Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2ον μπορω να το δω μονη μου;; (γιατι με το Ring 1 και το Grudge ειχα προβλημα υπνου μετα :scared::p )

 

kai gw monos mou to eida kai itan kai mesanixta...den uparxei problima upnou:p :lol: einai ligotero tromaktiko apo to Grudge...kai den exei kai toso fear skines ektos apo 2-3 apo oti thimame.............:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είδα το Firewall...

 

Απογοήτευση!!! :O

Ο Harrison Ford επίσης! :worry: Δέιχνει πολύ κουρασμένος!

 

Η ταινία είναι εκνευριστικά προβλέψιμη, χωρίς στοιχείο φαντασίας και ανατροπής...

 

Οπότε καλά κάνουν και το διαφημίζουν τόσο... :p :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Eγω τελευταια ειδα το The Dark και μπορω να πω οτι μου αρεσε.:)

Εχει πολυ καλο "υφος" σαν ταινια και ειναι και πολυ ατμοσφαιρικη!

Γενικα αξιζε!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το The Inside Man (Ο Υποκινητής). Η ταινία ήταν πραγματικά πολύ καλή με εξαιρετικές ερμηνείες τόσο από τους τρεις πρωταγωνιστές (Washington, Owen, Foster) όσο και από τους δευτερεύοντες Plummer και Dafoe. Η εξέλιξη της ταινίας είναι ομαλή και συνεχής, χωρίς να κουράζει παρ' όλο το λίγο μεγάλο μέγεθος της (129') και χωρίς σε κανένα σημείο να γίνεται βαρετή. Η σκηνοθεσία του Spike Lee είναι απλά αναμενόμενη δηλαδή πολύ καλή, ενώ και το ίδιο το σενάριο είναι καλογραμμένο και έξυπνο, ενώ δεν έχει κάποια κενά που να χαλάνε το καλό κλίμα και την καλή γεύση που αφήνει η ταινία.

 

Γενικά πρόκειται για μια πολύ καλή ταινία, η οποία και συστύνεται ανεπιφύλακτα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το The Inside Man (Ο Υποκινητής). Η ταινία ήταν πραγματικά πολύ καλή με εξαιρετικές ερμηνείες τόσο από τους τρεις πρωταγωνιστές (Washington, Owen, Foster) όσο και από τους δευτερεύοντες Plummer και Dafoe. Η εξέλιξη της ταινίας είναι ομαλή και συνεχής, χωρίς να κουράζει παρ' όλο το λίγο μεγάλο μέγεθος της (129') και χωρίς σε κανένα σημείο να γίνεται βαρετή. Η σκηνοθεσία του Spike Lee είναι απλά αναμενόμενη δηλαδή πολύ καλή, ενώ και το ίδιο το σενάριο είναι καλογραμμένο και έξυπνο, ενώ δεν έχει κάποια κενά που να χαλάνε το καλό κλίμα και την καλή γεύση που αφήνει η ταινία.

 

Γενικά πρόκειται για μια πολύ καλή ταινία, η οποία και συστύνεται ανεπιφύλακτα.

οι τελευταίες ταινίες που είδα ήταν inside man,vendeta,hostel και ομολογώ οτι ήταν και οι 3 άψογες.και φυσικά τις προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

οι τελευταίες ταινίες που είδα ήταν inside man,vendeta,hostel και ομολογώ οτι ήταν και οι 3 άψογες.και φυσικά τις προτείνω κι εγώ ανεπιφύλακτα.

