Jump to content

Google Pixel 9 Pro / Pixel 9 pro XL


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, ssstergiosss said:

Έχει καταφέρει κανείς να ενεργοποιήσει το offer για δωρεαν Gemini Advanced για ένα χρόνο; Μου βγάζει offer not available, έχω δοκιμάσει και με VPN αλλά τίποτα 

Μπααα.Ουτε VPN ούτε fake gps, ούτε με νέο Gmail.Διαβασα διάφορες θεωρίες αλλά βαρέθηκα να ασχοληθώ παραπάνω.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, afilopou said:

Μπααα.Ουτε VPN ούτε fake gps, ούτε με νέο Gmail.Διαβασα διάφορες θεωρίες αλλά βαρέθηκα να ασχοληθώ παραπάνω.

Από support μου είπαν και καλά ότι πρέπει να είμαι στη χώρα αγοράς. Κι εγώ δοκίμασα τα πάντα αλλά τίποτα δεν γίνεται. Έχουν λούσει για τα καλά φέτος με το offer

-20€ σε αξεσουάρ https://oneplus.net/gr/invite#V2TJ7NRWZH2XQZA
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ssstergiosss said:

Από support μου είπαν και καλά ότι πρέπει να είμαι στη χώρα αγοράς. Κι εγώ δοκίμασα τα πάντα αλλά τίποτα δεν γίνεται. Έχουν λούσει για τα καλά φέτος με το offer

Δοκιμάστε να αλλάξετε το προφίλ πληρωμών σας σε μια υποστηριζόμενη χώρα και διαγράψτε το Ελληνικό. Έτσι είχα ενεργοποιήσει το vpn με το 7pro που έδινε τότε.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, djivo said:

Δοκιμάστε να αλλάξετε το προφίλ πληρωμών σας σε μια υποστηριζόμενη χώρα και διαγράψτε το Ελληνικό. Έτσι είχα ενεργοποιήσει το vpn με το 7pro που έδινε τότε.

Ω ναι! Αυτός είναι ο τρόπος. Ούτε VPN ούτε τίποτα. 

Ελπίζω να μην μου κλείσουν τον λογαριασμό 😂

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, djivo said:

Δοκιμάστε να αλλάξετε το προφίλ πληρωμών σας σε μια υποστηριζόμενη χώρα και διαγράψτε το Ελληνικό. Έτσι είχα ενεργοποιήσει το vpn με το 7pro που έδινε τότε.

Αλλαγή χώρας μόνο; Κάρτα και διεύθυνση κανονικά Ελλάδα;

-20€ σε αξεσουάρ https://oneplus.net/gr/invite#V2TJ7NRWZH2XQZA
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ssstergiosss said:

Αλλαγή χώρας μόνο; Κάρτα και διεύθυνση κανονικά Ελλάδα;

Αλλαγή χώρας προϋποθέτει και αλλαγή διεύθυνσης κατοικίας. Βρές μια τυχαία απτο google maps αν δεν ξέρεις.

Επίσης η google σε αφήνει να αλλάζεις μια φορά το χρόνο και αν δεν το έχεις ξανα κάνει, δεν χρειάζεται να διαγράψεις το Ελληνικό προφιλ.

Όσον αφορά τις κάρτες, δεχεται και τις Ελληνικές. Απλά θα πρέπει να τις ξανα προσθέσεις.

Δοκιμασμένο πριν κανα χρόνο και όχι μια φορα, αλλά 4, δεν ξερω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα. Η μία ήταν όταν το γύρισα σε Τουρκία για να αγοράσω το google one σε τιμή χώμα.

 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω cosmote δουλευουν ολα (vowifi,volte,5G), μηπως ειναι και καποιος κατοχος vodafone να μας πει τι γινεται;

επισης μια ισως υποκειμενικη ερωτηση, σε μεταβαση απο samsung one ui, τι λειπει στην καθημερινοτητα απο το vanilla android?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GaleaNatur said:

απο οτι βλεπω cosmote δουλευουν ολα (vowifi,volte,5G), μηπως ειναι και καποιος κατοχος vodafone να μας πει τι γινεται;

επισης μια ισως υποκειμενικη ερωτηση, σε μεταβαση απο samsung one ui, τι λειπει στην καθημερινοτητα απο το vanilla android?

