Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά είδε κανείς το Final Destination 4? Καλό είναι σε σχέση με τα προηγούμενα?Και άμα βγει σε DVD χάνονται τα 3D γραφικά ε?
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε μερικες καλες ταινιες κινουμενων σχεδιων (για παιδια, χωρις σκηνες βιας) οι οποιες να εχουν μεταγλωττιστει? Λεγοντας καλη, εννοω να εχουν γελιο ή να περνουν καποιο μηνυμα...:happy:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδε κανείς το Final Destination 4? Καλό είναι σε σχέση με τα προηγούμενα?Και άμα βγει σε DVD χάνονται τα 3D γραφικά ε?

 

Τα 3D γραφικά σίγουρα χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

ειδα χθες το "the ugly truth" γυμνη αληθεια ..στο μισαωρο ηθελα να σηκωθω να φυγω !!!

απο την μεση και μετα φτιαχνει παντως αλλα και παλι δεν θα την συνιστουσα ....

δεν μου αρεσε καθολου

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

ειδα χθες το "the ugly truth" γυμνη αληθεια ..στο μισαωρο ηθελα να σηκωθω να φυγω !!!

απο την μεση και μετα φτιαχνει παντως αλλα και παλι δεν θα την συνιστουσα ....

δεν μου αρεσε καθολου

 

Αντιθέτως εγώ την είδα σήμερα και την βρήκα συμπαθέστατη...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως εγώ την είδα σήμερα και την βρήκα συμπαθέστατη...

 

Επίσης!! :)

 

Ο Gerard Butler πολύ καλός στο ρόλο του.

Είχε αρκετές σκηνές που βγάζαν πολύ γέλιο! (ειδικά εκεί στο τραπέζι :D)

Και γενικά πέρναγε ευχάριστα η ώρα όπως πρέπει με μία καλή ρομαντική κωμωδία :p

Link to comment
Share on other sites

Επίσης!! :)

 

Ο Gerard Butler πολύ καλός στο ρόλο του.

Είχε αρκετές σκηνές που βγάζαν πολύ γέλιο! (ειδικά εκεί στο τραπέζι :D)

Και γενικά πέρναγε ευχάριστα η ώρα όπως πρέπει με μία καλή ρομαντική κωμωδία :p

 

Πράγματι, είχε μερικά σημεία που ήταν εξαιρετικός κατά τη γνώμη μου. Το ίδιο και η Heigl, την «έχει» πολύ την κωμωδία.

 

Η σκηνή στο τραπέζι ήταν όλα τα λεφτά. :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα το doghouse. Μια παρεα βρετανων παει σε ενα χωριο αλλα οι γυναικες εκει εχουν μετατραπει σε ζομπι, απο εκει και περα οι διακοπες τους περνουν μια ενδιαφερουσα τροπη. Το σεναριο ακουγεται ιδανικο για b-movie κωμωδια και δεν ειχα μεγαλες προσδοκιες αλλα για ταινιουλα στο σπιτι με φιλους και πιτσες ειναι οτι πρεπει. Ειδικα σε μερικα σημεια εβγαζε γελιο ;)
Link to comment
Share on other sites

Αντιθέτως εγώ την είδα σήμερα και την βρήκα συμπαθέστατη...

Μόλις γύρισα από τον κινηματογράφο! Είναι όντως αρκετά συμπαθητική. :)

Επίσης!! :)

 

Ο Gerard Butler πολύ καλός στο ρόλο του.

Είχε αρκετές σκηνές που βγάζαν πολύ γέλιο! (ειδικά εκεί στο τραπέζι :D)

Και γενικά πέρναγε ευχάριστα η ώρα όπως πρέπει με μία καλή ρομαντική κωμωδία :p

Συμφωνώ απολύτως! Έτσι ακριβώς!

Πράγματι, είχε μερικά σημεία που ήταν εξαιρετικός κατά τη γνώμη μου. Το ίδιο και η Heigl, την «έχει» πολύ την κωμωδία.

 

Η σκηνή στο τραπέζι ήταν όλα τα λεφτά. :wink:

Έτσι! Και οι δύο ήταν πολύ καλοί!

Χε, χε... Η σκηνή στο τραπέζι πράγματι όλα τα λεφτά!:lol::shifty:

Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το Drag Me To Hell.

Αρκετά καλό αν και με τόσα που είχα ακούσει για αυτό περίμενα πολλά περισσότερα. Ο Raimi θυμάται τα νιάτα του κάνοντας μια μοντέρνα εκδοχή του Evil Dead (το οποίο σαφέστατα είναι και η ταινία που θυμίζει περισσότερο το DmtH), οι ηθοποιοί είναι καλοί (όχι αρκετά, όχι πολύ - απλά καλοί) και η υπόθεση λίγο πολύ ξαναειπωμένη. Απλά είχε κάτι το "ιδιαίτερο" ίσως επειδή ήταν ένας φόρος τιμής στο Evil Dead σε συνδυασμό με αρκετα καλά (και πάλι όχι οσκαρικού επιπέδου) εφέ.

 

Το είδα και μου άρεσε αρκετά. Δεν έχω και μεγάλη εμπειρία από το είδος για να κάνω συγκρίσεις (δεν έχω δει κανένα Evil Dead ας πούμε) αλλά το διασκέδασα από την αρχή μέχρι το τέλος.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και μου άρεσε αρκετά. Δεν έχω και μεγάλη εμπειρία από το είδος για να κάνω συγκρίσεις (δεν έχω δει κανένα Evil Dead ας πούμε) αλλά το διασκέδασα από την αρχή μέχρι το τέλος.