 

Ευελπιστώ μέχρι το τέλος του Σ/Κ να τις έχω δει κι εγώ. Μόνο το Hostel μου ξέφυγε (προς το παρόν).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

[ Κάποια μηνύματα (10) που αφορούσαν στο V for Vendetta, μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα για να είναι συγκεντρωμένα :) ]

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είδα και το Hostel και το μόνο που έχω να πω είναι αίσχος. Εκτός της σκηνής

με το μάτι της Κινέζας

και της σκηνής

με τα δάκτυλα στο τέλος

, σε κανένα σημείο δεν είχε σκληρές σκηνές ωμής βίας ή τέλος πάντων κάτι το εξαιρετικά διαφορετικό από αυτά που είχαν δείξει τα Saw I & II. Δεν ήταν ούτε καν μέτριο splatter... :down:

Πας να δεις λίγο αίμα ρε παιδί μου κι απογοητεύεσαι. Γενικά δεν την συστήνω την ταινία γιατί είναι πολύ κακό για το τίποτα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα το κοτοπουλάκι:p Εντάξει..Δεν είναι ότι ακριβώς περίμενα..Είναι λίγο πιο παιδικό. Παρόλαυτα έχει αρκετό γέλιο :)

 

Τώρα πάμε για το Ice Age 2 ! :D

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ειδα το P.S. I love you και ενα εχω να πω....:zzz: :zzz: :zzz:

 

Αυτό δεν είναι με την Laura Linney (κάπως έτσι) που έπαιζε και στον Εξορκισμό της Έμιλυ Ρόουζ?? ΤΟΣΟ νύστα πια?

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι με την Laura Linney (κάπως έτσι) που έπαιζε και στον Εξορκισμό της Έμιλυ Ρόουζ?? ΤΟΣΟ νύστα πια?

 

Ναι, με τη Linney, τον Τοpher Grace (In Good Company), τον Gabriel Byrne και τη Marcia Gay Harden. Το καστ καλο ειναι, το στορυ μπαζει απ’ολες τις μεριες...το σεναριο φταιει μαλλον. Τρελη υπνηλια μ΄επιασε μ΄αυτο παντως...ειχα να νυσταξω ετσι απο μια βλακεια που ειχα δει το καλοκαιρι με τον Τραβολτα και τη Γιοχανσον. :p

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν ούτε καν μέτριο splatter... :down:

Πας να δεις λίγο αίμα ρε παιδί μου κι απογοητεύεσαι. Γενικά δεν την συστήνω την ταινία γιατί είναι πολύ κακό για το τίποτα...

 

VeCo δεν έχω ΤΙΠΟΤΑ προσωπικό μαζί σου, αλλά το σχόλιο δεν μπορώ να ΜΗΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ: ΡΕ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ !!!:confused: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είδα και το Hostel και το μόνο που έχω να πω είναι αίσχος. Εκτός της σκηνής

με το μάτι της Κινέζας

και της σκηνής

με τα δάκτυλα στο τέλος

, σε κανένα σημείο δεν είχε σκληρές σκηνές ωμής βίας ή τέλος πάντων κάτι το εξαιρετικά διαφορετικό από αυτά που είχαν δείξει τα Saw I & II. Δεν ήταν ούτε καν μέτριο splatter... :down:

Πας να δεις λίγο αίμα ρε παιδί μου κι απογοητεύεσαι. Γενικά δεν την συστήνω την ταινία γιατί είναι πολύ κακό για το τίποτα...

 

:blink: !!!!!Τί ήθελες να δείς παραπάνω????Τόσες σκηνές έδειξε δεν σου έφτασαν????!!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είδα και το Hostel και το μόνο που έχω να πω είναι αίσχος. Εκτός της σκηνής

με το μάτι της Κινέζας

και της σκηνής

με τα δάκτυλα στο τέλος

, σε κανένα σημείο δεν είχε σκληρές σκηνές ωμής βίας ή τέλος πάντων κάτι το εξαιρετικά διαφορετικό από αυτά που είχαν δείξει τα Saw I & II. Δεν ήταν ούτε καν μέτριο splatter... :down:

Πας να δεις λίγο αίμα ρε παιδί μου κι απογοητεύεσαι. Γενικά δεν την συστήνω την ταινία γιατί είναι πολύ κακό για το τίποτα...