Εμένα μου είχαν λείψει (ερχόμουν από huawei σε pixel 7 Pro) η photo gallery που είχε επεξεργασία με μωσαϊκό, υπογράμμιση, emoji, ενώ το gallery των pixel έχει ναι μεν να αλλάζεις τόνους και σκιές, αλλά δεν έχει πχ έτοιμα βελάκια ή να κάνεις μωσαϊκό ένα πρόσωπο κτλ. Επίσης δεν έχει την αποκοπή αντικειμένου απο μια φώτο. Μόνο μέσω ai. 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

ΕΙμαι κατοχος ενός Mi8 περιπου μια 5ετια και αποφασισα μετα απο τοσα χρονια να διαθεσω 1μιση χιλιάρικο για νεο κινητο.

Ξεκινησα αρχικα με τη σκεψη για το 14ultra μιας και ως κατοχος xiaomi πηγε η σκεψη μου σε αυτο. Πηγα το ειδα το επιασα στα χερια μου οκ... πολλα χρηματα και καπως μου ψευτιζε στα χερια. Το Μι8 ειναι ακομα ενα εξαιρετικο κινητο, premium ναυαρχιδα της εποχης πολυ καλοφτιαγμενο και πολυ καλη καμερα και 4κ video. Απογοητευτικα απ αυτο που επιασα στα χερια μου και εγκατέλειψα την ιδεα. Μιας και εχω τη δυνατότητα να διαθεσω ενα μεγαλο ποσο αρχισα να σκεφτομαι το Google 9XL. Αρχιζω και βλεπω (οπως οι περισσοτεροι φανταζομαι) τα διαφορα reviews στο youtube. Καλα πραγματα σε γενικες γραμμες, (στην Αμερικη όλα πανε καλα) μεχρι που επεσε στα ματια μου ενα του Κωστα Βλαχακη που ειπε οτι σε εξωτερικο χωρο δεν ακουγε σχεδον καθολου αυτον που μιλαγε στο τηλεφωνο. ΟΚ καλες οι καμερες και ολα τα μπιχλιμπιδια.. αλλα δινεις τοσα χρηματα για να μην ακους στο τηλεφωνο αυτον που καλεις;;;; Μου φανηκε λιγο περιεργο... Αν μπορει καποιος κατοχος ας μας διαφωτισει. Δευτερον εχω μια απορία... το Google εχει αυτο το Gemini για το οποιο γινεται τοσος ντορος και που προφανως ανεβαζει τη τιμη. Στην Ελλαδα τι γινεται; Διαβασα ολα οσα γραψατε για vpn, διαγραφη λογαριασμων κτλ κτλ (δε πολυ καταλαβα κιολας) Αυτο το πραγμα εχει συνδρομη; Εστω οτι καποιος θελει να το εχει στο κινητο αυτο που στην Ελλαδα κανει 1500€ . Μπορει να γινει συνδρομιτης; Εχει εμπλοκη το Gemini στις φωτογραφιες που βγαζεις; Εννοω χωρις το Gemini το κινητο ειναι "λειψό";;; Εχουν καποιες λειτουργιες οι καμερες που το χρειάζονται; ή απλα ειναι μια φωνητικη βοηθεια; Εμενα με ενδιαφερει το φωτογραφικο κομματι του κινητου και δε γινεται να δωσει καποιος τοσα χρηματα και να μην απολαμβανει ολες τις λειτουργιες του κινητου. Κι ενα τελευταιο... τι γινεται με την διανομη του; Γιατι δε το εχουν ακομα οι μεγαλες αλυσιδες παρα μονο κατι μαγαζακια που παιρνουν απο 2 3 κομματια παραεισαγωγης φανταζομαι...;

Συγνωμη για το σεντόνι .

Edited by fenderix
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...