode (πατώντας δλδ απλά το κουμπί για να φωτίσει η οθόνη...). Ενώ το led για το σήμα αναβοσβήνει κανονικά, τρώει κόλλημα... Φυσικά δεν ξέρω τι γίνεται με τις κλήσεις και τα μηνύματα μου... μήπως έχει τύχει και σε κάποιον άλλον; Τι να κάνω;

 

 

πρεπει να ειναι το ιδιο προβλημα με εμενα (δες την προηγουμενη σελιδα). τωρα γιατι το κανει... μαλλον καποιο προγραμμα κολλαει. εμενα το κανει κυριως οταν "σκανε" συνεχομενα alerts για tasks/ meetings και ειναι στο "device locked". χλωμο το βλεπω να λυνεται...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ

 

Δεν ακούω κανένα ήχο κουδουνίσματος όταν με παίρνεις κάποιος τηλέφωνο!!

 

Αν βάλω τo hands free τότε κουδουνίζει κανονικά μέσα στο ακουστικό!!!

 

Τι μπορώ να κάνω;;;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ

 

Δεν ακούω κανένα ήχο κουδουνίσματος όταν με παίρνεις κάποιος τηλέφωνο!!

 

Αν βάλω τo hands free τότε κουδουνίζει κανονικά μέσα στο ακουστικό!!!

 

Τι μπορώ να κάνω;;;:cry:

ειναι γνωστο προβλημα των qtek, αν και δεν μου εχει τυχει ποτε. κατι κολαει μεσα στο jack και ειναι σα να εχεις μονιμα συνδεμενο το hands free.

παιξε λιγο το βυσμα μεσα-εξω(και λιγο πιο βιαια δεν πειραζει) και λογικα θα επανελθει!!!

τελικα καλυτερα που αλλαξε την υποδοχη η htc σε mini usb στα νεα της μοντελα!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...