Δες το Ichi the Killer και θα με θυμηθεις.....:lol:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

VeCo δεν έχω ΤΙΠΟΤΑ προσωπικό μαζί σου, αλλά το σχόλιο δεν μπορώ να ΜΗΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ: ΡΕ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ !!! :confused: :worry:

 

Περί ορέξεως ουδείς λόγος φίλε μου... :)

 

:blink: !!!!!Τί ήθελες να δείς παραπάνω????Τόσες σκηνές έδειξε δεν σου έφτασαν????!!!! :confused:

 

Είμαι πλεονέκτης... :p

 

Δες το Ichi the Killer και θα με θυμηθεις.....:lol:

 

Θα το ψάξω. Είναι κι αυτό "καλό";

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μην φας πριν :p

http://www.imdb.com/title/tt0296042

 

:food: :scared: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κατακλύστε τις αίθουσες και πηγαίνετε στο "Η εποχή των παγετώνων 2: η απόψυξη" (Ice age 2: the meltdown). Άψογο. Ατέλειωτες σκηνές γέλιου (λίγο δυσνόητου για τα μικρά παιδιά) και βλέπεται άνετα από τον οποιονδήποτε. Ειδικά στις σκηνές με το σκιουράκι και το βελανίδι έχει ΤΟ γέλιο. Το είδα χθές (8/4) στην αίθουσα Vmax στα Village στις 21:00 και καταλαβαίνετε τώρα πώς είναι η max screen και με τι ήχο. Πρώτη φορά είδα έργο σε αυτήν (δεν έκατσε το Βασικό ένστικτο 2 για να το δω εκεί) και ειλικρινά ενθουσιάστηκα. Και από το έργο, αλλά και από την αίθουσα. Όσοι πιστοί προσέλθετε ανεπιφύλακτα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα το Failure to Launch (30άρης από Σπίτι). Συμπαθητική ταινιούλα, αναμενόμενο φυσικά το τέλος, αλλά η ουσία είναι ότι σε σχέση με κάποιες άλλες παρόμοιες ταινίες, σου κρατάει τρόπον τινά το ενδιαφέρον και εξελίσσεται ομαλά. Παρ' όλο που γνωρίζεις ότι θα έχει το συνηθισμένο τέλος που έχουν όλες οι αισθηματικές κομεντί, εντούτοις η διαδρομή προς εκεί είναι ικανοποιητική. Γενικά ήταν μια καλή ταινία, με μέτριες ερμηνείες από τους δύο πρωταγωνιστές (Matthew McConaughey & Sarah Jessica Parker), οι οποίοι αποδίδουν τους ρόλους τους ακριβώς όπως πρέπει χωρίς ερμηνευτικές εξάρσεις ή υπερβολές.

 

Αν και το θέμα της ταινίας είχε χώρο για διαφοροποιήσεις σχετικά με το είδος της ταινίας και παρ' όλο που είχε και κάποια δραματικά στοιχεία, δεν στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων (όχι των δικών μου προσωπικά, αλλά γενικά). Επίσης προς το τέλος προσπαθεί να προσθέσει στο κλισέ κλείσιμο και μια πιο δραματική νότα με την συνομιλία του Matthew McConaughey με την μητέρα του (η Kathy Bates σε μια μάλλον ανούσια παρουσία/ερμηνεία), αλλά κατά τα άλλα δεν προσπαθεί να σε ξεγελάσει και να περάσει για κάτι που δεν είναι.

