Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγώ έχω αυτή και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

 

γιαννη αυτες οι αναβαθμισεις που κυκλοφορουν ειναι κοινες για τα wm?

 

δεν παιζει ρολο σε τι συσκευη θα εγκατασταθει το λογισμικο της αναβαθμισης?

 

πχ μπορω εγω να το βαλω στον τιτανα ?οχι οτι θελω να το κανω αλλα μου φαινεται περιεργο:confused:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

βγηκε μια πριν 10 μερες απο οτι ξερω,http://www.qtek.gr δεν κανουμε ποτε restore σε καινουργιο λογισμικο

 

Αδερφέ στο http://www.qtek.gr/support.html δε βλέπω το S200 όμως. Ούτε και στο http://www.qtek.gr/S200.html είναι ενεργό link το Firmware Upgrade που έχει στα δεξιά! Θα ήθελα τα φώτα σας :)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και στο http://www.qtek.gr/S200.html είναι ενεργό link το Firmware Upgrade που έχει στα δεξιά!

 

 

????????

Link to comment
Share on other sites

οκ, να το σωστό το link για όσους ενδιαφέρονται..

http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=1317

 

Συγκεκριμένα στη 2η γράμμη αναφέρεται: SPL x.yy.0000 ή SPL x.yy.0001

Εμένα δυστυχώς είναι με 0001. Στη Θεσσαλονίκη θα πρέπει να το πάω στη Level 4 για αναβάθμιση? (http://www.qtek.gr/customercare.html)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την επιμονή μου αλλά πραγματικά καίγομαι...:O

 

"Παιδιά γεια χαρά. Έχω ένα s200 και σήμερα μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα. έιχα να το χρησιμοποιήσω 1 μέρα και όταν πήγα να βάλω το password δεν το δεχότανε. δοκίμασα να κάνω hard reset αλλά δεν γίνεται, πάλι ζητάει το password μετά το restart. Καμμιά ιδέα? Εντωμεταξύ το password έιναι το σωστό..."

 

Ευχαριστώ.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την επιμονή μου αλλά πραγματικά καίγομαι...:O

 

"Παιδιά γεια χαρά. Έχω ένα s200 και σήμερα μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα. έιχα να το χρησιμοποιήσω 1 μέρα και όταν πήγα να βάλω το password δεν το δεχότανε. δοκίμασα να κάνω hard reset αλλά δεν γίνεται, πάλι ζητάει το password μετά το restart. Καμμιά ιδέα? Εντωμεταξύ το password έιναι το σωστό..."

 

Ευχαριστώ.

 

εκανες hard reset η soft reset?

 

γιατι λογικα μετα απο hard reset δεν πρεπει να σου ζηταει τπτ λογικα μιας και σβηνονται ολες οι ρυθμισεις σου και ξεκιναει το τηλ απο την αρχη και κανει indiallizing:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με το hard reset, αν θέλεις βοήθεια για να σώσεις τα αρχεία σου και οδηγίες για το πως να το κάνεις στείλε μου pm ή βάλε με στις επαφές στου στο msn (mixalm@acn.gr) :cool:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εκανες hard reset η soft reset?

 

γιατι λογικα μετα απο hard reset δεν πρεπει να σου ζηταει τπτ λογικα μιας και σβηνονται ολες οι ρυθμισεις σου και ξεκιναει το τηλ απο την αρχη και κανει indiallizing:O

 

Kαι τα 2. Hard reset γίνεται πατώντας το on/off και πιέζοντας στην κάτω μεριά της συσκευής το μικρό άνοιγμα έτσι?.. Απότι κατάλαβα δεν έγινε reset όμως...

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

γιαννη αυτες οι αναβαθμισεις που κυκλοφορουν ειναι κοινες για τα wm?

 

δεν παιζει ρολο σε τι συσκευη θα εγκατασταθει το λογισμικο της αναβαθμισης?

 

πχ μπορω εγω να το βαλω στον τιτανα ?οχι οτι θελω να το κανω αλλα μου φαινεται περιεργο:confused:

 

Όχι για κάθε συσκευή βγαίνει δική της αναβάθμιση.

Άλλά και να προσπαθήσεις να κάνεις αναβάθμιση που είναι για άλλη συσκευή θα αποτύχει, οπότε δεν είναι πρόβλημα να μπερδευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Όχι για κάθε συσκευή βγαίνει δική της αναβάθμιση.

Άλλά και να προσπαθήσεις να κάνεις αναβάθμιση που είναι για άλλη συσκευή θα αποτύχει, οπότε δεν είναι πρόβλημα να μπερδευτείς.