Δες και το Zombieland. Αρκετά καλό zombie horror/comedy. Αλλωστε δεν υπάρχουν και πολλές (αξιόλογες) ταινίες του είδους.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Zombieland. Αρκετά καλό zombie horror/comedy. Αλλωστε δεν υπάρχουν και πολλές (αξιόλογες) ταινίες του είδους.

 

Το έχω δει :happy: αλλά δε νομίζω ότι έχουν και μεγάλη σχέση μεταξύ τους. Το Zombieland είναι πιο κοντά στο στυλ μου και δεν θα το έχανα με τίποτα και ανταποκρίθηκε απολύτως στις προσδοκίες μου. Τολμώ να πω ότι συνολικά μου άρεσε πιο πολύ από το Shaun of the Dead που είχε μεν πιο έξυπνο χιούμορ αλλά κάποια στιγμή προς το τέλος ξέχασε ότι είναι κωμωδία για να το ξαναθυμηθεί στην τελευταία σκηνή.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει :happy: αλλά δε νομίζω ότι έχουν και μεγάλη σχέση μεταξύ τους. Το Zombieland είναι πιο κοντά στο στυλ μου και δεν θα το έχανα με τίποτα και ανταποκρίθηκε απολύτως στις προσδοκίες μου. Τολμώ να πω ότι συνολικά μου άρεσε πιο πολύ από το Shaun of the Dead που είχε μεν πιο έξυπνο χιούμορ αλλά κάποια στιγμή προς το τέλος ξέχασε ότι είναι κωμωδία για να το ξαναθυμηθεί στην τελευταία σκηνή.

 

Εννοείται πως δεν έχουν σχέση μεταξύ τους το Zombieland και το Drag Me To Hell :p

Απλά το ανέφερα γιατί είδα στο άλλο thread ότι είχες ποστάρει το trailer του :p

Συμφωνώ μαζί σου στη σύγκριση SotD και Zombieland

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το Bruno. Απορώ με το χιούμορ αυτού του τύπου και με μένα που παρόλο που είχα δει και την άλλη μπουρδα που χε κάνει είδα και αυτή. Γέλιο με το ζόρι μόνο σε πολύ χυδαιες σκηνές κατα τα αλλά πολύ βαρετή.
Link to comment
Share on other sites

απλώς :respect: στο Vicky Cristina Barcelona...από εκεί που δεν είχα σε ιδιαίτερη εκτίμηση την Πενέλοπε άλλαξα κάθετα γνώμη!μουρλή εντελώς στη ταινία!έδωσε ρέστα!

 

επίσης εμένα το the ugly truth μ'άρεσε πάρα πάρα πολύ...τα πρώτα 5 λεπτά λίγο ξενέρωτα αλλά μετά χτυπιόμασταν στα γέλια μέσα στο σινεμά :lol:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και γω το ugly truth και ενώ μ'άρεσε στο τέλος μου τα χάλασε. Υπερβολικά super wow, romantic. Η κλασική αμερικανια δηλαδή ακόμα πιο τραβηγμένη. Μου φάνηκε επίσης και πολύ απότομο. Λες και ήθελαν να κόψουν την ταινία μια ώρα αρχιτερα
Link to comment
Share on other sites

Δυο πολύ καλές καινούργιες ταινίες wrong turn 3(thriller) & the tournament(splater) .Τις είδα αυτές τις μέρες και εγκρίνω ;)

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Δυο πολύ καλές καινούργιες ταινίες wrong turn 3(thriller) & the tournament(splater) .Τις είδα αυτές τις μέρες και εγκρίνω ;)

 

Το wrong turn 3 έκανα το λάθος να δω και εγώ.

Για μένα όχι απλώς καλή δεν είναι, αλλά ίσως από τις χειρότερες γενικά ταινίες που έχω δει. Μπαρουφα από τις λίγες σαν κακογυρισμενη παρωδία του Φρεντι Κρουγκερ.

http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είδα το G.I. Joe. Μπροστά του το Transformers 2 μοιάζει με την Καζαμπλάνκα. :wacko:

 

(Ούτε η Sienna δεν το σώζει :p)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως διαφωνώ με τους κριτικούς, ιδιαίτερα όσον αφορά τις ταινίες τρόμου, αλλά οφείλω να παραδεχτώ πως για το Paranormal Activity έχουν απόλυτο δίκιο.

 

Χωρίς να έχει κάτι εξωφρενικά πρωτότυπο να προσφέρει στο είδος (η shaky camera technique έχει χρησιμοποιηθεί ξανά στα Blair Witch Project, Cloverfield, REC και Quarantine), είναι μια ταινία τρόμου που σε αναστατώνει πραγματικά. Οι ερμηνείες θα μπορούσαν να είναι και πιο φυσικές βέβαια αλλά η γενικότερη αίσθηση που σου αφήνει είναι απολύτως θετική.

 

Δεν ξέρω αν πρόκειται για την ταινία τρόμου της δεκαετίας όπως λένε, αλλά σίγουρα είναι μια πολύ καλή πρόταση για όποιον θέλει να τρομάξει πραγματικά.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Είδα το G.I. Joe. Μπροστά του το Transformers 2 μοιάζει με την Καζαμπλάνκα. :wacko:

 

(Ούτε η Sienna δεν το σώζει :p)

 

εγω που το ειδα χτες μου αρεσε παρα πολυ!!!!!

Κριμα που δεν πηγα σινεμα να το δω!....παρ ολο που το ειδα σε FHD.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα το the tournament, για το ειδος του πολυ καλο μου φανηκε. Περασε η ωρα σχετικα ευχαριστα και ηταν ωραια ταινια δρασης... για οποιον θελει κατι χαλαρο για την βραδια του προτεινεται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...