 

Η ταινία είναι καθαρά μια αισθηματική κωμωδία, η οποία είναι μια καλή επιλογή για μια χαλαρή έξοδο στον κινηματογράφο (με προτίμηση σε πιο "συνοικιακές" αίθουσες) ή για μια "cosy" βραδιά στο σπίτι. Συστύνεται ως καλή εναλλακτική επιλογή.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κατακλύστε τις αίθουσες και πηγαίνετε στο "Η εποχή των παγετώνων 2: η απόψυξη" (Ice age 2: the meltdown). Άψογο. Ατέλειωτες σκηνές γέλιου (λίγο δυσνόητου για τα μικρά παιδιά) και βλέπεται άνετα από τον οποιονδήποτε. Ειδικά στις σκηνές με το σκιουράκι και το βελανίδι έχει ΤΟ γέλιο. Το είδα χθές (8/4) στην αίθουσα Vmax στα Village στις 21:00 και καταλαβαίνετε τώρα πώς είναι η max screen και με τι ήχο. Πρώτη φορά είδα έργο σε αυτήν (δεν έκατσε το Βασικό ένστικτο 2 για να το δω εκεί) και ειλικρινά ενθουσιάστηκα. Και από το έργο, αλλά και από την αίθουσα. Όσοι πιστοί προσέλθετε ανεπιφύλακτα.

 

Το είδα εχθές! Ότι ακριβώς περίμενα,πολύ διασκεδαστικό με αστείους διαλόγους, σκηνές και το σκιουράκι επιτέλους πήρε την συμμετοχή που του άξιζε.

Δεν μπορώ να πώ ότι ήταν καλύτερη από το ice age 1 , παρόλαυτα την βρήκα πολύ επιτηχυμένη. Όσοι fun ,αξίζει να την δείτε:)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Inside Man: μην το δειτε :down:

μεχρι τη μεση καλο ηταν βρε παιδι μου αλλα μετα...δεν...

Σήμερα είδα το The Inside Man (Ο Υποκινητής). Η ταινία ήταν πραγματικά πολύ καλή με εξαιρετικές ερμηνείες τόσο από τους τρεις πρωταγωνιστές (Washington, Owen, Foster) όσο και από τους δευτερεύοντες Plummer και Dafoe. Η εξέλιξη της ταινίας είναι ομαλή και συνεχής, χωρίς να κουράζει παρ' όλο το λίγο μεγάλο μέγεθος της (129') και χωρίς σε κανένα σημείο να γίνεται βαρετή. Η σκηνοθεσία του Spike Lee είναι απλά αναμενόμενη δηλαδή πολύ καλή, ενώ και το ίδιο το σενάριο είναι καλογραμμένο και έξυπνο, ενώ δεν έχει κάποια κενά που να χαλάνε το καλό κλίμα και την καλή γεύση που αφήνει η ταινία.

 

Γενικά πρόκειται για μια πολύ καλή ταινία, η οποία και συστύνεται ανεπιφύλακτα.

τωρα ειδα το μηνυμα σου. δεν ξερω, αλλα μετα τη μεση σα να μπερδευε πολυ τα πραγματα, σα να μην ηξερε τι να δειξει. ενταξει, το σκεπτικο ηταν καλο(με τις αμαρτιες του πλαμερ) αλλα κατι με χαλασε.

 

επισης, οσοι βγαινανε απο την αιθουσα τα ιδια λεγανε :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα το Hostel. Καλή ταινιούλα αλλά δεν είχε όση βία περίμενα. Κάποιες σκηνές ήταν κάπως καλές. Anyway, δεν αξίζει κιόλας. Ευτυχώς δεν πλήρωσα εισητήριο.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα το Hostel. Καλή ταινιούλα αλλά δεν είχε όση βία περίμενα. Κάποιες σκηνές ήταν κάπως καλές. Anyway, δεν αξίζει κιόλας. Ευτυχώς δεν πλήρωσα εισητήριο.

 

Τα ΄λεγα, δεν τα 'λεγα;...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Είδα το remake του the Fog (η Ομίχλη). Αρκετά καλό σενάριο που ξετυλίγεται σταθερά και συγκροτημένα. Βέβαια είχε και τις μικροτρυπούλες του, αλλά το σώζει. Έχω και την παλιά (original) σε dvd απ'το περιοδικό Cinema, αλλά δεν την είδα ακόμη. Όμως, η καινούργια με παρακίνησε και θα το κάνω σύντομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...