Jump to content

iPhone 16 Pro / Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με έπεισε.Αδιαφορες οι 0.2 ίντσες και το επιπλέον κουμπί. Θα μείνω με το 15PM natural περιμένοντας το i17. Οποιος θέλει 16 Pro Max white από Ηράκλειο Κρήτης να μου στείλει PM.

Link to comment
Share on other sites

Στα πρώτα durability test αποδεικνύεται η άποψη της apple για 50% παραπάνω προστασία στο τηλέφωνο..

https://youtu.be/q-MakpuVSx0 ) 

 

Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, xabos said:

Στα πρώτα durability test αποδεικνύεται η άποψη της apple για 50% παραπάνω προστασία στο τηλέφωνο..

https://youtu.be/q-MakpuVSx0 ) 

 

δεν έχω δει ξανά να βγαίνει off οθόνη στο 4ο drop και σε τέτοιο ύψος. Αν δεν είναι fake είναι απογοήτευση 

Edited by tricker
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ. Πρώτη φορά με κρασαρε και έκανε επανεκκίνηση. Έπαιζε μουσική στο background με το YouTube

Και δεύτερο restart. YouTube με revolut ανέβασμα φωτό για επιβεβαίωση….

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

On 20/9/2024 at 9:23 ΠΜ, margaritagr said:

Αν κάποιος μάθει αν ήρθαν εκθεσιακό στα καταστήματα ας ενημερώσει 

(Και ρολογια)

Στο isrorm του Athens mall τα έχει όλα. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση πληροφοριακα περισσοτερο.Το εχω παραγγειλει 16 προ μαξ απο ι στορμ κ προπληρωσει στις 17/9 κ να παραλαβω στο σπιτι μου οχι απο μαγαζι μιας κ δεν ειμαι Αθηνα.

Θα το εχω μεχρι τελος του μηνα λετε?

Link to comment
Share on other sites

Και δεύτερο restart. YouTube με revolut ανέβασμα φωτό για επιβεβαίωση….

update: 5 restart συνολικά… καλά πάμε

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, doganos said:

Και δεύτερο restart. YouTube με revolut ανέβασμα φωτό για επιβεβαίωση….

update: 5 restart συνολικά… καλά πάμε

Τι εννοείς restart? 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Tasos19s said:

Τι εννοείς restart? 

εννοω οτι μαυρισε η οθονη και μετα απο 10 δευτερολεπτα εβγαλε το μηλο και ξεκινησε απο την αρχη το τηλεφωνο....

Για να κανω Pair Με το watch, εγινε μετα την 3η προσπαθεια... καθε φορα που πηγαινα να σκαναρω το "qr code" για να αρχισει το Pair, κολλουσε και επανεκκινηση...

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε  η βαθμολογία της κάμερας στο DXO Mark …

Περίμενα καλύτερο αποτέλεσμα…image.png.2b363791ad0e83ea9e64a657dcb6655d.png

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές για τον αδερφό μου..του το έστησα κτλ όλα εγώ οπότε ασχολήθηκα αρκετά με το κινητό..στην αρχή με δυσκόλεψε για να βρει το παλιό αιφον του αδερφού μου..έκανα καν 2 επανεκκινήσεις για να το βρει…

γενικά δεν βρήκα κάποια διαφορά πέρα από την μεγαλύτερη  οθόνη και το κουμπάκι της κάμερας..δεν πρόλαβα να ασχοληθώ με την κάμερα…περισσότερα απο δευτερα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάντως πως και άλλοι έχουν επανεκκινήσεις… οπότε λογικά είναι software πρόβλημα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τύχει να δω κάτι περαιτέρω σχετικά με τις επανεκκινήσεις που αναφέρετε, χωρίς φυσικά να αμφισβητώ τη σχετική εμπειρία των κατόχων, λυπηρό όπως και να 'χει. Έχω δει όμως να γίνεται αναφορά στην ποιότητα κατασκευής, στην ουσία αυτό το βίντεο το οποίο κοινοποιήθηκε πιο πριν, το είδα να κοινοποιείται και από άλλες σελίδες. Κρίμα πάντως στο θέμα ποιότητας να τίθονται ζητήματα, θυμάμαι και πέρυσι υπήρξε αρκετός ντόρος. 

