Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έθαψαν πάντως και κριτικοί οι οποίο είχαν βρεί το Blade 2 συμπαθητικό...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος menelia ( 8 Ιαν. 2005 , 22:47)

 

Λούκι Λουκ εναντίον Ντάλτον

είναι ταινία που για να την δει κάποιος θα πρέπει να έχει πάρει πολλά lexotanil για να συγκρατηθούν τα νεύρα του από τις μλκ που θα βλέπει,ανύπαρκτο χιούμορ,σενάριο αέρα-πατέρα...έκλαψα τα λεφτά μου:(

 

 

Ρε συ εχεις αδικο!Εγω πηγα με βαρια καρδια να το δω και τελικα ελιωσα στο γελιο!Μερικες σκηνες οντως ηταν βλακειες αλλα γενικα ειχε πολυ πλακα!Ειδικα οταν πλακωνονταν οι 2 Νταλτον,ο Αβερελ και ο Τζο,εκει ηταν οοοολα τα λεφτα!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Blade 3 (Trinity)

 

Με λίγα λόγια : Χειρότερο από το ένα,καλύτερο από το 2.

Προσωπικά μου άρεσε.Δυνατές σκηνές μάχης,ωραία soundtracks ,καλή σκηνοθεσία ,δεν υπήρχε κάτι το εξαιρετικά πρωτότυπο αλλά η ταινία αρέσει σε όσους άρεσε το blade 1 . Αν είστε φάν της δράσης δεν θα κλάψετε τα λεφτά σας.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εμενα μου άρεσε λόγω μουσικής.Δεν είχε τόση δράση αλλά είχε και λίγο γέλιο..Αξίζει να πάτε να το δείτε αφού προηγούμενος έχετε δει και τα 2 προηγούμενα Blade :blink:
:: Looking For Something Like Us ::
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly ( 8 Ιαν. 2005 , 04:03)

 

House of Flying Daggers (Tα ιπτάμενα στιλέτα)

 

Ομορφο αισθητικά παραμύθι.Θυμίζει αρκετά το Hero αν και υστερεί κατά πολύ στις εικόνες και τα χρώματα - ή δεν είχε μεγάλα κέφια όταν το γύριζε ή δεν ήθελε να κάνει κάτι ίδιο.

 

Οπότε δεν το ξεπερνά κατά τη γνώμη μου αλλά από ένα σημείο και μετά,όταν περνά η μικρή «κοιλιά» που κάνει στην πλοκή,ανταμοίβει με το ξεδίπλωμα της ιστορίας και των χαρακτήρων.

 

 

Προτείνεται : Για όσους έχουν δει προηγούμενες ταινίες του Zhang Yimou ή που ξέρουν περί τίνος πρόκειται.Οι υπόλοιποι θα βαρεθούν σίγουρα.

 

egw eimai fan autou tou eidous alla h sugkekrimenh de mou arese toso oso oi alles.tigrhs kai drakos kai hrwas htan polu pio wraies,eidika o hrwas.aisthitika wraio-an kai oxi toso oso ta alla tou-alla me xenerwse pou epikentrwthike mono sto love story kai oxi sta iptamena stileta(kala otan emfanisthkan sto dasos olo to cinema ekane oOoOo..lol).h tupissa anasthithike ekato fores kai olo o allos thn eswne,tpt allo.me apogohteuse giati perimena na einai teleio.kaluterh skhnh:xoros me thn hxw.

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eida to NATIONAL TREASURE me ton NICOLAS KEITZ...Poli kalh kai euxaristh tainia,me pollh drash kai peripeteia...

Vevaia den exei kamia sxesh me ton KODIKA DA VINCI,opos akougetai...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (14 Ιαν. 2005 , 20:48)

 

Eida to NATIONAL TREASURE me ton NICOLAS KEITZ...Poli kalh kai euxaristh tainia,me pollh drash kai peripeteia...

Vevaia den exei kamia sxesh me ton KODIKA DA VINCI,opos akougetai...

 

Αυτην ειναι η ταινια που θα γυριζονταν συμφωνα με το βιβλίο;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Oxi,kamia sxesh den eixe me to vivlio tou DAN BROWN.

Vevaia h tainia asxoleitai kai auth me ton thisauro ton Naiton ippoton,alla h ipothesh einai pera gia pera diaforetikh...

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειδα το Alfie. Καλο εργακι με στιγμες γελιου.Αν δεν εχετε κατι καλυτερο να δειτε, δειτε το.
Link to comment
Share on other sites

Χθες ειδα το Alfie. Καλο εργακι με στιγμες γελιου.Αν δεν εχετε κατι καλυτερο να δειτε, δειτε το.

 

Κι εγώ το είδα Σαββατόβραδο (ναι, καλά ακούσατε!) και μου άρεσε πολύ.

 

Εντύπωση μου έκανε που ενώ όλο το έργο έχει αρκετό χιούμορ και μάλιστα έξυπνο, το τέλος του ήταν μάλλον μελαγχολικό...

Link to comment
Share on other sites

Eida to NATIONAL TREASURE me ton NICOLAS KEITZ...Poli kalh kai euxaristh tainia,me pollh drash kai peripeteia...

Vevaia den exei kamia sxesh me ton KODIKA DA VINCI,opos akougetai...

 

 

Και εγώ την είδα εχθές.

Μια χαρά ταινιούλα είναι , βλέπεται ευχάριστα όπως ακριβώς ήταν και οι "Πειρατές της Καραϊβικής". (Disney γαρ....)

 

Οι ομοιότητες του με το Κώδικα Da Vinci απλά έχουν να κάνουν με ότι αφορά τις συνομωσίες / τις κεκαλυμμένες φράσεις/ τα "όσα-βλέπω-δεν-είναι-αυτά-που-υπάρχουν-και-υπάρχουν-και-άλλα-απο-πίσω" κτλ....