 

thanks :):)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδες που μπορω να βρω screen protector Brado γιατι το play247 δεν εχει?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες που μπορω να βρω screen protector Brado γιατι το play247 δεν εχει?

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις από το eBay screen protectors, πιό φτηνά και τα έχεις εντός μιας εβδομάδας... :D

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ρε παιδια πως μπορω να βγαλω το εικονιδιο της μπαταριας απο κατω δεξια χαμηλα. το προτιμουσα ψηλα πριν την αναβαθμιση στη μπαρα
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

οκ, να το σωστό το link για όσους ενδιαφέρονται..

http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=1317

 

Συγκεκριμένα στη 2η γράμμη αναφέρεται: SPL x.yy.0000 ή SPL x.yy.0001

Εμένα δυστυχώς είναι με 0001. Στη Θεσσαλονίκη θα πρέπει να το πάω στη Level 4 για αναβάθμιση? (http://www.qtek.gr/customercare.html)

ναι μην δοκιμασεις μονο σου αναβαθμιση θα κολησει και θα τρεχεις

Link to comment
Share on other sites

ναι μην δοκιμασεις μονο σου αναβαθμιση θα κολησει και θα τρεχεις

Παρέχει σημαντικές βελτιώσεις αυτή η αναβάθμιση? Έκανα HardReset χθες, έκατσα όλη μέρα σήμερα να το στρώσω και το σκέφτομαι :P

Link to comment
Share on other sites

Παρέχει σημαντικές βελτιώσεις αυτή η αναβάθμιση? Έκανα HardReset χθες, έκατσα όλη μέρα σήμερα να το στρώσω και το σκέφτομαι :P

 

Οχι κατι σημαντικο. Την εκανα χτες και μονο ταλαιπωρια μου εδωσε. Αν δουλευει σωστα μην την κανεις.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχει δουλεψει κανεισ το GPSTuner v3.6??φανταζομαι αρκετοι:) .

για να καλιμπραρεις χαρτες απο το Map Calibrator πως τα καταφερνεις??:mad: με το που το κανω open map και βαζω χαρτη σε μορφη jpeg μου γραφει "this map is not calibrated yet,you can add calibration point by tap and hold":mad: τι πρεπει να κανω??αν ξερει καποιος ας στειλει ενα pm.

υ.γ.εχω βρει κατι πολυ καλους γεωγραφικους χαρτες.λιγο μεγαλους βεβαια:rolleyes: 5 mb εκαστος.οχι για ολους τους νομους αλλα αρκετους.αν ενδιαφερει καποιον ας στειλει pm:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

μήπως ξέρει κανείς πως βγάζω το εικονίδιο του com manager από την οθόνη κάτω δεξιά;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

μήπως ξέρει κανείς πως βγάζω το εικονίδιο του com manager από την οθόνη κάτω δεξιά;;

 

Τώρα που το λες έχει καιρό που θέλω να ρωτήσω πως βάζουμε κι άλλα εικονίδια εκεί κάτω, αλλά το ξεχνάω συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ΑΣΥΡΜΑΤΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗ STEREO!

Είμαι τόσο ενθουσιασμένος που (χάρις τη joanna) βρήκα λύση για stereo μετάδοση μουσικής από το iTech Clip IIs συνδεμένο με το S200, που θέλω να πω σε όλους εκεί έξω ότι λειτουργεί κανονικά, ακόμη κι αν να σας πουν (από ace, αντιπροσωπεία, plaisio, κλπ) ότι δεν γίνεται, γιατί δεν είναι ακόμη διαθέσιμο το ACU2.3 (αναβάθμιση sw, προκειμένου να ενεργοποιηθεί το A2DP πρωτόκολλο).

Η εγκατάσταση είναι πανεύκολη και κάνει όλα όσα υπόσχεται. :lol:

Thanks to joanna (gadget guru στο myphone και αλλού) και τον Prontoman (uploader στο xda developers forum). :)

Όπως λένε και οι ψαγμένοι, enjoy!

Ψάχνεις F2G€10/300', F2G€30, κλπ δυσεύρετα καρτοκινητά όλων των εταιριών ή εύκολα νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει κανονικά, το επιβεβαιώνω κι εγώ!

 

Έχω ένα iTech Clip R35 και ακούω μουσική στερεοφωνικά μέσω ΒΤ από το S200 μου. Επίσης με τον κατάλληλο player (πχ MortPlayer που είναι και δωρεάν), λειτουργεί και το AVCRP δηλαδή μπορείς να χειρίζεται τον player από το ΒΤ (κάνει play, pause, next, previous, volume + & -) οπότε είναι πληρέστατη η λειτουργία και εντελώς ασύρματη! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...