Για να λέμε όμως τα θετικά, σε βίντεο που μόλις είδα, είναι απίστευτα εντυπωσιακή η λειτουργία του μικροφώνου κατά την εγγραφή βίντεο όπου απομονώνονται οι εξωτερικοί θόρυβοι και ακούγεται μόνο η φωνή. Αυτό είναι κάτι το οποίο πιστεύω ότι έχει αρκετό ενδιαφέρον, δεν ξέρω βέβαια πόσους αφορά στην πράξη....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, doganos said:

εννοω οτι μαυρισε η οθονη και μετα απο 10 δευτερολεπτα εβγαλε το μηλο και ξεκινησε απο την αρχη το τηλεφωνο....

Για να κανω Pair Με το watch, εγινε μετα την 3η προσπαθεια... καθε φορα που πηγαινα να σκαναρω το "qr code" για να αρχισει το Pair, κολλουσε και επανεκκινηση...

Κάποιο θέμα έχει το λογισμικό επειδή η συσκευή είναι πολύ καινούργια 

Θα λυθεί σίγουρα αλλά πρέπει να κανείς λίγο υπομονή 

Σιγουρα θα σπάσουν τα νεύρα σου αν συμβαίνουν έτσι όπως τα λες 

Επισης θα χάσεις και κλήσεις γιατί μπορεί εκείνη την ώρα να γίνει επανεκκίνηση και να σε ψάχνει κάποιος 

Υπομονη 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γενικά για να ξέρω. Γίνεται αν επικοινωνήσω με Apple support Ελλάδα να μπουν στο τηλέφωνο απομακρυσμένα και να το δουν;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν η επανεκκίνηση έγινε κατά την διάρκεια του πρώτου setup , το βλέπω λογικό …

αν έγινε αργότερα με την λειτουργία της συσκευής σημαίνει ότι κάτι σκαλώνει κ δεν μπορεί να δουλέψει ευάριθμα… για αυτό κ υπάρχει οδηγία από την apple , μόλις γίνει η εγκατάσταση του iOS 18 , να ακολουθήσουν οι ενημερώσεις από το store σε όλες τις εφαρμογές 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, doganos said:

Γενικά για να ξέρω. Γίνεται αν επικοινωνήσω με Apple support Ελλάδα να μπουν στο τηλέφωνο απομακρυσμένα και να το δουν;

Doganos αν έχεις iTunes ή ακόμα καλύτερα Mac ξαναπέρνα το λογισμικό.

Λογικα bug είναι και θα διορθωθεί. Αλλά πρώτη φορά διαβάζω crash σε iPhone και θα πρέπει να το δεις για DOA.

Btw το παρήγγειλα ήδη και το περιμένω την άλλη Δευτέρα. 256 έκδοση pro max. Σε χρώμα τιτανίου. Πάντα προτιμώ φυσικά χρώματα της απλ γιατί μου αρέσει το φινίρισμα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mixtri said:

Doganos αν έχεις iTunes ή ακόμα καλύτερα Mac ξαναπέρνα το λογισμικό.

Λογικα bug είναι και θα διορθωθεί. Αλλά πρώτη φορά διαβάζω crash σε iPhone και θα πρέπει να το δεις για DOA.

Btw το παρήγγειλα ήδη και το περιμένω την άλλη Δευτέρα. 256 έκδοση pro max. Σε χρώμα τιτανίου. Πάντα προτιμώ φυσικά χρώματα της απλ γιατί μου αρέσει το φινίρισμα.

ξανα περασα το λογισμικο και δεν εκανα restore απο backup ή μεταφορά από android. Μεχρι στιγμης δεν εκανε κατι.

Απλως μεχρι να κανω restore, με εβγαλε το λαδι. Ολο λαθη πετουσε, και δεν εκανε. Μετα το εβαλα το καλωδιο στην θυρα πισω στον υπολογιστη και το εκανε.

Αλλα δεν μπορω να φανταστω τι σκαλωσε τοσο πολυ και ετρωγε restart μονο του. Οπως και να χει το iOS 18 θελει δουλεια....

ελπιζω να μην κανει ξανα κανενα restart γιατι doa δεν εχουν αυτα εδω... πρεπει να παει service και δεν ξερω επειδη ειναι καινουργιο αν υπαρχουν refurbished ή αν μου δινουν αλλο....

 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως θα μου έσπαγε στο πρώτο drop. Δε ξέρω τι λέτε εσείς αλλά με τόσο σκληρές πτώσεις μπαίνει μέσα και λίγο ο παράγοντας τυχαιότητας…

On 21/9/2024 at 8:57 ΠΜ, tricker said:

 

δεν έχω δει ξανά να βγαίνει off οθόνη στο 4ο drop και σε τέτοιο ύψος. Αν δεν είναι fake είναι απογοήτευση 

1 minute ago, doganos said:

ξανα περασα το λογισμικο και δεν εκανα restore απο backup ή μεταφορά από android. Μεχρι στιγμης δεν εκανε κατι.