:X
Link to comment
Share on other sites

εγώ είδα το χωρίς αναστολές(wicker park)και μου άρεσε πάρα πολύ.δεν ήθελα να το δω,αλλά με έπεισε μια φίλη μου και πάλι καλά πήγα.είναι κοινωνικό,επικεντρώνεται στο love story που παίζει,αλλά δεν είναι γλυκανάλατο γιατί παίζουν και διάφορα άλλα.ωραία σκηνοθεσία,μου θύμισε λίγο Mulholland Drive η υπόθεση,αλλά τελικά καμία σχέση.
http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

NATIONAL TREASURE : Αρκετα καλο, καθολου βαρετο αφου σε κραταει σε αγωνια μεχρι τελους λογω της πλοκης του και γενικα ευχαριστο. Οπως και αλλες ταινιες του Cage..Snake eyes, 60 secs κλπ. 8/10 θα του εβαζα..

 

Blade 3 (Trinity) : Παντως τα soundracks με τερμα τον ηχο ηταν ωραια... :o Αντε να βαλεις στα συν και τις κλασσικες χαζο-αμερικανικες ατακες γελιου που συνηθως ηταν απο τον "Haniball κλπ.." (μου διαφευγει το ονομα, παντως αν θυμαμαι καλα ο ιδιος επαιζε και στο "Βαν Γουαιλντερ - Η ψυχη των παρτυ" και γενικα βγαζει γελιο). Πολλα κλεμμενα παντως και εδω...Ολοι matrix γινανε για να βαλουν κανα εφε παραπανω... 6/10 και πολλα λεω. :X

Link to comment
Share on other sites

Eida to NATIONAL TREASURE me ton NICOLAS KEITZ...Poli kalh kai euxaristh tainia,me pollh drash kai peripeteia...

Vevaia den exei kamia sxesh me ton KODIKA DA VINCI,opos akougetai...

Εμένα, χωρίς να έχω διαβάσει τον Κωδικα, μου έμοιαζε λίγο με το Illuminati.

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Blade Trinity

 

Νομίζω ότι και αυτό όπως και το δεύτερο είναι μάλλον κατώτερα του πρώτου. Όπως έχει ήδη προαναφερθεί η μουσική ήταν καλή, καλές σκηνές μάχης και ξαφνικά έχουμε περισσότερα κωμικά στοιχεία. Τέλος θεωρώ την επιλογή του ηθοποιού που ενσαρκώνει τον κύριο εχθρό του Blade στην ταινία ατυχή. Οι υπόλοιπες ερμηνείες συμπαθητικές. Τα λεφτά μου δεν τα έκλαψα και το συνιστώ σε αυτούς που τους αρέσουν τέτοιου είδους ταινίες.

God grant me the serenity to accept the things I cannot change,

courage to change the things I can

and wisdom always to tell the difference.

Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές θα το πούμε;

 

Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΕΚΡΟΣ

Say that again :down:

και το χειροτερο ειναι οι κριτικοι, που θάβουν όλες τις ξενες παραγωγές (το ενα τους βρωμαει το αλλο τους ξυνιζει) και για τις ελληνικες..δεν λενε τιποτα κακο, ολα θαυμασια τους φαινονται...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

φανταστειτε δηλαδη πως θα ειναι η Τεστοστερονη, που εχουν πριξει στα trailer οποια ταινια κιαν παμε να δουμε
http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

National treasure : Ωραία υπόθεση,έξυπνο σενάριο,η ταινία δεν σε αφήνει να βαρεθείς ποτέ και ο Nikolas παίζει πολύ καλά(όπως σχεδόν πάντα).

Αξίζει να πάτε να την δείτε.Απλά με χάλασε που η ταινία παρουσιάζει τους Μασώνους με τον τρόπο που το κάνει.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο καιρο ειδα σε dvd τον βασιλια αρθουρο!Αψογη στο ειδος της και ο λουμιδης στους καφεδες!Πραγματικα πολυ καλη ταινια,που θα επρεπε να την δω στο σινεμα αλλα την υποτιμησα!Οι περισσοτερες σκηνες μαχης και γενικοτερα η ατμοσφαιρα της ταινιας ειναι ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ BRAVEHEART μια ταινια που γουσταρω επειδη οι μαχες ειναι σωμα με σωμα και οχι ψηφιακες...γι'αυτο γουσταρω και τον αρθουρο!
Link to comment
Share on other sites

The Grudge

 

Αν έχετε κάτι καλύτερο να δείτε,καλύτερα μην το δείτε :whistle:

 

Κακέκτυπο του Ring,πλήρως αναμενόμενο σε όλες τις σκηνές. Για κωμωδία φυσικά είναι μια χαρά,όλο το σινεμά γελούσε όταν έβγαινε το «τέρας» :D

(πέρα από τη διπλανή μου που φοβόταν :wacko: )

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

α ρε Νέλυ...

 

Τώρα τι να σου πώ. Οτι θα το δώ? Καταρχάς είμαι σίγουρος ότι ειναι ίδιο με το κινέζικο το οποίο και αντιπάθησα εξαρχής. Πάιζει βέβαια η θεά η Σαρα Μισελ Γκέλαρ, αλλά και πάλι αξίζει να την πληρώσουμε 7.5 ευρώ ? Μάλλον όχι

 

 

Επίσης. Είδα Blade Trinity. Καλό. Προτιμώ το 2 , ακόμα και το 1 νομίζω.

Ωραίοι βοηθοί/ ομάδα για τον Blade, ενα OST γεμάτο Trip Hop, εφέ κτλ

Αυτό νομίζω είναι μόνο . Αλλά οι φαν θα περάσουν καλά

:X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...