Απλως μεχρι να κανω restore, με εβγαλε το λαδι. Ολο λαθη πετουσε, και δεν εκανε. Μετα το εβαλα το καλωδιο στην θυρα πισω στον υπολογιστη και το εκανε.

Αλλα δεν μπορω να φανταστω τι σκαλωσε τοσο πολυ και ετρωγε restart μονο του. Οπως και να χει το iOS 18 θελει δουλεια....

ελπιζω να μην κανει ξανα κανενα restart γιατι doa δεν εχουν αυτα εδω... πρεπει να παει service και δεν ξερω επειδη ειναι καινουργιο αν υπαρχουν refurbished ή αν μου δινουν αλλο....

 

 

Λογικά θα σου δώσουν άλλο. Refurbished δύσκολο στο πρώτο μήνα κυκλοφορίας.

Αλλά εφόσον σου πετούσε λάθη κάτι είχε πάει στραβά με το initial installation. Πολύ περίεργο.

Θα συμφωνήσω ότι θέλει δουλειά το ios18. Ειδικά στο θέμα μπαταρίας.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mixtri said:

Εμένα πάντως θα μου έσπαγε στο πρώτο drop. Δε ξέρω τι λέτε εσείς αλλά με τόσο σκληρές πτώσεις μπαίνει μέσα και λίγο ο παράγοντας τυχαιότητας…

Λογικά θα σου δώσουν άλλο. Refurbished δύσκολο στο πρώτο μήνα κυκλοφορίας.

Αλλά εφόσον σου πετούσε λάθη κάτι είχε πάει στραβά με το initial installation. Πολύ περίεργο.

Θα συμφωνήσω ότι θέλει δουλειά το ios18. Ειδικά στο θέμα μπαταρίας.

Μεχρι στιγμης ολα καλα μετα την καθαρη εγκατασταση. Βλεπω μεχρι αυριο και αν το κανει ξανα, τοτε καλο μου κουραγιο να βγαλω ακρη...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, doganos said:

Μεχρι στιγμης ολα καλα μετα την καθαρη εγκατασταση. Βλεπω μεχρι αυριο και αν το κανει ξανα, τοτε καλο μου κουραγιο να βγαλω ακρη...

Αν το κάνει ξανά λογικά είναι θέμα hardware. Το πας πίσω και σου δίνουν καινούργιο!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kλασσικη Apple με την καθε νεα εκδοση να ειναι τραγωδια μεχρι να στρωσει μετα απο κανα μηνα με updates.
Καποια στιγμη σαν tech enthusiast θα το τιμησω κι εγω, αλλα ακομα ειναι νωρις.
Στα συν (απο αυτα που λενε), η πολυ καλυτερη διαχειριση θερμοτητας με νεο συστημα ψυξης, η καλυτερη μπαταρια, η πιο γρηγορη φορτιση, τα βελτιωμενα ηχεια και η ultrawide καμερα.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Τα έλεγα εγώ για τα νέα iOS 

Το θέμα είναι στις καινούργιες συσκευές δεν μπορείς να το αποφύγεις αφού από το κουτί φοράνε το νέο iOS 

Λίγο υπομονή όσοι αγοράζουν τα νέα μοντέλα ακόμα που είναι αρχή μέχρι να διορθώσουν τα προβλήματα σε μελλοντικές αναβαθμίσεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mixtri said:

Doganos αν έχεις iTunes ή ακόμα καλύτερα Mac ξαναπέρνα το λογισμικό.

Λογικα bug είναι και θα διορθωθεί. Αλλά πρώτη φορά διαβάζω crash σε iPhone και θα πρέπει να το δεις για DOA.

Btw το παρήγγειλα ήδη και το περιμένω την άλλη Δευτέρα. 256 έκδοση pro max. Σε χρώμα τιτανίου. Πάντα προτιμώ φυσικά χρώματα της απλ γιατί μου αρέσει το φινίρισμα.

Καλησπερα φιλε.Να σε ρωτησω μιας κ λες οτι παραλαμβανεις την αλλη δευτερα.Απο που το παραγγειλες αν επιτρεπεται? εγω στις 17 παραγγειλα κ πληρωσα απο ι στορμ κ εχω λαβει το μαιλ οτι ετοιμαζεται η παραγγελια αλλα δεν ξερω ποτε θα παραλαβω διοτι εχω βαλει να ερθει σπιτι μιας κ δεν ειμαι Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...